Sparta – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 7:3 (kon.) | Chomutov – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 2:1 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 5:2 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 4:5 (po pr.) | Slavia – Olomouc 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
7:3 (2:0, 2:1, 3:2)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 01.12.2014, 15:00 • 2. plocha ČEZ stadionu Kladno • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u prvního zápasu nadstavbové části B DHL extraligy juniorů. Dnes se utkají domácí Rytíři Kladno a hosté z Jihlavy.

Domácí Kladno se v první části soutěže umístilo na 9. místě se 46 body. To hosté z Jihlavy dopadli podstatně hůře, po třiceti odehraných kolech byli s 28 body beznadějně poslední. Jihlavští vstřelili nejméně gólů v celé soutěži a to byl jeden z důvodů, proč nefigurovali výše.

Oba celky se potkaly v posledním kole v sobotu 29.11., kdy domácí Kladno vyhrálo jednoznačně 3:1.

Jihlava – Liberec 5:4 sn

Rytíři Kladno: Vladař – Malý, Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura Kružík

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Svoboda) – Tobola, Půža, Pospíchal, Kochánek, Dundáček, Port – Dufek Ludvík, Dupljaku, Balaštík, Střecha, Dvořák, Mahůt, Marcilis, Beran, Jícha, Anděl, Nováček.

Oba týmy jsou nastoupeny, zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhrávají domácí.

00:45
    Anděl si krásně obešel jednoho obránce Kladna, ale v úniku mu zabránil skvěle se vracející Miura.

01:36
    Miurova střela od pravého mantinelu bylo zblokována vysoko nad bránu hostí.

01:50
    Jeden z jihlavských hráčů byl v útočném pásmu dříve než puk, píská se ofsajd.

02:48
    Tobola (JIH) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

04:06
    Kladno se nemůže usadit v útočném pásmu.

04:28
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Přesilová hra využita! Slánský našel v mezikruží volného JOSEFA ZAJÍCE, který táhlou střelou nad levý beton Kořenáře prostřelil. Asistence: Martin Slánský, Daniel Kružík

05:30
    Půžovu střelu od modré Vladař vyráží do rohu.

06:04
    Malý (KLA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

06:52
    Port nahazoval kotouč před bránu, ale ten si v klidu našel domácí gólman.

07:44
    Nepřesná Portova rozehrávka pomohla kladenským bekům se osvobodit.

08:04

08:51
    Kladenská rozehrávka byla nepřesná, píská se icing.

09:00
    Hulcr (KLA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

09:14
    Tvrdá Tobolova střela zaduněla jen o mantinel za Vladařovou bránou.

10:39
    Jícha teď za bránou Kladna tvrdě srazil Potěchina, píšťalka zůstává němá.

11:00

12:20
    Ke zcela volnému Střechovi se odrazil od pravé mantinelu puk do mezikruží, jihlavského útočníka ale skvěle vychytal Vladař pravým betonem!

13:22
    Potěchinovo nahození od pravého hrazení ukryl Kořenář ve svých chráničích.

14:41
    Liridon Dupljaku střílel ze středu hřiště, ovšem nepřesně.

14:54
    Zajíc (KLA) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

15:21
    Puk putoval přes šíři pásma až k Andělovi, který měl před sebou prázdnou bránu. Jihlavský útočník se snažil zakončit do horní poloviny brány, ale Vladař jeho střelu zastavil výborným zákrokem lapačkou!

16:40
    Kladno vyhazuje přes všechny čáry.

16:55

17:10
    Kuzďas zpoza brány hledal Hulcra, kterému střela nesedla, ale odražený puk si našel opět JAKUB KUZĎAS,který nedal jihlavskému gólmanovi šanci a střelou nad vyrážečku zvýšil náskok Rytířů. Asistence: Lukáš Hulcr

18:25
    Potěchin (KLA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

19:10
    Šilhavý (KLA) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

19:34
    Po dlouhé kombinaci hostů střílel od modré Půža, jenže puk zacinkal jen na boční oblouk brány. Následně byla hra přerušena pro posunutí domácí brány.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:45.

Po první třetině odchází do šaten šťastněji domácí celek, který vstřelil dva góly a vede 2:0. Jihlavští si své šance také vypracovali. Umožnila jim to zejména zbytečná vyloučení domácího celku. Do druhá třetiny Jihlava vstoupí v 24sekundové početní výhodě 5 na 3.

20:01

20:04
    Po prvním vhazovaní druhé třetiny mají puk na hokejkách jihlavští hokejisté.

20:25
    Domácí jsou ve čtyřech.

21:10

21:13
    Po závaru před domácí bránou, je hra přerušena, protože jeden z útočníků Jihlavy Vladařovu bránu posunul.

21:41
    Malý nahozením vybízel k teči své spoluhráče, puk ale proletěl až za bránu hostí.

22:19
    Ze středu střílel Jícha, jeho pokus Vladařovi vypadl, hra pokračuje.

22:56
    Hostující útočník Střecha si krásně obhodil domácího Hulcra, ale z velkého úhlu zakončil jen nad bránu.

23:44
    Janeček si řekl o přihrávku mezi kruhy, kam puk dostal, ale černá guma mu přeskočila hůl.

23:49
    Od modré zkoušel štěstí Bunda, ale jeho pokus našel jen lapačku připraveného Kořenáře.

24:26
    Několik hráčů bojovalo ve středním pásmu o puk. Ze situace nejvíce vytěžil Kaprál, který vybojoval puk a uháněl sám na Kořenáře. Jihlavský gólman ho vybruslil a zasáhl levým betonem.

25:36
    Jihlava se z tlaku uvolňuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

26:06
    Mahůt se protlačil kolem pravého mantinelu až před Vladaře, jenže nestihl zakončit, puk ale píchl do strany na najíždějícího Anděla, který orazítkoval spojnici domácí brány!

27:21
    Po zašlápnutí puku za bránou hostí se bude vhazoval po pravici Kořenáře.

27:31
    V útočném pásmu Kladna vznikl velký zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval JAKUB KAPRÁL a poslal puk za bezmocného Kořenáře. Asistence: Petr Havlůj.

28:25
    Nepřesná rozehrávka Jihlavy vede k odpískání zakázaného uvolnění.

28:33
    Od modré nahazoval puk na Kořenáře Malý, jihlavský brankář si puk pohlídal a přerušil hru.

29:32
    Potěchin z pravého kruhu přihrával do druhé vlny najíždějícímu Matulovi, který zakončoval jen do vyrážečky hostujícího gólmana.

30:33
    Zajícovu střelu od levého hrazení vyrazil Kořenář jen před sebe, kde stál YUKI MIURA, který s velkým důrazem dorazil puk za záda hostujícího brankáře. Asistence: Josef Zajíc, Martin Slánský

32:18
    Havlůj si sjel na střed, odkud zakončoval bekhendem, tuto střelu Kořenář vyrazil do rohu.

32:25
    Nováček (JIH) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
    Tobola (JIH) je vyloučen na 10 minut za nesportovní chování.

33:45
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava snižuje! Do samostatného úniku se dostal LUKÁŠ ANDĚL, který si roztáhl Vladaře a následně puk zasunul mezi jeho betony. Bez asistence.

34:25

35:47
    Půža hledal dlouhou přihrávkou Dufka, který puk nezachytil, což donutilo rozhodčí odpískat icing.

36:28
    Nahození Zajíce kryje bez obtíží Kořenář.

37:27
    Dundáček krásně projel až do útočného pásma, ale jeho střela z pravého bodu pro vhazování byla zblokována do ochranné sítě.

38:09
    Matula nahodil puk na Kořenáře, který puk přidržel a přerušil hru.

38:47
    Jíchovu střelu po ledě vykopl domácí gólman svým betonem.

39:05
    Šilhavý (KLA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

39:22
    Puk dostal na střed Půža, který střílel tahem, ale jeho pokus srazil Zajíc vysoko nad bránu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:35.

Tato třetina nám nabídla po jednom gólu na každé straně. Nejprve zvýšil náskok Kladna na čtyři góly Miura, ale o tři minuty později za hosty snížil Anděl, když zakončil svůj samostatný únik. Uvidíme co nám nabídne třetí třetina.

41:57
    Začátek třetí třetiny se hraje především ve středním pásmu, ani jeden z týmu ještě nevystřelil na bránu soupeře.

42:56
    Miura vyhazuje a odjíždí střídat.

43:21
    Jícha našel najetého Lukáše Anděla, který tváři v tvář domácímu gólmanovi neuspěl. Vladař si pohlídal zakončení a udržel puk mezi betony.

44:52
    Schildhabel řešil přečíslení 2 na 1 přihrávkou na Kružíka, jenže tomu prudká přihrávka přeskočila hůl.

45:49
    Schildhabel předal puk YUKIMU MIUROVI, který se od pravého mantinelu procpal až před Kořenáře, kterému zasunul puk mezi nohy. Asistence: Krešimír Schildhabel, Filip Doležal

46:48
    A je sníženo! Vladař vyrazil Střechovu střelu jen do strany k najíždějícímu TOMÁŠI LUDVÍKOVI, který uklidil puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Střecha.

48:20
    Gólová smršť pokračuje! Šilhavý přihrál přesně mezi kruhy volnému DANIELU KRUŽÍKOVI, který tvrdou střelou do růžku hostující brány posílá Kladno opět do čtyřgólového vedení. Asistence: Vojtěch Šilhavý, Krešimír Schildhabel.

49:53
    Kuzďasovo nahození lapil Kořenář do svých chráničů.

50:58
    Havlůj zadovkou našel v brankovišti Kaprála, střela kladenského útočníka těsně minula pravou Kořenářovu tyč.

53:04
    Doležal si krásně obešel dva jihlavské obránce, zakončení mu znemožnil až třetí.

53:05
    Dvořák (JIH) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

54:14
    VLADIMÍR MACHÁČEK dostal přihrávku od Doležala a přesnou střelou zvyšuje náskok Rytířů. Asistence: Filip Doležal.

54:55
    Bunda (KLA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

55:56
    Jícha (JIH) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

56:26
    Marcilis(JIH) je vyloučen na 5 + do konce utkání za zásah do hlavy a krku.

57:56
    Hosté jsou ve čtyřech.

58:09
    Hosté snižují ve vlastním oslabení! SIMON BERAN neváhal, přejel do útočného pásma a střelou nad vyrážečku Vladaře skóroval. Bez asistence.

59:16
    Zajícova prudká střela od modré zacinkala na tyč hostující brány!

60:00

Dnešní zápas patřil domácím, kteří hráli dobrý zápas hlavně v ofenzivě, kde zasypal Kořenáře spoustou střel. Ani Jihlava zde nezanechala špatný dojem, ale tři vstřelené góly přesto byly málo. (17:10:09)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 5. Zajíc (Slánský, Kružík), 18. Kuzďas (Hulcr), 28. Kaprál (Havlůj), 31. Miura (Zajíc, Slánský), 46. Miura (Schildhabel, Doležal), 49. Kružík (Šilhavý, Schildhabel), 55. Macháček (Doležal) – 34. Anděl, 47. Ludvík (Střecha), 59. Beran