Arouca – Porto 0:5 (kon.) | Nacional – Coimbra 1:0 (kon.) | Estoril – Belenenses 1:2 (kon.)
Sporting – Marítimo 4:2 (kon.) | Braga – Benfica 2:1 (kon.)
GD Estoril Praia
1:2 (0:1)
CF OS Belenenses
Neděle 26.10.2014, 17:00 • Estadio António Coimbra da Mota, Estoril • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré nedělní odpoledne, vítám vás u sledování on-line přenosu z utkání 8. kola portugalské nejvyšší soutěže, ve kterém domácí GD Estoril Praia přivítá tým CF OS Belenenses.

Domácímu týmu vstup do nové sezony příliš nevyšel. Po sedmi odehraných utkáních má klub na kontě šest bodů, bilanci 1-3-3 a skóre 10:15. V tabulce je aktuálně na 15. místě, tedy těsně nad sestupovým pásmem. V posledním ligovém zápase Estoril vybojoval remízu 1:1 na hřišti týmu Gil Vicente FC. V Evropské lize má po třech zápase tři body (PSV Eindhoven 0:1, Panathinaikos 2:0, Dinamo Moskva 1:2).

Beleneneses má na kontě 11 bodů a skóre 9:9. S bilancí 3-2-2 je v tabulce portugalské ligy na deváté příčce. V posledním kole doma klub remizoval 1:1 s týmem Vitória FC. Nejlepším ligovým střelcem Belenensesu je brazilský fotbalista Deyverson, který se prosadil již čtyřikrát.

Zápas se odehraje na stadionu Estadio António Coimbra da Mota v Estorilu, který má kapacitu 8000 míst. Švédský národní tým na něm trénoval a připravoval se během Mistrovství Evropy v roce 2004.

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

GD Estoril Praia: Vagner – Ánderson Luís, Yohan Tavares, Bruno Miguel, Ruben – Anderson, Diogo Amado, Sebá, Tózé, Kuca – Bruno Lopes
    Náhradníci: Kieszek – Filip Goncalves, Kléber, Matías Cabrera, Bruno Nascimento, Ricardo Vaz, Babanco

CF OS Belenenses: Jones – Nélson, Palmeira, João Meira, Gonçalo Brandão – Bruno China, Rodrigo Dantas, Fredy, Sturgeon, Miguel Rosa – Deyverson
    Náhradníci: Ventura – Pelé, Tiago Caeiro, Tiago Silva, João Afonso, Abel Camará, Fábio Nunes

Rozhodčí: Benquerença – Miranda, Marcelino.

Fotbalisté obou týmů už nastoupili na hrací plochu, utkání za okamžik začne.

1

2
    Úvod zápasu je celkem opatrný, o míč se bojuje ve středu hrací plochy.

5
    Deyverson byl na útočné polovině faulován, hosté budou rozehrávat standardní situaci z pravé strany.

6
    Domácí se ubránili, vzápětí se však ocitl na zemi Fredy, a tak Belenenses zůstane u balonu.

7
    Hosté vybojovali autové vhazování v blízkosti pokutového území soupeře.

8
    A nyní Belenenses dokonce vybojoval rohový kop.

8
    Domácí fotbalisté ale centrovaný míč odvrátili do bezpečí.

9
    Belenenses je v posledních minutách aktivnější, nyní bude rozehrávat další roh.

10
    Obrana Estorilu si však poradila i tentokrát.

11
    Do pokutového území hostujícího celku letěl dlouhý centrovaný míč, který ale nikoho z hráčů Estorilu nenašel.

12
    Hosté budou rozehrávat volný přímý kop z levé strany.

12
    Domácí hráči se ubránili, u míče je ale stále Belenenses.

14
    Domácí hráči dostali z pravého křídla balon do vápna, kde následně vznikla slušná zmatečná situace, obrana Belenensesu to ale nakonec zvládla.

15
    Estoril Praia měl k dispozici standardní situaci, nic zajímavého z ní ale nevytěžil.

16
    Domácí mužstvo trochu převzalo iniciativu a je aktivnější, hosté se ale zatím úspěšně brání.

17
    Rohový kop pro GD Estoril Praia.

18
    Hosté si ale dokázali poradit a ubránit tuto situaci.

20
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají po dvaceti minutách hry do vedení. Portugalský záložník MIGUEL ROSA si našel prostor ke střele ze střední vzdálenosti a jeho tvrdá přízemní rána zapadla přesně k pravé tyči.
    Miguel ROSA - 0:1

24
    Domácí tým se snaží odpovědět na inkasovanou branku, Belenenses ale zatím brání spolehlivě.

25
    Hosté kombinují na vlastní polovině a snaží se nějak kloudně rozehrát.

26
    Belenenses bude mít k dispozici standardní situaci po faulu na levé straně hřiště.

27
    Domácí se sice ubránili, nyní ale mají problémy s rozehrávkou. Fotbalisté hostujícího týmu velmi dobře napadají.

28
    První žlutou kartu dnešního zápasu dostal obránce Yohan Tavares (Estoril Praia).

29
    Vzápětí si stejný trest vysloužil i jeho kolega z obrany Bruno Miguel.

30
    Hra je nyní trochu rozháraná a často se přerušuje, hlavně kvůli faulům na obou stranách.

32
    Brankář Belenensesu Matthew Jones odhlavičkoval míč těsně před hráčem domácího týmu, který si nabíhal na centr na zadní tyč.

33
    Oba týmy bojují o balon ve středu hrací plochy.

34
    Útočná akce Estorilu po pravé straně úspěch nepřinesla, domácí si příliš nerozumí v kombinaci.

35
    Gonçalo Brandão zastavil útok domácího celku na hranici pokutového území a odpálil balon do zámezí.

37
    Hostující obránce Palmeira byl faulován u postranní čáry a nyní se svíjí s bolestným výrazem na zemi.

38
    Nyní už je ale Palmeira v pořádku a pokračuje se ve hře.

39
    Hosté to zkusili po pravém křídle, kde ale bylo moc husto. Míč získali fotbalisté Estorilu.

40
    Diogo Amodo vyslal na branku Belenensesu zajímavou střelu, která skončila těsně vedle. Domácí záložník ještě reklamoval teč a požadoval rohový kop, rozhodčí mu ale nevyhověl.

42
    Hosté se snaží založit útočnou akci, zatím se jim to ale nedaří.

43
    Nyní ale Belenenses vybojoval rohový kop.

44
    Hosté se neprosadili, brazilský brankář Vagner bude rozehrávat.

45
    Hostující záložník Sturgeon se po jednom ze soubojů jen těžce zvedal z trávníku, zřejmě ale bude v pořádku.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45+1
    Žlutou kartu dostal Brazilec Deyverson (Belenenses).

45+2
    Domácí tým měl k dispozici kop od rohového praporku, soupeř se ale dokázal ubránit.

45+2
    Brankář Belenensesu Jones byl faulován při vzdušném souboji, míč pro hosty.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase je na tom lépe hostující tým, který vede o gól, který vstřelil ve dvacáté minutě Miguel Rosa. Hra je jinak celkem vyrovnaná, ani jeden z týmů si ale moc vyložených příležitostí nevytvořil, a tak to žádná úžasně zajímavá podívaná opravdu není. Uvidíme, jestli Belenenses dokáže těsné vedení ve druhé půli udržet.

Hráči domácího týmu už jsou na hrací ploše, čeká se ještě na hosty.

A i oni už nastupují za hlasitého pískotu diváků na hrací plochu.

46

46
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: Odešel Bruno Lopes, nahradil ho Kléber.

46
    Žlutou kartu dostal záložník Fredy (Belenenses).

47
    Druhý poločas zahájili aktivněji hosté, kteří se snaží tlačit dopředu.

47
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: Pro dnešek dohrál Bruno Miguel, místo něho si zahraje Babanco.

55
    Domácí tým se snaží útočit a vytvořit si nějakou zajímavou šanci, hráči Belenensesu ale dobře brání.

57
    Hra je nyní plná nepřesností, oba týmy mají s kombinací velké potíže.

58
    Estoril právě vstřelilo branku!
    Domácí hráči vyzráli na obranu soupeře, a tak začínáme znovu od začátku. Vyrovnávací gól na 1:1 vstřelil střídající KLÉBER LAUDE PINHEIRO, který ve vápně chytře přehodil brankáře Jonese.
    KLÉBER - 1:1

61
    Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Po přihrávce do pokutového území překonal brankáře Vagnera střelou z levé strany DEYVERSON BRUM SILVA ACOSTA.
    DEYVERSON - 1:2

62
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: Odešel Sturgeon, nahradil ho Pelé.

64
    A už mohlo být znovu vyrovnáno. Střela ze střední vzdálenosti se odrazila od tyče a k balonu se dostal dobíhající Kuca, jehož dorážku ale brankář Belenensesu Jones skvělým zákrokem vyrazil.

67
    Domácí fotbalisté zkusili proniknout vpřed po levé straně, daleko se ale nedostali.

69
    Hráči Estorilu Praia jsou s míčem na útočné polovině a snaží se proniknout bránícím blokem protihráčů.

70
    Hosté vyhnali domácí borce až na jejich polovinu. V defenzivě nyní hráči Belenensesu předvádějí opravdu dobrý výkon.

72
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: Pro dnešek dohrál Anderson, kterého nahradil Matías Cabrera.

76
    Hosté se nyní do hry moc nedostávají a nemají ani prostor pro rychlé protiútoky. Domácí tým je ale v posledních minutách směrem dopředu dost neschopný a obrana Belenensesu nemusela řešit žádnou vážnou situaci.

78
    Útočná akce Estorilu začíná u brankáře Vagnera, který se snaží rozehrát.

79
    Deyverson si nepohlídal ofsajdovou hranici, útočná akce hostujícího celku tedy končí.

80
    Hostující fotbalisté začínají s blížícím se koncem utkání zdržovat, což se divákům na stadionu pochopitelně moc nelíbí.

81
    Záložník Diogo Amado zastavil protihráče v rozporu s pravidly, rozehrávat bude Belenenses.

82
    Protiútok hostujícího týmu znovu zastavilo ofsajdové postavení.

84
    Domácí fotbalisté se snaží procpat balon středem hrací plochy, kde je ale prostor dost přehuštěný.

85
    Centr z levé strany chytil do rukavic brankář Belenensesu Jones, který s rozehrávkou moc nespěchá.

87
    Hosté už pouze odkopávají jeden míč za druhým na polovinu soupeře.

88
    Centr do vápna hráči Belenensesu dokázali odvrátit a následně poslat míč opět až k brance domácího týmu.

89
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: Na závěrečné minuty přišel na hřiště Tiago Silva, který nahradil Rodrigo Dantase.

90
    Žluté napomenutí obdržel domácí záložník Tózé.

90+1
    Ve druhém poločase se nastavují čtyři minuty.

90+2
    Domácí jsou s míčem na útočné polovině, trochu si ale nevědí rady.

90+3
    Po neúspěšné útočné akci Estorilu bude od branky odkopávat gólman Jones.

90+4
    Znovu se o rozehrávku postará brankář hostujícího týmu.

90+4

Zápas je u konce, hostující celek dnes získal tři body. Domácí fotbalisté sice dokázali v 58. minutě zásluhou Klébera srovnat krok, o tři minuty později se ale trefil Deyverson a jeho gól se ukázal jako rozhodující. Oba týmy ve druhém poločase předvedly lepší výkon, spravedlivější by ale asi byla remíza. Belenenses vyhrál trochu se štěstím, tak to ale ve sportu chodí.

Děkuji za sledování on-line přenosu a přeji hezký zbytek nedělního večera. (18:56:59)