Boston – Detroit 5:2 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (po pr.)
Carolina – Montreal 1:3 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Toronto 3:2 (kon.)
St. Louis – Colorado 3:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 3:2 (kon.) | Arizona – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – Los Angeles 2:1 (kon.)
Winnipeg Jets
2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Minnesota Wild
Úterý 30.12.2014, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

58:13
    Winnipeg už riskuje v šesti mužích a hraje s prázdnou brankou.

50:18
    Mathieu Perreault v překvapivé, ale o to větší šanci vstřelit gól. Proti jeho rychlému zakončení ale stihl Darcy Kuemper opět zakleknout včas.

43:46
    Důležitý zákrok v rozkleku z pohledu Darcyho Kuempera, který se roztáhl podél brankoviště jak dlouhý, tak široký.
    Marco SCANDELLA - 2:3

39:49
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Máme tu parádní obrat ještě na sklonku prostřední dvacetiminutovky! Opět zaskočené hlediště a hlavně nyní hokejisté Winnipegu, protože ti už počítali, že budou odcházet do šaten za vyrovnaného stavu na kostce. Jenže MARCO SCANDELLA tvrdou a hlavně naprostou přesnou pumelicí z dálky překonal nepochybně Hutchinsona. Wild berou vedení na svou stranu. Asistence: Zach Parise, Jason Pominville.
    Justin FONTAINE - 2:2

36:31
    Avšak je to opět Minnesota, kdo překvapuje nejen fanoušky v hledišti, ale dost možná také vlastního trenéra. Po náhle akci a přechodu do útočného pásma se k podivnému zakončení dostal JUSTIN FONTAINE, jehož zkouška nakonec proplachtila až za beton docela zaskočeného Hutchinsona. Branka už padla při plném počtu hráčů na ledové ploše. Asistence: Brett Sutter, Kyle Brodziak.

34:26
    Minnesota točila soupeřům hlavu, teď za odměnu dostane přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává domácí hokejista Matt Halischuk.

33:40
    Scheifele a jeho parádní hit v rohu u mantinelu. Publikum alespoň trochu oživlo po několika méně rychlých momentech.

26:26
    Zach Parise hned po buly zakončoval mezi betony gólmana Stíhaček, jen těsně ho nepřekonal.
    Ryan CARTER - 2:1

24:12
    Jenže pozor, najednou se náskok Jets ztenčuje zpátky na rozdíl jediného zásahu. Nádhernou individuální akci a práci s hokejkou předvedl zakončující RYAN CARTER, jenž naprosto nedal šanci Hutchinsonovi pokusem zápěstím nad jeho lapačku. Hodně pohledná akce pro oko fanouška. Asistence: Brett Sutter, Kyle Brodziak.

23:13
    Blake Wheeler táhl Jets do další vyloužené šance, teď ovšem Kuemper na poslední chvíli zachránil svůj celek.
    Mathieu PERREAULT - 2:0

20:20
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tak nyní stačilo domácímu celku hodně málo času na navýšení skóre k rozdílu dvou branek. Zdánlivě hodně jednoduchá akce, ze které pramenil krásný gól do sítě Kuempera. MATHIEU PERREAULT obdržel nádhernou přihrávku na pravou stranu brankoviště, tam už nezaváhal a zařídil druhou radost Winnipegu. Asistence: Blake Wheeler, Bryan Little.

19:00
    Jenže už zase rozhodčí vylučují. Tentokráte ale na druhé straně barikády, Scandella musí jít sedět na dvě minuty za nedovolené bránění.

16:59
    Také Hutchinson ukazuje, že dokáže svou družinu podržet. Nyní parádně vytáhl proti jedné ze střel levé chránič.

16:16
    Navíc ještě jedno vyloučení, Jay Harrison usedne za katr, protože vyhodil puk přes plexisklo. Zdržování hry.

16:09
    Teď ale čekají domácí těžší momenty. Na dvě minuty je totiž na trestnou lavici odeslání Byfuglien, který se provinil podle všeho hrubostí.
    Michael FROLÍK - 1:0

16:00
    Teď už ale aréna domácího celku září radostným povykem, protože Jets nakonec přeci jen využívají nabídnutou přesilovou hru. Dlouho pouze ostřelovali gólmana Kuempera, ale potom vzal na sebe celou situaci český útočník MICHAEL FROLÍK, jenž pohotovým zakončením z poměrně blízké vzdálenosti překonal strážce svatyně Minnesoty. Jeho radost je naprosto zasloužená. Bez asistence.

14:10
    Ke všemu z celé situace vyplyne přesilová hra Winnipeg Jets. Dvě minuty za hákování inkasuje minnesotský Niederreiter.

13:53
    A znovu veliká příležitost. Wheeler trefil jen těsně beton soupeřova brankáře, jinak by jistě vstřelil gól.

12:28
    Andrew Ladd nastřelil puk z levé strany a jeden z jeho spoluhráčů ještě dorážel do odkryté klece. Ale gólman Wild se stihl včas přesunout.

11:26
    Počet hráčů na ledě se velice rychle srovná. Výbornou prací v oslabení ziskal pro Jets vyloučení Galiardi, kterého fauloval Koivu. Hraje se čtyři na čtyři.

10:53
    Komerční přestávka, zároveň ale také první vyloučení. Na dvě minuty za hákování si musí jet sednout domácí Jay Harrison.

09:15
    Pominville se najednou zjevil skoro sám před Hutchinsonem a už měl plány zakončovat. Ale kotouč mu sjel z hole.

03:25
    Koivu a jeho pořádná šance, když se dostal skoro až do mezikruží a střílel. Jenže jeho zakončení končí pouze na zadním mantinelu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 16. Frolík, 21. Perreault (Wheeler, Little) – 25. Carter (Sutter, Brodziak), 37. Fontaine (Sutter, Brodziak), 40. Scandella (Parise, Pominville)

Winnipeg Jets: Hutchinson – Byfuglien, Chiarot, Clitsome, Harrison, Postma, Pardy – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Perreault – Halischuk, Lowry, Thorburn – Peluso, Slater, Galiardi
    Minnesota Wild: Kuemper – Spurgeon, Suter, Folin, Scandella, Bickel, Prosser – Pominville, Koivu, Parise – Vanek, Coyle, Niederreiter – Fontaine, Graovac, Cooke – Carter, Brodziak, Sutter

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Cvik, Lazarowich

Diváci: 15 016