Boston – Nashville 5:3 (kon.) | New Jersey – Carolina 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Washington 4:2 (kon.)
Minnesota – Philadelphia 2:5 (kon.) | Dallas – Toronto 0:4 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Detroit – Buffalo 6:3 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 5:0 (kon.)
Edmonton – Arizona 1:5 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:5 (kon.)

2. Martin St. Louis (NYR) (2 + 0)
    3. Mats Zuccarello (NYR) (0 + 2) (03:46:12)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný z Čechů nebo Slováků.

Vítězná forma New York Rangers nadále pokračuje. Washington sice dokázal na ledě v Madison Square Garden snížit na rozdíl jediné branky, jenže potom zbytečně fauloval na sklonku třetí periody a dalším zásahem soupeře se připravil o možnost bodovat. Henrik Lundqvist a jeho družina nechávají doma oba dva body. To je ode mě pro dnešek vše, přeji krásný vánoční čas.

60:00

59:30
    Na konci zápasu vyloučení pro Rangers. Dvě minuty přiděluje rozhodčí za podražení Carlu Hagelinovi.

59:22
    Hagelin mohl dát gól do prázdné branky Capitals, kterou opustil Holtby. Ale trefil jen tyč.

58:54
    Matts Zuccarello mohl přidat ještě jeden zásah pro New York Rangers, ale puk mu nejspíš v momentě střely skočil na hokejce.

58:18
    Hráči v modrých dresech teď dávají především pozor na to, aby neinkasovali. Až z jistých možností ujíždí zkoušet vstřelit pátý gól.

57:30
    Ještě něco málo přes minut zbývá z klasické přesilovky domácích pět na čtyři, ale teď nejsou už Rangers tolik aktivní.

56:58
    Zakázané uvolnění Capitals, ti se mírně pod tlakem osvobozují jen za cenu icingu.
    Martin ST. LOUIS - 4:2

56:11
    Rangers právě vstřelili branku!
    Docela dlouho museli domácí čekat v přesilové hře pět na tři, než se prosadili. Ale nakonec několik neúspěšných pokusů z dálky doprovodila přesná trefa v podobě druhého zásahu utkání pro hráče jménem MARTIN ST. LOUIS. Útočník Rangers předvedl parádní aktivitu na brankovišti a dopravil kus černé gumy za již ležícího Holtbyho. Hodně tak přibližuje Rangers výhře. Asistence: Rick Nash, Derek Stepan.

55:29
    Domácí kombinují a možná až zbytečně dlouho čekají na přihrávky, zatím v přesilovce pět na tři třikrát vystřelili a jednou výtečně zasáhl Holtby.

54:50
    Boyle a jeho první střelecky pokus ve výhodě končí sražený do rohu a následně taky vyhozeným pukem.

54:37
    Hned po buly další vyloučení, rozhodčí vykazuje na trestnou lavici Jasona Chimeru po špatném vhazování. Je tu přesilovka pět na tři pro domácí.

54:35
    Uvidíme reklamní přestávku, ale ještě předtím také vyloučení. Rangers budou mít přesilovku, protože čtyřminutový trest za vysokou hůl dostává Nicklas Backström. Složitý moment pro Capitals.

54:03
    Washington pokračuje v tlaku a nechce se jen tak zadarmo vzdát útočného pásma, do kterého se mu tolik těžko dostávalo.

53:30
    Oddechový čas pro domácí.

53:30
    Kolem branky Rangers je hodně provozu a Capitals ukazují, jak moc chtějí vyrovnat. Teď musí hlavně Lundqvist dávat dobrý pozor.

52:54
    Staal zkouše překvapit Holtbyho z otočky, ale nepovedlo se, k puku nakonec přistoupili obránci Washingtonu.

52:04
    Ozývají se také fanoušci, kteří tuší, že právě teď jejich tým potřebuje podporu. Hraje se ve středním pásmu.
    Alexander OVEČKIN - 3:2

50:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Jenže nyní už je sníženo na rozdíl branky a také Capitals se dočkali vstřeleného gólu v rámci vlastní přesilové hry. Dnes doposud poměrně na ledové ploše neviditielný ALEXANDER OVEČKIN výtečně vystřelil z pozice na levém kruhu a střelou o tyčku parádně poslal kus černé gumy za záda Henrika Lunqvista. Najednou tu máme úplně jinou výsledkovou situaci. Asistence: John Carlson, Marcus Johansson.

50:10
    Podobná situace znovu, Capitals jsou nuceni se pro kotouč vracet až k vlastnímu brankáři.

49:52
    A zatím hrají domácí v pohodě, hned na začátku početní nevýhody puk odhazují pryč.

49:29
    Rangers nečekají lehké momenty, na dvě minuty za hákování je totiž na trestnou lavici odeslán jejich hokejista Matt Hunwick. Bude doufat, že jeho spoluhráči vše zvládnou.

48:40
    Johansson a jeho další velká příležitost, nestačil ale v rozhodující chvíli zasunout kus černé pryže za už ležícího Henrika Lundqvista.

48:14
    Lundqvist musel dávat pozor po nahození jednoho z obránců od modré čáry, ale nakonec kotouč ani netrefil zařízení.

47:30
    Hra ze strany na stranu, která nastala po rychlých dvou brankách na obou stranách. Vyčkávací taktika nyní pochopitelně bude více sedět domácím.

46:53
    Už ale zkoušejí útočit Capitals, Alex Ovečkin ovšem v hodně nevýhodné pozici, když ani pořádně na levé straně netrefil puk.

46:28
    Rangers jednoduše získali útočné pásmo nahozením do Holtbyho lapačky. Mohou na led poslat čerstvé síly.
    Jevgenij KUZNěCOV - 3:1

45:53
    Ale pozor, hosté připravují hodně rychlou odpověď v podání snížení. JENVGENIJ KUZNĚCOV se vydal na útočný výlet směrem k Henriku Lundqvistovi a nedal mu moc šancí na udržení čistého skóre v dnešním zápase, když našel mezírku v jeho výstroji. Capitals tedy znovu ztrácejí dvě branky a mají motivaci pro příští minuty. Asistence: Troy Brower, John Carlson.
    Rick NASH - 3:0

45:12
    Hodně důležitá branka pro New York několik minut po začátku třetí třetiny! Z poměrně nenápadně akce unikají Jezdci do vedení o tři branky, střelu si výborně a na kvalitním místě pro zakončení připravil útočník Rangers RICK NASH, který svým druhým gólem v utkání zařizuje ještě více pozitivní náladu na hokejkách domácího mužstva. Navíc se jednalo o velice pohlednou trefu. Asistence: Mats Zuccarello.

44:57
    Stepan předával Kreiderovi už za modrou čarou, jenže druhému jmenovanému podklouzly brusle a nestihl už ani přihrát.

44:21
    Znovu podobná situace jako předtím, postavení mimo hru v podání hráčů v bílém.

44:05
    Dan Boyle výborně vystihl rozehrávku soupeře ve středním pásmu a málem mohl zkusit sám zaútočit. Jenže neměl u sebe nikoho ke kombinaci.

43:50
    Capitals v postavení mimo hru, ani nyní se tak před gólmana Jezdců nepodívají.

43:34
    Bäckstrom a Ovečkin zaváželi puk do pásma, naděje na střelu ale pohasly ve chvíli, kdy se pro hosty kotouč špatně odrazil.

42:53
    Domácí v klidu rozehrávají z vlastního pásma, poté si s pukem zahrál Holtby za brankou, který pomáhal spoluhráčům s celou situací.

42:18
    Johanssonova střela, po které musel Henrik Lundqvist hodně rychle do rozkleku, aby stihl kus černé gumy zastavit.

41:24
    Také Washington v útočném pásmu, ale jeho pokusy nejsou ani zdaleka tolik nebezpečné. Laich jenom posunul po mantinelu.

40:50
    Martin St. Louis a hned na počátku periody jeho pokus zprava, nyní ale hodně nepřesný.

40:14
    Vhazování na počátku třetí třetiny ovládli domácí, kteří nebudou váhat a chtějí hájit svůj náskok.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině

New York Rangers: 9

Washington Capitals: 6

Také ve druhé třetině padla pouze jedna branka. A také nyní jsou jejím autorem domácí. Rangers vedou 2:0 a mají o něco blíže zisku všech bodů. Závěrečné dějství budeme sledovat po přestávce mezi třetinami.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:23
    Podobná situace také o malou chvíli později, Capitals se na konci druhé části pořádně nemohou dostat k puku.

39:05
    Už se rozběhla poslední minutka druhé třetiny, Rangers stačili dvakrát vyhodit puk od své branky a zabránit největšímu nebezpečí.

38:28
    Ještě jeden trest na konci druhé dvacetiminutovky, dvě minuty za podražení dostává Matts Zuccarello, jenž bez diskutování odchází na trestnou lavici.

38:13
    Staal nahazoval hodně rychle z obranné do útočné třetiny, dokonce tak moc, že nikdo z jeho spoluhráčů nestihl na příhru reagovat.

37:29
    Ke konci druhé periody mají už při plném počtu hráčů na ledě šanci Capitals, jenže v zakončení nejsou potřebně důrazní. Lundqvist má lehkou práci.

36:55
    Zase výpad ve vlastním oslabení. Na jeho konci unikal Rick Nash. Jenže Holtby také nyní připraven zachránit svůj celek.

36:25
    Pohodová práce pro beky New York Rangers. Jen co dostali puk na hokejku, okamžitě vyhazují a dělají kolem sebe prostor.

36:01
    Za chvíli začne zkrácená přesilová hra hostů, kteří ale nehrají v nějak dobré útočné pohodě.

35:20
    Střela z dálky v podání obránce Capitals hodně minula tři červené tyče, gólman Jezdců se za pukem jen ohlédl.

34:54
    Přesilovka domácích hned končí, Rangers totiž bylo na ledě moc a proto odjíždí týmový trest odsedět Miller.

34:29
    Brassard předával na Nashe na pravou stranu, jeho střela ale pouze trefila Holtbyho. Poté se Capitals s klidem osvobozují.

34:01
    Sotva skončilo vyloučení domácího mančaftu, za katr odjíždí hokejista z druhé strany barikády. Kuzněcov je nucen pykat za hákování.

33:42
    Nyní již Rangers celkem s klidem vyhazují a mohou konečně vystřídat a poslat na kluziště čerstvé síly.

33:05
    Hosté už kombinují a Brower měl možnost střílet. Výborně svůj beton zavčas vytáhl strážce domácí klece Henrik Lundqvist.

32:14
    Ale ve vlastní početní nevýhodě unikali v přečíslení dva na jednoho domácí, kteří však v rozhodující chvíli nezasunuli puk do sítě.

32:02
    První vyloučení v zápase na straně New York Rangers. Těsně po vhazování podrazil soupeře domácí Chris Kreider, jenž odjíždí na trestnou lavici.

31:54
    Moore uháněl opět aktivně za kusem černé gumy do útočného pásma. Avšak nikdo nenásledoval společně s ním jeho plány pro útok.

31:17
    Druhá třetina už je ve své druhé polovině, stejně jako celá základní hrací doba. Kotouč ve střední periodě.

30:36
    Pořádná šance pro jednoho z útočníků Washingtonu na pravém křídle. Jenže Lundqvist si hodně povyjel z branky a nedovolil přesně zakončit.

30:18
    Kreider získal útočné pásmo pro Rangers, následně prověřil Holtbyho Derek Stepan. Gólman Capitals zasahuje.

29:57
    Možná až zbytečná technická chyby družiny Jedců, Teď se domácí sami nachytali na švestkách a dostávají se do ofsajdu.

29:20
    Ovečkin urputně zápolil o touš za brankou Henrika Lunqvista, avšak vytočit se zpoza ní už ani zdaleka nedokázal.

28:58
    Laciné vyhození, odpískáno zakázané uvolnění domácího mančaftu.

28:35
    Znovu již rozehrává Dan Boyle a společně s ním následují puk směrem kupředu tři útočníci. Přes modrou čáru s kotoučem ale nikdo z nich neprošel.

27:49
    Moore a jeho rychlá přihrávka z otočky před branku. Jenže tam nikdo na zakončení nečekal, což teď určitě byla škoda pro domácí barvy.

27:10
    Rangers chtějí na chvíli uklidnit situaci a dostřídat, takže se vzdali útočné akce a zamířili poslat čerstvé síly na ledovou plochu.

26:39
    Bäckstrom čekal na přihrávku od Orpika z modré čáry. Dočkal se, ale z otočky už zakončit nedokázal, pak měl Lundqvist lehký zákrok.

26:25
    Tempo na ledě na malou chvilku uklidní komerční přestávka, potom hned budeme pokračovat.

26:19
    Martin St. Louis a znovu jeho povedená střela zápěstím, tentokráte dokonce mírně tečovala pravou tyčku.

25:38
    Už jen poslední vteřiny z početní převahy Jezdců, zatím není tahle přesilovka tolik nebezpečná jako dvě předchozí.

24:59
    Tvrdá střela od modré čáry, kterou ještě zkusil doprovodit pokusem Zuccarello. Ale ani jedno z toho nekončí gólem.

24:30
    Teď ale Washington už podruhé v krátké době za sebou vyhazuje, zatím se ještě Newyorčané k zakončení nedostali.

23:59
    Další vyloučení na stejné straně. Alzner inkasuje dvě minuty za sekání a bude doufat, že jeho celek neinkasuje.

23:50
    Naopak teď musí dávat dobrý pozor na druhé straně kluziště Holtby, protože po puku šel hodně rychle Brassard.

23:20
    Vyhození Capitals až k Lundqvistovi nikam nevedlo, brankář Rangers ani nemusel zasahovat a pohodově rozehrál kotouč.

22:38
    Kotouč nyní docela často ve středním pásmu, tam se k němu mají problém dostat zejména hosté.

21:53
    Alex Ovečkin zpátky na ledové ploše, bude chtít odčinit svůj předchozí faul a zároveň situaci, po které jeho mančaft inkasoval.

21:30
    Hned pokračují Rangers aktivně. Už se pochopitelně hraje po vstřelené brance v plném počtu na obou stranách.
    Martin ST. LOUIS - 2:0

21:02
    Druhou přesilovou hru v zápase už domácí Jezdci proměňují ve svůj prospěch a unikají do vedení o dvě branky. První rána z dálky Newyorčanům ještě nevyšla a Rangers byli nuceni nadále kombinovat a zkoušet znovu zakončovat. Pak ale ránou z velkého úhlu opřel hokejku do kusu černé gumy MARTIN ST. LOUIS, který obrovským radostným gestem může slavit. Asistence: Dan Boyle, Derick Brassard.

20:27
    Druhá početní výhoda pro Ragners. Dvě minuty si jede ke své nelibosti odpykat Alex Ovečkin, jenž dostává od hlavního rozhodčího trest za vražení na hrazení.

20:14
    Také na začátku druhé třetiny vyhrávají buly Washington Capitals, kteří okamžitě nahazují puk kupředu.

20:01

Střely na branku v první třetině

New York Ragners: 9

Washington Capitals: 5

Máme za sebou prvních dvacet minut utkání mezi Rangers a Capitals. Díky zásahu Ricka Nashe mají o jednu branku navrch domácí, další pokračování už za několik minut na stejném místě.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Ještě jedna šance po získání útočného pásma, ale Derick Brassard neudeřil do kotouče vůbec přesně.

19:08
    Už běží poslední minuta první dvacetiminutovky, Rangers stále příliš daleko od branky Holtbyho a možnosti zakončit.

18:59
    Větší problémy ale mají sami ve vlastní přesilovce Jezdci, kteří jen tak tak nedovolili sokovi vystřelit.

18:05
    Rangers ale začínají až zpoza vlastní branky, jelikož Washington vyhodil přes všechny čáry.

17:47
    Až na konci zahajovací třetiny sledujeme první vyloučení zápasu. Po šanci Rangers dostává dvě minuty za krosček hráč Capitals Orpik. První přesilovka domácích.

17:22
    Ještě jedna komerční přestávka v první třetině, poté budeme pokračovat.

17:14
    Důležitý zákrok Henrika Lundqvista, švédský gólman ve službách Rangers zastavil odražený puk na poslední chvíli.

16:39
    Avšak ani domácí nebudou mít jednoduchou práci v útočném pásmu, to nyní jasně naznačil svou tvrdostí na modré čáře hostující bek Orpik.

16:05
    Naopak s obranou nyní mohou být spokojení Rangers, jež nedovolili Capitals přebrat kotouč za jejich brankou a zaútočit.

15:20
    Hosté nestihl zaútočit, ze střední třetiny jen nahodili puk za domácí svatyni a částečně dostřídali.

14:38
    Henrik Lundqvist a jeho zákrok pravým betonem, jenže tohle byla střela z velkého úhlu a brankáři New Yorku snad ani nemohla činit problémy.

13:57
    Moore ztratil puk ve střední třetině a nakonec kotouč odrazil na střídačku. Vhazovaní nejspíše také teď proběhne ve stejném pásmu.

13:10
    Oba celky zkoušejí rychlé a dlouhé rozehrávky, jenže ty v poslední době k ničemu nevedou. Až nyní měl po delší časové odmlce Holtby zákrok.

12:24
    Podobná situace také na druhé straně hrací plochy, bruslařský souboj o puk vyhrál domácí obránce, takže odpískáno zakázané uvolněné.

12:11
    Sotva se rozehrálo, znovu hra přerušena pro technický problém. Icing New York Rangers.

12:02
    Capitals chtěli vyzkoušet střeleckou mušku, avšak na modré čáře jsou zastaveni ofsajdem. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.

11:40
    Stepan vycítil, že jeho družina byla už příliš dlouho v obranné třetině, a tak vyhodil touš daleko od branky a odjel vystřídat.

10:56
    Alex Ovečkin si snažil při rychlém rozjetí mezi kruhy vytvořit příležitost k zakončení, ale rychlé vrácení beků Rangers mu zabránilo střílet.

10:24
    Po dalším buly pokus jednoho z domácích obránců z velké dálky. Ale rána o dost minula zařízení.

10:12
    Akci New Yorku zastavuje na modré čáře postavení mimo hru, my budeme sledovat komerční přestávku.

09:40
    Už hrajeme dlouho bez přerušení, i proto je zatím utkání v takovém tempu a nevidíme mnoho střel.

08:55
    Washington kombinuje v blízkosti svatyně brankáře Rangers, ale ani hosté neukazují ideální střelecký hlad. Asi budeme muset na střely ještě chvilku čekat.

08:18
    Tak to Jezdci zkoušejí znovu. Jenže ve středním pásmu pořád stejný problém. Nikdo ne a ne propracovat touš přes modrou útočnou čáru.

07:49
    Další rozehrávka Rangers už tolik přesná není, po vstřelení úvodní branky nejsou domácí tolik důslední jako předtím.

07:20
    Domácí ale následně vyhazují na icing, vhazovat se bude před Lundqvistem.

07:03
    Další dvojice útočníků v modrém dělala nepříjemnosti kolem Holtbyho, tam je v posledních vteřinách velice rušno.

04:50
    Už ale hraje Washington, jenž na chvíli tropil problémy na pravé straně před Lundqvistem.
    Rick NASH - 1:0

03:32
    Rychlý protiútok domácích a rázem máme hlášenu poprvé změnu skóre na kostce nad ledem. Stačila jedna zpětná přihrávka v útočném pásmu, již dostal přesně na hokejku Matts Zuccarello. Tečovaný pokus autora branky RICKA NASHE sice hodně zaplachtil a váhavě skončil za zády brankáře Holtbyho, ale přeci jen se jedná o platný gól. Domácí unikají rychle do vedení a mají k dispozici psychickou výhodu. Asistence : Mats Zuccarello, Derick Brassard.

03:10
    Hosté nadále zůstávají uzavření ve své obranné třetině, vůbec se jim nedaří vyhodit puk a na chvíli tak vydechnout.

02:28
    I Moore chtěl zkusit, jak moc je Holtby neprůstřelný. Gólman Capitals opět připravený.

02:19
    Hagelin a jeho snaha společně se spoluhráčem udělat nátlak, avšak Holtby po následné střele celkem bez problémů zasahuje lapačkou.

01:55
    Přerušení ve středním pásmu, tam se za chvilinku také bude vhazovat.

01:30
    Podobně na druhé straně barikády skončil Beagle, jenž nebyl dostatečně důrazný v souboji o kotouč.

00:58
    Martin St. Louis byl výborně rozjetý přes modrou čáru do útočného pásma, jenže na jeho hranici ztratil puk a na zakončení už nedošlo.

00:33
    Ovečkinův pokus získat útočné pásmo nakonec ovoce přinesl, Henrik Lundqvist má navíc první zákrok zápasu.

00:13
    Na úvodním vhazování si lépe vedli hostující hokejisté z Washingtonu, kteří okamžitě chtěli zkusit zaútočit.

00:01

New York Rangers: Lundqvist – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, Klein, Hunwick – Zuccarello, Brassard, Nash – St. Louis, Stepan, Kreider – Miller, Hayes, Hagelin – Fast, Moore, Glass

Washington Capitals: Holtby – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Schmidt – Fehr, Backstrom, Ovečkin – Brower, Kuzněcov, Johansson – Ward, Beagle, Laich – Burakovský, Latta, Chimera.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, uvidíme střetnutí klubů ve výborné herní formě. Ale jeden z nich dnes už bude muset prohrát. Proti sobě vyrukují New York Rangers a Washington Capitals.

Ani v jednom z týmů pravidelně nenastupuje žádný z Čechů nebo Slováků.

Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly ještě v rámci minulé sezóny, 19. ledna tohoto roku nastoupily mančafty proti sobě v New Yorku. Tenkrát New York Rangers zvítězili 4:1.

NEW YORK RANGERS

Jezdci byli letos na jaře jen maličký kousek od zisku slavného Stanleyova poháru, avšak i nadále musejí čekat na další triumf v klubové historii. Nachází se v pořadníku Východní konference na osmém místě, těsně za Washington Capitals. Už po dnešním klání navíc mohou Newyorčané dohnat ztrátu na jejich rivala z hlavního města, zmiňovaná ztráta čítá dva body. Rangers ke všemu drží výbornou herní formu, už šestkrát v řadě neodcházeli z ledové plochy poraženi a jejich psychická pohoda určitě bude vidět taky při nynějším domácím zápase. Jak si ale Jezdci poradí s nepříjemným Washingtonem?

WASHINGTON CAPITALS

Tým kolem snajpra Alexe Ovečkina čeká na úspěšnější období v posledních letech. V minulé sezóně se Capitals nepropracovali ani mezi nejlepších osm týmů Východní konference, což jim přisoudilo nepostup do vyřazovacích bojů. Letos zatím mužstvo z hlavního města USA drží příčky pro play-off, když Washingtonu na záda dýchá právě jejich dnešní soupeř z New Yorku. Capitals minulé tři zápasy všechny ovládli, naposledy odcházeli z ledu šťastní po vítězství nad Ottawou Senators. Dnes je nečeká lehká úloha, aby prdoloužili šňůru výher.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 4. Nash (Brassard, Zuccarello), 22. St.Louis (Boyle, Brassard), 46. Nash (Zuccarello), 57. Louis (Nash, Stepan) – 46. Kuzněcov (Brower, Carlson), 51. Ovečkin (Carlson, Johanson)

Rozhodčí: Furlatt, O'Rourke – Nansen, MacPherson

Diváci: 18 006