Omsk – Vladivostok 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 0:0 (odl.) | Ufa – Barys 3:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Soči – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 5:3 (kon.)
Jokerit – Kazaň 2:4 (kon.) | Viťaz – Atlant 2:1 (2:1 po s.n.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (kon.)
HC Slovan – Novokuzněck 5:0 (kon.)
Dynamo Moskva
5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pondělí 01.12.2014, 17:30 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Československá stopa v zápase
    Filip Novák 0+1, čas na ledě – 20:41 (19:52:31)

Dnešní zajímavý zápas končí za stavu 5:3 pro domácí Dinamo. Rozhodl o tom úvod třetí třetiny, kdy se během dvou minut trefil Daugavinš a Kokarev. Nižnij Novgorod na to nedokázal odpovědět a tak všechny body zůstávají v Moskvě.

60:00
    SAVINAINEN - 5:3

59:30
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec se hosté prosazují! Nikita Filatov zajížděl za branku a před brankou hledal volného VELI-MATI SAVINAINENA, jenž se štěstím prostřeluje Jerjomenka!
    Asistence: Nikita Filatov

58:46
    Novgorod slušně kombinuje, ale ke skórování je důležitá střelba.

57:47
    Grigorjev napálil puk, který skončil na betonech Jerjomenka.

57:27
    Hlavní sudí posíla na dvě minuty ještě obránce Janneho Jalasvaaru (DMS) za držení.

57:04
    A jakmile se hosté pokoušejí v této třetině přejít do útoku, zastaví je ofsajd.

55:40
    Nižnij Novgorod kombinuje na své polovině.

55:00
    Oba týmy asi tuší, že je rozhodnuto, hraje se hodně takticky.

53:15
    Ihned z trestn lavice založil nebezpečný protiútok Žerděv. Ten posunul přes celou šířku hřiště puk na Sergeje Soina, jenž netrefil branku.

53:06

52:08
    Torpedo je ale opařeno brankami ze začátku třetiny. V přesilovce se jim nedaří.

51:06
    Nikolaj Žerděv (DMS) bude na trestné lavici pykat.

50:57
    Torpedo se aktivně vrhlo dopředu, je z toho jen ofsajd.

49:58

49:02
    Dinamo nikam nepospíchá poté, co si vytvořilo krásný tříbodový náskok. Torpedo je naprosto opařené.

48:49
    Domácí tým se dostává do ofsajdu.

47:58
    Bernackij (NNO) vyskočil a trefil ramenem Jalaasvaru do hlavy a inkasuje dvě minuty.

47:53
    Výhoda pro domácí, ti kombinují.
    KOKAREV - 5:2

46:49
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    DENIS KOKAREV dostal úžasnou přihrávku za obranu a tváří v tvář Gelašvilimu trefuje pravou šibenici!
    Asistence: Dmitrij Višněvskij

45:26
    Pasivita domácích je pryč, nyní aktivně obstřelují branku Gelašviliho.
    DAUGAVINŠ - 4:2

44:53
    Krásná individuální akce KASPARSE DAUGAVINŠE! Lotyšský útočník vjel do pásma, udělal kličku obránci do středu hřiště a krásnou ranou překonal Gelašviliho!
    Asistence: Maxim Pestuško, Dmitrij Višněvskij

44:09
    Domácí nikam nepospíchají. Uvidíme, jak se jim jejich pasivita vyplatí.

43:53

43:43
    Přesilovka domácího celku není nijak úžasná.

42:26
    Střela Pestuška vypadala zajímavě, ale skončila nad brankou Torpeda.

41:53
    Sergei Soin se řítil do přečíslení. V dobu, kdy dělal kličku byl podražen Vladimirem Maličěvem (NNO). Přesilovka pro Dinamo.

41:02
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování před Jerjomenkem.

40:01

Ve druhé třetině jsme byli svědky tří branek. Do jednobrankového vedení poslal domácí tým Jalaasvara, ovšem za pár sekund bylo opět srovnáno zásluhou Wolskiho. Dinamo ovšem dokázalo dát ještě jednu branku, na kterou zatím odpověď nepřišla.
    Další třetina začne přibližně v 19:13.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:04

38:40
    Dinamo se v útočném pásmu drželi dlouhou dobu.

38:05
    Hostům se nepovedla střela a domácí se aktivně vydali dopředu a ušetřili cenné vteřinky.

37:17
    Sinicyn míří směrem do kabin.

37:17
    Juuso Hietanen trefil připravenou lapačku Jerjomenka.

37:04
    Maxim Pestuško (DMS) nevyužil svůj nájezd z pravé strany, tak agresivně zajel do Blažijevskije. Dvě minuty za podražení.

36:50
    Sinicyn se po zákroku Grigorjeva těžce zvedá z ledu.
    DAUGAVINŠ - 3:2

35:01
    Potřetí v zápase jdou domácí do vedení! KASPARS DAUGAVINŠ dostal puk před branku, puk si zpracoval najel si na levou stranu a do vzdálenější šibenice dává krásný gól!
    Asistence: Nikolaj Žerděv, Sergej Soin

34:12
    Puk před branku Dinama dostával jeden z hostů, ale usměrnit puk do klece nedokázal.

33:05
    Tempo hry ustává.

30:49
    Višněvskij prověřil Gelašviliho.

29:39

29:15
    Opět se hraje za brankou domácích. Špatná přesilovka.

28:50
    A Nižnij Novgorod opět vyhazuje.

28:45
    Další lahůdka pro brankáře Torpeda, nyní po střele Karsumse.

28:17
    Lehkou ránu od modré vyrazil Gelašvili před sebe a obránce vyhodil puk.

27:54
    Která začíná zakázaným uvolněním Dinama.

27:38
    Dmitrij Kazionov (NNO) fauloval a máme tu přesilovku pro domácí.

27:25
    Torpedo nyní tahá za delší provaz. Domácí se museli osvobodit zakázaným uvolněním.

26:05
    Konečně vidíme aktivní rychlý hokej, který si tento zápas zaslouží!

24:25
    Torpoedo je nyní hodně aktivný!
    WOLSKI - 2:2

23:11
    Torpedo ovšem opět bleskově srovnává! Sakari Salminen udělal kličku brankáři a zakončoval z úhlu do odkryté branky, kde měl ještě nastrčenou hokejku kapitán WOJTEK WOLSKI!
    Asistence: Sakari Salminen
    JALAASVARA - 2:1

22:46
    Kombinační přesilová hra už nudila JANNEHO JALAASVARU, který technickou ranou dává na 2:1!
    Asistence: Martiňš Karsums

21:39
    Wojtek Wolski (NNO) je vyloučen za držení. Hodně přísné vyloučení.

21:03
    Dinamo ujelo do protiútoku třech hráčů proti jednomu, kombinace skvělá, až na poslední dotyk.

20:45
    Maxim Pestuško ujel po pravé straně a vypálil na Gelašviliho, ten ho s klidem vychytal.

20:01

Začátek první třetiny ovlivnili dvě oslabení domácích, dohromady hrálo Torpedo šest minut přesilovku, kterou nevyužili. Poté se hra uklidnila a chvilkami jsme se mohli nudit. Tohle vše nám nahradila poslední minuta a půl, kdy jsme viděli dvě branky a dvě tutové šance!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    HIETANEN - 1:1

19:40
    Nakonec je ale srovnáno! Alexej Potapov vjel do pásma a přenechal puk za sebou stojícímu JUUSO HIETANENOVI, který tvrdou ranou k tyči srovnává!
    Asistence: Alexej Potapov

19:25
    Na druhé straně neuspěl v úniku z jeden z hostujicích hráčů!

19:14
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil ranou do betonu Karpov!
    NOVÁK - 1:0

18:46
    Domácí vytěžují z ničeho maximum! Dinamo se drželo v pásmu a tak zkusil puk na branku nahodit český obránce Filip Novák, jehož střela byla ještě tečována DENISEM KOKAREVEM!
    Asistence: Filip Novák, Dmitrij Višněvskij

17:53
    Delší dobu strávilo Dinamo v útočném pásmu, nic ale nevysleli.

17:04
    Torpedo hraje s pukem a nikam nepospíchá.

15:24
    Byli jsme svědky obléhání domácí branky. Nikdo však nedokázal prostřelit Jerjomenka.

13:44
    Je zajímavé sledovat snahu domácích o přechod do útoku, ta se totiž vůbec nedaří.

12:17
    Ovšem nyní velkou šanci zahodil kapitán Wojtek Wolski! Polský útočník dostal puk přes brankoviště na zadní tyč, kde trestuhodně neprostřelil Jerjomenka! Nutno ovšem podotknout, že puk netrefil ideálně.

10:55
    Sledujeme takový nemastný neslaný hokej. Nahoru dolů, obrany jsou ale pevné.

09:18
    Gorovikov poslal puk před branku na volného Hietanena. Ten Gelašviliho neprostřelil!

08:53
    Domácím se nedaří projít přes obranu Torpeda.

07:35
    Nyní sledujeme hokej nahoru dolů.

06:40
    Domácí hrají po šesti minutách v oslabení konečně v plném počtu.

06:10

05:06
    Z levé strany zahrozil Krasnoslobodcev. Jerjomenko jeho nedůrazný pokus chytá.

04:10
    Pokračuje čtyřminutový trest pro Višněvskije.

03:39
    Domácí se osvobozují.

02:36
    Domácí ve čtyřech.

02:18
    Jerjomenko předvedl nádherný zákrok proti Wolskimu!

02:10
    Chomickij opouští střídačku a vydává se směr kabina.

02:10
    Dmitrij Višněvskij (DMS) zahrál vysokou holí a je dalším vyloučeným. Chomickij těžce opouští led.

01:58
    Do útoku ovšem vyrazili i domácí. Jejich kombinace byla ovšem nepřesná.

01:49
    Cvetkov vyzkoušel Jerjomenkovu pozornost.

00:36
    Konstantin Gorovikov (DMS) podrazil hostujicíhé hráče a ti mají přesilovou hru.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě připraveni na první třetinu. Bude hrát ruská hymna.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Novák, Višněvskij, Sinicyn, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Korjagin – Daugavinš, Gorovikov, Pestuško, Cvetkov, Karsums, Karpov, Volkov, Kokarev, Dugin – Žerděv, Sopin, Soin, Brjukvin

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Kasutin) – Hietanen, Chomickij, Valentěnko, Blažijevskij, Bernackij, Grigorjev, Malěvič – Potapov, Konkov, Knjazev – Wolski, Salminen, Immonen – Krasnoslobodcev, Kazionov, Kuljomin – Savinainen, Ruděnko, Filatov

Rozhodčí: Bělov, Odins – Gorděnko, Tomilov.

Dinamo Moskva je na tom lépe. O pozici nad svým dnešním soupeřem. Na kontě mají o devět bodů více. Forma v posledních zápasech není zas tak špatná. Prohráli po nájezdech s CSKA, porazili Atlant a Ugru.

Nižnij Novgorod se zatím drží na páté pozici západní konference. Na kontě má 53 bodů a kladné skóre 88-79. Výbornou formu má v posledních pěti zápasech největší hvězda Torpeda, Wojtek Wolski, když nasbíral 8 bodů, dohromady má za 26 zápasů 30 bodů.
    V posledním zápase podlehl Nižnij Novgorod nováčkovi, HK Soči 4:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 19. Kokarev (Novák, Višněvskij), 23. Jalaasvara (Karsums), 36. Daugavinš (Žerděv, Soin), 45. Daugavinš (Pestuško, Višněvskij), 47. Kokarev (Višněvskij) – 20. Hietanen (Potapov), 24. Wolski (Salminen), 60. Savinainen (Filatov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Novák, Višněvskij, Sinicyn, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Korjagin – Daugavinš, Gorovikov, Pestuško, Cvetkov, Karsums, Karpov, Volkov, Kokarev, Dugin – Žerděv, Sopin, Soin, Brjukvin

Rozhodčí: Bělov, Odins – Gorděnko, Tomilov