Třinec – Olomouc 5:1 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 6:5 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 2:0 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
6:5 (4:1, 1:1, 0:3 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 07.12.2014, 15:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Ode mě to bude pro dnešek vše, děkuji za pozornost a loučím se s vámi. Na počtenou! (18:12:37)

Škodovka v napínavém utkání plném vyloučení zdolala Litvínov v prodloužení.
    Hosté se prosadili jako první, když hned ve druhé minutě skóroval Hanzl. Domácí ale poté díky dvěma trefám Jýna Sýkory a jedné Jeřábka, Simona a Mozíka získali vedení 5:1 a už to vypadalo jako jednoznačný zápas. Litvínov ale snížil na 2:5 po gólu Jánského a ve třetí třetině dokázal vyrovnat po trefách Gerháta, znovu Jánského a Martynka.
    Domácí ale dotáhli zápas do vítězného konce, když v první minutě prodloužení rozhodl Ján Sýkora!

Ján SÝKORA - 6:5

60:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto, Plzeň nakonec dotáhla utkání do vítězného konce! Střelu Petra Kadlece do branky usměrnil JÁN SÝKORA (12+6), který tak dal další hattrick po krátké době! Asistence: Petr Kadlec (1+10).

60:29
    Petr Kadlec přestřelil branku Soukupa.

60:13
    Tomáš Frolo (LIT) vyloučen za hákování. Škodovka má velkou možnost rozhodnout.

60:01

Litvínov smazal čtyřbrankové manko a v Plzni tak uvidíme prodloužení!

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Nahození Pavla Kašpaříka ze středního pásma vyrazil Soukup nad sebe, teď při něm stálo opravdu velké štěstí, jelikož kotouč spadnul pouze na branku!

59:35

59:34
    Po střele Petružálka dorážel před brankou s hokejkou mezi nohami Jánský, Machovský ale podržel puk! Domácí teď za svou bojovnost sklidili velký potlesk.

59:16
    Pavlík nemířil od modré čáry přesně.

58:58
    Viktor Hübl minul branku od modré!

58:45
    A nyní se Boháč postavil do cesty Petružálkovy střely.

58:29
    Dělovku Kubáta dokázal Hollweg zblokovat.

58:10
    Pořádný rozruch nadělala střela Petružálka, která Machovskému vypadla, Trávníček jí do branky ale dorazil už v době, kdy byla brána posunutá.

58:03
    Domácí jsou ve čtyřech.

57:52
    Martin Ručinský vyprášil Machovského betony.

57:49
    Hübl nahrál na druhou stranu puk k Trávníčkovi, který ale odkrytou branku trefit nedokázal ideálně, Machovský udržel puk!

57:35
    Oddechový čas pro hosty.

57:35
    Domácí si to velmi komplikují! Pavel Kašpařík (PLZ) chtěl Kubátovi sebrat puk, počínal si při tom ale nedovoleně a tak je vyloučen. 28 sekund dvojnásobné výhody pro hosty.

56:03
    Za faul na brankáře je vyloučen Ján Sýkora (PLZ). Teď nečekají na domácí příjemné momenty.

56:00
    Rychlý výpad Plzně zakončoval Simon střelou do Soukupa!

Dnešní utkání sleduje 5070 diváků.

55:35
    Dobře ukrytou střelu Jakuba Lva udržel Soukup.

55:13
    Protiútok hostů zakončoval Piroš střelou do lapačky Machovského. Jeho spoluhráč byl přitom držen Pavlem Kašpaříkem (PLZ), který je tak vyloučen.

54:46
    Hanzl dostal kotouč za bránu Plzně.

54:27
    Jakub Petružálek (LIT) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Po komerční přestávce přijde přesilovka Plzně.

53:15
    Střelu Michala Trávníčka ve velmi dobré pozici dokázal Machovský vyrazit svým pravým betonem!

52:53
    Boháč si sjel na střelu, ta mu ale vůbec nesedla a následně byla zblokována.

52:17
    Po střele Pulpána Soukupovi puk vypadl, Lev ho ale do brány nedopravil!

51:57

51:35
    Mozík nenahrál přesně a hosté šli do protiútoku, Ručinský nabil Hüblovi, který ale přestřelil.

51:12
    Hosté ve čtyřech.

51:06
    Ručinský vyhodil puk na střídačku, vhazovat se bude v útočném pásmu Plzně.

50:55
    A nyní Jakub Soukup infarktové chvíle přerušil zákrokem a tím, že podržel puk!

50:47
    Ján Sýkora nedokázal odražený puk dostat do branky, trefil pouze boční síť!

50:32
    Mozík minul branku ve velmi dobré šanci!

49:59
    Pavlík vyhodil kotouč.

49:57
    Soukup lapil střelu Schleisse, který byl předtím hákován Tomášem Frolem (LIT), jenž dostává dvě trestné minuty! 1:15 dlouhá dvojnásobná početní výhoda pro Škodovku.

49:12
    Pulpán inkasoval hokejkou do obličeje, dvě minuty dostal Petr Chaloupka (LIT). Navíc dostal desetiminutový osobní trest.

48:43
    Johnson ale mohl vrátit Plzni vedení, jeho střelu ovšem vyrazil Soukup!

48:35
    Oddechový čas pro domácí.
    Rostislav MARTYNEK - 5:5

48:35
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno, tak to je neuvěřitelné! Plzeň ztratila vedení o čtyři góly, když se o vyrovnání nyní postaral ROSTISLAV MARTYNEK (9+5), který prostřelil Machovského! Bez asistence.
    Peter JÁNSKÝ - 5:4

48:13
    A máme tu velké drama! Petružálek vystřelil a kotouč byl sražen na hůl Kubáta, který ho předložil PETERU JÁNSKÉMU (9+7), který snížil na rozdíl jediné branky! Asistence: Karel Kubát (5+11) a Jakub Petružálek (2+4).

48:03
    Další nebezpečná rána, tentokráte jí obstaral Ručinský, Machovský ale vyrazil puk!

47:52
    Karel Kubát si vybruslil do střelecké příležitosti a měl před sebou volný prostor, Machovský ale vyrazil puk!

47:44
    Ryan Hollweg (PLZ) byl k velké nespokojenosti fanoušků vyloučen za faul kolenem. Nic s tím ale nezmohou, domácí se budou bránit další dvě minuty ve čtyřech.

47:27
    Komerční přestávka.

46:47
    Machovský teď neudržel střelu Martynka od mantinelu, naštěstí pro něj s dorážkou nikdo nepřispěchal.

46:27

46:03
    Dělovka Jakuba Lva šla nad bránu!

45:05
    Ján Sýkora posílal kotouč před branku na Simona, ten se ale ke střele nedostal a tak Litvínov opět vyhodil.

44:45
    Kašpaříkovi vůbec nesedla střela před brankou, hosté vyhazují puk.

44:38
    Střela Petra Kadlece trefila Soukupa do helmy.

44:27
    Za krosček byl vyloučen Tomáš Pavelka (LIT). Přesilovka pro Plzeň.

44:10
    Jiří Zeman nahodil puk do útočného pásma, tam ho přikryl brankář Plzně.

43:57

43:28
    Po střele Ručinského dorážel před brankou velmi nebezpečně Rostislav Martynek, ale Machovský přikryl puk.

42:51
    Dobrou střelu obstaral Karel Kubát, dorazit ale nikdo naneštěstí pro hosty nedokázal!

42:22
    Zakázané uvolnění Litvínova.

41:57
    Jurčík se před brankou neprosadil, protože byl faulován Jozefem Balejem (PLZ), který tak dostává dvě minuty.

41:49
    A opět Juraj Majdan, tentokráte minul.

41:46
    Ihned po vhazování pálil Juraj Majdan, domácí brankář ale zareagoval a kotouč udržel.

41:43
    Domácí chybovali v rozehrávce, Machovský ale podržel puk a tak z toho nic víc nebylo.

41:18
    Tak tohle by ještě mohlo být drama! FRANTIŠEK GERHÁT (1+4) se obtočil a vystřelil, kotouč se před brankou odrazil od jednoho z bránících hráčů a je to 5:3! Asistence: Robin Hanzl (7+11).

40:56

40:55
    Na druhé straně to zkoušel Jeřábek, dopadl stejně.

40:30

40:14
    Viktor Hübl vystřelil ze středního pásma, Machovský lapil.

40:01

Hosté právě přichází na led. Dokážou se zápasem ještě něco udělat? Současně s nimi přichází i domácí, kteří budou hájit tříbrankové vedení.

Druhá třetina nám přinesla dva góly, nejprve domácí obránce Mozík přidal pátou branku Plzně, o chvíli později snížil Jánský. Stav je tedy 5:2.

Další třetina začne přibližně v 17:22.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Johnson statečně zblokoval Ručinského pokus.

39:43
    Lehkou střelu Filipa Pavlíka udržel Machovský v lapačce.

38:56
    Peter Jánský (LIT) přesekl Kadlecovu hokejku a inkasuje dvě trestné minuty.

38:30
    Jakub Lev (PLZ) vyloučen za nedovolené bránění.

37:54
    Robin Hanzl se ve velmi dobré šanci obtočil před brankářem kolem obránce a střílel bekhendem, naštěstí pro domácí mimo!

37:46

37:26
    Gerhát obdržel velmi dobrou příhru před bránu, tu ovšem nedokázal trefit.

36:56
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě, bude se vhazovat.

36:24
    Škodovka vyhazuje.

36:01
    Viktor Hübl z první vyslal nebezpečnou střelu, která ale mezi tři tyče nezamířila.

35:48

35:46
    Nicholas Johnson (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za sekání do brankáře Soukupa.

35:46
    Dělovou ránu Jakuba Jeřábka Soukup udržel.

34:57
    Střelu Jakuba Lva vyrazil brankář Litvínova betonem.

34:36
    Nyní Jakub Soukup zasáhl proti Jeřábkově střele.

34:29
    Jan Schleiss vystřelil, před brankou ale nebyl nikdo připraven na případnou dorážku a Soukup tak udržel puk.

34:03
    Kadlec od modré čáry zařízení netrefil.

33:48
    Litvínov jde opět do čtyř, Kamil Piroš (LIT) je vyloučen za úder do oblasti hlavy a krku. Dostává dvě + deset minut, menší trest odpyká Pavel Písařík.
    Peter JÁNSKÝ - 5:2

33:30
    Verva snižuje na 5:2! Střela Viktora Hübla Machovskému propadla a PETER JÁNSKÝ (8+7) jí pohotově dorazil do branky! Asistence: Martin Ručinský (9+20) a Viktor Hübl (13+23).

33:12
    Po střele Petružálka před brankou dorážel Kubát, ale neuspěl!

32:35
    Za sekání je vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ). Přesilovka pro Litvínov.

32:10
    Matěj Machovský udržel ve své výstroji střelu Písaříka. Následuje komerční přestávka.

31:07
    Dobrou střelu Jozefa Baleje dokázal vyrazit Soukup betonem před sebe.

30:36
    Machovský podržel kotouč, bude se vhazovat po jeho levici.
    Vojtěch MOZÍK - 5:1

30:12
    Pátá, právě teď odbila ... ne, to nejsme na koncertu Heleny Vondráčkové, ale v plzeňské ČEZ Aréně! Škodovka totiž po dělovce VOJTĚCHA MOZÍKA (7+8) dává už na 5:1! Asistence: Jakub Jeřábek (2+8).

29:53
    Kubát v oslabení vystřelil od levého mantinelu, bránu ale trefit nedokázal.

29:34
    Litvínovští vyhodili puk.

28:45
    Jiří Zeman (LIT) vyloučen na dvě minuty.

28:34

27:49
    Po zblokovaném pokusu Jana Schleisse Litvínov vyhodil.

27:34
    Dobrá střela Kadlece se odrazila před branku, tam se puku ale nikdo z domácích hráčů nezmocnil.

27:18
    Dělovka Jána Sýkory mířila mimo.

26:40
    Gerhát vyhodil přes všechny čáry.

26:34
    Ondřej Jurčík (LIT) vyloučen na dvě minuty za držení.

26:05
    Ofsajd Litvínovu přerušil další útočnou akci, následuje přestávka k čištění ledu a k vysílání reklam.

25:38
    Střelu Robina Hanzla srazil jeden z plzeňských hráčů do ochranné sítě nad ledem.

25:30

25:06
    Icing Litvínova.

24:59
    Kubka s Balejem unikli do přečíslení 2 na 1, ke střele se ale Jozef Balej nedostal.

24:45
    Cheza se nyní nemůže dostat do útoku.

24:14
    Kubát minul bránu.

24:05
    Ručinský nabyl Hüblovi, střelu nejproduktivnějšího hráče Litvínova ale Machovský udržel.

23:34
    Ručinského střela byla ztečována mimo, Balejovi se při tom ale zlomila hůl.

23:30
    Matěj Beran (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

22:44
    Kubalíkovu střelu po vhazování Soukup udržel.

22:41
    Nyní se zakázaného uvolnění dopustila Cheza.

22:08
    Jakub Petružálek vystřelil od modré a minul.

21:59
    Icing Plzeňských.

21:24
    Ručinskému vůbec nesedla střela z první, kotouč se došoural k plzeňským bekům.

20:39
    Soukup má hned v úvodu spoustu práce, Mozíkova střela byla ale zblokována dříve, než k němu prošla.

20:18
    Soukup vyrazil Hollwegovu střelu betonem.

20:01

Litvínov do druhé třetiny bude mít v brance Jakuba Soukupa, Lukáš Horák inkasoval čtyři góly ze 13 střel.

Máme za sebou prvních 20 minut, Plzeň po nich vede především díky skvělým přesilovkám 4:1! Jako první se sice prosadili hosté, domácí ale poté stav otočili ve svůj prospěch a vedou tak o tři góly.

Další třetina začne přibližně v 16:27.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    Dominik SIMON - 4:1

19:45
    A další gól v síti litvínovské Vervy! Po střílené přihrávce Pulpána dopravil kotouč do branky DOMINIK SIMON (4+7), je to 4:1! Plzeňští jsou nyní neskutečně efektivní. Asistence: Lukáš Pulpán (1+5) a Jakub Jeřábek (2+7).
    Ján SÝKORA - 3:1

19:16
    A je to 3:1! Vojtěch Mozík dostal na modré čáře nabito a vystřelil, kotouč se od zadního mantinelu odrazil k JÁNU SÝKOROVI (11+6), který ho u levé tyče Horáka dokázal propasírovat do branky! Asistence: Vojtěch Mozík (6+8) a Petr Kadlec (1+9).

18:59
    Johnson z mezikruží mířil nepřesně!

18:34
    Horák vyrazil střelu Kadlece, Johnson poté minul bránu.

18:16
    A další trest pro Litvínov, to je něco! Viktor Hübl (LIT) vyloučen za podražení.

18:10
    Zakončení Lva si jeden z hostů málem srazil do vlastní branky, Horák ale vyrazil puk betonem!

17:46
    Johnson vyhrál buly tak prudce, že dokonce vyhodil puk.

17:43
    A další dvojnásobné vyloučení pro hosty! Petr Chaloupka (LIT) vyloučen za podražení a Kamil Piroš (LIT) za držení.

17:14

16:23
    Lev předkládal puk před branku Johnsonovi, ten ale vystřelit nedokázal. Mozík poté minul bránu.

16:01
    Karel Kubát (LIT) a Jan Schleiss (PLZ) se dostali do rozmíšky u střídačky, oba tak dostali dvě minuty.

15:56
    V pokračující přesilovce 5 na 4 Litvínov vyhodil.
    Ján SÝKORA - 2:1

15:32
    Z následného útoku ale dává Plzeň gól na 2:1! JÁN SÝKORA (10+6) dostal přihrávku před Horáka, kterého krásně obešel a poslal domácí celek do vedení! Asistence: Nicholas Johnson (6+7) a Petr Kadlec (1+8).

15:19
    Cheza se ovšem hned dokázala osvobodit.

15:14
    Za podražení je vyloučen Tomáš Frolo (LIT). K tomu navíc dostala litvínovská střídačka dvě minuty za nesportovní chování. 5 na 3 pro Škodovku! Trest za střídačku odpyká Pavel Písařík (LIT).

15:00
    Lev byl v útočném pásmu připraven o puk.

14:03
    Po vhazování se k puku dostal Kašpařík a chtěl ho poslat na branku, jeden z Litvínovských ho ovšem ztečoval nad.

13:59
    Horák vyjel z branky a přemýšlel, že rozehraje puk. Spoluhráči ovšem byli v nedohlednu a tak raději kotouč přikryl. Komerční přestávka.

12:59

12:55
    Sýkorovi nesedla střela, kotouč šel vysoko nad.

12:03
    Piroš vyvezl puk do středního pásma, následně vyhodil až k Machovskému.

11:41
    Horák vyrazil skrytou střelu Jakuba Lva.

11:25
    Litvínov vyhodil kotouč.

11:10
    Jeřábkův pokus byl zblokovaný obránci, kteří stáli těsně před Horákem.

10:59
    Podražení na Dominika Simona, dvě minuty dostává Petr Chaloupka (LIT).

10:36

10:28
    Zeman nezachytil Hanzlův pas, kotouč prošel až k Horákovi.

10:08
    Nyní Dominik Boháč zblokoval Zemanovu střelu.

09:41
    Boháč vyhodil až za Horákovu branku.

09:16
    Kotouč byl nyní přidržen několika hráči ve středním pásmu, bude se znovu vhazovat.
    Jakub JEŘÁBEK - 1:1

09:08
    Gól v oslabení, máme vyrovnáno! JAKUB JEŘÁBEK (2+6) se ve středním pásmu zmocnil kotouče a bekhendovou kličkou překonal Horáka, 1:1! Bez asistence.

08:51
    Petružálek z první mířil nad bránu Matěje Machovského.

08:36
    Vojtěch Mozík (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

08:31
    Hübl chtěl vyslat do šance Ručinského, tento pas byl ovšem zblokován.

08:12
    Dovedla jí ovšem do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

08:00
    Další akci začíná Škodovka zpoza své branky.

07:39
    Pokus Martynka vyrazil Machovský betonem za branku.

07:30
    Přikryl s Beranem se za brankou neprosadili.

06:49

06:27
    Nyní pálil Jeřábek a o dorážku se snažil Lev, Horák ale tento pokus svým betonem zlikvidoval!

06:14
    Mozíkova tečovaná střela nadělala před brankou rozruch, nic z toho ale nebylo!

05:42
    Plzeňským se v přesilovce vůbec nedaří.

04:53
    Karel Kubát vyhodil puk.

04:49
    Litvínov ale v pěti dlouho nezůstane, Michal Trávníček (LIT) je vyloučen za krosček.

04:45
    Hollweg v dobré šanci před brankou nedokázal skórovat!

04:43

04:25
    A opět se to Chemikům podařilo.

04:09
    Litvínovští vyhazují přes všechny čáry.

03:33
    Jeřábek dostal nabito do dobré šance, bránu ale trefit nedokázal!

03:11
    Hraje se 5 na 4.

02:54
    Dobrou střelu Jána Sýkory vyrazil Lukáš Horák svým pravým betonem!

02:49
    Pavel Kašpařík byl vykázán rozhodčím z ledu, musí tak na střídačku.

02:48
    Po vhazování se dostal kotouč k Horákovi, který ho přikryl.

02:43
    Karel Kubát (LIT) držel Jakuba Lva a dostal dvě trestné minuty.

02:13
    Střelu Vojtěcha Mozíka ze strany dokázal Horák vyrazit.
    Robin HANZL - 0:1

01:37
    A máme tu první gól! Jakub Petružálek vystřelil od modré, tento pokus se dostal zpět před branku, kde ho z otočky za záda Machovského uklidil ROBIN HANZL (7+10)! Asistence: Filip Pavlík (4+8) a Jakub Petružálek (2+3).

01:23
    Ke střele se dostal Petružálek, Machovský vyrazil.

01:11
    Petr Chaloupka (LIT) a Nicholas Johnson (PLZ) jsou vzájemně vyloučeni.

01:04
    V dobré šanci pálil Viktor Hübl nepřesně.

00:48
    Plzeňský brankář vyrazil střelu Ručinského z blízkosti.

00:42
    Matěj Machovský podržel puk, bude se vhazovat po jeho levici.

00:35
    Na druhé straně střílel Trávníček, jehož pokus byl sražený nad branku.

00:11
    Mozíkovo nahození vyrazil Horák do rohu.

00:01

Hokejisté právě přichází na led, začátek utkání se nám blíží!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Litívnov dnes bude postrádat brankářskou jedničku Pavla Francouze, místo něj bude v brance Lukáš Horák.

Plzni opět chybí kapitán Ondřej Kratěna.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán, Mozík, Jeřábek (A), Kadlec (C), Boháč, Kubka, Marcel – Hollweg, Kašpařík, Balej – Johnson, Lev, J. Sýkora – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Přikryl, Beran

HC Verva Litvínov: Horák (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo – Ručinský (A), Hübl (A), Jánský – Gerhát, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Piroš, Martynek – Jurčík, Písařík, Majdan

Rozhodčí: Hodek, Souček – Brejcha, Polonyi.
    Miroslav Indrák před utkáním

Vzájemné zápasy
    Oba vyhrál Litvínov. Plzeň dokázala uhrát pouze bod. Nejprve se tyto celky střetly v rámci druhého kola, kdy Verva zvítězila na samostatné nájezdy. Následovala odveta v Litvínově, která ale Škodovce nepřinesla ani bod – Cheza zvítězila nejtěšnějším možným rozdílem, tedy 1:0.

Plzeň 2:3sn. Litvínov
    4. Kubalík (Michel, Machovský), 33. Mozík (Balej, Pletka) – 27. Ručinský (Hanzl), 59. Lukeš (Ručinský), rozhodující nájezd Hanzl

Litvínov 1:0 Plzeň
    51. Piroš (Šrámek)

HC Verva Litvínov
    Jedno z překvapení letošního ročníku. Loni nehrál Litvínov ani play-off, letos se u tohoto celku mluví o titulu. Ale k němu zbývá ještě hodně ...

Ovšem zatím mají Chemici nakročeno dobře. Po 27 odehraných kolech jsou na druhém místě se ziskem 56 bodů a jednobodovou ztrátou na Třinec. Skóre 90:65.

V posledních osmi zápasech zažila Verva čtyři výhry a čtyři prohry, nutno ovšem podotknout, že dvě prohry byly s bodovým ziskem (po prodloužení, resp. na nájezdy).

Naposledy se na Zimním stadionu Ivana Hlinky konala bitva v rámci Podkrušnohorského derby s Karlovými Vary. Do vedení dostal Litvínov kuriózní trefou Písařík, na 2:0 navýšil na konci první periody Šlégr. Hned v úvodu dalšího dějství snížil Radek Duda, dvoubrankové vedení Cheze ale vrátil v přesilovce Karel Kubát. Pět sekund před vypršením druhé dvacetiminutovky snížil Vachovec, výhru Litvínova ale gólem do prázdné branky potvrdil v 59. minutě Trávníček.

Litvínovští hráči patří mezi nejlepší ve statistikách. Lídrem celé extraligy je Viktor Hübl, který už dal 13 branek a na dalších 22 nahrál. Je tedy nejlepším nahrávačem v lize a třetím nejlepším střelcem. Nejproduktivnější bek týmu je Karel Kubát (5+10).

Brankář Pavel Francouz je s úspěšností zákroků 92,79% druhý nejlepší v soutěži. Jeho náhradníkem je Lukáš Horák, který už zasáhl do čtyř zápasů a má úspěšnost 91,35%. Naposledy to byl on, který stál v brance žlutočerných, jelikož Francouz byl (a možná ještě je) zraněný.

Plzni momentálně patří osmé místo. Na kontě mají po 27 odehraných zápasech 38 bodů a skóre 70:64.

Škodovka se oproti nepovedenému vstupu do sezony zvedá. Z posledních šesti utkání prohrála jediné – na ledě Vítkovic.

Naposledy se Plzeň mohla radovat po skalpu Sparty, která slavila 111. výročí od založení klubu. Domácí sice po brankách Klimka vedli 2:0, hosté ale vyrovnali po gólech Indráka a Lva. Ještě před koncem druhé třetiny ale skóroval Cingel a Sparta opět vedla. Ve třetí třetině se nejprve podařilo díky trefě Pulpána vyrovnat, ve 47. minutě poté dokázal trestné střílení proměnit Ján Sýkora. Tento gól byl nakonec vítězný.

Západočeši v tomto utkání nemohli využít služeb nejproduktivnějšího hráče Václava Pletky (4+12). Nejlepším střelcem je s devíti góly Ján Sýkora, mezi obránce vede produktivitu Vojtěch Mozík (6+7).

Brankářskou jedničkou týmu je Matěj Machovský, jenž letos zasáhl už do 23 utkání a s úspěšností 91,89% je řazen na čtvrté místo v lize. Záda mu kryje Lukáš Mensator (7 zápasů, 91,67%).

V rámci 28. kola hokejové Tipsport extraligy nás čeká souboj týmů HC Škoda Plzeň a HC Verva Litvínov!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 10. Jeřábek, 16. J. Sýkora (Johnson, Kadlec), 20. J. Sýkora (Mozík, Kadlec), 20. Simon (Pulpán, Jeřábek), 31. Mozík (Jeřábek), 61. Sýkora (Kadlec) – 2. Hanzl (Pavlík, Petružálek), 34. Jánský (Ručinský, Hübl), 42. Gerhát (Hanzl), 49. Jánský (Kubát, Petružálek), 49. Martynek

HC VERVA Litvínov: Horák (21. Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo – Ručinský (A), Hübl (A), Jánský – Gerhát, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Piroš, Martynek – Jurčík, Písařík, Majdan

Rozhodčí: Hodek, Souček – Brejcha, Polonyi