Vsetín – SK Karviná 3:1 (kon.) | Přerov – Technika Brno 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:5 (kon.)
Opava – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Břeclav – SHK Hodonín 1:4 (kon.) | Nymburk – Pelhřimov 5:4 (po pr.)
Mor. Budějovice – Tábor 1:3 (kon.) | Klatovy – Děčín 5:4 (2:0 po s.n.)
HC ZUBR Přerov
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HC Technika Brno
Středa 03.12.2014, 18:00 • MEO Aréna • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Procházka, Dostálek – Blinka, Šebek, D. Šťastný – M. Kratochvíl, Kolář, Málek – Sakrajda, Školoud, Š. Kratochvíl.

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, Odehnal, Koukal – Jurča, Crhák, Čtvrtníček – Benýšek, V. Odehnal, Bustin, Zábranský – Látal, Brzobohatý.

Rozhodčí: Fiedler – Kašík, Holibka.

00:01

0:54
    Zubři se hned z kraje zápasu usadili před Novákem, kde se bude rovněž vhazovat.

1:33
    Technika se zatím nedostala na delší čas ke kotouči. Zubři jsou aktivnějším celkem, ale na vážnější šanci stále čekáme.

1:50
    Habrovec se dostal na modré čáře ke kotouči, ale obránce Techniky se ke střele nakonec nedostal.

2:41
    Oba celky hrají hlavně ze zabezpečené obrany a nechtějí se dopustit sebemenší chybky.

3:20
    Hokejisté Techniky vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Následuje buly po levé ruce Nováka.

3:41
    Brno se usídlilo v útočném pásmu, ale Vojtek stále na svůj první zákrok čeká.

4:28
    Pokus Matouše Kratochvíla končí těsně nad brankou Nováka.

5:51
    Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vojtka.

6:26
    Přerovského Dostálka vychytal parádním zákrokem brankář Novák.

6:41
    Technika se udržela na dobrou minutku v útočné třetině. K ohrožení branky Zubrů ale opět nedošlo.

7:17
    Zubři se usadili v útočné třetině a kombinují.

8:13
    Tlak Zubrů musela Technika ukončit až za cenu vyhození kotouče na icing.

8:49
    Pala přiťukl kotouč do jízdy Procházkovi, který střelou z první nastřelil pouze brankáře Nováka.

9:29
    Benýšek zasáhl Vojtka do přilby a přerovský brankář byl po ostré střele brněnského útočníka trochu otřesený.

10:34
    Kudělka se sice dostal ke střele, ale už po odpískaném ofsajdu.

11:19
    Vojtek úspěšně zlikvidoval prudké Habrovcovo nahození.

11:52
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se v signalizované výhodě střelecky prosazují. Kolář našel na brankovišti osamoceného VLASTIMILA DOSTÁLKA, který se z dorážky dokázal prosadit v tuhém boji na brankovišti. Asistence: Jan Kolář, Matouš Kratochvíl.

12:26
    Blinka se tlačil k odraženému kotouči, ale v nevhodnou chvíli ztratil stabilitu a upadl.

14:23
    Vlastimil Odehnal (TEC) 2 minuty za hákování.

15:06
    Technika se zatím dobře brání a Přerov v přesilovce k ničemu nepustila.

15:49
    Blinkova střela byla sražena a Zubři se stěhují zpátky do vlastního pásma.

16:30
    Technika zvládla tohle oslabení na výbornou a je kompletní.

16:49
    Sedlák se snažil přizemní střelou překvapit brankáře Nováka, který ho ale parádně vychytal.

17:32
    Tomáš Klimeš (TEC) 2 minuty za nedovolené bránění.

17:54
    Zubři obstřelují ze všech stran branku Techniky.

18:19
    Osinova tvrdá střela mířila do spodní části branky a Novák ji úspěšně pravým betonem vytěsnil.

19:15
    Jiří Osina (PŘE) 2 minuty za bránění.

19:43
    Vojtek srazil ostrou střelu Klimeše do ochranné sítě. Ještě stihneme jedno buly před Vojtkem.

20:00

Dvacet minut dnešního duelu je za námi a Zubři si do šaten ponesou těsné vedení 1:0. Zubři byli v první třetině jasně lepším celkem a do vedení se dostali zaslouženě.

20:01

20:36
    Zubři mohli své vedení navýšit už o dvě branky. Davidu Šebkovi ale v rozhodující moment přeskočil kotouč přes čepel.

21:10
    Kudělkovo prudké nahození brankář Novák vyrazil do bezpečí. Přerovští stále okupují branku Techniky.

23:35
    Zubři se tlačí a tlačí do zakončení, ale Novák zatím tlaku Zubrů odolává.

25:19
    Přerovští jsou lepším celkem a neustále atakují branku Brna.

26:30
    Zubři hrají v signalizované výhodě, budou hrát přesilovou hru.

27:01
    Tomáš Klimeš (TEC) 2 minutky za hákování.

28:19
    Šebek vybídl ke střele Matěje Blinku, který střelou z první nedokázal trefit odkrytou část branky.

29:10
    Zubři nedokázali využít přesilovou hru a Klimeš je zpátky na ledě.

30:18
    Přerovští si stále drží těsné vedení a možná jen díky jejich neschopnosti proměnit naskytnuté šance je vedení stále tak nízké.

30:46
    Už mohlo být srovnáno! Dvojice útočníků Techniky ale svoji parádní akci na jeden dotek překombinovala.

32:10
    Matouš Kratochvíl dobruslil odražený kotouč a ještě stihl přihrávkou najít rozjetého Jana Koláře. Druhý jmenovaný ale na kotouč nedosáhl.

33:49
    Zubři budou hrát přesilovou hru pět na čtyři. Vlastimil Odehnal (TEC) 2+10 minut za úder do oblasti hlavy.

34:29
    Ondřej Látal zahrozil rychlým průnikem, který zakončil ostrým pokusem do hrazení.

35:20
    Osinovu střelu stačl Novák vyrazit před sebe, kde kotouč rychle dorážel Dostálek, ale brankář Brna si poradil i s tímto pokusem.

35:50
    Technika se dokázala ubránit i této přesilovce domácích a je zase kompletní.

35:50

36:20
    Zubry čeká další početní výhoda. Štěpán Koukal (TEC) 2 minuty hákování.

37:12
    Osinova střela nápřahem končí v moci pozorného Josefa Nováka.

38:06
    Osina byl u hrazení za brankou Vojtka tvrdě sražen a Přerov bude hrát přesilovku.

38:36
    Ondřej Látal (TEC) 2 minuty za vražení.

39:14
    Janota chyboval v přesilovce při rozehrávce a vybídl do úniku Karla Benýška. Vojtek raději opustil brankoviště a přikryl puk pod lapačku.

39:50
    Dostálek měl na hokejce druhou trefu. Kotouč se po jeho střele odrazil od levé tyče a brankář Techniky zneškodnil i jeho následnou dorážku.

40:00

Prostřední třetina nám žádný gól nepřinesla, ale šancí jsme viděli více než dost. Oba brankáři chytají spolehlivě a nechtějí dopustit žádné drama. Poslední třetina začne cca v 19:35.

40:01

40:26
    Hned z kraje poslední třetiny si nabruslil do útočného pásma Zdeněk Sedlák a z ostrého úhlu jen těsně minul branku Nováka.

42:10
    Šťastný několikrát obkroužil celé útočné pásmo a následně vybídl ke střele Osinu, který z voleje branku netrefil.

43:33
    Novák bez obtíží kryje tvrdý pokus Radomíra Paly do své lapačky.

45:20
    Vlastimil Dostálek (PŘE) 2+2 minuty za vysokou hůl.

45:40
    Vojtek chytá slušný projektil Tomáše Klimeše, který vypálil na přerovskou branku tvrdou střelu.

45:47
    Technika právě vstřelila branku!
    Brno využívá přesilovou hru a zápas dostane ten správný náboj, protože startovní čára obou celků je opět stejná. Benýšek našel na modré čáře PETRA ŠTINDLA, jenž střelou z první překonává brankáře Vojtka. Asistence: Karel Benýšek, Peter Bustin.

46:25
    Zábranský vybídl k teči Látala a Vojtek koncem betonu zabránil jasné brance v přerovské síti.

46:51
    Střela Davida Havíře končí sražena v ochranné síti.

47:53
    Přerov byl chvíli v plném počtu, ale už bude hrát zase ve čtyřech. Tomáš Vlček (PŘE) je potrestán dvěma minutami za podražení.

48:29
    Kudělka zachytil kotouč za vlastní brankou a osvobozuje svůj celek při hře ve čtyřech.

49:31
    David Havíř (TEC) 2 minutky za podražení. 26 vteřin se bude hrát 4na4 a poté začne zkrácená přesilovka domácích.

49:55
    Vlček opouští trestnou lavici a Zubři jsou kompletní.

50:30
    Blinka se řítil za odraženým kotoučem, ale snahu mu překazil spoluhráč, který se ocitl v ofsajdovém postavení.

51:35
    Havíř si odkroutil své dvě minutky a jeho celek je kompletní.

53:13
    Je tu šance pro domácí celek strhnout vedení na svoji stranu. Za podražení si totiž odpyká dvě minutky brněnský Tomáš Klimeš (TEC)

53:44
    Novák si nebyl jistý, kde se kotouč nachází a raději ho po sérii několika dorážkách přerovských zalehnul.

55:02
    Pala, Dostálek a ani Radek Procházka nedokázali najít recept na výborného Josefa Nováka, který zlikvidoval všechny nebezpečné pokusy přerovských hráčů.

55:20
    Technika hraje v plném počtu.

55:41
    David Šebek (PŘE) 2 minuty za faul kolenem.

56:10
    Brno bleskově trestá Šebkovo vyloučení a necelé čtyři minutky před třetí sirénou se dostává do vedení. Střelu Davida Havíře tečoval elefantně do víka PETR JURČA. Asistence: David Havíř, Petr Štindl.

56:40
    Zubři se s tímto výsledkem nechtějí spokojit a rychle se přesouvají do útočného pásma.

57:51
    Kotouč se ocitl v hledišti, násleuje buly ve středním pásmu.

58:18
    Násleují poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:15
    Vojtek opouští brankoviště, Zubři to zkusí v šesti.

60:00

Technika dokázala díky dobré tžřetí třetině otočit nepříznivý výsledek a nakonec dospěla ke třem bodům. Zubři ještě v závěru zkoušeli vyrovnat při hře bez brankáře, ale neuspěli. (20:13:32)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 12. Dostálek (Kolář, Kratochvíl) – 46. Štindl (Benýšek, Bustin), 57. Jurča (Havíř, Štindl)

HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, Odehnal, Koukal – Jurča, Crhák, Čtvrtníček – Benýšek, V. Odehnal, Bustin, Zábranský – Látal, Brzobohatý.

Rozhodčí: Fiedler – Kašík, Holibka