Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Toronto 6:2 (kon.) | Montreal – Philadelphia 6:3 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – Colorado 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – San Jose 2:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | St. Louis – Washington 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 4:2 (kon.) | Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.)
New Jersey Devils
2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Colorado Avalanche
Neděle 16.11.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

S konstatováním, že New Jersey Devils podléhá na vlastním ledě Coloradu Avalanche poměrem 2:3 se s Vámi loučí a zase někdy u NHL se bude těšit Tomáš Lysý. (03:39:53)

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (NJD): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:51.
    Marek Židlický (NJD): 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:07.
    Patrik Eliáš (NJD): 0+2, 0 střel, čas na ledě 18:07.
    Marin Havlát (NJD): 1+0, 2 střely, čas na ledě 16:38.
    Jan Hejda (COL): 0+0, 0 střel, čas na ledě: 24:34.

1. Matt Duchene (COL) 1+0
    2. Patrik Eliáš (NJD) 0+2
    3. Erik Johnson (COL) 1+0

Dnešní zápas, který žádné brankové hody nepřinesl, končí výhrou. New Jersey začalo utkání lépe a už ve třetí minutě se zásluhou dorážky Martina Havláta dostalo do vedení. Jenže když o šest minut později vyrovnal po pasu Landeskoga John Mitchell, šlo na hodně dlouho o poslední gól. Ve druhé třetině totiž branka nepadla, i přes to, že Colorado mělo k dispozici čtyřminutovou početní přesilovku. Rozhodnutí tak přinesla třetí třetina. Když jedenáct minut před koncem po přihrávce Eliáše vstřelil Eric Gelinas druhý gól domácích, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže za čtyři minuty bylo srovnáno, když střelu Erika Johnsona z velkého úhlu nezachytil Schneider a tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól po nedůraze v obraně domácích Matt Duchene. Devils měli ještě v závěru přesilovku, ale nevyužili jí, stejně tak jako nevstřelili gól v risku při power-play.

60:00

59:52
    Zřejmě poslední útočná akce Devils končí ofsajdem, myslím si, že je rozhodnuto.

59:30
    Puk je ve střendím pásmu, hosté se osvobozují.

59:10
    Oddechový čas hostí.

59:10
    Další neskutečný závar před Varlamovem. Prosadit se důrazem zkoušel Gelinas, Bernier či Havlát, jenže kdepak, Varlamov je jistý.

58:58
    Obrovský závar před Varlamoven menkončí gólem, Bernier prostě puk za čáru neprotlačil. Hosté se osvobozují a posílají puk do středního pásma.

58:20
    Ďáblové to zkusí v šesti bez gólmana.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny jsou zde.

57:57
    Damon Severson od modré našel pouze připraveného Varlamova.

57:26
    Šance pro Devils na vyrovnání! Je tu druhá přesilovka Ďáblů, protože Jan Hejda sekl Michaela Rydera a jde na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-2.

57:20
    Patrik Eliáš před branou v dobré pozici netrefil puk.
    Matt DUCHENE - 2:3

57:07
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení. MATT DUCHENE dostal u levé tyče Schneidera moře volného prostoru, že mohl zakončovat natřikrát. Poprvé jeho střelu gólman Devils ještě vyrazil, z dorážky poslal Duchene puk na jeho levý betona a napotřetí se už prosadil. Teprve v tudo dobu se střelu útočníka hostí snažil vleže zablokovat Ryder.

56:50
    Ďáblům rozhodně zatrnulo po tom, co Tanguay poslal puk na branku a ten prošel těsně vedle levé tyče. Jaromír Jágr se následně ujal puku a vyhazuje jej do středního pásma.

56:14
    Jaromír Jágr si vybruslil na pravý kruhu a na levé straně před brankou hledal Cammalleriho, jež byl pokryt. Jinak by to byla rozhodně dobrá myšlenka.

55:30
    Hraje se nyní delší čas bez přerušení a také nahoru dolu. Vypracovat si však nějakou šanci, to je pro Avalanche nadlidský úkol.

54:47
    Ač se hosté po prohraném buly osvobodili., tak Landeskog a spou opět před brankou Schneidera.

54:39
    Komerční přestávka.

54:11
    Jaromír Jágr se u pravé tyčky soupeře nepřekonal. Napoprvé měl před sebou snad pět holí a napodruhé si na něj dala obrana Lavin větší pozor.

53:27
    S jídlem roste chuť aneb Guenin poslal od modré Schneiderovi navštívenku s avízem tvrdostí střelby. Gólman Devils má puk ve své moci.
    Erik JOHNSON - 2:2

52:30
    Jestli se za předchozí dva zápasy hrnula na Coryho Schneidera chvála ze všech stran, nyní aby chodil kanálama. ERIK JOHNSON se jako bek dostal z vlastního obranného pásma až k pravému kruhu. Postupoval ještě ádle a nakonec zkusil z velkého úhlu nahodit puk a branku, což k překvapení celé Prudential Centre vyšlo. Asistence: Tyson Barrie.

50:54
    A stejně dopadl z obdobné pozice Michael Ryder i nyní.

50:48
    Michael Ryder po parádním prostrčení puku od Eliáše vypálil z první, jenže střela domácích je dnes hodně hodně vychýlená. Vedle.

50:40
    V posledních třech zápasech (rozuměj i probíhající tento) pustil Cory Schneider za svá záda dvě střely z 76. Nevypadá to, že by se mu v posledních devíti minutách chtělo nějak otvírat branku.

50:29
    Mike Cammalleri bojoval u mantinelu o puk hodně důrazně. Rozhodčí následně přerušuje hru.

50:08
    Po buly se kotouč dostal ke Schneiderovi, který nevykazoval známky, že by jej neměl chytit.

50:01
    Bez vteřiny deset minut chytí New Jersey Devils k domácí výhře nad Coloradem. Oba týmy se budou moci poradit, co a jak dále, protože je tu reklamní přestávka.

49:38
    Josefson v duchu předchozích tradic opět pumelicí minul tři tyče.

49:10
    Ďábly samozřejmě vstřelený gól řádně nabudil, což by se dalo říct i o jejich fanoušcích. Josefson se s ničím nepáral a vystřelil zápěstím z levé strany. Tentokrát byl Varlamov na svém místě.

48:45
    Colorado se rychle snažilo o odpověď, to by však střela Holdena od modré musela přinejmenším projít mezi tři tyče.
    Eric GELINAS - 2:1

48:21
    Devils právě vstřelili branku!
    Patrik Eliáš si dnes připisuje druhou asistenci. Nyní má na gólu zásadní podíl, jelikož vyhrál buly a ERIC GELINAS ihned po vyhraném vhazování napálil puk na Varlamova, který toho zřejmě moc neviděl. Asistence: Patrik Eliáš.

47:53
    Stejně dopadla i střela zápěstím v podání Erika Johnsona.

47:18
    Tyson Barrie ze své oblíbené pozice na pravém kruhu pouze trefil střelou z první připraveného Schneidera.
    Manželky a přítelkyně hráčů dnes v Prudential Centre pomáhají s jídlem. No, nezlobil bych se, kdyby mi paní či slečna Schneiderová donesla něco na pohlazení žaludku. V jejím případě by to bylo i pohlazení zraku...

47:18

46:35
    Josefson má dnes buď špatnou hokejku, nebo mu nepřesně slouží zrak. Už počtvrté totž zamířil hodne vedle branky.

45:40
    Dvě dělovky beků Devils by mohli být spouštěcím mechanismem domácích v jejich útočných rejdech, protože zatím se ve třetí třetině řídili dle hesla Švejka – nestřílejte, vždyť jsou tam lidi...

44:30
    Nyní obrana Colorada poprvé vážněji ve třetí třetině chybuje. Z vrcholu pravého kruhu mířl jen do Varlamova Adam Larsson, kterého o dvacet vteřin později napodobil také Seth Helgeson.

43:35
    Gabriel Landeskog zblízka vyzkoušel pozornost Schneidera a šlo o velmi povedenou střelu. Nicméně gólman New Jersey má znovu puk ve své moci.

43:25
    Střela Jana Hejdy od modré končí na Marku Židlickém, který jí tečoval daleko od Schneidera.

43:20
    Zatímco hosté si ve třetí části alespoň již připsali dvě střely, domácí jsou v tomto ohledu zatím jaloví

42:52
    Kdepak, zatím to ve třetí třetině vypadá, že hráči ještě zůstali v kabině. Příliš se jim tedy nedaří a kombinace teď splakávají nad výdělkem.

42:30
    Ruutu se daleko s pukem nedostal, ba naopak, ve středním pásmu jej o něj připravil Matt Duchene, který po přejetí útočné modré nahodil puk na Schneidera. Ten přerušuje hru.

41:20
    Colorado je v úvodu třetí třetiny lepším celkem. Potvrdit to mohl gólově Alex Tanguay, ale jeho pokud je hodně hodně nepřesný.

41:04
    Nathan McKinnon napálil z pravé strany puk na Schneidera, který si připisuje osmnáctý úspěšný zákrok.

40:50
    Obrana Devils dala až příliš volného prostoru pro Johna Mitchella, který toho samozřejmě využil a vystřelil z levého kruhu. Schneider nadvakrát zkrotil puk a pak už jen sledoval, jak vedle jeho klece vznikla menší strkanice.

40:15
    Puk je na střídačkách, bude se vzahovat ve středním pásmu.

Využití: 0-0.

Druhá třetina na začátku příliš zajímavých věcí nepřinesla. Až kolem páté minuty začínalo mít Colorado tlak, jenže Duchene sám před branou promáchl do ztracena. Hosté krátce po polovině zápasu hráli čtyři minuty přesilovku pět na čtyři, ale pomalu se nedostali k nebezpečné střele, defenizíva Devils spolu s Schneiderem pracovala velmi dobře. Na konci třetiny nevyužili ani domácí svojí první přesilovku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Posledních šedesát vteřin prostřední části je zde.

38:53
    Hosté jsou v plném počtu, Colorado své první oslabení v utkání přestálo.

38:46
    Devils se opět po vyhraném buly dostali do tlaku, který korunuje rána Gelinase od modré, po které bych tedy nechtěl být na pozici Varlamova, jež tuto pumelici likviduje a vyráží.

38:10
    Puk se od zadního mantinelu odrazil před Varlamova, který byl atakován hráči Devils, což se samozřejmě hostům nelíbilo a Jan Hejda se jal sjednat pořádek.

38:00
    O'Reilly vyhrál buly nad Eliášem a hne vyhazuje kotouč na druhou stranu kluziště.

37:51
    Dělovka Damona Seversona od modré končí na připraveném Semjonu Varlamovovi.

37:20
    O'Reilly zachytil přihrávku Devils a okamžitě posílá puk až k Schneiderovi.

37:00
    Ďáblové vyhráli zásluhou Zajace buly a jsou usazeni před brankou Varlamova.

36:53
    První přesilovka také pro Devils, kterou vybojoval Jaromír Jágr, proti kterému se provinil Marc-Andre Cliche podražením. Jak Ďáblové s první přesilovou hrou naloží?

Na vyloučení: 3-1

35:36
    Jacob Josefson je na ledě, domácí v pěti.

35:31
    Schneider si povyjel za branku pro nahozený puk, který poslal na Gelinase a ten jej vyhazuje pryč. Colorado de facto za čtyři minuty přesilovky vystřelilo možná tak třikrát na branku, jinak se domácí bez potíží bránili vyhozením puků. Prudential centre rázem ožilo.

35:19
    A znovu se Colorado nebylo schopno usadit před Schneiderem.

34:52
    Ani nyní nebude útok Colorada úspěšný, protože Barriemu na modré čáře utíká puk do středního pásma.

33:54
    Zajac zachytil na pravé straně přihrávku hostí a vyjíždí s pukem do středního pásma, odkud jej nahodil na Varlamova a jde střídat.

33:44
    Devils hrají v oslabení velmi dobře a dvě minuty z trestu Josefsona jsou pryč.

33:14
    John Mitchell se po přihrávce Gelinase prodral na pravém kruhu ke kotouči, jenže svojí střelou bez přípravy opět našel jen připraveného gólmana Ďáblů. Pumelice to ale byla pořádná.

32:40
    Stejná věc se domácím povedla i nyní, nikoliv však po střele Barrieho, ale po nepřesné kombinaci Colorada.

32:03
    Střela Tysona Barrieho z pravého kruhu neměla šanci na úspěch. Schneider jí vyrazil a poté domácí vyhodili kotouč až k Varlamovovi.

31:36
    Marc-Andre Cliche byl v souboji o puk zasažen hokejkou Jacoba Josefsona. Myslím si ale, že tohle opravdu nebylo chtěné. Josefson vůbec nevěděl, že je Cliche za ním. Tak jako tak, budou to dvě plus dvě minuty pro hráče Devils za vysokou hůl, v obličeji centra čtvrté lajny hosí je krev.

Na vyloučení: 3-0.

31:06
    Varlamov kryje nahozený kotouč a oba týmy si na chvilku odpočinou, protože následuje reklamní přestávka.

30:43
    Jaromír Jágr se znovu dostal na pravém kruhu ke střele a tentokrát už byl jeho pokud poměrně nebezpečný.. Jenže mezi tři tyče se nevešel.

30:09
    V souboji českých hokejistů dal Hejda Jágrovi čistý hit.

30:03
    Jágr se snažil získat puk na pravém kruhu a nakonec se mu to podařilo. Poslal jej na O'Reillyho, jenže ten kotouč na modré ztratil.

29:17
    Larssonova první střela našla pouze bránící hráče. Puk se znovu dostal k Larssonovi, který jej po modré nahrál na Helgesona. Jeho střelu tečoval Ryder mimo tři tyče.

29:06
    Zbytečná strkanice nyní vznikla před Varlamovem, který měl puk před kontrolou, ale na druhou stranu, možná tato situace může nabudit hráče v prozatím hodně ospalém výkonu druhé třetiny.

28:36
    A tentokrát golman Devils raději likviduje před svojí brankou puk, který se po několika odrazech zjevil před Schneiderem.

27:50
    První útok Devils ztratil před Schneiderem puk, což by se nemělo stávat, navíc v této pozici. Nastalé situace se snažil využít O'Reilly, jehož ránu bez přípravy vyráží Schneider.

27:18
    Po vyhraném buly vypálil od modré Andy Greene, ale jeho střelu zblokoval Nick Holden, takže se puk k Varlamovovi vůbec nedostal.

27:12
    Stephen Gionta získal ve středním pásmu pu a po levé straně se dostal do útočného pásma. Jeho přihrávku zpoza klece přečetl Varlamov a má jí pod betonem.

26:52
    Zakázané uvolnění Colorada.

26:42
    Celá akce hostí nakonec končí znovu u Schneidera. Iginla dostal puk na levém kruhu, ale než stačil vystřelit, byl zblokován beky Devils. Hosté se přeci jen dostali ke střele, nebo spíše k nahození, které podržel Schneider.

26:12
    Na buly byl úspěšnější Mitchell a Colorado jde ihned do útoku.

26:06
    Po delším čase byl v zápřahu také Varlamov, který lapí pokus Berniera z pravého kruhu. Následuje komerční přestávka.

25:56
    Colorado převzalo iniciativu zápasu a nyní to byl sám O'Reilly, který nepřihrával ale z levé strany vystřelil. Schneider se opět nenechal nachytat na švestkách.

24:30
    U levé tyče Schneidera se zjevil zcela volný Duchene, který čekal na pas O'Reillyho, který opravdu přišel. Jenže Duchene promáchl holí do ztracena.

23:53
    Josefson jako centr čtvrtého útoku Colorada vyzkoušel střelu z mezikruží, kterou Schneider má ve výstroji.

22:25
    Colorado si připisuje první střelecký pokus po paouze, když z pravé strany vypálil Cliche. Schneider bez potíží chytá puk.

21:30
    Začátek druhé třetiny přesně kopíruje třetinu první. New Jersey je zatím mnohem aktivnějším celkem.

20:15
    Opět to byla druhá lajna Devils, která zahrozila. Tentokrát to však gólem jako zkraje první třetiny neskončilo, Havlátův pokus lapí Varlamov a poradil si i dělovkou Rydera, který střílel bez přípravy.

Vyloučení: 1-0.

První třetina je za námi. New Jersey bylo na začátku zápasu lepší a svojí převazu stvrdilo gólem Martina Havláta, jenže poté se domácím nepodařilo přidat druhý gól, naopak seami inkasovali po to, co se trefil John Mitchell.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    První třetina se dohraje za přihlížení rozhodčího u trestných laviček, kde se několik hráčů přetahuje o puk.

19:37
    Havlát s Bernierem museli ve středním pásmu zabrat, protože hosté po špatné rozehrávce získali puk. Hejda jej poslal na Landeskoga, který se prodral do útočného pásma, vystřelit ale již nedokázal.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:06
    Židlický je na ledě a New Jersey hraje v plném počtu.

18:00
    Před brankou Schneidera vznikla obrovská trma vrma, ve které měl nakonec k puku nejblíže Matt Duchene. Svůj pokus ale nasměřoval jen do betonů výborně chytajícího gólmana New Jersey.

16:51
    Po ráně Ryana O'Reillyho se New Jersey osvobozuje.

16:30
    Ryan O'Reilly minul branku a New Jersey posílá puk do středního pásma.

16:16
    Už to vypadalo nadějně s vyhozením New Jersey, ale Holden ještě na modré podržel puk. Následným nahozením ale nemohl Schneidera v jeho aktuální formě překvapit.

16:06
    Před reklamní přestávkou bude k vidění první oslabení, do kterého budou muset jít domácí. Marek Židlický (NJD) dostal dvě minuty za hákování.Cody McLeoda.

Na vyloučení: 1-0.

15:26
    Dainius Zubrus se postaral o pozdvižení v Prudential Centre, když výborně hitoval na obranné modré podél trestných lavic Nathana MacKinnona.

15:18
    Nakonec vystřelil alespoň Helgeson, jenže jeho pokus postrádal nejen rychlost, ale hlavně přesnost.

14:30
    Ryder s Eliášem a Havlátem, kteří vytvořili zatím jediný gól pro svůj tým, opět aktivně napadali obranu hostů a nescházelo moc, aby se tato trojice dostala k puku.

13:13
    Varlamov s obtížemi podržel střelu Ruutua, Což o to, střely jsou vidět na obou částech hřiště, ale o vyložené šance nejde.

12:09
    Rychlý kontr po buly předvedl Jamie McGinn, který ještě dostal dobrou přihrávku pro Hodena. Zatím ale hrají New Jersey až příliš staticky.

10:53
    Po vyhraném buly poslal Severson puk od modré pro Dainiuse Zubruse, jehož střelu z první lapí Varlamov.

10:53

10:52
    New Jersey se zatím prosazuje hlavně z rychlých ataků, jako nyní Ryder, který z pravé strany poslal puk do míst, kde stál Varlamov.

10:37
    Mitchell s Landeskogem motali hlavy obraně New Jersey. Druhý jmenovaný se pokusil nahrát před branku právě pro Mitchella, což obrana New Jersey vystihla.

10:06
    Zakázané uvolnění.

08:28
    Ve středním pásmu získal kotouč Nathan MacKinnon a už se šine směrem k soupeřově brance. Ale MacKinnon to udělal naprosto skvele. Počkal si, až před branku přijede Briere a vystřelil, jenže Schneider se zaskvěl a možná právě tímto zákrokem odstartoval novou šnůru odchytaných téměř devadesát minut bez inkasovaného gólu.

08:16
    John MITCHELL - 1:1

08:11
    Z levého kruhu to nešlo, tak Gabriel Landeskog vyjel s pukem za bránu a následně směřoval k druhému krumu. Jenže všiml si mezi před brankou najíždějícího JOHNA MITCHELLA, kterému poslal puk a hráč Colorada snad už v době přihrávky věděl, kam bude střílet. Asistence: Gabriel Landeskog, Jarome Iginla.

07:47
    To se povedlo až Landeskogovi po střele z první. Schneider drží nulu na svém kontě.

07:10
    Mohlo být všechno jinak po tom, co si Dainius Zubrus nabruslil mezi kruhy a vystřelil. Nicméně nemířil přesně.

06:34
    Poslední střelu jsme registrovali v polovině čtvrté minuty. To také zatím není zrovna dobrá útočná vizitka.

05:50
    A v následujících vteřinách se to hostům určitě nepovede Je pískáno jejich zakázané uvolnění.

05:30
    Na ledě se toho nyní moc zajímavého neděje. Je však nutno připomenout, že za pět a půl minuty neohrozilo Colorado branku Schneidera napřímo.

04:49
    Nyní se dokonce hosté dopustili zakázaného uvolnění.

04:46
    Colorado zatín hodně neúspěšně hledá recept na pozornou obranu svého soka.

03:20
    Už to mohlo být o dva góly. Podobná akce jako při první trefě New Jersey. Tentokrát pláchl po pravé straně Stephen Gionta, který si po pohldné kličce udělal místo a natlačil se před Varlamova, kterého však v rozhodující chvíli nepřekonal.

03:05
    Nepřesnost také na straně New Jersey po tom, do Bernier měl k zápasu skutečně daleko a nemohl jej doje.t. Zakázané uvolnění.

02:48
    Colorado se dopustilo ofsajdu.
    Martin HAVLÁT - 1:0

02:02
    Domácí se z rychlého protiútou dostávají do vedení. Eliáš poslal puk do jízdy pro Rydera, který z pravé strany vystřelil na Varlamova. Ruský gólman vyrazil puk před sebe, kde už číhal MARTIN HAVLÁT s přesnou dorážkou. Pouhé dvě minuty jsme čekali na úvodní gól zápasu. Asistence: Michale Ryder, Patrik Eliáš.

01:40
    Za branou Schneidera naopak kouzlí s pukem Mitchell, nicméně i ono přišel rychle o kotouč.

01:00
    Jágr se snažil prosadil zpoza branky, ale napoprév byl odzbrojen a napodruhé se nedostal z prostoru mezi kruhy ke střele.

00:23
    První útok podnikají domácí, ale nahození Greena bez potíží pohlídal Johnsoun a právě on jde nyní dopředu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Gelinas, Židlický, Helgeson, Larsson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Havlát, Eliáš, Ryder – Zubrus, Gionta, Bernier – Ruutu, Josefson, Tootoo. Trenér: Peter Deboer.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Holden, Redmond, Hejda, Johnson, Guenin, Barrie – O'Reilly, Duchene, Tanguay – Landeskog, Mitchell, Iginla – McGinn, MacKinnon, Briere – McLeod, Cliche, Talbot. Trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Rooney – Jay Sharrers, Brian Murphy.
    Cory Schneider je v současné době hlavním hrdinou svého týmu
    52 úspěšných zákroků proti 53 střelám, 74:33 minut bez obdrženého gólu – to je současná forma Coryho Schneidera.

Jaromír Jágr (NJD): 17 zápasů, 12 bodů (3+9).
    Marek Židlický (NJD): 17 zápasů, 9 bodů (3+6).
    Patrik Eliáš (NJD): 17 zápasů, 7 bodů (1+6).
    Marin Havlát (NJD): 7 zápasů, 3 bodů (1+2).
    Jan Hejda (COL): 18 zápasů, 4 body (0+4).

Poslední vzájemné zápasy:
    New Jersey – Colorado 1:2 pr. (4.2.2014).
    Colorado – New Jersey 2:1 sn. (17.1.2014).
    New Jersey – Colorado 1:0 sn. (16.3.2012).
    Colorado – New Jersey 6:1 (1.12.2012).
    New Jersey – Colorado 2:3 (16.10.2010).

Colorado Avalanche:
    No, na formu Lavin rozhodně nelze říct nic hezkého. Colorado se trápí a je druhým nejhorším celkem Západní konference. Z posledních zápasů sice Avalanche vyhráli dva mače na nájezdy, ale utrpěli také řádný debakl na ledě Islanders. Z řady negativ Colorada lze vybrat snad jen výkony Alexe Tanguaye. Nestárnoucí čtyřiatřicetiletý Kanaďan se trefil osmkrát z 18 utkání, což je vzhledem k formě týmu výborný počin a o pouhý bod zaostává za dvojicí Matt Duchene, Tyson Barrie, kteří s dvanácti kanadskými body vedou týmové statistiky. Colorado v dosavadním průběhu NHL poslalo do hry již tři gólmany, ale dle inkasovaných gólů nejlepší z nich, Reto Berra, má průměr 2,68 gólů na zápas.

Poslední zápasy Colorada:
    New York Rangers – Colorado 3:4 sn.
    New York Islanders – Colorado 6:0.
    Philadelphia – Colorado 4:3.
    Colorado – Toronto 4:3 sn.
    Colorado – Vancouver 2:5.

Zranění: Jesse Winchester, Brad Stuart a Patrick Bordeleau.

Ďáblové sice jsou ve své Metropolitní divizi na třetí pozici, jenže v celkovém součtu jim patří až deváté místo z šestnácti týmů Východní konference. Celky z Atlantické divize totiž nasbírali zatím více bodů a pokud by se nyní mělo postupovat do bojů o Stanley Cup, šel by do play-off i Boston, a to ze šestého místa! New Jersey se může opřít o nyní výborně chytajícího Coryho Schneidera, který v posledních dvou mačích chytil 52 střel z třiapadesáti a aktuálně nedostal gól již 74 minut a 33 vteřin. Kanadskému bodování týmu vévodí Jaromír Jágr (17 zápasů, 12 bodů, 3+9), který je i nejlepším nahrávačem. Nejvíce gólů vstřelil zatím Mike Cammalleri, který se v jedenácti zápasech prosadil sedmkrát.

Poslední zápasy New Jersey:
    Washinghton – New Jersey 0:1.
    New Jersey – Minnesota 3:1.
    Boston – New Jersey 4:2.
    Detroit – New Jersey 4:2.
    St. Louis – New Jersey 4:3.

Zranění: Jon Merrill, Ryane Clowe a Adam Henrique.

Dobrý den, vážení sportovní přátelé. Ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, ve kterém se utkají dva celky z odlišných konferencí. Ve Východní konferenci zatím průběžně devátí Ďáblové z New Jersey přivítají v Prudential Center jeden z nejhorších celků Západní konference, Colorado Avalanche.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Havlát (Ryder, Eliáš), 49. Gelinas (Eliáš) – 9. Mitchell (Landeskog, Iginla), 53. Johnson (Barrie), 58. Duchene

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Rooney – Jay Sharrers, Brian Murphy

Diváci: 15626