Plzeň – Kometa Brno 3:5 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:1 (kon.)
Sparta – Zlín 3:4 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Litvínov – Slavia 0:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 16.11.2014, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

Pro dnešek je to ode mě vše, přeji hezký zbytek večera. (19:22:18)

Olomoučtí vítězí nad předposledními Vítkovicemi v poměru 4:1. Hostům se ve třetí třetině nepovedlo utkání zdramatizovat, naopak Kohouti v závěrečné minutě potvrdili svou výhru brankou do prázdné klece, o kterou se postaral Cibák

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Vyrůbalík (OLO) a Svačina (VIT).

60:00

59:45
    V posledních vteřinách je ze hry vykázán Jiří Burger (VIT).
    Martin CIBÁK - 4:1

59:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Útočník MARTIN CIBÁK potvrzuje výhru Mory! Jakub Herman na něj prostrčil kotouč, a i když se po puku sápal ještě Zíb, domácí ostrostřelec dokázal poslat puk do odkryté klece. Bez asistence.

58:56
    Vítkovicím je odpískána přihrávka rukou. Bude se tedy vhazovat mimo pásmo Kohoutů, hosté však i přesto riskují a hrají dál bez gólmana.

58:40
    Dolejš zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

58:40
    Vošvrda zkrotil skákavý kotouč a přerušil hru. Vítkovice si berou oddechový čas.

58:15
    Druhé formaci Olomouce se daří držet puk v pásu hostujícího celku.

57:13
    Vítkovičtí vědí, že se jim pomalu, ale jistě krátí čas. Proto se snaží vytvořit si v pásmu Mory tlak, zatím se jim to ale moc nedaří.

55:24
    Čerešňákova rána končí na betonu Vošvrdy, Stehlíkovu dělovku zase zastavil obranným zákrokem Knotek.

54:44
    Zíbova rána proletěla jen těsně vedle levé tyče, následně se Mora podruhé v tomto oslabení vysvobodila.

53:46
    Nechybělo mnoho a puk mohl skončit v olomoucké síti. Na poslední chvíli se ale kotouče chopil jeden z Olomouckých, který odpálil puk do pásma hostů.

53:32
    Zdá se, že budou mít Vítkovičtí ještě jednu šance. Jakub Herman (OLO) dostává dvě minuty za držení protihráče.

52:27
    Olomoučtí nechali Húževku poměrně lehce projet až k Vošvrdovi, ten nakonec musel proti hostujícímu hokejistovi zasahovat betonem.

51:56
    Domácí Kohouti jsou opět v plném počtu. O chvíli později se puk dostal do ochranné sítě.

51:30
    Zíbova dělovka od modré čáry trefila Radka Dlouhého, který do střely obětavě padl.

51:00
    Martin Cibák vysvobodil olomoucké hráče, puk je za Dolejšovou klecí.

50:40
    Po jedné ze střel se kotouč dlouho vznášel ve vzduchu. Nakonec dopadl těsně vedle pravé tyčky domácí klece!

50:16
    Zíbova střela trefila brusle Dávida Buce, následně přerušil hru domácí brankář. Bude se vhazovat po jeho pravici.

49:56
    Je tu šance pro Vítkovice. Radim Kucharczyk (OLO) zatáhl za záchranou brzdu, když hákoval jednoho z útočících hráčů ostravského celku.

49:36
    Že by byl hokej ve třetí třetiny zrovna skvostnou podívanou, to se říct nedá. Spíše se jedná o neúprosný boj.

48:54
    Až mezi kruhy se prodral Roman Rác, na střelu už však neměl dostatečný prostor, ani klid. Podle toho také tak jeho projektil vypadal.

48:26
    Čerešňákův pokus od modré čáry nemířil mezi tři tyče Vošvrdovy branky.

Dnešní utkání sleduje 5320 diváků.

48:00
    Tomáš Malec dostal v souboji do obličeje, jeho rána je hodně krvavá, ovšem podle všeho se vylučovat nebude.

47:22
    Kucharczyk si vzal kotouč na svou hůl, obešel jednoho hráče a následně chtěl adresovat přihrávku na najíždějícího Vyrůbalíka. Nahrávka se mu však už tolik nevydařila.

46:50
    Mora se teď prezentovala útočnou akcí dvou obránců. Puk si vyměnili Rašner s Ondruškem, nakonec pálil druhý jmenovaný. Dolejš ale chytl puk do své rukavice.

46:05
    Lašovi nedovolil vystřelit obránce Stehlík, který domácího hokejistu dobře odzbrojil. Následně prověřil Vošvrdu svou střelou Svačina.

45:25
    Skrbek přejel červenou čáru a nahodil kotouč na brankáře Dolejše. Ten raději přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levici.

44:37
    Mora se ubránila chvilkovému tlaku domácích a následně se sama vydala dopředu. Ke střele se dostal Knotek, který vypálil mezi bruslemi obránce Čerešňáka. Dolejš ale kryl.

43:34
    Souhře první domácí formace nechybělo ke zdárnému konci mnoho. Na poslední chvíli však dokázal Maroszovu střelu zablokovat Klok.

42:37
    Marek Laš je při chuti. Jeho střela od modré čáry nadělala hostujícímu brankáři nemalé potíže.

41:44
    Jakub Matai svou nahrávkou dobře uvolnil Pateru, ten mu chtěl bekhendovou nahrávkou kotouč ještě vrátit. V místech před brankou se však nacházeli pouze vítkovičtí hráči.

41:23
    Tomáš Malec odvracel svou rukavicí nebezpečnou šanci domácích. Po střele Dlouhého se kotouč vznášel nad brankovištěm Dolejše.

40:21
    Po Cibákově nahrávce se dostal ke kotouči Rác. Ten chtěl svému spoluhráči vrátit kotouč do jízdy, jeho myšlenku však přečetl Kovář.

40:01

Během druhé přestávky došlo k mimořádné události! Jeden z fanoušků požádal svou přítelkyni o ruku. Budoucím novomanželům gratulujeme!

Olomoučtí Kohouti vedou po dvou třetinách 3:1. Vítkovice sice srovnaly zásluhou Svobody, díky Lašovi a Dlouhému si však vzala Mora své vedení zpět a dokonce jej navýšila.

Třetí část začne přibližně v 18:44.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Vítkovice se zřejmě pustí do posledního útoku této třetiny.

38:55
    Jan Knotek bojoval v útočném pásmu o puk, seč mu síly stačily. Nakonec byl kotouč zašlápnut u mantinelu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:58
    Je tu vyloučení na obou stranách. Tomáš Houdek (OLO) dostává trest za nedovolené bránění, na druhé straně inkasoval trest za nafilmovaný pád Jan Káňa (VIT).

37:52
    Káňovu střelu Vošvrda moc dobře neviděl, přesto si s ní dokázal pomoci.

37:14
    Domácí přežili i tuhle přesilovou hru Vítkovic, Knotek je zpět na ledové ploše.

36:53
    Škůrek poslal kotouč pomocí plexiskla sice z pásma Hanáků, jenže kotouč nakonec skončil na střídačce Ostravanů.

36:25
    Až nyní se Hanáci osvobodili, kotouč je ve středním pásmu.

35:58
    Mora zatím odolává, Vítkovice se však neustále drží v útočném pásmu.

35:14
    Možná, že jsem počínání čtvrté olomoucké pětky přechválil. Jan Knotek (OLO) bránil jednoho ze soupeřů nedovoleným způsobem, proto je vykázán na trestnou lavici.

35:10
    Čtvrtá formace prokazuje naprosto příkladný forčeking. Jan Knotek doslova zboural dva hráče soupeře, následně se ke střele dostal Majeský. Svou bombou však přelomil hůl Dlouhého.

34:29
    Kotouč se odrazil mimo hrací plochu, podle uvážení rozhodčích se bude vhazovat ve středním pásmu.

33:43
    Dolejš musel dávat velký pozor. Nejprve ho prověřil tvrdou ránou Ondrušek, následně zastavil Mataiovu ránu svým levým ramenem.

33:03
    Hostujícímu celku je odpískáno postavení mimo hru.

31:52
    Stejně jako v prvním měření sil dochází na straně Vítkovic ke střídání brankářů. Po třetí inkasované brance střídá Šindeláře jeho mladší kolega Dolejš.
    Radek DLOUHÝ - 3:1

31:52
    Olomoučtí se dostávají do vedení o dvě branky. Radim Kucharczyk poslal na Šindeláře prudkou střelu, tu nedokázal hostující gólman udržet, čehož využil RADEK DLOUHÝ, jenž dorazil puk do sítě. Asistence: Radim Kucharczyk, Jan Knotek.

31:13
    Skrbkovo nahození ze středního pásma Šindelář raději přikryl, protože se za pukem hnali hned dva olomoučtí útočníci.
    Marek LAŠ - 2:1

30:05
    Nedáš, dostaneš! Útočník MAREK LAŠ se s ničím nepáral, vzal si puk už ve středním, přejel modrou čáru, napřáhl a vypálil ze své hole dělovou ránu. Ta propadla Šindelářovi skrz výstroj až za brankovou čáru. Mora tak v utkání podruhé vede. Asistence: Peter Zuzin, Martin Vyrůbalík.

29:43
    Martin Cibák se vydal na pomoc obraně, jenže nechtěně namazal jednomu z útočníků Vítkovic. Tomu ale ve velké šanci nesedl kotouč. Poté, co se puk dostal do ochranné sítě, se bude vhazovat v neutrální zóně.

29:16
    Káňova střela z levého kruhu skončila ve Vošvrdově lapačce. Bude se vhazovat po pravici domácího strážce svatyně.

28:34
    Vítkovice už jsou v plném počtu.

28:12
    Po sérii nahrávek se dostal ke střele z mezikruží Radim Kucharczyk, jeho bomba však byla zastavena levým betonem hostujícího gólmana.

27:11
    Ani teď se Hanáci v útočné třetině příliš dlouho neohřáli. Mora musí začínat svou další akci ze svého pásma.

26:53
    Vítkovice se však zásluhou Lukáše Kováře osvobozují, puk je za Vošvrdovou klecí.

26:34
    Kohouti mohou bleskově odpovědět. Erik Němec (VIT) dostává dvě minuty za podražení.
    Tomáš SVOBODA - 1:1

25:56
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ivan Majeský sice poslal v první třetině Moru do vedení, teď však měl prsty i v inkasované brance. Zkušený Slovák nechal projít TOMÁŠE SVOBODU projít až ke Vošvrdovi. Kmenový hráč Komety Brno vypálil a pokořil domácího gólmana střelou mezi berony. Asistence: Vladimír Svačina.

24:56
    Kucharczyk si dlouhou přihrávku nezpracoval úplně ideálně, což byla v tuto chvíli pro Hanáky škoda, olomoucký forvard mohl jít do samostatného úniku.

24:04
    Szturcova rána byla zblokována, proto nemusel Vošvrda vůbec zasahovat.

23:46
    Olomoučtí zabojovali o puk v útočném pásmu, nakonec se ke střele z levého kruhu dostal Roman Rác. Slovenský reprezentant ale mířil jen přesně do míst, kde byl připraven Šindelář.

23:03
    Nahrávka Laše našla Zuzina, tomu ale střela nesedla. Kdyby se tak stalo, mohl mít Šindelář plné ruce práce.

21:49
    I když se to olomouckým fanouškům nelíbí, zakázané uvolnění se nepíská. Na druhou stranu se tak mohl rychle dostat Matai, jeho rána ale přestřelila branku Šindeláře.

21:02
    Rychlá střela po vhazování Tomáše Vošvrdu, který nastupuje v brance Hanáků pošesté v řadě, nezaskočila.

20:58
    První formace Mory ještě bude muset zůstat na ledě, píská se totiž zakázané uvolnění.

20:30
    Maroszovi se nepovedlo předat puk na Cibáka, proto se hosté dostali do příležitosti. Húževka však trefil pouze boční oblouk branky,

20:01

Po první třetině jdou do kabin veseleji hráči Olomouce. Vítkovičtí sice měly ze začátku úvodního dějství více šancí, jenže žádná z nich neskončila gólem. Naopak Mora nepohrdla dvojnásobnou přesilovkou, kterou využila díky obránci Majeskému.

Druhá třetina je na programu přibližně v 17:49.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:45
    Dlouhého pas hledal Knotka, přihrávka však byla hostující obranou ztečována do bezpečných míst z pohledu Vítkovic.

19:10
    Hostující celek je vykázán z útočného pásma. Jeden z hráčů Steelu se objevil v brankovišti Tomáše Vošvrdy.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny. Tu načal svou střelou od pravého hrazení Svačina, Vošvrda však byl připraven. Puk má ve své výstroji.

18:35
    Buc se v pásmu Vítkovic snažil bojovat proti přesile, jeho boj byl nakonec neúspěšný.

17:15
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Šanci, který však mohla nadělat domácímu brankáři velké potíže, si připravil Vandas. Jeho rána z mezikruží však trefila jen spoluhráče Szturce.

16:20
    Vyrůbalík chtěl nahodit kotouč do útočné třetiny, hned první hráč hostů však shrábl puk ze vzduchu svou rukavicí.

15:18
    Střelu Zíba od modré čáry ještě nebezpečně tečoval Svoboda, puk se však naštěstí pro Olomouc odrazil mimo tři tyče Vošvrdovy klece.

14:43
    Oba týmy už hrají v plném počtu, v útočném pásmu se drží hosté.

14:28
    Píská se první zakázané uvolnění zápasu, tím se provinili domácí hráči Olomouce.

13:58
    Ve hře čtyři na čtyři se zatím více na kotouči drží hráči ostravského celku, ovšem žádná větší příležitost k vidění nebyla.

13:12
    Střelu Petera Čerešňáka Vošvrda dobře viděl, proto pro něj nebyl problém, aby ji zpacifikoval svou vyrážečkou.

12:43
    Celá situace měla dohru za brankou hostů. Martin Cibák (OLO) na ledě moc dlouho dobu nepobyl. Za hrubost míří na trestnou lavici, stejně jako hostující Tomáš Svoboda (VIT).

12:38
    Na jedné straně měl velkou šanci Kovář, ten ale branku Vošvrdy netrefil. Hned posléze opustil trestnou lavici Martin Cibák, který dostal kotouč a mířil sám na brankáře. Přenechal však zadovkou na Zuzina, ten ovšem minul. Následně ještě Zuzin s Cibákem doráželi, Šindelář však drží kotouč.

12:01
    Vítkovice jsou v plném počtu, začíná jejich krátká přesilová hra.

11:15
    Nechybělo mnoho a Olomouc mohla vést už o dvě branky, jenže střele Alexe Rašnera chyběla o trochu větší přesnost.

10:29
    Následovala hned další šance Kohoutů. Do šlamastiky se dostali sami Vítkovičtí, ale nakonec z ní jako vítězové vyšli paradoxně oni. Martin Cibák (OLO) dotíral na brankáře hostů natolik, že nakonec dostává dvě trestné minuty za sekání.
    Ivan MAJESKÝ - 1:0

10:12
    Jednoduše, tvrdě a přesně! Z přesilové hry uběhlo jen jedenáct vteřin a Mora vede 1:0. IVAN MAJESKÝ dostal přesnou přihrávku od Martina Vyrůbalíka, opřel se do puku a rozvlnil síť za Šindelářem. Asistence: Martin Vyrůbalík, Roman Rác.

10:01
    Přesně minutu budou hrát Olomoučtí v přesilové hře pět na tři. Vladimír Svačina (VIT) dostává menší trest za podražení.

09:40
    Kucharczyk dostal nabito na pravý kruh. I když se zdálo, že jeho projektil nemůže za žádnou cenu projít, nakonec se opak stal pravdou. Šindelář si připsal důležitý zákrok.

09:09
    Ostravané se však bleskurychle osvobozují.

09:01
    Richard Stehlík (VIT) sevřel puk do své rukavice, což podle pravidel nemůže. Je tu první přesilovka pro Moru.

08:39
    Peter Zuzin se proti obraně Vítkovic snažil prosadit svou technikou, to se mu však nepovedlo. Neúspěšně si počínal i Knotek s Dlouhým.

07:57
    Tečovaná střela Tomáše Malce nakonec mezi tři tyče nemířila, proto mohl zůstat Tomáš Vošvrda v naprostém klidu.

07:44
    Střela Erika Němce se už do statistik zápasu nezapíše, protože ještě předtím, než mladý útočník Vítkovic, se pískalo postavení mimo hru.

07:06
    Buc vypálil zpoza obránce hostů, jenže puk byl ztečován mimo vítkovickou klec.

06:25
    První formace se snažili usadit se na delší dobu v prostoru před brankářem Šindelářem, to se jí však nepodařilo podle představ.

06:07
    Tomáš Malec už kotouč v útočném pásmu nestihl, proto sudí píská postavení mimo hru.

05:20
    Kucharczyk se snažil prosmýknout okolo pravého hrazení, jenže jeho záměr přečetl Káňa, který se naopak sám vydal do kohoutího území. Střela se mu však příliš nepodařila.

04:45
    Mora už je v plném počtu, a tak i ona se poprvé dostala do pásma Vítkovic.

04:00
    V závěru přesilovky si sjel na levý kruh Tomáš Svoboda, který ze svého zápěstí vypustil nebezpečnou ránu. Ta se však odrazila pouze do boční sítě.

03:15
    Štenclova rána si cestu až k domácí brance nenašla, proto se mohli Hanáci znovu osvobodit.

02:53
    Vítkovice se ještě nedokázaly usadit v útočné třetině, Hanáci opět vyhazují.

02:29
    Kohoutům se daří vyhodit kotouč až k Šindelářovi, Ostravané tak musejí začínat až ze svého pásma.

02:07
    Vítkovičtí jsou zatím v úvodních minutách zápasu lepší. Tentokrát musel jednu šanci hasil Vošvrda, další pak nedovoleným způsobem Radek Dlouhý (OLO), který se provinil hákováním.

01:21
    Obrovská šance Lukáše Zíba. Ten minul naprosto prázdnou branku, když se k němu odrazil puk po Vošvrdově zákroku.

00:21
    První útok zápasu táhl vítkovický Vandas, toho ale včas odstavil od puku nejproduktivnější hráč domácích Roman Rác.

00:01

Oba celky už jsou na ledové ploše, za pár okamžiků můžeme odstartovat.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger (C), Němec – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Szturc – Káňa, Kolouch, Kucsera.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Barvíř, Blümel.

Vítejte u sledování textového on-line přenosu z utkání 21. kola mezi HC Olomouc a HC Vítkovice Steel. Zápas startuje v 17:00, buďte s námi u toho.

Olomoučtí jsou zatím největším překvapením celé soutěže. Před sezónou byli Hanáci pasování za jednoho z outsiderů soutěže, jenže opak je pravdou a olomoucká Mora se drží v lepší polovině soutěže. Svěřenci kouče Fialy spoléhají na poctivou obranu a zejména na dva produktivní útoky. První z nich je trojice Rác, Marosz a Cibák, druhá Laš, Herman a Zuzin.

Zato Vítkovice, které vždy platily za jakéhosi černého koně extraligy, letos nenaplňují očekávání. Ostravané zažívají špatnou sezónu, momentálně se nachází na předposledním třináctém místě. Proto došlo v týmu i k několika změnám. Na hostování z Brna přišli obránce Malec a útočník Tomáš Svoboda. Během reprezentační pauzy opustil Vítkovice kouč Oremus, jehož nahradila dvojice Svozil a Petr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 11. Majeský (Vyrůbalík, Rác), 31. Laš (Zuzin, Vyrůbalík), 32. Dlouhý (Kucharczyk, Knotek), 60. Cibák – 26. Svoboda (Svačina)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (32. Dolejš) – Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger (C), Němec – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Szturc – Káňa, Kolouch, Kucsera.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Barvíř, Blümel