Tottenham – Manchester Utd. 0:0 (kon.) | Southampton – Chelsea 1:1 (kon.) | Aston Villa – Sunderland 0:0 (kon.)
Hull City – Leicester 0:1 (kon.) | Manchester City – Burnley 2:2 (kon.) | Queens Park – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Stoke – West Brom 2:0 (kon.) | West Ham – Arsenal 1:2 (kon.) | Newcastle – Everton 3:2 (kon.)
Newcastle United
3:2 (1:1)
Everton FC
Neděle 28.12.2014, 17:15 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League

Máme za sebou krásný zápas, který zakončil dnešní program 19. kola Premier League. Newcastle nakonec přestřílel Everton 3:2 a po třech porážkách opět rozšiřuje své bodové konto. Naopak Karamelky utrpěly už třetí prohru v řadě. Hosté sice od 5. minuty zásluhou Koného vedli, ale poté už byly Straky lepším týmem. Ještě do přestávky tak vyrovnal Cissé, v úvodu druhé půle otočil skóre Ayoze Peréz a v 68. minutě zvýšil na 3:1 Jack Colback. V závěru jsme však přesto viděli drama, v 84. minutě totiž Toffees vykřesal jiskřičku naděje na body Kevin Mirallas. Magpies už ale vítězství udrželi a naopak v závěru ještě mohli své vedení i navýšit. (19:16:12)
    Jack Colback dnes vstřelil svůj první gól v dresu Newcastlu a nakonec to byl gól vítězný! Newcastle porazil Everton těsně 3:2 a ukončil sérii čtyř porážek v řadě.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává Paul Dummett (Newcastle United).

90+4
    Hosté už nebrání a domácí chodí do jednoho protiútoku za druhým! Emmanuel Rivière vyprášil rukavice Roblese, o pár vteřin poztěji pak Ayoze Peréz orazítkoval tyč!

90+4
    Mohlo být hotovo! Nejprve se Rivière dostal podél brankové čáry až před bránu a ještě se snažil nahrát Cabellovi, který na míč nedosáhl. Vzápětí táhl Cabella další brejk, který zastavil výborným obranným zákrokem Distin.

90+3
    Už se opět hraje, Evertonu se krátí čas.

90+2
    Baines fauloval Peréze a domácímu hráči se nechce na nohy.

90+2
    Mirallas rozběhl po pravé straně Colemana. Jeho přízemní centr sebral brankář Alnwick.

90+1
    Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.

90+1
    Yoan Gouffran je opravdu střídán, nahrazuje ho Rémy Cabella.

89
    Zdá se, že domácího Gouffrana chytají křeče. Manažer Alan Pardew může ještě jednou střídat.

89
    Centr Barkleyho byl příliš dlouhý pro všechny a skončil za bránou.

87
    Přímý kop zahrál Kevin Mirallas, jeho technická střela se vykroutila vedle levého horního rohu domácí brány. Pokud by Mirallas mířil přesně, Alnwick by byl asi bezmocný.

87
    Colback fauloval Garbutta. Standardní situace pro hosty.

86
    Garbutt nedokázal udržet míč na hřišti, domácí budou vhazovat.
    Kevin MIRALLAS - 3:2

84
    Everton právě vstřelil branku!
    Máme tu drama! Bainesova kolmice prošla přes oba domácí stopery až ke KEVINU MIRALLASOVI, který šel tedy sám na bránu a kolem vybíhajícího Alnwicka poslal míč do sítě.

Martin Augustin

Branky: 34. Cissé (Williamson), 51. Pérez (Tioté), 68. Colback – 5. Koné (Coleman), 84. Mirallas (Baines)

Karty:   27. Gouffran (NEW), 90+4. P. Dummett (NEW) – 28. McCarthy (EVE), 71. Alcaraz (EVE)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:6.
    Newcastle United: Alnwick – Janmaat, Williamson, Coloccini (C), P. Dummett – Sissoko, Colback, Tioté, Gouffran (90+1. Cabella) – Cissé (73. Rivière), Pérez.
    Náhradníci: Woodman – Santon, Anita, Cabella, Taylor, Rivière, Armstrong.

Everton FC: Robles – Coleman, Alcaraz, Distin, Baines – McCarthy (46. Barkley), Barry (C) – McGeady (61. Mirallas), Eto'o, Garbutt – Koné (72. R. Lukaku).
    Náhradníci: Griffiths – Oviedo, R. Lukaku, Mirallas, Bešić, Barkley, Browning.

Rozhodčí: C. Pawson – A. Halliday, M. Salisbury