Chabarovsk – Atlant 0:2 (kon.) | Vladivostok – Minsk 6:3 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Riga 3:0 (kon.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Medveščak Záhřeb
Pátek 07.11.2014, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu hokejové KHL mezi Metallurgem Novokuzněck a Medveščakem Záhřeb. Utkání začíná v 13:00.

Domácí má po třiadvaceti odehraných zápasech 26 bodů a nachází se na osmém místě Východní konference. Na svém kontě mají 14 proher (6 v základní hrací době) a pouze 9 výher (5 v základní hrací době.)
    Z posledních tří zápasů si Novokuzněck připsal pouhý jeden bod a vsítil jen 4 branky! Naposledy Metallurg prohrál 4:1 na hřišti Dinama Minsk.
    Nejproduktivnějším hráčem domácího celku je Ryan Stoa, který si připsal zatím 13 bodů za 7 branek a 6 asistencí.

Hostující celek sice vyměnil zhruba před měsícem hlavního trenéra, ale výsledky se příliš nezlepšily. Medveščak odehrál již 27 utkání a je na 12.místě Západní konference.
    Stejně jako domácí, i hosté v posledních třech zápasech prohráli. Největším problémem loňského nováčka je obrana. Toto potvrzuje 83 inkasovaných branek, což je nejvíc z celé konference. Naposledy prohrál Medveščak v Astaně 1:4.
    Hráčem s nejvíce kanadskými body je Pascal Pelletier, který nasbíral šest branek a třináct asistencí.

Vzájemné zápasy
    Všechno dosavadní vzájemné zápasy vyhrál chorvatský tým a hráči Mettalurgu dali v posledních dvou zápasech Medveščaku dvě branky.

29.10.2014 ZAG-NOV 2:1 sn.
    2.12.2013 NOV-ZAG 1:5
    1.11.2013 ZAG-NOV 4:3 sn.
    24.8.2013 ZAG-NOV 5:2

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Ložkin) – Fairchild, Gavrilyčev, Lashoff, Zotov, Dorofějev, Kuklev (A), Bělochvostikov – Romanov, Kurepanov, Malcev – Galimov (A), Garifullin, Komaristyj – O'Brien, Sentjurin, Plotnikov – Skladničenko, Kaprizov, Kosourov (C) – Stoa

Medveščak Záhřeb: Owuya (Dekanich) – Carle (A), Morrisonn, Martinovič, Flood, Kinrade, Hutchinson, Popovič (A), Katič – Thomas (C), Palušaj, Anderson – Segal, Wright, Bjorkstrand – Perkovič, St.Pierre, Hedberg – Kostovič

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Ildar Safjullov – Dmitrij Golovjov, Roman Šichanov.

Jsou za námi státní hymny Ruska a Chorvatska a zápas může každou chvílí začít.

00:01

00:14
    Kurepanov byl první u puku, který z hole Romanova mířil na icing a zakázané uvolnění se tak nepíská. Tentýž hráč poté nepříjemně atakoval brankoviště Medveščaku a Oquya si připisuje první zákrok.

01:19
    Domácí jsou od začátku aktivnějším týmem a hostující brankář má už tři úspěšné zákroky.

01:51
    Z mezikruží pálil Sentjurin nad.

02:04
    Shaone Morrisonn (ZAG) hákoval Plontikova a odchází na trestnou lavici.

02:43
    Domácí sice byli usazeni v pásmu, ale ztratili puk a do úniku se dostal Bill Thomas. Chakimov však včas uzavřel škvíru mezi svými betony a vychytal gólovku Thomase.

03:27
    Metallurgu se přesilovka příliš nedaří a pozorný musel být opět Chakimov. Pokus Wright mířil tentokrát vedle.

04:17
    Medveščak je již v plném počtu a Owuya přerušuje hru.

04:42
    Fairchild ještě udržel útočné pásmo, ale teď už mají puk hostující hráči.

05:14
    Owuya pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a ti tak rozjíždí útočnou akci.

05:43
    K puku se však dostal Ansel Galimov a nebýt pádu na modré čáře, šel by sám na Owuyu. Ten nakonec kotouč raději přikryl.

06:31
    Wright se ocitl za bránou Novokuzněcku, ale tam o puk také přišel a domácí otáčí hru.

06:46
    James O'Brien si dobře vyjel zpoza brány na brankovišti, ale jeho střelu i následný závar před řeší opět Mark Owuya.

07:12
    Medveščaku se nepodařilo dostat do pásma Novokuzněcku a do další akce se hrnou domácí.

07:27
    Kosourov pálil z pravého kruhu jen do hrudníku připraveného Owuyi.

08:30
    Nevýrazné nahození na bránu Chakimova v pohodě svou lapačkou zastavuje právě domácí brankář.

08:49
    Owuya toho nyní moc neviděl, ale naštěstí pro něj mířil puk z hokejky Dorofějeva zhruba metr vedle brány.

09:46
    Hostům se nyní podařilo zatlačit hráče domácího celku, ale Romanov nakonce vyvezl puk do bezpečí.

10:22
    Chakimov vyrazil nahození Palušaje jen k Thomasovi, ale jeho střela z úhlu končí v ochranné síti.

10:43
    Poprvé se výrazněji ozývají domácí fanoušci a snaží se podpořit své oblíbence.

11:29
    Na krátký výlet do útočného pásma se vydal Martinovič, ale jeho akci zllikvidovala trojice obránců v červeném.

12:12
    Nepřesná rozehrávka Mettalurgu končí na zakázaném uvolnění.

12:34
    Na bránu Chakimova opět pálil Palušaj, ale domácí brankář byl na svém místě a vyráží jeho střelu do rohu.

13:26
    Hra je hodně neurovnaná a domácí posílají puk znovu až do pásma Medveščaku, zakázané uvolnění se však tentokrát pískat nebude.

13:47
    Skladničenko se už už natahoval po puku, ale dobře zapracoval jeden z hostujících obránců a nepustil ho ke kotouči.

14:13
    Po zákroku domácího brankáře následuje kratičká přestávka.

14:13
    Vhazování se bude opakovat neboť Perkovič je z kruhu vykázán.

14:16
    Po střele Hutchinsona se strhla na brankovišti menší potyčka, ve které byli příliš aktivní Dorofějev (NOV) s Perkovičem (ZAG) a oba dostávají dvě minuty za hrubost. Hraje se ve čtyřech.

15:44
    Domácím zatím více vyhovuje prostor, který se díky hře 4 na 4 vytvořil na ledě a přehrávají Medveščak, zatím však bez výraznějšího zakončení.

16:16
    Oba týmy jsou v plném počtu.

16:52
    Hosté jsou usazeni v pásmu Metallurgu a snaží se vymyslet, jak ohrozit Chakimovovu bránu.

17:23
    Teď už jsou však s pukem na hokejkách domácí borci.

18:21
    Galimov se snažil natlačit před bránu, ale místo toho skončil za ní a navíc v pozici ležmo na ledové ploše.

19:07
    Hraje se poslední minuta první třetiny a hráči Medveščaku operují ve vlastním pásmu.

19:45
    Domácí se ještě snažili zaútočit, ale akci Sentjurina s Romanovem zastavuje ofsajd.

19:59
    V poslední sekundě třetiny se na brankovišti Chakimova vytvořil obrovský závar, ale zdá se, že domácí brankář udržel puk ještě před brankovou čárou a Anderson se tak nebude radovat z branky. Každopádně se prozkoumává videozáznam hry.

19:59
    Je to tak. Branky nebylo dosaženo a vhazovat se tak ještě bude v pásmu Mettalurgu Novokuzněck.

19:59
    A hosté zkouší zajímavou variantu a odvolávají brankáře!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Metallurg poslední snahu hostů, která prakticky neměla šanci na úspěch zastavil a první třetina, která nám nenabídla zajímavý hokej je u konce. Druhá perioda začne přibližně v 13:53.

20:01

20:21
    Alexandr Romanov neměl šanci dostat se k puku a ten tak končí na hokejkách hostujících obránců.

21:01
    Hodně nejistý zákrok nyní předvedl Chakimov, který slabé nahození Thomase jen vyrazil před sebe a poté se musel hodně roztáhnout, aby zabránil brance Medveščaku.

21:33
    Bjorkstrand řešil přečíslení dva na jednoho střelou z kruhu a Chakimov puk opět jen vyrazil k Segalovi, který však nenamířil dorážku mezi tři tyče.

22:06
    Další zákrok si připisuje domácí brankář. Hráči Medveščaku vstoupili do druhé třetiny o moc aktivněji.

22:47
    Hutchinsonova střela švihem ze středu útočného pásma končí na zadním mantinelu.

23:25
    První pořádný zákrok druhé třetiny si připsal i Owuya, který ramenem vytáhl střelu Fairchilda z prostoru mezi kruhy.

24:18
    Thomasovo zakončení míří nad a hosty poté zastavuje postavení mimo hru.

25:17
    Minuta nepřesností na obou stranách ukončena ofsajdem, kterým se provinili pro změnu domácí hráči.

25:32
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Hosté zničehonic dávají branku a ujímají se vedení. Hutchinson se rozjel ve středním pásmu, jeho vyrazil Chakimov, ale poté se kotouč po několika odrazech dostal zpět k ANDREWE HUTCHINSONOVI, který pohotově zakončil do odkryté brány Rafaela Chakimova. Asistence: Mark Katič
    Andrew HUTCHINSON - 0:1

27:36
    Domácí se pochopitelně snaží ihned odpovědět, ale zatím naráží na pozornou obranu Medveščaku Záhřeb.

28:18
    Nathan Perkovič přišel o kotouč na červené čáře, ale naštěstí pr něj píská čárový rozhodčí ofsajd Novokuzněcku.

28:40
    Brandon Segal nahrnul puk k Chakimovovi a ten ho radši skryl pod svou lapačkou.

29:15
    Kosourov s Kaprizovem se tlačili do šance, ale hostující brankář stále celkem v klidu odolává.

29:55
    Domácí se nyní málem dostali do přečíslení tři na jednoho, ale dva ze tří hráčů odešli střídat a z možnosti velké šance nebylo vůbec nic.

30:48
    Chakimov nezachytil puk do své lapačky, ale u kotouče byli jako první domácí obránci a odpravili ho do bezpečí.

31:49
    Hra se po dobrém startu do druhé třetiny opět pokazila a sledujeme hodně nepřesností na obou stranách. Tento zápas zatím opravdu není vůbec pohledný.

32:25
    Hosté se po delší době usadili v pásmu, ale domácí brankář si připsal hodně jednoduché tři zákroky proti slabým střelám.

32:58
    Čtvrtá pětka Metallugu se snažila napadat rozehrávku dvojice Kinrade-Hutchinson, ale hostující dvojice si poradila a dostala puk dál na své útočníky.

33:54
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Nyní se usadili v pásmu pro změnu domácí a nakonec se i prosazují. Od modré čáry pálil Alexandr Romanov a před bránou výborně clonící DMITRIJ MALCEV tečoval puk za záda bezmocného Owuyi. Asistence: Alexandr Romanov, Sergej Dorofějev
    Dmitrij MALCEV - 1:1

34:52
    Domácí jsou nyní na koni a točí Medveščak v jejich vlastním pásmu.

35:23
    Teď se však k sólo akci odhodlal Katič, jehož střelu lapil připravený Chakimov. Po střele trefil Katič hokejkou Kuklev a ten míří rovnou do kabiny na šití.

35:45
    Střelec branky Medveščaku, Andrew Hutchinson nedovoleně zastavil jednoho z domácích a odchází na dvě minuty za držení.

36:01
    První střela přesilové hry končí vedle tyče hostující brány.

36:12
    Zotov s Plotnikovem se dostali do konfliktu u vhazování, ale vše se obejde bez nějaké ostřejší výměny názorů.

36:18
    Zmiňované buly vyhráli hosté a vyhazují puk přes všechny čáry.

37:07
    Domácí jsou za vlastní bránou a z hlediště se ozývá pískot.

37:15
    A nyní se pískot ještě zesiluje, neboť hosté udeřili ve vlastním oslabení. Po ztrátě domácích ve středním pásmu se do sólo úniku dostal MATT ANDERSON a tváří v tvář Chakimovovi nezaváhal. Bez asistence.
    Matt ANDERSON - 1:2

37:45

38:32
    Nikolaj Skladničenko mohl zakončovat z kruhu, ale puk mu sjel po čepeli a ke střele vůbec nedošlo.

38:35
    Na druhé straně se po zákroku Chakimova strhla menší bitka mezi Segalem a Kuklevem, neboť hostující útočník šťouchnul do lapačky domácího brankáře, což se Kuklevovi samozřejmě nelíbilo a jel bránit svého gólmana.

38:35
    Michail Kuklev (NOV) dostává dvě minuty za hrubost, Brandon Segal stejně tak za sekání.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Gavrilyčev byl dobře postavený na brankovišti, ale v tísni se nedostal k pořádnému zakončení, které by mohlo výrazněji vystrašit Marka Owuyu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi i druhá třetina tohoto spíše podprůměrného utkání a stav utkání je 1:2.
    Jako první se prosadil ve 26. minutě hostující Hutchinson, který se dostal k volnému puku a v pohodě trefil odkrytou část branky. Domácí vyrovnali o osm minut později zásluhou teče Malceva, jenže ve vlastním oslabení se dostal do úniku Matt Anderson a uzavřel skóre druhé třetiny.

Další třetina začne přibližně v 14:45.

40:01

40:15
    Na začátku třetí třetiny se ještě dohrává ve čtyřech na obou stranách, ale za chvíli se vyloučeni vrátí a bude se hrát v plném počtu.

40:35
    Owuya odolal prvnímu tlaku do své brány ve třetí třetině a oba týmy jsou kompletní.

41:58
    Domácím se nepovedla rozehrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.

42:25
    Jedovatá střela Hedberga míjí pravou tyč domácí branky.

42:52
    Domácí dělali problémy při rozehrávce Mevdeščaku, ale nakonec z toho bude jen vyloučení jednoho z domácích. Zatím je ponechána výhoda.

43:06
    Ryan Stoa (NOV) se provinil vysokou holí a na trestné lavici si odsedí čtyři minuty.

43:32
    Domácí zatím dobře brání a hráči Medveščaku se nemohou dostat ani před modrou čáru.

43:58
    Nyní puk letí až k Owuyovi a Hutchinson bude rozehrávat zpoza vlastní brány.

44:24
    Až nyní se hosté usazují v pásmu a rozjíždí klasickou přesilovkovou kombinaci.

44:48
    Střela Segala nemíří mezi tři tyče.

45:42
    Kurepanov nyní dokonce nahazoval na Owuyu, který tak musel zasahovat ve vlastní přesilové hře.

46:23
    Čtveřice Novokuzněcku opět vyhazuje kotouč pryč ze svého pásma.

46:50
    Po nahození Katiče se hosté snažili dostat k dorážce, což se jim nepovedlo a přesilová hra se blíží ke svému konci.

47:06

47:28
    Po krátké komerční přestávce pokračuje hra vhazováním ve středovém kruhu.

47:50
    Kinradeovo nahození jen otestovalo pevnost mantinelu za domácí bránou.

48:40
    Domácí ztratili puk v útočném pásmu Hedberg ho zavezl na druhou stranu a St.Pierre z mezikruží trestuhodně míjí bránu Chakimova.

49:16
    Rafael Chakimov si připisuje další zákrok a přerušuje hru.

49:48
    Thomasovu střelu se na brankovišti snažil dorazit Palušaj, ale domácí brankář byl opět pozorný.

49:58
    Mettalurg kosí vlastní fauly. James O'Brien (NOV) hodně sekl Wrighta a odchází pochopitelně na trestnou lavici.

50:42
    Výbornou práci předvedl Romanov, který ve vlastním oslabení ohrozil Owuyu a poté ještě pošetřil dobrých deset vteřin u mantinelu.

51:08
    Hosty zastavuje ofsajd.

51:45
    Medveščaku se dnes přesilovky vůbec nedaří a i tato spěje ke svému konci bez jakéhokoliv výraznějšího ohrožení Chakimovovy brány.

52:32
    Domácí ubránili oslabení a vzápětí vyrovnávají na 2:2.Z prostoru mezi kruhy vyslal rychlou střelu švihem KIRILL KAPRIZOV a Owuya loví po druhé puk ze své sítě. Asistence: Michail Plotnikov
    Kirill KAPRIZOV - 2:2

53:45
    Další útok domácího celku končí zakázaným uvolněním. Hra se tak stěhuje před Rafaela Chakimova.

54:18
    A domácí brankář předvádí výborný zákrok. Aaron Palušaj se dostal k puku na hranici brankoviště, ale z úhlu trefil jen lapačku domácího gólmana.

54:46
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a po střele Katiče konči puk v ochranné síti.

54:58
    A obrovská šance tentokrát na druhé straně! Po výborné práci Stoy měl svůj druhý gól na holi Kaprizov, ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Marka Owuyu v bráně Medveščaku Záhřeb.

56:12
    Domácí se hodně snaží a obrana Medveščaku má v posledních chvílích hodně napilno.

57:29
    Nahození od modré neprošlo až k Owuyovi a oba týmy odjíždí vystřídat.

57:58
    James O'Brien byl výborně zaparkovaný u Owuyovy tyče, ale puk končí zezadu na síti branky a rozhodčí přerušuje hru.

58:43
    Útok Medveščaku domácí zastavili a sami spěchají na druhou stranu.

59:08
    Jenže i obrana hostujícího celku skvěle odvádí svou práci a útočníky prakticky k ničemu nepouští.

59:50
    Tak to je neuvěřitelné! Pár sekund před koncem třetí třetiny si berou hosté zpět své vedení. Po střele Morrisonna se ve skrumáži těl nejlépe zorientoval JAMES WRIGHT a pravděpodobně rozhoduje dnešní utkání. Bez asistence.
    James WRIGHT - 2:3

60:00

Dnešní utkání je u konce a Záhřeb poráží Novokuzněck i v pátém vzájemné utkání. V 53. minutě se podařilo Kaprizovovi snížit, ale když už se zdálo, že dnešní utkání půjde do prodloužení, udeřil z dorážky James Wright a deset vteřin před koncem zajistil vítězství sému týmu, který si tak odváží tři body.

Statistiky zápasu
    Střely na branku 26:36
    Zásahy brankářů 33:24
    Vhazování 18:35
    Trestné minuty 10:8

Já se s vámi pro dnešek loučím a u dalších zápasů Kontinentální hokejová ligy napočtenou. (15:23:21)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 34. Malcev (Romanov, Dorofějev), 53. Kaprizov (Plotnikov) – 26. Hutchinson (Katič), 38. Anderson, 60. Wright

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Ildar Safjullov – Dmitrij Golovjov, Roman Šichanov