Třinec – Olomouc 5:1 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 6:5 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 2:0 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.)

Sparta právě vstřelila branku!
    Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Kacetla dokázal z dorážky rychle překonat nikým nehlídaný JAROSLAV HLINKA. Asistence: Lukáš Klimek.

57:31
    Dnešní utkání sleduje 4228 diváků.

55:02
    Kacetl ukázkovým semaforem sebral hostům vítr z plachet. Puk mířil těsně pod břevno. Do konce přesilovky zbývá minuta a dvacet osm vteřin.

54:30
    Teď však Michal Tvrdík svým faulem (podražení) daruje hostům přesilovou hru. Bude to zlomový moment utkání?

51:04
    Nepříjemné nahození od modré čáry tečoval Sabolič, puk nakonec skončil jen několik centimetrů nad horní tyčí branky Kacetla.

49:26
    Aktuální počet střel ve třetí třetině je 10:2 pro domácí. To je masivní převaha hradecké ofenzívy!

48:21
    Dej ani Mikuš z pravého kruhu pro vhazování neuspěli!

46:38
    A Sparta půjde znovu do čtyř. Na její straně fauloval J. Mikuš, konkrétně se provinil hrubostí.
    Tomáš SLOVÁK - 2:2

43:48
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Tak to je rychlé využití přesilové hry! René Vydarený nádherně nalil TOMÁŠI SLOVÁKOVI, který nekompromisní dělovkou srovnává stav utkání. Asistence: René Vydarený.

43:35
    Další faul Sparty, ta půjde do tří! Viníkem je Kumstát, který podrazil jednoho ze soupeřů.

43:16
    Další šance domácích! V nepřehledné situace před brankou se nechal vyprovokovat Ďaloga. Za hrubost si odsedí dvě minuty.
    Tomáš MERTL - 1:2

43:02
    Byl to TOMÁŠ MERTL, k němuž se odrazil kotouč ze skrumáže před brankou, a ten už věděl, co s ním. Novotný neměl šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Knotek, Jiří Šimánek.

36:15
    Ta měla jen velmi krátkého trvání. Lukáš Vantuch totiž prakticky vzápětí sekl jednoho z Pražanů. Bude se tak hrát čtyři na čtyři.

36:06
    Michal Barinka si odsedí dvě minuty za krosček, čímž nabízí domácím další přesilovou hru.
    Lukáš PECH - 0:2

34:28
    LUKÁŠ PECH inkasoval krásný pas na útočnou modrou čáru. V následném přečíslení dvou na jednoho se rozhodl ke střele, kterou propasíroval mezi Kacetlovy betony. Asistence: Jan Piskáček.

33:19
    Jiří Vašíček teď odvedl kvalitní kus defenzivní práce. Obětavým spurtem dohnal a následně vypíchl kotouč jednomu z hráčů Sparty, který se hnal vstříc Kacetlovi, nikým neohrožován.

28:19
    Novotný vyrazil kotouč jen do nejbližší bojující dvojičky hráčů, od nichž se touš odrazil zpět do brankoviště, čáru ale nepřešel!

26:24
    Po komerční přestávce začne přesilovka pro domácí hráče. Z celku Sparty Praha si dvě minuty nezahraje Juraj Mikuš za podražení.

22:44
    Polášek nahrával Réwayovi, ten ale z těžkého úhlu odkrytou klec trestuhodně minul!

22:12
    Rastislav Dej posílá hradecké hráče do třech – provinil se sekáním.

20:48
    Domácí hokejisté se provinil hrou v šesti lidech, to znamená jediné: Trest pro hráčskou lavici a přesilovku pro Spartu.

16:58
    Dej mohutným golfovým úderem vyslal na Novotného projektil, střela ale díky teči jednoho z hráčů změnila směr a skončila jen několik centimetrů od pravé tyče hostí.

15:22
    Petr Beránek s Rudolfem Červeným zavařili Novotnému kombinací z bezprostřední blízkosti, ten ale s pomocí vlastních obránců dokázal domácím sebrat jejich gólové vyrovnávací ambice.

13:03
    Obrovský závar před brankou Novotného! Puk vylétl do vzduchu v oblasti kolem brankové čáry, přičemž strážce svatyně hostí neměl o jeho pozici nejmenší tušení.

12:25
    Pokus Tomáše Slováka od modré čáry končí jen na levé tyči Novotného. Střela byla pravděpodobně ještě tečována.

11:08
    To dokládá i první vyloučení. Ze Sparty je vyloučen Jaroslav Hlinka, provinil se podražením. Současně s ním si jde na dvě minuty posedět i Jan Švrček (SPA) a Jiří Vašíček (MHK), oba za hrubost.
    Jan BUCHTELE - 0:1

09:53
    Hosté jdou do vedení. Po krásné kombinaci Pecha, Saboliče a JANA BUCHTELEHO neměl Ondřej Kacetl nárok. Poslední jmenovaný hráč s "S" na hrudi zakončoval do prázdné branky. Asistence: Robert Sabolič, Lukáš Pech.

04:54
    "Oslavenec" Vydarený si připsal první vážnější pokus Východočechů, z pravého kruhu pro vhazování prověřil Novotného slušnou ranou. Následovalo několik dorážek hradeckých hráčů, ani jedna se s úspěchem nesetkala.

03:31
    Hlaváč se po přihrávce od Hlinky pokusil vyzrát na Kacetla, jeho pokus ale neměl gólové parametry. První vážná akce utkání!

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 44. Mertl (Knotek, Šimánek), 44. Slovák (Vydarený) – 10. Buchtele (Sabolič, Pech), 35. Pech (Piskáček), 61. Hlinka (Klimek)

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Vydarený, Frühauf, Vašíček, Slovák, P. Mikuš, Pláněk – Pospíšil, Mertl, Šimánek "C"– Dej, Kukumberg, Vantuch – Beránek, Knotek, Červený – Pilař, Tvrdík, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Piskáček, Polášek, J. Mikuš, Ďaloga, Barinka, Eminger, Švrček – Réway, Hlinka "C", Hlaváč – Kumstát, Cingel, Klimek – Sabolič, Pech, Buchtele – Forman, Chlapík, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel