Poprad – Martin 3:0 (kon.) | Nitra – Zvolen 2:4 (kon.) | Žilina – Trenčín 0:1 (kon.)
Banská Bystrica – Košice 2:3 (kon.) | Skalica – Piešťany 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK Skalica
3:4 (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
ŠHK 37 Piešťany
sk Úterý 09.12.2014, 18:00 • Hant aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dnes je pred nami 32. kolo našej najvyššej hokejovej Tipsport extraligy. V Hant aréne dnes domáci privítajú havranov z Piešťan. Hostia sa v poslednom čase nachádzajú v hernej kríze, z posledných siedmych duelov vyhrali jediný aj to proti HK Orange 20. Navyše z posledných dvoch zápasov si odniesli skóre 3:13!
    Domáci v posledných zápasoch síce tiež čakajú na víťazstvá, ale boj o postupovú osmičku stále nevzdávajú. Na deviate miesto aktuálne strácajú len jediný bod.
    Bude teda zaujímavé sledovať stretnutie dvoch trápiacich sa mužstiev. Uvidíme komu sa podarí pretrhnúť sériu nepriaznivých výsledkov.

Úvodné rozkorčuľovanie je za nami. Teraz si predstavme zostavy oboch mužstiev.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Romančík P. – Grundling, Barák – Horváth, Drtina – Krejčiřík, Nechala – Mikéska – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Štumpof, Školiak, Jurík J. – Brendl, Chylo, Mráz – Bezúch, Lantoš, Bene

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Kotaška – Brňák, Škadra – Bučka, Rais – Hlúch, Srnec – Holovič, Mišura, Klempa – Toman, Pašek, Kutálek – Konečný, Rapáč, Haring – Vaculín, Peško, Hudec.

Hráči oboch mužstiev už vykorčuľovali na ľad.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:42
    V úvodných sekundách aktívnejší hostia.

01:30
    Teraz sa i domácim podarilo dostať do pásma, ale do zakončenia sa nedostali.

02:36
    Po Kotaškovej strele sa pred Romančíkom snažili v skrumáži hostia pretlačiť puk za bránkoú čiaru.

03:26
    Kutálek pekne našiel medzi kruhmi voľného Raisa, tomu ale nesadol puk na hokejku ideálne.

04:32
    Teraz sa domáci dostali do zakončenia, Štumpfova dobrá strela orazítkovala žŕďku.

05:55
    Domáci teraz v obrovskej príležitosti! Brendl sa rútil úplne sám na Šúreka, ale jeho blafák mal hosťujúci gólman prečítaný!

06:26
    Ďalší závar pred Šúrkom.

07:10
    Do zakončenia sa dostal Kotaška, ktorý výpálil z medzikružia, Romančík predviedol výstavný semafór!

08:22
    Hostia si teraz nerozumeli v útočnom pásme a sami sa pripravili o pásmo.

09:40
    V hre je teraz viacero nepresností na oboch stranách.

10:45
    Jurík J. teraz nemieril presne.

11:25
    Školiakova strela len do dobre postaveného Šúrka.

12:50
    Štvrtá formácia domácich teraz dlho držala útočné pásmo, ale do zakončenia sa nedostali.

13:45
    Grundling chybnou rozohrávkou daroval puk hosťom.

14:55
    Šedivého delovka ešte tečovaná, ale mimo bránkovisko.

15:50
    Škadrova strela nepresná, hostia teraz majú viacej z hry!

16:45
    Rais teraz nepríjemne tečoval pred Romančíkom, ten v týchto chvíľach drží Záhorákov!

17:40
    Havrani teraz na ľade dominujú.

18:15
    Pašek sa teraz ihneď po vhadzovaní predral až pred Romančíka, ten stále drží čisté konto.

18:55
    Kutálek teraz šikovne vypichol puk a poslal do brejku Konečného. Romančík sa opäť predviedol.

19:35
    Vhadzovanie pred Šúrkom, ale prišli o puk.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme gól síce nevideli, ale šance boli. A to na oboch stranách. Prvú polovicu tretiny mali z hry síce viacej domáci. Najväčšiu príležitosť spálil Brendl, ktorý ani v samostatnom úniku nenašiel recept na Šúreka. Iniciatívu potom prebrali havrani a domácim dali poriadne zabrať. Oporou bol hlavne domáci brankár Romančík, ktorý sa viackrát vyznamenal a hlavne vďaka jemu domáci udržali bezgólový stav.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:45
    Druhá formácia domácich sa dostala do zakončenia, Šúrek nemal problémy.

21:21
    Romančík opäť predviedol fantastickú lapačku!

22:27
    Po skrumáži pred Romančíkom to teraz zaiskrilo. Domáci gólman sa pustil do súpera, rozhodcovia ukľudnili situáciu.

Tomáš Klempa (10 min. nešportové správanie)

23:34
    Školiak v ideálnej pozícii ešte hľadal spoluhráčov. Ani následná delovka Štumpfa v sieti neskončila.

24:38
    Domáci teraz obstrelujú Šúreka, gól visí vo vzduchu!

25:30
    Ďalšia kanonáda, ani Barák, ani Brendl, ani Mráz neprekonali Šúreka.

25:46
    V Hant aréne je teraz horúco. Vášne vyšli na povrch a bude sa hromadne vylučovať, do potýčky sa zapojil i brankár Šúrek.

25:46
    Domáci dostávajú výhodu 5 min. presilovej hry! Zmena v bránke hostí, Šúreka strieda Patrik Rybár.

Vladimír Lantoš (2 min. údery)

Martin Škadra ( 2 min. údery)
    Martin Šúrek (5 + DKZ hrubosť)

26:18
    Pašek sa v oslabení dostal do zakončenia.

26:50
    Piešťany dali gól!

Domáci Drtina teraz za vlastnou bránkou stratil puk, Kutálek šete spoza brány našiel voľného DUŠANA PAŠEKA a ten otvára skóre.

Asistencia : Tibor Kutálek
    PAŠEK - 0:1

28:10
    Domácim sa nedarí dostať do pásma.

28:47
    Skalica dala gól!

Domáci bleskurýchle vyrovnávajú! Po skrumáži pred Rybárom sa dostal k odrazenému puku za bránkou Vaškovič, ktorý našiel pred bránou TOMÁŠA KOMÍNKA a ten vyrovnáva!

Asistenice : Ľubomír Vaškovič, Jindřich Barák
    KOMÍNEK - 1:1

29:39
    Hostia sa bránia v týchto chvíľach veľmi dobre.

30:50
    Hostia v plnom počte.

31:30
    Bene sa predral do samostatného úniku, Rybár bol dobre postavený.

32:34

Domácisa ujímajú vedenia! PAVEL BRENDL v úniku obkorčuľoval Rybárovu bránku a zasunul puk za bránkovú čiaru.

Asistencia : Jindřich Barák

33:15
    Hostia v snahe o vyrovnanie faulujú v útočnom pásme.

Branislav Rapáč ( 2 min. držanie)

34:40
    Domácim sa nedarí udržať útočné pásmo a vytvoriť si tlak.

35:14

36:39
    Štumpfovu strelu výborne tečoval Školiak, Rybár vyráža do rohu.

37:01
    Na ľade je opäť rušno. Pustili sa do seba Školiak so Šedivým.

Eduard Šedivý ( 2 min. hrubosť)
    René Školiak ( 2 min. hrubosť)

37:51
    Stloukalova strela z ideálnej pozície zrazená.

38:29
    Haring sa teraz predral až pred Romančíka, ten si poradil s jeho zakončením.

38:53
    Dnešné stretnutie sleduje 772 divákov.

39:01
    Obe mužstvá s piatimi hráčmi.

39:11
    Komínek perfektne našiel voľného Juríka, ktorý sám zoči-voči neprekonal Rybára!

39:35
    Školiak v samostatnom úniku mieril vysoko nad!

39:59
    V závere ešte zbytočné vylúčenie domácich.

Marek Drtina (2 min. podrazenie)

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme sa konečne dočkali i gólov, no nebola núdza ani o päste! Na ľade to poriadne iskrilo a niekoľkokrát sa na ľade do seba hráči pustili. Najviac si to odniesol hosťujúci gólman Šúrek, ktorý dostal trest do konca zápasu! Domáci sa dlho nevedeli v 5 minútovej presilovke presadiť, čo sa im vypomstilo. Hostia sa presadili počas oslabenia. Domácim sa napokon podarilo bleskovo odpovedať a vyrovnali. V druhej tretine domáci strieľali zo všetkých možných pozícií, no či to bol najskôr Šúrek, alebo potom Rybár predviedli množstvo výborných zákrokov. Napokon Brendl pridal druhý gól domácich a po dvoch tretinách je tak stav 2:1. Navyše hostia začnú tretiu tretinu presilovou hrou pri vylúčení Drtinu. Pokračujeme o 5 minút.

41:38
    Hosťom sa teraz podarilo prekonať Romančíka, poskakujúci puk pred bránkovou čiarou upratal domáci Jurík!

42:01
    Domáci v plnom počte.

42:14
    Ďalší fantastický zákrok Romančíka lapačkou.

43:18
    Hostia sú aktívnejší a je vidieť snaha o vyrovnanie. Romančík je dnes opora domácich.

44:20
    Domáci teraz v útočnom pásme, Barákova strela volala po góle.

45:35
    Bezúch hľadal pred bránou Lantoša, prihrávka zblokovaná.

46:57

Domáci teraz až na tretí poksu prekonali Rybára, ten si poradil aj so Stloukalovým pokusom, následne Vaškovičovi skĺzol puk z hokejky, ale TOMÁŠ KOMÍNEK z otočky už namieril presne.

Asistencie : Petr Stloukal, Ľubomír Vaškovič
    KOMÍNEK - 3:1

47:51

Rýchla odpoveď hostí, Peško vysunul JOZEFA HARINGA, ktorý popod lapačku prekonal Romančíka.

Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Domáci si zahrajú presilovku 5 na 3

Matej Mišura (2 min. nedovolené bránenie)

50:45
    Domáci sú dobre rozostavený, ale nadrí sa im nájsť ideálnu pozíciu.

51:15
    Hostia už sú vo štvorici.

51:58

52:15
    Nechalova dobrá strela Rybára neprekvapila.

53:38
    Domáci v trojici v brejku, ale napokon bez zakončenia.

54:14
    Jurík sa predral teraz až pred Rybára, dokonca ešte v páde po ľade sa mu podarilo zakončiť!

55:05
    Brendl s Mrázom v prečíslení. Mráz napokon minul Rybárovu bránku!

56:17
    Hostia to teraz urobili dobre, Toman sa ešte z otočky snažil o dorážku, Romančík vyriešil situáciu.

57:14
    Školiak sa ocitol sám pred Rybárom, trafil len jeho vyrážačku. Hostia vrhajú všetky sili do útoku!

58:02
    Oddychový čas hostí.

58:24

V čase, keď už Rybár opúšťal bránu, sa podarilo hosťom vyrovnať. Klempa našiel pred bránou voľného TOMÁŠA BRŇÁKA a ten nedal Romančíkovi šancu.

Asistencie : Tomáš Klempa, Matej Mišura
    BRňÁK - 3:3

59:15
    Domáci v snahe o rýchlu odpoveď, Rybár bol pozorný.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:22
    Nepríjemná strela Kotašku letela vysoko.

61:01
    Hostia si nerozumeli v rozohrávke a sami sa pripravili o pásmo.

61:33
    Toman sa dostal k odrazenému puku a bola pred ním už len odkrytá brána. Domáci obranca sa napokon položil do strely a hra tak pokračuje ďalej.

62:45
    Domáci v útočnom pásme, ale ich strely sú nepresné.

63:21
    Školiak si teraz položil obranu, ale z ideálnej pozície nemieril presne.

64:35
    Brendl sa pokúšal o únik, ale ocitol sa v postavení mimo hru.

SKA: Štumpf nepremieňa – 0:1.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím ŠHK 37 Piešťany.
    Autorom víťazného gólu je MICHAL TOMAN.
    Michal TOMAN - 3:4

Dramatický zápas napokon zvládli po nájazdoch lepšie hostia, ktorí si tak zo Záhoria odvážajú 2 body. Domáci tak získali aspoň jeden bod a dotiahli sa tak na Žilinu.
    Pre dnešok sa s Vami lúčim, stretneme sa opäť v nedelu, kedy sa v Hant aréne predstaví Banská Bystrica. (20:29:45)

Mário Pecha

Branky a nahrávky: 29. Komínek (Vaškovič, Barák), 33. Brendl (Barák), 47. Komínek (Stloukal, Vaškovič) – 27. Pašek (Kutálek), 48. Haring (Peško), 59. Brňák (Klempa, Mišura), rozh. náj. Toman