Třebíč – Kadaň 2:1 (kon.) | Jihlava – Most 5:4 (kon.) | Šumperk – Chomutov 2:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kladno 0:6 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:2 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 4:5 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Sportovní klub Kadaň
Pondělí 10.11.2014, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu z první hokejové ligy! Na programu je třiadvacáté kolo, které nám nabídlo velmi zajímavý duel. Horácká Slavia Třebíč na svém ledě přivítá nevyzpytatelnou Kadaň. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.

Horákům patří již druhé místo, v minulém kole se nechali přeskočit Piráty z Chomutova. Na svém kontě mají 46 bodů s úctyhodným skóre 68:44.

Kadaň se momentálně nachází na 6. pozici se ziskem devětatřiceti bodů. K těm patří kladné skóre 55:45. Co však Kadaň trápí je divácká kulisa na domácích utkáních. Kadaň je druhým nejméně navštěvovaným týmem v celé první lize.

Kadaň – 15,12

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Zdráhal, Šaur, Bilčík, Peroutka, Přibyl, Jaroš, Juráň – Havel, Dolníček "C", Erat "A" – Pekr, Holec, Řípa – Čuřík, Ostřížek, Wasserbauer – Králík, Raška, Čech "A"

Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Mouček) – Stehlík, Mazanec, Szathmáry, Trefný "A", Bartejs, Opalek, Dobrovolný, Černý – Jíra "C", Chlouba, Ton "A" – Novák Jakub, Hammerbauer, Novák Lukáš – Kadlec, Berlev, Hlava – Lehnert, Hejcman, Veselý

Rozhodčí: Doležal – Černý, Toman.

Obě mužstva již krouží po ledové ploše, za malý okamžik se začne hrát.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí.

00:15
    Hned z kraje zápasu tu máme vyloučení. Třebíč bude hrát přesilovku poté, co Roman Chlouba (KAD) držel protihráče. Obdržel za to dvouminutový trest.

00:54
    Třebíč se usadila v útočné třetině, ale nemohla se dostat k zakončení. Poté však přišla střela od modré čáry, která dolétla pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:22
    Pekr udělal obrovskou chybu v útočném pásmu, načež se Kadaň dostala do přečíslení dva na jednoho. Zakončující Berlev si však z poměrně ostrého úhlu na Faltera nepřišel.

01:53
    Anton Berlev (KAD) odsedí 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:09
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč využívá přesilové hry a dostává se do vedení! ROMAN ERAT dostal přihrávku na modrou čáru, rozhlédl se a vyslal přízemní střelu k levé tyčce Hanuljakovy branky. Brankář Kadaně toho příliš neviděl, nemohl tak zareagovat. Asistence: Lukáš Havel.
    ERAT - 1:0

02:29
    Jan Zdráhal se pokusil o totéž, jeho přízemní rána však nemířila mezi tři tyčky. Kadaň vyhazuje touš přes všechny čáry a může střídat.

03:28
    A mohlo to být 2:0! Na konci pohledné akce domácích byl Řípa, ale puk mu na poslední chvíli sjel z hole. Obrovská smůla pro Třebíč, zívala na něj totiž zcela odkrytá branka.

04:20
    Vhazování v obranném pásmu Kadaně nepřineslo žádný rozruch, hosté dostali s lehkostí puk do středního pásma, tam si jej však přebrala Třebíč.

05:12
    Čuřík si dvakrát vrátil puk s Ostřížkem, načež se druhý jmenovaný pokusil zakončit, ale střela byla zblokovaná. Puk dobruslil Čuřík, který po kontaktu s holí soupeře upadl, ale sudí faul nepískl.

06:15
    Havel si najížděl před branku, ale byl odstaven čistě Mazancem. Kadaň bude zakládat útočnou akci, nejdříve však všichni střídají.

07:16
    Kadaň se dostala do rozporu s ofsajdovým pravidlem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:40
    Třebíč jde do čtyř. Na trestnou lavici míří Jan Wasserbauer (TRE) za nedovolené bránění.

07:59
    Střelu Jíry od levého mantinelu vyrazil Falter do rohu kluziště. Kadaň si však touš dobruslila a pokračuje v útočné akci.

08:16
    Další zákrok Faltera, tentokrát se Kadani povedlo vymyslet možnost pro Tona, který zakončoval z bezprostřední blízkosti.

09:01
    Třebíč vyhazuje kotouč až k Hanuljakovi a může střídat.

09:28
    Kus černé gumy opět za Hanuljakem, Třebíč se nejspíše ubrání.

09:42
    Jakub Novák si vzal puk, probruslil až do útočného pásma, odkud také zakončil. Jeho střelu Falter vyrazil před branku, zde však nebyl nikdo, kdo by puk dorazil za záda třebíčského brankáře.

10:11
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Nicolas Hlava při finální přihrávce selhal, sjel mu totiž kotouč z hole.

11:36
    Falter vyrazil ránu od levého mantinelu do ochranné sítě, vhazovat se bude po jeho pravici.

11:52
    Kadaň se snažila založit útočnou akci, ale Jíra skrz obranu Horáků neprobruslil, nyní už jsou u puku hráči v červeném, tudíž domácí.

12:05
    Chlouba využil chybné rozehrávky domácích, pokusil se o pas zpoza branky, ale nenašel nikoho z hráčů Kadaně. Nutno dodat, že Falter si puk málem srazil za svá záda.

13:17
    Domácí jdou po nenápadné akci JAKUBA ČUŘÍKA do dvoubrankového vedení! Forvard Třebíč si převzal kotouč v útočné třetině, nádhernou zasekávačkou se zbavil obránce a vystřelil. Jeho pokus skončil přesně nad ramenem Hanuljaka. Asistence: Jiří Řípa, Václav Jaroš.
    ČUŘÍK - 2:0

14:35
    Řípa se snažil přenechat touš v útočné třetině Holcovi, ale dal do přihrávky příliš mnoho razance.

15:25
    Kadaň si nahodila kotouč do útočné třetiny, dobruslil jej Chlouba, načež ihned puk vrátil na modrou čáru. Střela jednoho z kadaňských byla zblokovaná.

15:45
    Milan Přibyl (TRE) si odsedí 2 minuty za faul kolenem.

16:22
    Nutno dodat, že nyní sudí odpustil faul Třebíči. Mazanec dostal pořádnou sekeru přes ruku. Hra se nepřerušila, sám postižený se pokusil zakončit od modré čáry, ale Falter pohledným semaforem střelu zneškodnil.

16:45
    Třebíč se osvobodila vyhozením kotouč za Hanuljaka, nikdo z domácích však střídat nejde.

17:01
    Kadaň vykázána z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

17:25
    Kadaň se usadila v útočné třetině a okupuje branku Martina Faltera, zatím se však vše obešlo bez kloudné střely.

17:54
    To je obrovská škoda pro Třebíč. Přibyl se z trestné lavice vydal přímo do útoku, mířila k němu přihrávka, ale Přibyl ji nedokázal zpracovat. Může ho to velmi mrzet, jel by totiž zcela sám na branku.

18:01
    Jakub Novák (KAD) odsedí 2 minuty za Kadaň. Příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

18:31
    Pekrova rána byla zblokovaná, Kadaň se ihned poté zmocnila kotouče a vyhodila jej k Falterovi.

19:01
    Kadaň opět vyhazuje puk ze svého obranného pásma, Třebíči se nedaří přesilovka dobře rozestavět.

19:30
    A další vyhození až k brance Třebíče, Hanuljak je zatím téměř bez práce v této přesilové hře domácích.

19:59
    Havel ještě v poslední vteřině zkusil vystřelit z ostrého úhlu, ale na hostujícího brankáře si nepřišel. Ten si bezchybně pokryl tyčku.

20:00

Úvodní část je za námi, k vidění byl zatím velmi pohledný hokej, který nabídl spousty šancí. Hokej se však hraje na góly a ty dávaly pouze domácí. Již ve třetí minutě využil dvojnásobné přesilové hry Erat, poté přidal druhou branku domácích Čuřík. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Zůstaňte s námi, začátek je naplánován na 18:06.

20:01

20:01
    V duelu Dolníčka s Chloubou byl na vhazování opět úspěšnější domácí hráč.

20:13
    Třebíčští se příliš nepohodli v rozehrávce, vyústilo z toho zakázané uvolnění.

20:40
    Přihrávka na Erata byla příliš dlouhá, je z toho další icing.

20:42
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Tomáš Bartejs, ale Falter zasáhl pravým betonem, jímž puk vyrazil do rohu dvorce.

21:12
    Sudí nyní zastavil předčasně akci Kadaně, puk se mu totiž ztratil z dohledu. Vhazování v obranném pásmu Třebíče.

21:18
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Snížení přichází ze strany Kadaně velmi brzy. Od modré čáry přilétlo nahození, Falter vyrazil kotouč pouze před sebe, kde byl NICOLAS HLAVA. Ten měl lehké pořízení a puk doklepl do zcela odkryté branky. Asistence: Martin Kadlec, Šimon Szathmáry.
    HLAVA - 2:1

22:38
    Kadaň se usadila v útočné třetině, nedokázala si však vypracovat vhodnou příležitost k zakončení.

24:19
    Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat do vhodné příležitosti, odkud by mohl ohrozit brankáře.

24:50
    Třebíč bude hrát přesilovku, Čuřík byl u mantinelu držený Radkem Hejcmanem (KAD). Ten si odsedí 2 minuty právě za držení.

25:15
    Kadani se podařilo vyhodit kotouč k Falterovi, Třebíč bude muset zakládat útočnou akci znovu.

25:40
    Další vyhození, hosté střídají, Třebíč se snaží o rychlou rozehrávku.

25:55
    Zdráhal nyní dobře podržel kotouč v útočné třetině, poté však zakročil Hanuljak, který zastavil přihrávku prvního jmenovaného, předal puk obránci, jenž jej vyhodil z obranného pásma.

26:35
    A opět je puk za brankou domácího brankáře. Třebíči se přesilová hra vůbec, ale vůbec nedaří.

26:50

27:38
    Kadaň se ihned po ubráněném oslabení vydala do útoku, chvíli kooperovala s pukem v pásmu, ale nedokázala vymyslet nic, čím by mohla ohrozit Faltera.

28:05
    Tonovo nahození od levého mantinelu skončilo v lapačce Faltera, vhazování v obranném pásmu Třebíče.

28:05
    Sudí Doležal si nyní přivolal ke středovému kruhu oba kapitány. Abych řekl pravdu, nevím, co se děje.

28:20
    Kadaň si nahodila kotouč do útočné třetiny, každý čekal, že se bude pískat zakázané uvolnění, ale nestalo se tak. Hosté tedy zůstanou s toušem u Falterovy svatyně.

28:31
    Ne na dlouho, Třebíč propasírovala kotouč do středního pásma.

29:43
    Na ledě se začíná mírně přiostřovat, nyní byla střela jednoho z hostujících hráčů tečovaná do ochranné sítě.

30:13
    Čuřík nyní vystavil soupeři nádherný stromeček, kterým poslal soupeře k ledu. Veselý se jen těžko zvedá z ledu, hra je přerušena. Nutno dodat, že se jednalo o čistý zákrok.

30:29
    Vyloučen Petr Jíra (KAD) za hákování.

30:50
    Třebíči dnes přesilové hry vůbec, ale vůbec nejdou. Nyní opět s pukem Kadaň a dá se čekat, že cenné vteřiny odběhnou velmi rychle pryč.

31:21
    Kadaň hned dvakrát vyhodila kotouč přes všechny čáry. Domácí si vůbec neví rady se soupeřovou obrannou čtveřicí.

31:36
    Eratova zadovka byla velmi nepřesná, je z toho další vyhození. Domácí se stále neusadili v pásmu.

32:09
    První střelecký pokus v této přesilové hře. Na modrou čáru dostal nabito Jiří Řípa, který ihned vystřelil. Jeho projektil skončil v náruči Hanuljaka.

32:18
    Střela Vlastimila Bilčíka od modré čáry sice měla dobrou razanci, ale umístění příliš dobré nebylo. Hanuljak si se střelou s lehkostí poradil.

32:35
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, vhazovat se bude po levé ruce Hanuljaka.

33:05
    Sotva se hosté ubránili, už půjdou opět do čtyř, nyní má však Třebíč výhodu.

33:09
    Vyloučen Jakub Novák (KAD) za hákování.

33:27
    Kadani se podařilo touš ihned vyhodit k Falterovi, hostující hráči ihned střídají.

33:53
    Co chybělo, aby jel Jíra sám na brankáře! Nedokázal si však puk dobře zpracovat, ten mu ujel do rohu kluziště. Tam kapitán hostujícího celku držel kus gumy dobrých 15 vteřin.

34:07
    Domácí se dostali do rychlého kontru, nakonec přišla střela od modré čáry, Hanuljak však puk zkrotil ve své náruči.

34:40
    Tragédie v přesilovkách pokračuje. Hosté opět bez menších problémů vyhazují.

34:55
    Jen co se domácí dostali do útočné třetiny, Kadani se podařilo vyhodit.

35:07
    A další vyhození. Domácí dnes opravdu neví, co v přesilovkách dělat.

35:30
    Jakub Novák (KAD) loktem tvrdě srazil Čecha, je tu další přesilová hra Třebíče. Domácí mohou doufat, že se jim podaří lépe, než ty předešlé.

35:45
    Dolníčkova rána od modré čáry skončila vedle branky, hosté se poté osvobodili vyhozením.

36:05
    Stále ta stejná písnička, Kadaň vyhazuje a střídá.

36:25
    A další vyhození, nyní se to už nelíbí ani domácím fanouškům, kteří hráče odměňují hlasitým pískotem.

36:33
    Ofsajd Třebíče, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:59
    Tentokrát se Třebíč dostala asi metr za modrou čáru, kde o puk přišla. Následovalo co jiného, než vyhození k Falterovi.

37:24
    Další vyhození Kadaně, tentokrát však vložil do puku hůl jeden z domácích, puk se tak odrazil mimo kluziště. Vhazování ve středním pásmu.

37:48
    Stehlíkovo vysoké nahození způsobilo Falterovi obrovské problémy, velké štěstí měla Třebíč, před brankou totiž nikdo z hostů nedokázal puk nalézt a poslat jej za brankářovy záda.

38:50
    Kadani se rozehrávka příliš nepodařila, zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hanuljakem.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:14
    Další zakázané uvolnění Kadaně. Hanuljak se tak musí opět dostat do střehu.

39:28
    Kadaň drží touš za vlastní brankou a nikam nespěchá. Uvidíme, zdali se tam třetina dohraje.

39:50
    Rychlá akce se hostům nepovedla, stále však drží kotouč ve své moci. Branka se již nedá očekávat.

40:00
    Zakázané uvolnění Kadaně pár setin před koncem druhé části.

40:00

Druhá třetina byla pro diváky spíše utrpením. Hokej totiž nebyl nijak oslnivý. Vidět jsme mohli jedinou branku, ta skončila za zády Faltera. Postaral se o to v dvaadvacáté minutě Nicolas Hlava. Třetí část začne kolem 19:07, zůstaňte s námi.

40:01

40:43
    Vhazování před Martinem Falterem. Obrana Třebíče musí dávat pozor, vzpomeňme si na předešlou třetinu a její začátek.

41:10
    Tentokrát se z toho branka nezrodila, hosté však zůstávají u puku.

41:30
    Kuba Čuřík se prodral do útočné třetiny, vyslal povedenou přízemní střelu, kterou vyrazil Hanuljak špičkou betonu.

42:24
    Čuřík dobře přenechal puk u tyčky Ostřížkovi, který se ihned pokusil zakončit nad rameno brankáře. Ten však dobře vybruslil a zmenšil tak střelecký úhel. Ostřížek se dostal ještě k další střele, ale ta byla zblokovaná do ochranné sítě.

42:50
    Vyloučení domácích. 2 minuty si odsedí Adam Raška (TRE) za sekání.

43:25
    Kadaň nyní zamkla soupeře v útočné třetině, Třebíč se nemůže z tlaku vymanit. Zatím však k vidění nebylo žádné kloudné zakončení.

43:40
    Až nyní se Třebíči podařilo dostat kotouč z obranného pásma.

44:01
    Tvrdý projektil z hole Jíry končí na vyrážečce Faltera, posléze za brankou Hanuljaka. Jeden z domácích obránců jej bez rozmyslu poslal přes všechny čáry, domácí mohou střídat.

44:40
    Kadaň opět drží Třebíč pod zámkem, do konce přesilovky však nezbývá příliš mnoho.

44:56
    Roman Erat vyhodil puk k Hanuljakovi, to už však Třebíč hrála v pěti. Zakázané uvolnění.

44:59
    Střela téměř ihned po vhazování, Falter puk drží v náruči. Další buly před jeho brankou.

45:45
    Kotouč se nyní převážně pohybuje ve středním pásmu, oba týmy již nyní hrají poměrně opatrněji.

46:06
    Další šance pro Kadaň. David Ostřížek (TRE) si odpyká 2 minuty za hákování.

46:10
    Třebíčští se ihned po vhazování osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

46:40
    Zdráhal měl na hokejce touš a byl úplně sám, přesto však nedokázal vyhodit. Následná střela od modré čáry skončila v lapačce Faltera.

46:54
    Ihned po vhazování se podařilo vytlačit puk z obranného pásma Řípovi. Tam si jej přebral Mazanec a střelou dobrý metr za modrou čarou prověřil pozornost domácího brankáře.

47:17
    Zbytečně to nyní dohrál kadaňský Martin Mazanec (KAD). Odsedí si za to 2 minuty za nedovolené bránění.

47:45
    Kadaň si nahodila puk do útočné třetiny, zakončoval Jakub Novák, ale Falter si dobře vyjel a střelu vyrazil. Na následný pokus od modré čáry reagovat nemusel.

48:06
    Domácí v plném počtu, nyní začne přesilovka Třebíče.

48:38
    Chlouba v oslabení ujel třebíčské obraně, ale bekhendovou kličkou nepřekonal Martina Faltera! Mizérie domácích přesilových her pokračuje.

49:15
    Kadaň kombinuje v oslabení v útočné třetině. K zakončení se však nechystá, spíš zdržuje čas, aby uplynulo oslabení.

49:17
    Hosté v plném počtu. Otázkou je, zdali je to pro Třebíč dobře, či špatně.

50:15
    O puk se nyní bojuje v rohu obranného pásma Třebíče, vznikne z toho něco?

50:32
    Hosté se dostali po obrovské chybě Ostřížka do přečíslení čtyři na dva, ale nedokázali toho využít.

51:05
    A další chybná rozehrávka Třebíče! Kadaň se však opět nedokázala této výhody zhostit, Falter drží Třebíč, jak jen to je možné!

51:05
    Oddechový čas pro domácí.

51:12
    Třebíč ihned po vhazování vyhazuje kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění.

51:35
    Erat našel nádhernou diagonální přihrávkou v útočném pásmu Havla, který však v souboji s Hanuljakem neuspěl. Brankář jeho bekhendové zakončení zlikvidoval.

52:23
    Třebíč měla nyní mírné štěstí, že Stehlíkovi střela od modré čáry nesedla, měl totiž před sebou spousty místa.

52:37
    Další icing domácích. Obrovská pasivita by se mohla Třebíči vymstít, do konce zbývá ještě hodně času.

52:42
    Radek Veselý se objevil před Falterem osamocený, ale nedokázal jej z mezikruží prostřelit.

53:05
    Přesilovka Kadaně, 2 minuty si odsedí Jakub Šaur (TRE) za nedovolené bránění.

53:30
    Kadaň operuje s kotoučem v útočné třetině, zatím se ke střele neodhodlala.

53:53
    Střela Lukáše Nováka byla zblokovaná jedním z obránců Třebíče, od něhož se odrazila do středního pásma.

54:09
    Další vyhození Horáků, Třebíč střídá.

54:25
    Falterův dobrý zákrok nyní zachránil Třebíč od vyrovnání, Kadaň si vytváří mohutný tlak, který stále graduje.

55:02
    Stehlík si vyměnil na modré čáře puk s Mazancem, načež vyslal dělovou ránu do horního rohu branky. Na místě však byla pohotová lapačka Martina Faltera.

55:41
    Zakázané uvolnění Třebíče, Kadaň je momentálně jednoznačně lepším týmem na ledové ploše.

55:55
    Nenápadná střela nyní prolétla z pravé strany kolem pravé tyčky Falterovy branky. Kadaň si puk ihned převzala a pokračuje v útočné akci.

56:09
    Třebíči se podařilo dostat puk z vlastního pásma, nikdo z Horáků se však za ním nevydal. Kadaň tak může založit další útočnou akci.

57:00
    Hra přerušena ve středním pásmu.

57:01
    Falter nyní raději podržel nahození od pravého mantinelu, vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácích.

57:09
    Tak to je velmi zbytečné vyloučení pro Kadaň. Šimon Szathmáry (KAD) vyloučen na 2 minuty za sevření puku.

57:20
    Třebíč měla velkou možnost skórovat, touš se náhodně odrazil před branku Hanuljaka, kde si jej přebral Havel, ale nedokázal zakončit tak, jak by si sám představoval.

57:53
    Třebíči se po velmi dlouhé době podařila rozestavět přesilovková formace, avšak vše se zatím obešlo bez střelby.

58:15
    A tak to také zůstalo, Kadaň se hnala do útočné akce dva na dva, ale nedokázala z ní profitovat.

58:22
    Třebíči byl odpískán ofsajd, Hoec byl příliš rychlý. Vhazování před Falterem.

58:38
    Holec vybojoval kotouč v útočné třetině, čímž ušetřil spoustu času pro svůj tým.

58:55
    Horáci drží puk v rohu pásma, zatím se k zakončení příliš nemají.

59:10
    Čas pro Kadaň neúprosně plyne, nyní však mají hosté puk a mohou založit jednu z posledních akcí zápasu.

59:32
    Hanuljak na střídačce, hosté v šesti!

59:47
    Tak to jsou komplikace pro domácí tým! David Dolníček (TRE) ve středním pásmu fauloval soupeře a odsedí si 2 minuty za nedovolené bránění.

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:47
    Hosté nastupují v šesti proti čtyřem do útočného pásma, závěr zápasu bude více než zajímavý. Kdo vyhraje důležité vhazování? Holec nebo Chlouba?

59:50
    Puk končí v rohu obranného pásma Třebíče.

59:58
    Erat vyhazuje puk do středního pásma, už je to jasné.

60:00

Zápas je u konce a nutno dodat, že to pro Třebíč bylo obrovské trápení. Kadaň byla zvláště ve třetí části jasně lepším týmem, ale vyrovnat se jí nepodařilo. Třebíč tak bere 3 body a dost možná se vrátí na čelo tabulky. Záležet bude na současně hraném utkání v Šumperku, kde hrají domácí Draci s Piráty momentálně 1:1. Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost. Na přečtenou. (19:45:53)

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 3. Erat (Havel), 14. Čuřík (Řípa, Jaroš) – 22. Hlava (Kadlec, Szathmáry)

Rozhodčí: Doležal – Černý, Toman