SP v alpském lyžování, obří slalom žen 1. kolo Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | SP v alpském lyžování, sjezd mužů, S. Caterina Vítěz: T. Ganong (USA) (kon.)
SP v alpském lyžování, obří slalom žen 2. kolo Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.)
SP v alpském lyžování, obří slalom žen 2. kolo, Kühtai

Vítěz: S. Hectorová (SWE)

Neděle 28.12.2014, 13:15Sjezdové lyžování

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (14:00:09)

Dnešní vítězka Sara Hectorová. Pro ní historické prvenství na závodě SP:

Byly to těžké podmínky, a to pro všechny závodnice. Nejlepší čtveřice ale spolu na závěr svedla velký boj o první místo, které nakonec urvala o 9 setin sekundy Sara Hectorová ze Švédska před Fenningerovu. Bylo to pro ní vůbec první vítězství ve světovém poháru. Obří slalom v Kühtai tak má trochu nečekaného vítěze. Mikaela Shiffrinová byla sice po 1. kole první, ale nakonec spadla na třetí místo. Může být spokojená, je na bedně.

Závod skončil.

Shiffrinová nakonec byla pomalejší o 18 setin než Hectorová a skončila na třetí pozici. Švédka nečekaně vyhrává tento závod. Fenningerová je druhá.

1
    Uhájí Mikaela Shiffrinová (USA) první místo?

Hectorová na Fenningerovu malinko ztrácela. Ale jela i tak odvážně a nakonec slavila úspěch. Pořadí na čele se nám mění jako ponožky. Švédka byla rychlejší o 9 setin sekundy!

2
    Zopakuje Sara Hectorová (SWE) skvělý výkon z 1. kola?

Fenningerová jela krásnou čistou jízdu, neudělala jedinou chybu. V poslední části sice malinko zpomalila, ale před Bremovou se dostala o 28 setin sekundy!

3
    A co Anna Fenningerová (AUT)?

Velká favoritka Bremová zaváhala! Udělala velkou chybu na jednom úseku trati. Jenže závěr zvládla bravurně. A dostala se na první místo o 17 setin sekundy!

4
    Dostane se na první místo Eva-Maria Bremová (AUT)?

Měla celkem slušný náskok. Weiratherová ho ovšem promrhala. Trať už není v dobrém stavu. A nakonec jí ztráta 7 desetin pošle asi do druhé desítky.

5
    První pětku načne ve 2. kole Tina Weiratherová (LIE).

Ani Gisinová si s těžkými podmínkami neporadila dobře. I když v závěru zabrala, ztráta 14 setin znamená třetí pozici.

6
    Dominique Gisinová (SUI) se vydala na trať.

Görglová byla pomalejší od samého začátku, ani ve spodku trati nic nevylepšila, takže ztráta 58 setin určuje průběžně až 6. pozici.

7
    Začíná přituhovat, odstartovala Elisabeth Görglová (AUT).

Brignoneová svou jízdu dost pokazila. Udělala velkou hrubici u jedné z branek a málem se do ní nevešla. Ztráta se vyšplhala na 1,95 sekundy, ta jí zařadila až na 19. místo.

8
    Federica Brignoneová (ITA) je na trati.

Průběžné pořadí:

1. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
    2. Marie-Pier Prefontaineová (CAN) +0,05
    3. Tina Mazeová (SLO) +0,14

Prefontaineová jela někde na úrovni vedoucí Mowinckelové. Měla trošku smůlu. A nakonec je druhá o pouhých 5 setin sekundy.

9
    Marie-Pier Prefontaineová (CAN) chce na první příčku.

Gutová nebude spokojená, v celkovém součtu ztratila 1,08 sekundy na první místo. Je na desátém místě.

10
    Lara Gutová (SUI) uzavře prvních dvacet startujících ve 2. kole.

Zettelová branky dost objížděla, nejela úplně čistou jízdu. Na domácím závodě obsazuje aktuální sedmou pozici se ztrátou 9 desetin na vedoucí Mowinckelovou.

11
    Také Kathrin Zettelová (AUT) je na trati.

Sotva Marmottanová projela několik bran, už se se závodem rozloučila. Školácká chyba jí připravila o slušné umístění.

12
    Jak si povede Anemone Marmottanová (FRA)?

Mazeová bude dnes zklamaná. Na první místo se nedostala o 14 setin sekundy a je druhá.

13
    Tina Mazeová (SLO) má rozhodně co napravovat.

Až Mowinckelová dokázala překonat vedoucí Baudovou a je novou vedoucí závodnicí. Francouzku porazila o 37 setin.

14
    Ragnhild Mowinckelová (NOR) je na trati.

Lösethová měla nadějný čas. Jenže na druhém úseku už ztrácela 28 setin. A s na chlup stejnou ztrátou dojela také do cíle. Je třetí.

15
    Překoná Nina Lösethová (NOR) vedoucí Baudovou?

Lindellová-Vikarbyová trať v Kühtai celkově prostě nesedla. Nakonec za čas 2:19,49 a ztrátu 97 setin nemůže být rozhodně spokojená.

16
    Také Jessica Lindellová-Vikarbyová (SWE) odstartovala.

Hansdotterová ztrácela už od začátku, nejdříve 1 setinu, pak už 27 setin. Nakonec je s časem 2:19,43 na sedmém místě.

17
    Na trať se vydala Frida Hansdotterová (SWE).

Rebensburgová jela dobře první úsek, pak trošku ztratila. Nakonec byla pomalejší o 18 setin než Baudová. A je průběžně druhá.

18
    A co Viktoria Rebensburgová (GER)?

Jenže Fanchiniová závod nedokončila. Ve 2. kole je první závodnicí, která cílem zkrátka neprojela.

19
    Nadia Fanchiniová (ITA) nemá ideální podmínky.

Curtoniová byla nejblíže první pozici, ale Baudová i tak odlolala. Prozatím. Italka na ní ztratila 39 setin sekundy.

20
    Irene Curtoniová (ITA) bude útočit na první místo.

Pietilaeová-Holmnerová jela opatrně, asi chtěla pouze bodovat. nebyla to povedená jízda. Se ztrátou 1,40 sekundy je až osmá.

21
    Maria Pietilaeová-Holmnerová (SWE) odstartovala.

Ani Mölggová nepředskočila Baudovou. Byla pomalejší o 62 setin. Je druhá o jednu setinu před svojí krajankou Agnelliovou.

22
    Manuela Mölggová (ITA) byla po 1. kole na 22. místě.

Marsagliová je se ztrátou 1,21 sekundy až na šestém místě. Také ona si nevedla podle svých představ.

23
    Francesca Marsagliová (ITA) je už na trati.

Worleyová by nejradši na tuhle jízdu co nejrychleji zapomněla. Celkově byla za dvě jízdy pomalejší o 2,62 sekundy než Baudová. A dost si tak pokazila reputaci.

24
    A co Tessa Worleyová (FRA)?

Ani Agnelliová se nedostala mna první příčku. Na vedoucí pozici ztratila 62 setin.

25
    Nicole Agnelliová (ITA) také odstartovala.

Kirchgasserová byla pomalejší než Francouzka Baudová o 95 setin. Je průběžně na třetím místě.

26
    Michaela Kirchgasserová (AUT) právě vstoupila do 2. kola.

A Adeline Baudová zajela rychlou druhou jízdu. Před Kanaďanku Gagnonovou se dostala o 79 setin sekundy.

27
    Adeline Baudová (FRA) se vydala na trať.

Marie-Michele Gagnonová (CAN) je novou vedoucí závodnicí. Ale asi ne na dlouho. Byla rychlejší o 31 setin než Pichlerová.

28
    Jak odpoví Marie-Michele Gagnonová (CAN)?

Höslová nezajela druhé kolo dobře. Na první příčku ztratila 1,49 sekundy. Rozhodně si představovala lepší čas.

29
    Na trať se vydala Simona Höslová (GER).

Celkový čas Pichlerové se zastavil na čase 2:19,62. Nejela úplně klidně. Uvidíme, jak na její jízdu odpoví soupeřky.
    Na obrázku vypadá sjezdovka v Kühtai dobře, nicméně viditelnost není opravdu dobrá. FIS ale 2. kolo přece pustila: