SP v alpském lyžování, obří slalom žen 1. kolo Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | SP v alpském lyžování, sjezd mužů, S. Caterina Vítěz: T. Ganong (USA) (kon.)
SP v alpském lyžování, obří slalom žen 2. kolo Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.)
SP v alpském lyžování, obří slalom žen 2. kolo, Kühtai

Vítěz: S. Hectorová (SWE)

Neděle 28.12.2014, 13:15Sjezdové lyžování

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (14:00:09)

Dnešní vítězka Sara Hectorová. Pro ní historické prvenství na závodě SP:

Byly to těžké podmínky, a to pro všechny závodnice. Nejlepší čtveřice ale spolu na závěr svedla velký boj o první místo, které nakonec urvala o 9 setin sekundy Sara Hectorová ze Švédska před Fenningerovu. Bylo to pro ní vůbec první vítězství ve světovém poháru. Obří slalom v Kühtai tak má trochu nečekaného vítěze. Mikaela Shiffrinová byla sice po 1. kole první, ale nakonec spadla na třetí místo. Může být spokojená, je na bedně.

Závod skončil.

Shiffrinová nakonec byla pomalejší o 18 setin než Hectorová a skončila na třetí pozici. Švédka nečekaně vyhrává tento závod. Fenningerová je druhá.

1
    Uhájí Mikaela Shiffrinová (USA) první místo?

Hectorová na Fenningerovu malinko ztrácela. Ale jela i tak odvážně a nakonec slavila úspěch. Pořadí na čele se nám mění jako ponožky. Švédka byla rychlejší o 9 setin sekundy!

2
    Zopakuje Sara Hectorová (SWE) skvělý výkon z 1. kola?

Fenningerová jela krásnou čistou jízdu, neudělala jedinou chybu. V poslední části sice malinko zpomalila, ale před Bremovou se dostala o 28 setin sekundy!

3
    A co Anna Fenningerová (AUT)?

Velká favoritka Bremová zaváhala! Udělala velkou chybu na jednom úseku trati. Jenže závěr zvládla bravurně. A dostala se na první místo o 17 setin sekundy!

4
    Dostane se na první místo Eva-Maria Bremová (AUT)?

Měla celkem slušný náskok. Weiratherová ho ovšem promrhala. Trať už není v dobrém stavu. A nakonec jí ztráta 7 desetin pošle asi do druhé desítky.

5
    První pětku načne ve 2. kole Tina Weiratherová (LIE).

Ani Gisinová si s těžkými podmínkami neporadila dobře. I když v závěru zabrala, ztráta 14 setin znamená třetí pozici.

6
    Dominique Gisinová (SUI) se vydala na trať.

Görglová byla pomalejší od samého začátku, ani ve spodku trati nic nevylepšila, takže ztráta 58 setin určuje průběžně až 6. pozici.