Chabarovsk – Nižněkamsk 0:2 (kon.) | Vladivostok – Toljatti 3:0 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 2:3 (0:2 po s.n.) | Minsk – Ufa 4:0 (kon.)
Záhřeb – Barys 3:5 (kon.) | HC Slovan – Omsk 3:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 08.12.2014, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Československá stopa

Martin Růžička (CLJ): 0+1, 1 střela na bránu
    Jan Bulis (CLJ): 2 střely na bránu (16:12:16)

Je za námi velmi vyrovnaný zápas. Ten rozhodl jediný gól, který vsítil ve třetí třetině obránce Quint. Tři body tak náleží hostujícímu celku z Čeljabinsku.

60:00

59:49
    Enlund střílel těsně mimo.

59:28
    Po střele od mantinelu se puk odrazil mimo pásmo.

59:10
    Domácí hrají v šesti!

58:38
    Střela Enlunda nenašla cíl. Tlak domácích ale pokračuje.

57:54
    Po vhazování před bránou Novosibirsku drželi hosté ještě chvíli pásmo, ale nyní útočili hráči Sibiru. Dlouho se ale v pásmu neohřáli a hosté jim poslali puk zpět.

57:35
    Ullström se zkusil obtočit okolo obránce, ale dostal velmi tvrdý hit a musel se vzdát i kotouče.

57:22
    Glinkin vystřelil od mantinelu a našel náruč gólmana. Další přerušení hry.

57:16
    Zákrok Bespalov proti nahození přerušuje hru.

57:08
    Panov obkroužil klec a hledá prostor ke střele.

56:42
    Tvrdý souboj o puk Bobrov nakonec prohrál a Novosibirsk ztrácí puk.

56:33
    Hosté mají na svědomí icing.

56:05
    Garnett hrdinsky odolával dorážkám druhé útočné formace dokud rozhodčí nevykázali hru do středního pásma.

55:50
    Hosté ohrozili bránu soupeře. Následně útočili domácí, ale střela se nedostala na bránu.

55:19
    Nový útok začínají domácí z hloubky svého pásma. Přechod do útoku se jím nedaří dle představ.

54:34
    Bobrov dostal puk na hokejku přímo před bránou a zamířil těsně vedle!

54:02
    Osnovinova rána prolétla podél branky Bespalova.

53:09
    Hosté se zatím drží v pásmu a zkouší ohrozit bránu. Pestunov se ale nemohl dostat před bránu, o puk se bojuje u mantinelu.

52:32
    Bulis nebyl v ideální střelecké pozici a raději přihrával. Pas ale vystihli domácí a vyrazili kupředu.

52:02
    Hra je přerušena a vhazuje se po levici Bespalova.

51:42
    Bobrov zaútočil a obrana ho musel zpacifikovat.

51:09
    Koskiranta zkoušel dostat puk na spoluhráče. Akce Novosibirsku končí bez ohrožení brány.

50:39
    Růžička rozehrál nadějnou akci. Domácí ale kombinaci přerušilia vyrážejí na druhou stranu.

49:47
    Monja se zkoušel prosadit střelou z kruhu. Mířil ale velmi nepřesně

48:55
    Novosibirsk se snaží v posledních minutách odpovědět. Hosté zatím dobře brání a snaží si udržet vedení, které je ale snadno ohrozitelné.
    Deron QUINT - 0:1

43:27

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    DERON QUINT se prosadil střelou z dálky. Asistence: Martin Růžička.

40:43
    Špatná rozehrávka Čeljabinsku končí zakázaným uvolněním.

40:08
    Po buly se dopředu hnali domácí, ale puk má nyní Bulis a snaží se rozehrát.

40:01

Hráči se vrací na led a utkání bude pokračovat.

Ani jeden z týmů není schopen proměnit příležitosti, které byli na obou stranách. Zápasu zatím dominují oba gólmani. Stále se čeká, který tým udělá jako první chybu. Při současném tempu je také možné, že se dočkáme prodloužení nebo i nájezdů.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22
    Puk je mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

39:03
    Nevypadá to, že by se jeden či druhý tým ještě vůbec snažili před koncem třetiny vstřelit branku.

38:35
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se před Garnettem.

38:25
    Útočící Bulis byl odstaven a puk mají domácí.

37:55
    Popovova střela mířila jen do ochranné sítě.

37:38
    Pokus o únik se Čeljabinsku nepovedl a dopředu opět spěchají domácí.

36:55
    Rychlá střela obrany se neujala a puk přebírají hosté.

36:10
    Novosibirsku se nedařilo dostat do zakončení. Přicházejí tak o pásmo.

34:57
    Růžička to zkusil individuálně a jeho střela mířila jen do betonů gólmana.

34:43
    Špatná rozehrávka Čeljabinsku končí icingem.

Komerční pauza.

34:06
    Bespalov vytasil lapačku a chytil střelu Martynova.

33:55

33:40
    Domácí vyhazují puk.

33:21
    Puk po střele Aťjušova mířil nad.

32:34
    Piganovič nevystřelil přesně. Domácí následně vyhazují.

32:09
    V přečíslení zkusil vystřelit Bulis. Jeho střela ale mířila do prostředku brány, kde byl připraven gólman.

31:55
    Dvě minuty dostává za krosček Alexejev (SIB). Jeho tým se bude bránit.

31:19
    Hersley poslal za jízdy hezkou střelu, která prolétla podél tyče brány Traktoru.

30:59
    Ofsajd zastavil útočné snažení Sibiru.

30:11
    Bulis vybojoval pásmo a zkusil vystřelit. Bespalov připraven.

29:41
    Sannikov se vměstnal mezi dva obránce a bekhendem našel jen náruč gólmana.

29:21
    Vorošilo stál na konci akce, po které drží puk v náruči Garnett. Hra je přerušena.

28:53
    Čistov trefil jen rameno brankáře. Novosibirsk posléze vyrazil do útoku, ale domácí nic produktivního nevymysleli.

28:14
    Střela od obrany se odrazila k Ullströmovi, který ale neposlal pu správným směrem.

27:24
    Před bránou se zjevil Monja s zkusil doklepnout puk za záda Garneta. Netrefil se ale ideálně.

26:53
    Ofsajd domácích. Po přerušení následuje komerční pauza.

26:36
    Sannikov nedostal puk před bránu a přišel tak o kotouč.

25:50
    Koskiranta se zkoušel probít do zakončení, ale včas zasáhl Garnett a poslal puk pryč.

25:25
    Sražená střela hostů skončila v ochranné síti a hra je tedy přerušena.

24:51
    Monja nenašel spoluhráče a domácí následně ztrácejí útočnou třetinu.

24:27
    Sibor odrazil další útok a začíná od své brány.

23:45
    Čistov obkroužil bránu zkusil najít skulinku ve výstroji gólmana. Neuspěl.

22:53
    Sibor odvrátil útok hostů a sami zamířili kupředu. Zde byli ale obráni o kotouč.

22:28
    Osnovin již nestihl dojet kotouč a je pískán icing Traktoru.

21:37
    Střela obránce mířila těsně vedle brány Garnetta.

21:07
    Po rychlé rozehrávce se puk od Kopejkina odrazil ke Garnettovi a ten zasahuje.

20:56
    Puk zamířil mimo kluziště, vhazuje se na středu hřiště.

20:37
    Novosibirsk se dopustil zakázaného uvolnění. Hra se vrací do jejich pásma.

20:10
    Buly vyhráli opět hosté a snažili se rozehrát.

20:01

Týmy jsou již na ledě a zápas bude pokračovat.

První třetina za námi. Viděli jsme šance na obou stranách. Novosibirsk brzdí nepřesnosti v koncovkách, Čeljabinsk zastavil především výborný gólman Bespalov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Hosté v plném počtu. Bobrov se nedostal k dorážce a puk mají hosté.

19:27
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

18:43
    Po rychlém protiútoku se střela otřela o tyč Garnettovi brány!

18:20
    Domácí překombinovali a přišli o pásmo.

17:55
    Sannikov nepříjemně tečoval, na změnu směru puku byl ale Garnett připraven.

17:45
    Za krosček si pojde posedět Čistov (CLJ).

17:05
    Piganovič nadělal starosti Bespalovi, který se musel v bráně hodně ohánět aby puk lapil.

16:32
    Proti rychlému protiútoku a následné střele Osnovina musel Bespalov vytasit hezký zákrok lapačkou!

16:00
    Pískán je icing Traktoru a hra se stěhuje před Garnetta.

15:37
    Po velké šanci Sibiru mířil na druhou stranu Čistov. Byl ale pískán ofsajd a kapitán hostů se musel zastavit.

15:14

14:52
    Po buly Čeljabinsk vyhazuje.

14:44
    Bobrov stál v dobré pozici pro tečování puku. Garnett se ale dobře přesunul a puk má v moci.

14:25
    Ožiganov ostře pálil od modré, ale Garnett měl dobrý výhled a přerušil hru zákrokem.

14:16
    Další vyhození Traktoru.

13:53
    Traktor vyhazuje a Novosinirsk bude muset pásmo dobývat znovu.

13:16
    Čeljabinsk poslal na let pět hráčů a na trestnou tak míří Čistov (CLJ).

12:53
    Novosibirsk nyní ohrozil bránu hostů. Šalunov nedostal puk do brány, ani Butuzov nebyl úspěšný. Zároveň je vyloučen Gubarev (CLJ) za hákování.

12:27
    Pískán je ofsajd, ve kterém se zjevil Kokujov. Následuje komerční pauza.

11:51
    Osnovin zkusil vystřelit z úhlu. Puk mířil mimo bránu a následně i mimo třetinu.

11:11
    Popov mířil nad bránu. Puk mají následně na holích domácí.

10:55
    Sannikov zkoušel dotírat po střele Gubina, ale narazil na tvrdý hit obránce. Hra se po zákroku Garnetta přerušuje.

10:38
    Paganovič se napřáhl a přes hradbu těl donutil Bespalova k zákroku

09:55
    Koskiranta z pravého kruhu zamířil těsně nad tyč.

09:39
    Ullström dostal puk za obránce, ale sám před brankářem zamířil mimo.

08:51
    Puk se po nahrávce Gubareva odrazil do brankoviště a Bespalov musel zády zalehnout kotouč hopsající do brány.

08:31
    Moc nechybělo a Vorošilo by stál sám před gólmanem. Obránce ale zasáhl včas.

08:18
    Koskiranta v přečíslení vzal odpovědnost na sebe a bekhendem poslal puk jen do hrudi gólmana. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

07:34
    Zpoza brány se nepodařilo nahrát Aťjušovovi a tak opět přicházejí hosté o puk.

06:56
    Střela Osnovina neprošla přes hradbu těl a puk přebírají domácí.

06:31
    útok se Čeljabinsku nepovedl. Útočná formace tak odchází střídat.

05:51
    Garnett zakročil proti kotouči, který se po střele odrazil od nohy obránce.

05:31
    Z chyby domácích zkusil těžit Čistov, byl ovšem z úhlu a nedokázal ideálně zakončit.

05:09
    Další střelu již Garnett zachytil a přerušil tak hru.

04:59
    Bobrov z mezikruží vystřelil mimo. Akce domácích ale trvá.

04:31
    Domácí nerozehráli ideálně a puk drží hráči Čeljabinsku.

03:23
    Glinkin mohl střílet do odkryté brány, což také učinil. Ze země se ale vymrštil Bespalov a tělem vyrazil puk mířící do nechráněné sítě!

02:53
    Čistov se zpoza brány dostal ke střele, ale puk nedolétl k Bespalovi.

02:13
    Sibir je aktivnější, nyní se ale nedostali přes modrou čáru a hru mají v moci hráči Traktoru.

01:41
    Sannikov dostal křižnou přihrávku na levou stranu a z první vypálil. Garnett se stihl přesunout a včas zakročil.

01:15
    Další pokus Novosibirsku o útok se nepodařil, kotouč mají hosté.

00:41
    Ullström vyjel zpoza brány a z otočky donutil Garnetta k prvnímu zákroku v utkání.

00:15
    Po úvodním buly zkusili zpoza brány vyrazit do útoku hosté, jejich počínání zastavil domácí.

00:01

Zazní ještě hymna Ruské federace a utkání bude zahájeno.

Týmy již míří na ledovou plochu a začátek utkání se přiblížil.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Salák) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Menšikov, Bělov – Enlund, Ullström, Koskiranta – Monja, Bobrov, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Šalunov, Vorošilo, Butuzov.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Quint, Borodkin, Kondratěv, Piganovič, Davydov, Aťjušov, Martynov – Čistov, Bulis, Panov – Popov, Pestunov, Glinkin – Osnovin, Růžička, Fachrutdinov – Zavaruchin, Gubarev, Kokujov.

Rozhodčí: Kulakov, Safiullov – Golovljov, Nazarov.

Hosté z Čeljabinsku drží v tabulce východní konference KHL desátou příčku. Tu hráči Traktoru vybojovali ve třiatřiceti zápasech ziskem sedmatřiceti bodů. V posledních pěti kolech dokázal Čeljabinsk zvítězit za tři body pouze s Toglliati, v prodloužení padli s Magnitogorskem, na nájezdy s Kazaní a naplno prohráli se Soči a v prvním střetnutá s Toglliati.

Domácí Novosibirsk se v tabulce východní konference KHL nachází na páté příčce. Ta hráčům Sibiru náleží díky pětapadesáti bodům získaným ve dvaatřiceti odehraných utkáních. V posledních pěti utkáních si připsali výhru nad Atlantem, Rigou a Magnitogorskem. Sklonit se naopak museli před Petrohradem a Jokeritem.

Krásný prosincový den všem příznivcům hokejový zábavy. Na programu je zápase ruské Kontinentální hokejové ligy mezi Sibirem Novosibirsk a Traktorem Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.