Turecko – Brazílie 0:4 (kon.) | Norsko – Estonsko 0:1 (kon.) | Nizozemsko – Mexiko 2:3 (kon.)
Belgie – Island 3:1 (kon.) | Argentina – Chorvatsko 2:1 (kon.)
Belgie
3:1 (1:1)
Island
Středa 12.11.2014, 20:45 • Stade Roi Baudouin, Brusel • Reprezentační zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer vážení sportovní přátelé,

patnáct minut před devátou hodinou večerní se střetne v přátelském utkání Belgie proti Islandu. Než se oba celky vydají na další pouť kvalifikačních bojů s cílem postoupit na EURO 2016 svedou na Stade Roi Baudouin ještě jednu přípravnou bitvu. Oba týmy mají solidní formu a perspektivní kádr, takže se dá čekat pohledný souboj. Zápasem Vás bude provázet Michal Nevřala.
    Hráči Belgie na procházce

Belgie

Red Devils mají za sebou zatím jen dva kvalifikační zápasy. V úvodním si doma pohráli s Andorrou jako kočka s myší poměrem 6:0, jejich další představení v Bosně skončilo "pouze" remízou 1:1. Belgie je jasným kandidátem na postup ze skupiny. Nic jiného si fanoušci ani trenér Marc Wilmots nepřipouští. V neděli rudí ďáblové přivítají doma Wales, který momentálně vede tabulku skupiny B, mají však zápas k dobru.

Island

Severská parta okolo manažera Larse Lagerbäcka vstoupila do kvalifikace více než dobře a stejně jako náš reprezentační výběr dosáhla třikrát vítězství. V tomto přípravném zápase budou Islanďané ladit poslední detaily právě před kvalifikační bitvou v Plzni. Za zmínku stojí i fakt, že po třech zápasech ve skupině A neinkasovali ani jeden gól a vedou tak o skóre před našim týmem. Poslední výhra doma s Nizozemskem je jasným signálem, že Island nepatří do kategorie outsiderů.

Když se budeme chtít ohlédnout za vzájemnými duely, musíme putovat až někam do roku 1977 kdy se naposledy střetli družstva obou zemí při kvalifikaci na MS v Argentině. Belgie si tehdy poradila se seveřany 4:0. Zajímavým faktem je že všech 8 utkání mezi těmito celky skončilo výhrou země z Beneluxu a posledních šest bez střeleckého zápisu Islandu.
    Dnešní sestavy

Hráči se již rozcvičují na hrací ploše, do výkopu zbývá něco přes 20 minut.
    Fanoušci Belgie, kteří už se nemohou dočkat výkopu zápasu.

Hráči pod vedením francouzských arbitrů právě vstupují na hřiště aby si vyslechly hymny obou celků.

1

1
    Výkop patří rudým ďáblům.

2
    Opatrný začátek utkání nepřináší žádné větší šance.

3
    V první větší šanci se ocitl Kjartansson, který nadvakrát donutil Courtouise zlikvidovat jeho střely. Roh pro Island.
    Courtoisův skvělý dvojitý zákrok proti střelám Kjartanssona.

5
    Faul na Hazarda pokračuje výhodou Fellainiho ale konečný centr kapitána Vertonghena byl nepřesný a obrana seveřanů odvrací míč do bezpečí.

7
    Míč patří většinu času domácím. O nákop se pokusil Fellaini ale Magnusson, který je poprvé v národním týmu v základním sestavě zahrává do autu.

8
    Kombinace středem hřiště vyústila v nadějnou palebnou pozici pro Witsela, ten však vzdálenější tyč míjí. Rozehrávat bude Kristinsson.

10
    Střela Adnana Januzaje zpoza šestnáctky donutil Kristinssona k zákroku. Bude z toho roh pro domácí.

11
    Belgie právě vstřelila branku!
    Adnan Januzaj, který zahrával standardní situaci, našel hlavu NICOLASE LOMBAERTSE, jenž míč tečoval do pravé šibenice Kristinssonovy brány.
    LOMBAERTS - 1:0

13
    Island právě vstřelil branku!
    Na stadionu v Bruselu se teda dějí věci! Po rohovém kopu krátce po inkasování branky Island vsítil kontaktní gól. Do brány míč dopravil ALFRED FINNBOGASON!
    FINNBOGASSON - 1:1

15
    Obléhání pokutového území v podání Belgie končí až na vlastní polovině a začínají tak s ofenzívou od znova.

17
    Výpad po levé straně provedený Hazardem málem slavil úspěch když jeho centr našel adresát Fellaini na malém vápně, ale islandský golman Kristinsson byl proti a nadvakrát míč krotí.

18
    Nedorozumění mezi obranou Belgie musel řešit až nepřesvědčivým zákrokem Courtouis a zachránil tak Belgii od otočení vývoje zápasu ve prospěch seveřanů.

19
    Januzaj dal dobrý pas nabíhajícímu Bentekemu. Pohotový zákrok teď však předvedl jeden z obránců a míč s pomocí teče mu odskočil do autu.

20
    Nedovolená hra v podání Dembélého a následuje standartka pro hosty.

21
    Křižným pasem našel Danielsson na hraně šestnáctky Gislasona a ten už po několikáté prověřil střelou pozornost Courtouise.

22
    Centr kapitána Vertonghena na Bentekeho nebyl tak přesný jak si belgický kapitán představoval. Belgie však dále kontroluje míč.

23
    Mladík z Manchesteru United Adnan Januzaj pokusil střelecké štěstí z velké vzdálenosti, bohužel pro domácí velmi nepřesně.

25
    Efektivní patička Vanden Borreho s následnou kombinací Dembélého vyústila v další nepřesnou střelu Januzaje.

26
    Klasický scénář obléhání pokutového území Islandu a nepřesné finální přihrávky předvádí domácí hráči v rudých dresech.

28
    Z velké vzdálenosti natáhl ke střele po nešťastném odrazu sudího Jan Vertonghen a Krisstinson měl co dělat, aby fantastickým zákrokem vyrazil na tyč a následně na rohový kop.

30
    Benteke to vzal na sebe po řadě soubojů se stoperem Jonassonem napřáhl ke střele a s pomocí teči končí míč těsně nad gólmanem Kristinssonem. Belgie bude rozehrávat od rohového praporku.

32
    Teď domácí doslova házenkářským způsobem obléhaly šestnáctku hráčů v modrém ale nic šťastného pro většinu diváků v hledišti z toho nevzešlo.

34
    Další příležitost pro Belgii! Centr Vertonghena našel poblíž malého vápna Bentekeho a ten nechal zaskvět skvělým zákrokem po přesunu od bližší tyče Kristinssona.
    Bentekeho hlavička a skvělý reflexivní zákrok Kristinssona.

37
    Ojedinělé výpady pro Island končí velkým přečíslením domácích hráčů kteří si míč vrátí zpět na své kopačky.

39
    Rudí jakoby nemohli najít recept na koncentrovanou obranu Islandu. Velmi zahuštěný obranný blok je pro ně velmi obtížné překonat.

40
    Faul na Edena Hazarda v těsném kontaktu s pokutovým území ze strany. Provinil se Magnusson.

41
    Januzaj se tentokrát bez rozpaků pokusil o přesné zakončení a jen velmi malý kousek proletěla kolem svatyně Kristinssona.

43
    Vanden Borre teď trochu znepříjemnil život malou domů Courtoisovy ten však celou situaci stihl vyřešit odkopem za půlící čáru.

44
    Nepřesnosti na obou stranách, nejprve míč ztratil Danielsson a následně nepřesnou diagonálou zahrává Dembélé do autu.

45
    Poslední příležitost domácích v tomto poločase po rohu na Bentekeho končí za bránou.

45

Zápas chytil hned po deseti minutách zajímavý náboj když se prosadil po centru Januzaje Lombaerts a dvě minuty na to po rohu dostal míč za brankovou čáru Belgie Finnbogason. Předváděná hra rozhodně nenudí a mohli jsme být svědky několika zajímavých gólových příležitostí zejména na straně domácích. Ti vsází na rozvážnou kombinaci směrem k brance Kristinsonna, naopak seveřanům nezbývá nic jiného než spoléhat na rychlé brejky a standartní situace. Nechejme se překvapit co nám přinese druhé dějství.
    Hráči Belgie radující se z úvodního gólu zápasu, na který ale Islanďané dokázali bleskově odpovědět. Čeho se dočkáme po přestávce?

46

46
    Střídání ještě před výkopem. Na plac se místo Edena Hazarda podívá Divock Origi.

46
    Dvojté střídání na straně Islandu. Odchází brankář Kristinsson a Gunnarson, v bráně nahrazuje Jónsson a v poli Bjarnason.

46
    První útočný výlet Islanďanů obrana domácích odvrací.

47
    V pokutovém území se najednou ocitnul kapitán hostů Gunnarson ale míč ho neposlechl jak by chtěl a následná neškodná střela končí v autu.

49
    Další střídaní domácích. Odchází Dembélé, nahrazuje ho Lukaku.

50
    Hráči v modrém nyní až nezvykle dlouho drží míč s porovnáním vývoje prvního poločasu a snaží se najít skulinky v obraně rudých ďáblů.

51
    Origi se snažil přízemním centrem najít někoho ze spoluhráčů v pokutovém území ale jeho přihrávka byla nepřesná.

52
    O zblokované střelecké pokusy Finnbogasona zpoza šestnáctky se postarala obrana domácích.

53
    Rohový kop nakrátko v podání Islandu vyústila v zakončení Gislasona do boční sítě.

54
    Lukaku zastaven praporkem pomezního rozhodčího.

56
    Hosté teď předvedli dobrý útočný presink a dokázali vytěžit autové vhazování na polovině Belgie.

57
    Centr z levé strany přeletěl všechny aktéry v pokutovém území. Míč končí na kopačce Saeverssona.

61
    Po sklepnutí Lukaka kroucenou střelu na bránu vyslal Origi, Jónsson byl však připraven.

62
    Střídající DIVOCK ORIGI navedl míč středem hřiště a krásnou přízemní střelou zaskočil brankáře hostů.
    ORIGI - 2:1

63
    Ze hřiště odchází Adnan Januzaj, na plac se podívá Dries Mertens.

65
    Dries Mertens se po příchodu na hřiště uvedl první střelou, ta míří však vysoko nad.

66
    Další ze série střídání, odchází Vanden Borre a přichází Muenier.

68
    Mertens absolvoval velmi rychlý sprint kolem postranní čáry aby zachránil míč na hrací ploše a to se mu také povedlo. Následné odvrácení nadělalo obráncům Islandu velké problémy. U míče opět hráči Belgie.

70
    Faulu na Finnbogasona se dopustil Lombaerts. Příležitost pro hráče v modrém.

71
    Nepříliš dobrá exekuce nevedla k žádnému nebezpečí před Courtoisem.

72
    Třetí střídání na straně hostů. Odchází Danielsson, na hřiště se podívá Skulason.

73
    Třetí gól pro domácí vstřelil po přihrávce střídajícího Meuniera ROMELU LUKAKU! Exkluzivní pas dopravil až do branky a posílá tak Belgii do dvoubrankového vedení.
    LUKAKU - 3:1

74
    Ze hřiště odchází útočník Kjartansson, nahrazuje ho Bodvarsson.

76
    Útočník Aston Vily Benteke dohrál, na hřiště se podívá Praet.

78
    Efektní patičkou málem připravil Lukaku velkou šanci Mertensovi, obrana ale byla pozorná.

80
    Ofenzivní výpad Islandu pořádně podtrhnul střelou Saeversson! Courtouis se musel rychle natáhnout aby tvrdou střelu vytěsnil.
    Courtois vytáhl další skvělý zákrok, tentokrát proti střele Saeverssona.

81
    Magnusson hledal dobrým nákopem ve vápně Finnbogasona ale toho zradilo přesné zpracování a žádná šance tak prakticky nevznikla.

82
    Útočný faul Mertense na Gislasona. Na vlastní půli rozehrávají hosté.

83
    V těžké situaci dokázal vytěžit Bodvarsson roh pro hosty.

83
    Po rohu se úplně sám ocitl před domácím gólmanem Bodvarsson ale ten byl tak zaskočen že nedokázal ohrozit.

84
    Následná tvrdá dorážka ale pořádně vylekala Courtoise a pořádně se při likvidaci střely Gudmunssona zapotil.

84
    Páté střídání Islandu. Odchází Sigurdsson, přichází Eyjolfsson.

85
    Exekuce přímého kopu Finnbogasona orazítkovala tyč! Belgie je teď pod velkým tlakem.
    Střela Finnbogasona z volného přímého kopu do tyče.

87
    Do otevřené obrany Islandu teď zkouší své štěstí Lukaku s Origim, ale jejich snahu odmítla defenziva hostů.

89
    Rudí kontrolují hru a nechtějí připustit případnou šanci na jakýkoliv zvrat hostů.

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec klasické hrací doby.

90+1
    Skulason to chtěl vzít na sebe středem hřiště, ale míč mu uskočil a končí až u domácího gólmana.

90+2
    Romelu Lukaku zpečetil výhru Belgie nad Islandem, který po třech vítězstvích v řadě poznal chuť porážky.

Dnešní klání je u konce, sudí Buquet z Francie hvizdem do píšťalky končí klání mezi celky Belgie a Islandu za stavu 3:1 pro domácí. K vidění byl velmi ofenzivně laděný fotbal především ze strany Red Devils. Střelecky se v první půli dokázali prosadit v 11. minutě po volném přímém kopu hlavičkou Lombaerts a včasnou odpověď pro hosty zařídil o dvě minuty později po rohu Finnbogason. Druhá půle již byla pouze v gólové režii Belgie. V 62. minutě napřáhl ke střele střídající Origi a 73. minuta byla v podání brankového zářezu na pažbu Romela Lukaka. Oba celky se tak po dnešku mohou již soustředit na kvalifikační boje, které odehrají v neděli.

Pro dnešek se s Vámi od komentování zápasu loučím. U dalších onlajnů zase někdy příště nashledanou. (22:54:45)