Pardubice – Liberec 5:0 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 1:6 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Č. Budějovice – Jihlava 1:4 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:8 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 5:4 (po pr.)
Havířov – Olomouc 0:4 (kon.) | Vsetín – Třinec 0:7 (kon.) | Písek – Hr. Králové 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Poruba 2011 8:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 3:0 (kon.) | Letňany – HC Litvínov 2:6 (kon.)

59:18
    Tomáš Nguyen (KVA) dostává pět minut a trest do konce za tvrdé vražení na hrazení protihráče.

58:36
    Čejka se Svobodou se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný to ale nevyřešil nejlépe, protože jeho přihrávku zastavil sešívaný obránce!

58:00
    Před námi jsou poslední dvě minuty zápasů, vítěz je tak už zřejmě jasný.

56:36
    Domácí si sice v početní výhodě příležitost nevypracovali, hráli ale dostatečně bezpečně, aby nedovolili zaváhání v obraně. Svoboda je na ledě.

54:36
    Kamil Svoboda (KVA) musí na trestnou, a naděje hostů na bodový zisk jsou tak zřejmě už minimální.

53:20
    Hra se sice odehrává převážně v útočném pásmu Energie, s pukem však hraje převážně domácí mužstvo.

51:39
    Svoji rozehrávku dokonce poslali na zakázané uvolnění.

50:29
    Hosté se snaží o zdramatizování zápasu, zatím se jim to ale vůbec nedaří.

48:48
    Karlovy Vary si vzali oddechový čas.

48:48
    Slavia právě vstřelila branku!
    Kotouč chvilku ležel před brankovištěm, než se ho ujal JAN KOLÁŘ a se štěstím ho dotlačil do sítě! Asistence: Eric Fiala.

48:00
    Hosté příliš pomalu vystřídali a to se jim vymstilo! TOMÁŠ ŠMERHA dostal na pravé straně dostatek prostoru a svoji tvrdou ranou se trefil přesně ke vzálenější tyči! Asistence: Vojtěch Šmíd.

46:28
    Sešívaní si vytvářejí menší tlak a Karlovy Vary se v posledních minutách spíše jen brání.

44:40
    Heldák se pěkně uvolnil a tvrdě vypálil. Kotouč ovšem zamířil přesně do břevna, od kterého se odrazil zpět do hry.

43:29
    Hosté byli netrpělivý, a tak jejich zajímavě se rozvíjející akci přerušil ofsajd.

42:10
    Z pravé strany pálil nepřesně Kolář.

40:18
    Horký se vrátil na ledovou plochu.

40:01

Po čtyřiceti minutách jsou o trochu spokojenější slávisté, kteří se díky trefě Šergla ujali vedení. Hosté však určitě nejsou bez šance, a tak bude třetí část, která začně přibližně v 17:29, hodně zajímavá.

David Mencl

Branky a nahrávky: 24. Šergl (Fiala, Hejda), 48. Šmerha (Šmíd, Patočka), 49. Kolář (Fiala)

HC Slavia Praha: Petřík (Štefka) – Zderadička, Šantrůček, Bušek, Hejda, Příkop, Šmíd, Valík – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Heldák, Šergl, Fiala, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Šmerha
    HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Grančarov) – Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Pátek, Havlík – Šála, Nguyen, Trapl, Svoboda, Čejka, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfürst, Janata

Rozhodčí: Jebavý – Charvát, Gabriel