Omsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Barys – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.) | Ufa – Nižněkamsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Jaroslavl – Petrohrad 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:4 (kon.)
Atlant – Vladivostok 2:3 (po pr.) | Viťaz – Jokerit 0:2 (kon.) | Minsk – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Dynamo Moskva
3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Dinamo Riga
Pondělí 27.10.2014, 17:30 • Lužniki Palace of Sports, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dinamo Moskva
    Domácí zatím potvrzují svou každoroční stabilní výkonnost a po dvaceti zápasech jsou na čtvrtém místě Západní konference.
    Moskevský tým navíc dokázal bodovat ve všech z posledních pěti utkání a ztrátu zaznamenal jen v Novokuzněcku při prohře na samostatné nájezdy.
    Obrovskou výhodou moskevského Dinama je vyváženost všech pětek, z kterých prakticky nikdo naprosto nevyniká, ale ze všech hráčů se zatím střelecky neprosadili pouze dva.

Dinamo Riga
    Hostující celek se sice po sérii, kdy dokázal vyhrát jen jedno z devíti utkání, začíná zvedat a v posledních dvou zápasech si připsal pět ze šesti bodů, ale se ziskem 23 bodů se tým z lotyšské metropole stále pohybuje ve spodních příčkách tabulky.
    V sestavě hostů rovněž nenajdeme žádného hráče, který by vynikal a branky jsou rovnoměrně rozloženy mezi všechny plejery, ale největším rozdílem obou Dinam je počet obdržených branek. Oproti třiačtyřiceti inkasovaným gólům moskevského Dinama má to rižské na svém kontě již 60 obdržených branek, což je čtvrtý nejvyšší počet celé konference.

Vzájemné zápasy
    V minulé sezóně se týmy utkaly dvakrát a v obou případech byli úspěšnější hráči lotyšského týmu. Po domácí výhře 3:2 na samostatné nájezdy si totiž z Moskvy odvezli vítězství 2:4 a z šesti možných bodů jich získali pět.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Korjagin, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Robinson, Mironov, Osipov – Daugaviňš, Gorovikov (A), Pestuško – Cvetkov, Žerděv, Karsums – Volkov, Babenko (C), Glazačev – Kokarev, Těreščenko (A), Mosaljov

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – K.Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Pujacs (C) – Darzinš (A), M.Redlihs, Džerinš – Sčastlivyj (A), Videll, Hossa – Indrašis, Mejja, Bicevskis – Skvorcovs, Cipulis, Upitis

Rozhodčí: Denis Naumov, Alexander Sergejev – Dmitrij Goljak, Ivan Dedulja.

V dresu moskevského Dinama se dnes bohužel nepředstaví Filip Novák, který má pravděpodobně zdravotní problémy.
    Na druhé straně jsou v základní sestavě Slováci Marcel Hossa s Milanem Jurčinou a na lavičce bude připraven český brankář Jakub Sedláček.

Jako první dnes zazní hymna lotyšské republiky.

Následuje státní hymna ruské federace.

Tak nakonec ještě jedna změna! V bráně Dinamo Riga nastoupí Jakub Sedláček.

00:01

00:16
    Pujacs se Sotnieksem rozjíždí první akci lotyšské týmu.

00:55
    Tak po prvotních neúspěších na obou stranách dochází ke střídání úvodních pětek.

01:28
    Videll šel za pukem u zadního mantinelu a nakonec ho také vybojoval.

02:00
    Z pobytu v útočném pásmu Dinamo Moskva nic nevzešlo a týmy opět střídají.

02:58
    Bicevskis byl dobře zaparkovaný před branou Jerjomenka, ale přihrávka Mejjy ho nenašla a byla sražena do ochranné sítě.

03:22
    Kokarev nahazoval puk na Sedláčka, ale puk se k českému brankáři vůbec nedostal.

03:39
    Je tady první vyloučení zápasu. Alexander Osipov (DMS) nešetrně naremploval na mantinel Bicevskise a po zásluze jde na trestnou lavici.

04:20
    Hosté sice dokázali kombinovat v pásmu, ale puk nakonec letí až k Sedláčkovi.

05:09
    Další úspěšné vyhození domácích hráčů a obranná čtveřice může v pohodě vystřídat.

05:39
    Charles Genoway byl úplně osamocen, ale přihrávku Mejjy nedokázal pořádně trefit a ohrozit Jerjomenka,

06:41
    Po ubráněném oslabení se domácí usazují u Sedláčka.

07:00
    Mosaljov se snažil znervóznit hostujícího brankáře pobytem na hraně brankoviště, ale ten situaci ustál.

07:35
    Riga právě vstřelila branku!
    Velká chyba domácí obrany a hosté ji beze všeho využívají. MIKS INDRAŠIS se dostal za obránce moskevského Dinama a bekhendem překonal Alexandra Jerjomenka. Asistence: Krišjanis Redlihs, Jakub Sedláček

08:22
    Vhazování ve středním pásmu sice vyhráli hosté, ale puk je momentálně na hokejkách domácích hráčů.

08:43
    Jurij Babenko hledal svého spoluhráče na útočné modré, ale našel jen hole hostujících obránců.

09:33
    Útoky domácího celku končí převážně ještě ve středním pásmu. Hráči Rigy opravdu výborně brání.

10:07
    Puk se od Indrašise odrazil do hlediště a vhazuje se po levici Sedláčka.

10:32
    Kaspars Daugaviňš střílel z mezikruží, ale Sedláček jeho střelu vyrazil pravým betonem do rohu hřiště.

11:28
    Nepřesná rozehrávka Sotniekse končí až u Jerjomenka.

12:07
    Krišjanis Redlihs nahazoval puk Videllovi na teč, ale ten kotouč nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

13:04
    Útoky obou týmů jsou opravdu zastavovány již v zárodku a na větší šanci si asi budeme muset nějakou tu chvíli počkat.

13:34
    Skvorcovs se tlačil zpoza brány před Jerjomenka, dokázal zakončit a domácí brankář radši přerušuje hru.

13:52
    Z dobré pozice střílel Pujacs, ale jeho pokus byl sražen padajícím obráncem.

14:08
    Na druhou stranu rychle spěchala dvojice domácích, ale Daugaviňš puk ztratil a nedokázal zakončit.

14:50
    Po icingu hostů se domácímu týmu daří držet útočné pásmo.

15:14
    Velká šance Karsumse, ale ten se nakonec přes obránce nedostal k dorážce z bezprostřední blízkosti.

15:55
    Hosté jen posílají puk na hokejky domácích obránců.

16:20
    Hra je opět přerušena a následuje vhazování v útočném pásmu moskevského Dinama.

16:31
    Alexej Těreščenko pálil z pozice mezi kruhy, ale trefil jen obránce před sebou.

17:07
    Nepřesný pokus Karsumse končí až ve středním pásmu.

18:00
    Domácí uklidňují hru a další akci rozjíždí zpoza vlastní brány.

18:05
    Jenže Osipov poslal puk na zakázané uvolnění.

18:29
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Ztráta hostující obrany a je vyrovnáno. Sedláček sice uspěl tváří v tvář Žerděvovi, jenže na dorážku ALEXEJE CVETKOVA byl český brankář krátký a loví puk ze své sítě. Asistence: Nikolaj Žerděv

19:00
    Brankář lotyšského týmu si připisuje další zákrok po střele Solovjova.

19:43
    Domácí hrají ve vlastním pásmu a pravděpodobně už nebudou vymýšlet další akci.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina je za námi a týmy jdou do kabin za vyrovnaného výsledku 1:1.
    Jako první se prosadil hostující Miks Indrašis, který využil dobré přihrávky za obranu od Krišjanise Redlihse a bekhendem překonal domácího brankáře. Na úvodní branku nedokázali domácí dlouho zareagovat, ale minutu a půl před koncem se dorážkou do odkryté brány prosadil Cvetkov a vyrovnal tak stav utkání.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:31
    Hosté se snažili usadit v pásmu ale puk vyváží Daugaviňš, kterého zastavuje ofsajd.

20:45
    Nikolaj Žerděv se dostal za obranu lotyšského týmu, ale neměl dostatek času na pořádné zakončení a Sedláček jeho pokus zneškodnil.

20:49
    Po dalším zákroku vhazování u Sedláčka.

21:05
    Domácí otáčí zápas. KONSTANTIN VOLKOV se dostal k puku, který Sedláček jen vyrazil a ležícího brankáře v pohodě překonává. Asistence: Jurij Babenko, Andrej Mironov

22:05
    Svěřenci Harijse Violiňše jsou při chutí a vezou další útok.

22:43
    Ten však měl rychlý konec a na druhé straně musel po pokusu Mikelis Redlihse zasahovat Jerjomenko.

23:04
    Daugaviňš šel s Gorovikovem dva na jednoho, ale svému spoluhráči poslal špatnou přihrávku. Sedláček však musel zasahovat po odrazu od Daugaviňšovy brusle.

23:24
    Alexej Cvetkov byl v obrovské šanci, když byl úplně osamocen a mohl zakončovat do odkryté brány, ale střelec úvodní branky domácího týmu puk netrefil a Sedláček tak nemusel zasahovat.

24:01
    Ze svého tlaku domácí vytěžili aspoň přesilovou hru. Na trestnou lavici jde Georgijs Pujacs (RIG), který dostal dvě minuty za sekání.

24:24
    Hosty nyní čekají těžké chvilky. Dalším vyloučeným je Milan Jurčina (RIG), který se provinil naražením na hrazení.

25:20
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale do vyložené šance se zatím nedostali.

25:51
    Dorážku Daugaviňše z bezprostřední blízkosti zlikvidoval skvělý Sedláček.

26:27
    Domácím se nakonec daří využít alespoň přesilovku pěti proti čtyřem a zvyšují na 3:1! Daugaviňš projel kolem mantinelu, předal puk úplně volnému MAXIMU PESTUŠKOVI, který se trefuje do odkryté části branky. Asistence: Kaspars Daugavinš, Konstantin Glazačev

26:55
    Další důležitý zákrok si připisuje Sedláček. Během střely Solovjova mu před bránou přejel Mosaljov, ale hostující brankář chytá puk do své lapačky.

27:38
    Bicevskis nevybojoval puk za Jerjomenkovou bránou, ale hosté se k němu nakonec přeci jen dostávají.

28:12
    Střela K.Redlihse hodně míjí bránu domácího týmu.

28:46
    Gints Mejja střílel z výborné pozice, dobře mířil, ale Jerjomenko situaci zvládl a ustál i Indrašisův pokus o dorážku.

29:12
    Hosté se nemohou usadit v pásmu moskevského Dinama a nedokáží si vytvořit větší šance které by stály za zmínku.

30:20
    Teď se ke střele dostal Cibulskis, ale jeho pokus byl sražen do rohu.

31:03
    Videll namířil své nahození hodně mimo a domácí rychle obrací hru.

31:35
    Hra má nyní dobrý spád a přelévá se ze strany na stranu. Zatím však bez gólových šancí.

32:20
    Jeden z domácích fauloval a hosté si zahrají přesilovou hru.

32:26
    Za držení jde na lavici hanby Nikolaj Žerděv (DMS).

32:26
    Žerděv nakonec dostává i desetiminutový osobní trest a na trestné lavici tedy stráví trochu víc času. Menší trest za něj odsedí Denis Kokarev.

33:15
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale střela Jurčiny šla vedle.

33:45
    Hossa si sjel mezi kruhy a pěkným pokusem prověřil Jerjomenka.

34:24
    Hosté sehráli tuto přesilovku výborně a po zásluze snižují. Po pěkné akci Genowaye se k dorážce dostal PJOTR SČASTLIVYJ a překonává rozhozeného Jerjomenka. Asistence: Charles Genoway, Marcel Hossa

34:49
    A ihned přichází další rána! GINTS MEJJA se rozjel ve středním pásmu a velmi důrazně si šel pro dorážku vlastní střely, což se mu vyplatilo a dává vyrovnávací gól Dinama Riga. Obě branky dělí jen 24 vteřin! Bez asistence.

36:30
    Otřesení domácí se sice snažili vytvořit nějakou šanci, ale záhy o kotouč přišli a ten končí na hokejkách hostujících hráčů.

37:43
    Videll byl první u kotouče a zakázané uvolnění se tedy správně nekoná.

38:25
    Domácím se nyní podařilo odrazit útok hostujícího celku a Daugaviňš po delší době prověřil Sedláčka.

39:18
    Pestuško byl dobře postaven před hostujícím brankářem, ale k zakončení se nedostal.

39:49
    Po obrovském tlaku do Sedláčkova brankoviště se strhla menší potyčka, po které se bude vylučovat.

39:49
    Na trestnou lavici míří Milan Jurčina (DMS) a Alexej Těreščenko (RIG). Oba dostali dvě minuty za hrubost.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou i druhou třetinu a i po té je stav utkání vyrovnaný. Domácím se sice podařilo dvěma brankami dostat do dvougólového vedení, ale hosté reagovali trefami Sčastlivyho a Mejjy, které dělilo jen 25 vteřin. Po druhé třetině je tak stav utkání 3:3.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

40:34
    Domácí zavezli kotouč do útočného pásma a Sedláček si připsal první zákrok třetí třetiny. Jen připomenu, že po vyloučení Jurčiny a Těreščenka se hraje ve čtyřech.

40:48
    Krišjanis Redlihs se z pozice obránce dostal až před Jerjomenka, ale ten tuto těžkou situaci ustál a se zbytkem mu pomohli domácí obránci.

41:12
    Babenko byl nyní úplně sám, ale svou střelu z mezikruží namířil hodně mimo.

41:51
    Další zákrok si připisuje Jerjomenko a oba týmy jsou v plném počtu.

42:08
    Hosté přelévají skóre na svou stranu. Videll nabil PJOTRU SČASTLIVÉMU, který dělovkou propálil domácího brankáře. Asistence: Linus Videll

42:32
    Dinamo Riga bude mít po vstřelené brance navíc možnost přesilové hry. Janne Jalasvaara (DMS) narazil Džerinše na hrazení a odchází na dvě minuty na lavici hanby.

43:40
    Hostům se přesilovka nedaří a puk míří k Sedláčkovi.

44:16
    Střela Cibulskise míjí domácí bránu.

44:36
    Darzinš nabízel puk před bránu na teč, ale ten končí až v rohu ledové plochy.

45:13
    Zpoza brány si před Jerjomenka vyjel Mejja, ale domácí gólman natlačil beton k tyči a Mejjovi se nepodařilo protlačit puk za jeho záda.

45:52
    Domácí se dostali k zakončení, ale střela se k Sedláčkovi vůbec nedostala.

46:39
    Oskars Cibulskis (RIG) byl u mantinelu příliš důrazný a inkasuje dvě trestné minuty.

46:53
    Hráči domácího týmu se ihned usadili v pásmu a dobývají Sedláčkovu bránu.

47:12
    Hosté vyhazují.

47:50
    A znovu.

48:08
    Milan Jurčina nyní vyhodil puk na střídačku a dovolil svému týmu vystřídat unavenou čtveřici.

48:39

49:08
    Redlihs s Darzinšem dobře napadali rozehrávku domácích a našetřili pro svůj tým dobrých dvacet vteřin.

49:32
    Po komerční přestávce se vhazuje u Sedláčka.

50:09
    Hosté posílají puk přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.

50:38
    Karsums spěchal za nahozeným kotoučem, ale ten získávají hostující obránci.

51:28
    Domácím se opravdu nedaří a puk je opět ve středním pásmu.

52:12
    Višněvskij přebírá puk za vlastní branou a čeká až jeho spoluhráči vystřídají.

52:45
    Mosaljov byl velmi dobře postavený před Sedláčkem, ale Kokarevovu prudkou přihrávku trefit nedokázal.

53:30
    Jakub Sedláček trefil rozehrávkou jen nohu Kokareva a poté raději přerušuje hru.

53:56
    Po střele Sčastlivyho se před Jerjomenka tlačil Mikelis Redlihs, ale domácí brankář má puk v moci a Redlihs skončil bez helmy.

54:38
    Videll byl odstaven od puku, ale domácí obránci si zbytečnými nepřesnostmi přidělávají práci navíc.

55:25
    Mezi třemi hráči se snažil prosadit Daugaviňš, ale jeho akce neměla šanci na úspěch.

56:26
    Další ztráta domácích, ale Genoway nevyřešil následné přečíslení dobře a trefil jen boční síť Jerjomenkovy brány.

56:48
    Na druhé straně nemusel Sedláček zasahovat.

57:40
    Miks Indrašis mohl rozhodnout toto utkání. Bicevskis mu hezky prostrčil puk, ale Jerjomenko Indrašise tentokrát vychytal a nenechal se překonat stejně jako v osmé minutě utkání,.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí stále ztrácí jednu branku.

58:50
    Dinamo Moskva to zkouší v šesti!

59:20
    Závar před Sedláčkem řeší hostující obránci posunutím puku do středního pásma.

59:57
    Hosté skvěle pracují a odpalují puk pryč od Sedláčka. To je konec domácích nadějí.

60:00

Máme za sebou pohledné utkání, ve kterém jsme viděli sedm branek a několik dalších šancí.
    V poslední třetině se podruhé v zápase prosadil Pjotr Sčastlivyj a připsal si tak vítěznou trefu dnešního utkání. Dinamo Riga si tedy odváží tři body za vítězství 3:4.

Československá stopa v utkání:
    Jakub Sedláček (RIG) 60 minut, 32 zákroků, 3 góly, 91,43%, 1 asistence
    Milan Jurčina (RIG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:05
    Marcel Hossa (RIG) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:45

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný večer. (19:50:16)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 19. Cvetkov (Žerděv), 22. Volkov (Babenko, Mironov), 27. Pestuško (Daugaviňš, Glazačev) – 8. Indrašis (K.Redlihs, Sedláček), 35. Sčastlivyj (Genoway, Hossa), 35. Mejja, 43. Sčastlivyj (Videll)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Korjagin, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Robinson, Mironov, Osipov – Daugaviňš, Gorovikov (A), Pestuško – Cvetkov, Žerděv, Karsums – Volkov, Babenko (C), Glazačev – Kokarev, Těreščenko (A), Mosaljov
    Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – K.Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Pujacs (C) – Darzinš (A), M.Redlihs, Džerinš – Sčastlivyj (A), Videll, Hossa – Indrašis, Mejja, Bicevskis – Skvorcovs, Cipulis, Upitis

Rozhodčí: Denis Naumov, Alexander Sergejev (oba RUS) – Dmitrij Goljak, Ivan Dedulja (oba BLR)