Tottenham – Manchester Utd. 0:0 (kon.) | Southampton – Chelsea 1:1 (kon.) | Aston Villa – Sunderland 0:0 (kon.)
Hull City – Leicester 0:1 (kon.) | Manchester City – Burnley 2:2 (kon.) | Queens Park – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Stoke – West Brom 2:0 (kon.) | West Ham – Arsenal 1:2 (kon.) | Newcastle – Everton 3:2 (kon.)
Southampton FC
1:1 (1:1)
Chelsea FC
Neděle 28.12.2014, 15:05 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League

Červené karty: 1 – 0 (17:10:26)

Překvapení se ze závěrečné standardní situace nekonalo, hosté vystřelit nedokázali a protože jsme hráli už výrazně přes avizovaný nastavený čas, nepovolil sudí Taylor hostům ani rozehrát následný rohový kop a ukončil tak zápas.

Zápas, před nímž jsme měli mnoho velkých očekávání, ale který nakonec rozhodně nevejde do dějin soutěže kladným písmem.

Z pohledu Southamptonu tento duel začal skvěle, když se v sedmnácté minutě po krásné souhře s Tadićem prosadil Sadio Mané, na jeho branku ale těsně před přestávkou dokázal odpovědět Eden Hazard, zcela určitě nejlepší fotbalista na trávníku.

Po změně stran jsme viděli naprostý stereotyp, snahu jediného kreativního fotbalisty na hřišti Hazarda něco vymyslet, ale zoufalou snahu jeho spoluhráčů ve finální fázi a protože i domácí byli v ofenzivě naprosto neškodní, není tak divu že zápas končí stejným výsledkem ve statistice střel na bránu i gólů – 1:1.
    Střelci dnešního zápasu. Sadio Mané (vlevo) a Eden Hazard (vpravo), který smazal náskok soupeře. Chelsea však nedokázala zápas i přes početní výhodu v závěru otočit.

90+5

90+5
    Tak ještě jeden faul, v závěru již páté nastavené minuty Long nedovoleně atakoval Hazarda.

90+5
    Ještě jednu žlutou kartu vidí Graziano Pellé a hosté budou mít poslední standardní situaci od postranní čáry.

90+4
    Domácí ale s možností standardní situací naložili prachbídně, překvapivě rozehráli po zemi a bleskově o míč přišli.

90+4
    Ivanovičovi je pískán faul v souboji s Pellém a hra se ještě přestěhuje před Courtoise.

90+2
    Po Ivanovičově centru musel Forster zasahovat. Ovšem ne, že bychom viděli střelu na branku, to domácí pouze stoper Fonte odkopl tak nepovedeně, že nasměroval míč na vlastní branku, ke štěstí Svatých ale Forsterovi do postavení.

90+2
    Fabregasův nebezpečný centr pouze proletěl pokutovým územím, nabíhající Drogba jej nedokázal zasáhnout.

90+1
    Rozhodčí Taylor prodlužuje hostující naději na triumf o čtyři nastavené minuty.

90
    Hosté se snaží o závěrečný nápor, neujala se ale ani snaha bezkonkurenčně nejlepšího hráče zápasu, Edena Hazarda, po jehož zajímavém přízemním centru hosté opět nedokázali vystřelit i přes dvě zajímavé pozice.

89
    Ještě před pokračováním hry Mourinho naposledy střídá, Rémymu přepouští místo Diego Costa.
    Morgan Schneiderlin uviděl krátce před koncem zápasu druhou a následně červenou kartu.

89
    Schneiderlin zastavil rychlý brejk Hazarda pouze nedovoleným zákrokem za cenu žluté karty a protože ta je již jeho druhá, Francouz okamžitě míří spořádaně do šatny!

88
    Ani po něm ale nedokázali nijak ohrozit belgického brankáře Courtoise.

88
    Domácí ale v závěru oživili svoji hru a vybojovali další rohový kop.

86
    O úrovní zápasu ale vypovídá i zoufalá rána Alderweirelda mnoho metrů nad hostující branku.

85
    Matić zaváhal při rozehrávce a naprosto bez boje poskytl domácím příležitost rohového kopu, naprosto ojedinělou pro Southampton v průběhu druhého poločasu.