Třebíč – Chomutov 1:2 (po pr.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Motor ČB – Kadaň 2:5 (kon.)
Litoměřice – Šumperk 6:2 (kon.) | Havířov – Most 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Sportovní klub Kadaň
Středa 29.10.2014, 17:30 • Budvar Aréna • 1. liga (ČR)

Dnešní utkání je za námi, které vyhrála Kadaň. Severočeši zničili svého soupeře v poslední třetině, kterou vyhráli 3:0. Dvěma brankami v hostujícím týmu se blýskli útočníci Roman Chlouba a Martin Kadlec. Naopak v domácím kádru si jednu branku a asistenci připsal kapitán Josef Straka. Těším se s vámi na příští utkání. Na shledanou a hezký zbytek večera. (19:51:37)

60:00

58:57
    Luboš Rob vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana střelou z mezikruží, ale strážce Kadaňské svatyně zasáhl.

57:14
    Naopak Kadaň stále dobývá klec českobudějovického Motoru.

54:13
    Na domácím celku je vidět, že se velmi těžko dostanou k nějaké střele.

53:57
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Kadaň si nejspíše pojišťuje své vítězství! MARTIN KADLEC z levé strany chtěl přihrát úplně volnému Antonu Berlevovi, nýbrž kotouč trefil brusli Lukáše Chmelíře a puk doplachtil až za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Kus, Anton Berlev.

53:10
    Roman Chlouba měl na holi hattrick, ale Bláha si proti jeho střele dostatečně vyjel z brankoviště a puk chytá.

52:33
    Kadaň se svého vedení jen tak nepustí. Stále se tlačí před budějovickou branku.

51:30
    Střela Petra Jíry skončila na hrudi Ondřeje Bláhy.

51:21
    Dnešní utkání sleduje 3892 diváků!

49:44
    Motor se tlačí za snížením a hosté se osvobozují vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

48:12
    Kadaň už odskakuje do dvoubrankového vedení! Byli jsme svědky zatím nejhezčí branky dnešního utkání po krásné individuální akci. MARTIN KADLEC se ve středním pásmu ujal puku, stahovačkou si obhodil Lukáše kříže a bekhendovou střelou nedal Bláhovi sebemenší šanci. Bez asistence.

47:48
    Icing hostů.

47:10
    České Budějovice se velmi těžce dostávají přes střední pásmo, kde je zastaví kadaňská obrana.

45:38
    Kadaň se dostává do vedení! Karel Ton vyslal střelu na Bláhu, pak se opět zmocnil kotouče, přihrál ROMANU CHLOUBOVI, který zaznamenává svůj druhý zásah v dnešním utkání a dostává Kadaň do vedení. Asistence: Karel Ton.

44:43
    Martin Heřman projel s pukem celé hřiště, vypadalo to, že se dostane ke střele, ale jeden z hostujících obránců včas zasáhl a odvrátil hrozbu Motoru.

44:10
    Puku se teď zmocňují oba týmy.

43:01
    Jakub stehlík trefil vyrážečku Ondřeje Bláhy.

42:26
    Motoru se v přesilové hře nepodařilo ani jednou vystřelit na kadaňskou klec.

42:00

40:48
    Straka ztratil kotouč a Kadaň se osvobozuje.

40:01

Druhá třetina dnešního utkání nám přinesla pouze jednu branku, kterou vstřelili hosté zásluhou Romana Chlouby, který přebruslil téměř celé hřiště a našel mezírku mezi betony českobudějovického gólmana. Jihočeši začnou závěrečné dějství s jedním mužem navíc, když se na konci provinil kadaňský obránce Tomáš Bartrejs. Další třetina začne přibližně v 19:17.

40:00

40:00
    Tomáš Bartejs (KAD) – 2 minuty – držení protihráče – 5/4.

39:22

38:31
    Motor uvěznil Kadaň v útočném pásmu skoro na minutu, ale hosté pak nakonec vyhodili kotouč ze svého pásma.

37:22
    Aleš Pavlas (KAD) – 2 minuty – držení.
    Martin Mazanec (KAD) – 2 minuty – hrubost.
    Michal Švihálek (CEB) – 2 minuty – hrubost.
    Motor hraje další přesilovku. Hraje se 5 na 4.

37:22
    Rozhodčí signalizoval výhodu a domácí si drželi kotuč na svých holích téměř minutu

35:37
    Teď se Motor tlačí do útoku, ale obrana hostí pracuje na jedničku.

34:49
    Závar před kadaňskou bránou mohl přinést třetí branku Motoru, ale Strmeň svůj tým drží nad vodou.

33:07
    Hosté se stěží dostávají do obranného pásma, Jihočeši se zatím úspěšně brání.

32:20
    Zakázané uvolnění domácích.

30:42

30:05
    Hosté se téměř minutu drží v obranném pásmu Jihočechů, ale žádnou výraznou střeleckou příležitost si zatím nevytvořili.

29:04

28:42
    Lukáš Chmelíř (CEB) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/4.

28:27
    Chmelířovu střelu od modré Strmeň chytá.

27:04
    Martin Mazanec (KAD) – 2 minuty – napadení – 5/4.

26:13
    Icing Kadaně.

26:06
    Na ledě zůstává ležet Luboš Rob po velkém střetu s jedním z kadaňských hráčů.

23:25
    ROMAN CHLOUBA se ve vlastním obranném pásmu zmocnil kotouče, přebruslil celé hřiště, obehrál Lukáše Chmelíře a srovnává bekhendovou střelou mezi Bláhovy betony na 2:2. Asistence: Jaroslav Kus.

23:06
    Hammerbauerovu střelu Bláha zneškodnil.

21:54
    Hlava střílel, Bláha vyráží puk do ochranné sítě.

21:38
    Po velké skrumáži před kadaňskou bránou přistál puk ve Strmeňově lapačce.

21:16
    Další icing Kadaně.

21:09

21:07
    Zakázané uvolnění hostů.

21:01
    Motor se zatím v oslabení skvěle brání, Kadaň nemá šanci.

20:01

První dějství je za námi. Lépe jsou na tom Budějovičtí, kteří vedou 2:1. Dvěma body k tomu přispěl kapitán Jihočechů Josef Straka, který zaznamenal jednu branku a asistenci. Také jsme měli možnost vidět mnoho vyloučení. Druhá třetina začne v 18:22.

20:00

19:09
    Luboš Rob (CEB) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/4.

18:56

18:29
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor se opět dostává do vedení! Při dvojnásobné přesilovce MARTIN HEŘMAN vyslal krásnou střelu a trefil se přesně pod horní tyčku. Asistence: Josef Straka.

17:49
    Rok Pajič přihrával Davidu Kuchejdovi napříč brankovištěm a ten trefil tyč.

16:56
    Jakub Trefný (KAD) – 2 minuty – krosček – 5/3.

16:43
    Bekhendový pokus Nouzy vyrazil Strmeň.

16:05
    Po velkém závaru před kadaňskou brankou rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

15:50
    Darek Hejcman (KAD) – 2+2 minuty – vysoká hůl – 5/4.

15:27
    Růžičkovo nahození od modré čáry skončilo v lapačce hostujícího gólmana.

14:51
    Budějovičtí si zatím více drží kotouč na svých holích.

13:58
    Kadaňský gólman si raději nechal puk pro sebe.

12:15
    Chmelíř pálil od modré, Strmeňův beton včas zapracoval.

11:53

11:38
    Motoru se přesilová hra příliš nedaří, hosté se velmi houževnatě brání.

09:57

09:53
    Jakub Trefný (KAD) – 2 minuty – hákování – 4/4.

09:50
    Michal Švihálek se uvolnil v útočném pásmu mezi kruhy a vystřelil těsně vedle.

09:42
    Aleš Pavlas dostal na modré čáře puk, ale Bláhu střelou golfovým úderem nepřekonal.

07:57
    Emil Švec (CEB) – 2 minuty – zdržování hry – 4/5.
    Fanoušci Motoru si připravili zajímavé choreo

07:19
    Luboš Rob měl na holi druhou branku, nýbrž se dostal k odraženému puku před bránou, jenomže prováhal ideální zakončení.

06:17
    Jakub Novák střílel z pravého rohu, ale Bláha si s jeho pokusem poradil.

05:57
    Motor je zatím aktivnějším týmem a hosté se ubránili vyhozením puku a píská se icing Kadaně.

04:51
    Vhazuje se buly před Ondřejem Bláhou.

03:57
    A je srovnáno! Jan Hammerbauer vyslal střelu z pravé strany a dorážka DANIELA LEHNERTA skončila v bráně a hosté rychle srovnávají krok. Asistence: Jan Hammerbauer, Nicolas Hlava.

03:39
    Motor se dostává do vedení! JOSEF STRAKA se ve středu hřiště ujal kotouče, měl volnou cestu k bráně a svůj únik využil. Asistence: Martin Heřman, Roman Vráblík.

03:29
    Další icing domácího celku.

02:40
    Radek Prokeš vyzkoušel pozornost Strmeně a ten chytá.

02:09
    Zaregistrovali jsme první zakázané uvolnění Motoru.

00:58
    Začátek hry se odehrává zatím spíše ve středním pásmu.

00:01

Hráči už pomalu nastupují na led a domácí fanoušci vítají svůj tým.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Kříž, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Mucha, Semrád – Kuchejda, Pajič, Švihálek, Nouza, Straka, Heřman, Vaniš, Rob, Boháč, Švec, Trummer – Prokeš.

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Mouček) – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Pavlas, Bartejs, Opalek – Ton, Chlouba, Jíra, Novák L., Hejcman, Novák J., Berlev, Kus, Kadlec, Hlava, Hammerbauer, Lehnert.

Rozhodčí: Petružálek – Kreuzer, Špringl ml.

ČEZ Motor České Budějovice

Do šestého místa, takový byl předsezóní cíl budějovického Motoru. Zatím se zda, že by tento cíl mohl dojít naplnění. Aktuálně je sice Motor na sedmém místě, ale stejně jako Kadaň má ještě zápas k dobru. Navíc tabulka je opravdu velmi vyrovnaná a případná dnešní výhra může Jihočechy vynést až na třetí místo.

Nejětší zbraní Českých Budějovic je jednoznančně dvojice Straka – Nouza. Tito spoluhráči z jedné formace už dohromady nasbírali úctyhodných 47 bodů. Lépe z dvojice je na tom Tomáš Nouza, který je s 24 body (10+14) na třetím místě produktivity celé první ligy. Straka (11+12) má jen o bod méně a s jedenácti góly je navíc druhým nejlepším střelcem soutěže.

SK Kadaň

Před sezónou nebylo jisté, zda druhá nejvyšší soutěž v Kadani zůstane, vcelku reálně se totiž jevil přesun prvoligové licence do nedáleké Bíliny. Nakonec se tak nestalo, Kadaň soutěž odstartovala a daří se jí velice dobře. Po osmnácti kolech okupuje neuvěřitelné třetí místo a vzhledem k ostatním má dokonce zápas k dobru.

Na otázku, kdo je nejdůležitějším článkem kadaňské soupisky, můžeme podat jednoznačnou odpověď. Nade všemi totiž vyčnívá jedno jméno: Jan Strmeň. Kmenový brankář Chomutova má neskutečnou fazónu a statisticky kraluje prvoligovým gólmanům.
    Statistické porovnání obou soupeřů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Mádl

Branky a nahrávky: 4. Straka (Heřman, Vráblík), 19. Heřman (Straka) – 4. Lehnert (Hammerbauer, Hlava), 24. Chlouba (Kus), 46. Chlouba (Ton), 49. Kadlec, 54. Kadlec (Kus, Berlev)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Kříž, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Mucha, Semrád – Kuchejda, Pajič, Švihálek, Nouza, Straka, Heřman, Vaniš, Rob, Boháč, Švec, Trummer – Prokeš.