Třinec – Olomouc 5:1 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 6:5 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 2:0 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.)

Plzeň právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto, Plzeň nakonec dotáhla utkání do vítězného konce! Střelu Petra Kadlece do branky usměrnil JÁN SÝKORA (12+6), který tak dal další hattrick po krátké době! Asistence: Petr Kadlec (1+10).

60:13
    Tomáš Frolo (LIT) vyloučen za hákování. Škodovka má velkou možnost rozhodnout.

59:59
    Nahození Pavla Kašpaříka ze středního pásma vyrazil Soukup nad sebe, teď při něm stálo opravdu velké štěstí, jelikož kotouč spadnul pouze na branku!

57:35
    Domácí si to velmi komplikují! Pavel Kašpařík (PLZ) chtěl Kubátovi sebrat puk, počínal si při tom ale nedovoleně a tak je vyloučen. 28 sekund dvojnásobné výhody pro hosty.

56:03
    Za faul na brankáře je vyloučen Ján Sýkora (PLZ). Teď nečekají na domácí příjemné momenty.

Dnešní utkání sleduje 5070 diváků.

55:13
    Protiútok hostů zakončoval Piroš střelou do lapačky Machovského. Jeho spoluhráč byl přitom držen Pavlem Kašpaříkem (PLZ), který je tak vyloučen.

54:27
    Jakub Petružálek (LIT) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Po komerční přestávce přijde přesilovka Plzně.

49:57
    Soukup lapil střelu Schleisse, který byl předtím hákován Tomášem Frolem (LIT), jenž dostává dvě trestné minuty! 1:15 dlouhá dvojnásobná početní výhoda pro Škodovku.

49:12
    Pulpán inkasoval hokejkou do obličeje, dvě minuty dostal Petr Chaloupka (LIT). Navíc dostal desetiminutový osobní trest.
    Rostislav MARTYNEK - 5:5

48:35
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno, tak to je neuvěřitelné! Plzeň ztratila vedení o čtyři góly, když se o vyrovnání nyní postaral ROSTISLAV MARTYNEK (9+5), který prostřelil Machovského! Bez asistence.
    Peter JÁNSKÝ - 5:4

48:13
    A máme tu velké drama! Petružálek vystřelil a kotouč byl sražen na hůl Kubáta, který ho předložil PETERU JÁNSKÉMU (9+7), který snížil na rozdíl jediné branky! Asistence: Karel Kubát (5+11) a Jakub Petružálek (2+4).

47:44
    Ryan Hollweg (PLZ) byl k velké nespokojenosti fanoušků vyloučen za faul kolenem. Nic s tím ale nezmohou, domácí se budou bránit další dvě minuty ve čtyřech.

44:27
    Za krosček byl vyloučen Tomáš Pavelka (LIT). Přesilovka pro Plzeň.

41:57
    Jurčík se před brankou neprosadil, protože byl faulován Jozefem Balejem (PLZ), který tak dostává dvě minuty.

41:18
    Tak tohle by ještě mohlo být drama! FRANTIŠEK GERHÁT (1+4) se obtočil a vystřelil, kotouč se před brankou odrazil od jednoho z bránících hráčů a je to 5:3! Asistence: Robin Hanzl (7+11).

38:56
    Peter Jánský (LIT) přesekl Kadlecovu hokejku a inkasuje dvě trestné minuty.

38:30
    Jakub Lev (PLZ) vyloučen za nedovolené bránění.

37:54
    Robin Hanzl se ve velmi dobré šanci obtočil před brankářem kolem obránce a střílel bekhendem, naštěstí pro domácí mimo!

35:46
    Nicholas Johnson (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za sekání do brankáře Soukupa.

33:48
    Litvínov jde opět do čtyř, Kamil Piroš (LIT) je vyloučen za úder do oblasti hlavy a krku. Dostává dvě + deset minut, menší trest odpyká Pavel Písařík.
    Peter JÁNSKÝ - 5:2

33:30
    Verva snižuje na 5:2! Střela Viktora Hübla Machovskému propadla a PETER JÁNSKÝ (8+7) jí pohotově dorazil do branky! Asistence: Martin Ručinský (9+20) a Viktor Hübl (13+23).

32:35
    Za sekání je vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ). Přesilovka pro Litvínov.
    Vojtěch MOZÍK - 5:1

30:12
    Pátá, právě teď odbila ... ne, to nejsme na koncertu Heleny Vondráčkové, ale v plzeňské ČEZ Aréně! Škodovka totiž po dělovce VOJTĚCHA MOZÍKA (7+8) dává už na 5:1! Asistence: Jakub Jeřábek (2+8).

28:45
    Jiří Zeman (LIT) vyloučen na dvě minuty.

26:34
    Ondřej Jurčík (LIT) vyloučen na dvě minuty za držení.

23:30
    Matěj Beran (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
    Dominik SIMON - 4:1

19:45
    A další gól v síti litvínovské Vervy! Po střílené přihrávce Pulpána dopravil kotouč do branky DOMINIK SIMON (4+7), je to 4:1! Plzeňští jsou nyní neskutečně efektivní. Asistence: Lukáš Pulpán (1+5) a Jakub Jeřábek (2+7).
    Ján SÝKORA - 3:1

19:16
    A je to 3:1! Vojtěch Mozík dostal na modré čáře nabito a vystřelil, kotouč se od zadního mantinelu odrazil k JÁNU SÝKOROVI (11+6), který ho u levé tyče Horáka dokázal propasírovat do branky! Asistence: Vojtěch Mozík (6+8) a Petr Kadlec (1+9).

18:16
    A další trest pro Litvínov, to je něco! Viktor Hübl (LIT) vyloučen za podražení.

17:43
    A další dvojnásobné vyloučení pro hosty! Petr Chaloupka (LIT) vyloučen za podražení a Kamil Piroš (LIT) za držení.

16:01
    Karel Kubát (LIT) a Jan Schleiss (PLZ) se dostali do rozmíšky u střídačky, oba tak dostali dvě minuty.
    Ján SÝKORA - 2:1

15:32
    Z následného útoku ale dává Plzeň gól na 2:1! JÁN SÝKORA (10+6) dostal přihrávku před Horáka, kterého krásně obešel a poslal domácí celek do vedení! Asistence: Nicholas Johnson (6+7) a Petr Kadlec (1+8).

15:14
    Za podražení je vyloučen Tomáš Frolo (LIT). K tomu navíc dostala litvínovská střídačka dvě minuty za nesportovní chování. 5 na 3 pro Škodovku! Trest za střídačku odpyká Pavel Písařík (LIT).

10:59
    Podražení na Dominika Simona, dvě minuty dostává Petr Chaloupka (LIT).
    Jakub JEŘÁBEK - 1:1

09:08
    Gól v oslabení, máme vyrovnáno! JAKUB JEŘÁBEK (2+6) se ve středním pásmu zmocnil kotouče a bekhendovou kličkou překonal Horáka, 1:1! Bez asistence.

08:36
    Vojtěch Mozík (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

04:49
    Litvínov ale v pěti dlouho nezůstane, Michal Trávníček (LIT) je vyloučen za krosček.

02:43
    Karel Kubát (LIT) držel Jakuba Lva a dostal dvě trestné minuty.
    Robin HANZL - 0:1

01:37
    A máme tu první gól! Jakub Petružálek vystřelil od modré, tento pokus se dostal zpět před branku, kde ho z otočky za záda Machovského uklidil ROBIN HANZL (7+10)! Asistence: Filip Pavlík (4+8) a Jakub Petružálek (2+3).

01:11
    Petr Chaloupka (LIT) a Nicholas Johnson (PLZ) jsou vzájemně vyloučeni.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 10. Jeřábek, 16. J. Sýkora (Johnson, Kadlec), 20. J. Sýkora (Mozík, Kadlec), 20. Simon (Pulpán, Jeřábek), 31. Mozík (Jeřábek), 61. Sýkora (Kadlec) – 2. Hanzl (Pavlík, Petružálek), 34. Jánský (Ručinský, Hübl), 42. Gerhát (Hanzl), 49. Jánský (Kubát, Petružálek), 49. Martynek

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán, Mozík, Jeřábek (A), Kadlec (C), Boháč, Kubka, Marcel – Hollweg, Kašpařík, Balej – Johnson, Lev, J. Sýkora – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Přikryl, Beran
    HC VERVA Litvínov: Horák (21. Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo – Ručinský (A), Hübl (A), Jánský – Gerhát, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Piroš, Martynek – Jurčík, Písařík, Majdan

Rozhodčí: Hodek, Souček – Brejcha, Polonyi