Tottenham – Manchester Utd. 0:0 (kon.) | Southampton – Chelsea 1:1 (kon.) | Aston Villa – Sunderland 0:0 (kon.)
Hull City – Leicester 0:1 (kon.) | Manchester City – Burnley 2:2 (kon.) | Queens Park – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Stoke – West Brom 2:0 (kon.) | West Ham – Arsenal 1:2 (kon.) | Newcastle – Everton 3:2 (kon.)
West Ham United
1:2 (0:2)
Arsenal FC
Neděle 28.12.2014, 16:00 • Upton Park, London • Anglická Premier League

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (18:01:16)
    West Ham prohrál druhý zápas v řadě a v tabulce opustil pohárové příčky. Na pátý Arsenal a čtvrtý Southampton nyní ztrácí 2 body.

Rozhodčí Swarbrick dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak londýnské derby, ve kterém West Ham podlehl Arsenalu 1:2. Úvod zápasu patřil jednoznačně domácímu týmu, který byl velmi aktivní a na soupeře vyvíjel tlak. West Ham dokonce v 6. minutě vstřelil gól Songem, ale tato branka nebyla uznána, protože v ofsajdu uvízl Kouyaté. Později se hra vyrovnala a hosté dostali ve 41. minutě obrovskou příležitost v podobě pokutového kopu, který si vzal na starost Cazorla a bezpečně ho proměnil. O 3 minuty později přišel další šok pro domácí. Obrana totiž zaspala a Welbeck poslal hosty do dvoubrankového vedení. Hráči West Hamu se nechtěli vzdát a v 55. minutě snížili na 1:2, to se přesně trefil Kouyaté. Domácí tým se opravdu snažil, ale další branku už nevstřelil.

90+6

90+6
    Cresswell prodloužil balon ke vzdálenější tyči, kde se ke střele hlavou dostal Valencia, ale jeho pokus skončil těsně nad břevnem.

90+5
    West Ham má k dispozici další standardní situaci a Adrián jde znovu do vápna soupeře.

90+5
    Žlutou kartou byl potrestán Coquelin.

90+5
    Domácí hráči se ubránili a získali míč zpět pro sebe.

90+4
    Nicméně domácí tým ze standardní situace nic nevytěžil a Adrián musel rychle zpět k brance.

90+4
    Do pokutového území přispěchal i gólman Adrián.

90+4
    Faulovaný byl Song a West Ham dostane výhodu standardní situace. Proti pravidlům se provinil Sánchez, který se zlobí a nechápe rozhodnutí sudího.

90+3
    Domácí tým je u míče a hledá si cestu k soupeřově brance.

90+2
    West Ham zahrával rohový kop, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžil.

90+2
    Nolan se dostal za obránce a měl gól na kopačce, ale Szczęsny vytasil velmi důležitý zákrok a jedovatou střelu zneškodnil.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.

90
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Calum Chambers.

89
    Na pravém křídle se uvolnil Demel, který obdržel přihrávku a poté se snažil odcentrovat míč před branku. Nicméně dobře se o něj postaral Gibbs.

88
    Reid fauloval svého protihráče a za tento nedovolený zákrok vyfasoval žlutou kartu.

88
    Arsenal znovu zaútočil a opět z toho byla nepřesná střela.

Lucie Rapantová

Branky: 55. Kouyaté (Tomkins) – 41. Cazorla (pen.), 44. Welbeck (Oxlade-Chamberlain)

Karty:   36. Carroll (WHU), 84. Tomkins (WHU), 88. Reid (WHU) – 49. A. Sánchez (ARS), 80. Debuchy (ARS), 90+5. Coquelin (ARS)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 9:8.
    West Ham United: Adrián – O´Brien (78. Demel), Tomkins, Reid, Cresswell – Amalfitano, Song (C), Kouyaté (78. Nolan) – Downing – Carroll, D. Sakho (62. E. Valencia).
    Náhradníci: Jääskeläinen – Nolan, Noble, Collins, Demel, Cole, E. Valencia.

Arsenal FC: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Flamini, Coquelin – Oxlade-Chamberlain (90. Chambers), Cazorla, A. Sánchez – Welbeck (85. Gibbs).
    Náhradníci: Ospina – Gibbs, Podolski, Walcott, Chambers, Campbell, Akpom.

Rozhodčí: Swarbrick – Ledger, Wilkes