Jekatěrinburg – Jokerit 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Kazaň – Riga 3:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Dinamo Riga
Úterý 09.12.2014, 17:30 • TatNeft Arena • KHL

58:30
    Hosté se dokázali rychle dostat do útočného pásma, Deslauriers opustil klec!

58:18
    Trenér Dinama Riga Arturs Abols si vzal oddechový čas.

48:20
    Obrovská šance Kazaně nekončí gólem, Petrov stál před Deslauriersem, ale trestuhodně ani na dvakrát kanadského gólmana nepřekonal.

46:59
    Maris Bičevskis přidržel na modré čáře Kornějeva a Riga bude hrát v následujících chvílích pouze ve čtyřech bruslařích na ledě.

41:38
    Těsně pře koncem přesilové hry napřáhl na levém kruhu Charles Genoway a orazítkoval levou tyčku domácí branky!

39:50
    Vynikající reflexivní zákrok lapačkou vytáhl proti Videllově tutové šanci Garipov.

39:40
    Přesilovou hru si zahrají na konci druhé třetiny a zřejmě i na úvod třetí části hosté. Dvě minuty za sekání obdržel Arťjom Lukojanov.

36:48
    A další komplikace pro Dinamo, Charles Genoway složil na modré čáře nedovoleně k ledu Gluchova a půjde si odpykat dvouminutový trest za krosček.

33:52
    Domácí jsou v laufu z náhlého obratu utkání a povzbuzeni i fanoušky ovládají led.
    Arťom LUKOJANOV - 3:2

31:57
    Kazaň vstřelila branku!
    V přesilové hře Rigy se však prosazují domácí a otáčejí stav zápasu. ARŤJOM LUKOJANOV se vydal na brejk, který zakončil střelou zápěstím přes obránce, jež zapadla do brány. Asistence: Vladimir Tkačjov, Jakov Rylov.

31:47
    Hosté se mohou vrátit do vedení díky přesilové hře. Jevgenij Medvěděv zbytečně podkopl bruslí jednoho z hráčů Dinama a půjde si odpykat trest za nedovolené bránění.
    Ilja NIKULIN - 2:2

30:45
    A ten končí vyrovnávací trefou. ILJA NIKULIN vyslal od modré čáry svou pověstnou jedovatou ránu, která málem protrhla síť Deslauriersovy brány. Asistence: Oscar Möller.

29:10
    Hosté svou přesilovou hru nevyužili, nyní dostávají šanci domácí. Dvě minuty za držení obdržel Pujacs.

26:44
    Hosté si navíc zahrají první přesilovou hru, dvě minuty za držení dostal Ijla Nikulin.
    Lauris DARZINŠ - 1:2

22:45
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají na úvod prostřední části do vedení. Charles Genoway uvolnil výbornou přihrávkou LAURISE DARZINŠE, který svůj výpad zakončil přesnou střelou mezi Garipovovy betony. Asistence: Charles Genoway.

13:34
    A další vyložená šance domácího týmu, tentokrát se tváří v tvář brankáři Rigy ocitl Mirnov, nezvedl však kotouč.

12:10
    Obrovská šance Kazaně, která volala po gólu. Druhé formace si vytvořila silný tlak, do velké šance se dostal Möller, jehož výborně vychytal Jeff Deslauriers.

10:05
    Po Cibulskisově prudké ráně kotouč propadl Garipovovi mezi vyrážečekou a betonem a putoval po brankovišti. Nakonec k velkému štěstí domácího týmu zamířil mimo levou tyč.
    Vladimir TKAČJOV - 1:1

04:56
    Těsně po konci přesilové hře se poprvé v zápase prosazují domácí a je vyrovnáno. Ilja Nikulin vyslal střílenou přihrávku na VLADIMIRA TKAČJOVA, který poslal kotouč mezi Deslauriersovy betony. Asistence: Ilja Nikulin, Justin Azevedo.
    Gints MEIJA - 0:1

03:53
    GINTS MEIJA nařízené trestné střílení přetavil v úvodní branku utkání, když kotouč poslal po šikovné forhendové kličce mezi Garipovovu vyrážečku a beton.

03:52
    Gints Meija se dostal do samostatného úniku, ale byl těsně před brankářem faulován, rozhodčí nařídil trestné střílení.

02:49
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Gunars Skvorcovs udeřil v útočném pásmu hokejkou do tváře Kornějeva a usedá za katr.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 5. Tkačjov (Nikulin, Azevedo), 31. Nikulin (Möller), 32. Lukojanov (Tkačjov, Rylov) – 4. Meija (TS), 23. Darzinš (Genoway)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Denisov, Rylov, Medvěděv, Brookbank, Kornějev, Nikulin (C), Musin – Tkačjov, Lukojanov, Mirnov – Möller, Burmistrov, Petrov – Gluchov, Varnakov, Azevedo – Archipov, Malychin, Obuchov, Pesonen
    Dinamo Riga: Deslauriers (Masalskis) – Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Jerofejevs, Pujacs, Augstkalns – Darzinš (C), Redlihs, Videll – Wilson, Cipulis, Hossa – Indrašis, Bukarts, Džerins – Meija, Bičevskis, Skvorcovs

Rozhodčí: Vasiljev, Naumov – Menšich, Chubjkin