Winnipeg – NY Islanders 2:5 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:5 (kon.)
Boston – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 2:1 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:1 (kon.)
Detroit – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Arizona 6:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Colorado – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Calgary – Edmonton 4:3 (po pr.) | Washington – Chicago 3:2 (kon.)
Florida Panthers
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
New York Rangers
Čtvrtek 01.01.2015, 00:05 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa v utkání

Tomáš Fleischmann (FLA) 1+0, 1 střela, čas na ledě 15:13 (02:45:20)

Tři hvězdy utkání

1. Chris Kreider (NYR) 1+1
    2. Jimmy Hayes (FLA) 1+0
    3. Ryan McDonagh (NYR) 1+1
    New York Rangers oslavil příchod nového roku vítězstvím 5:2 nad Floridou Panthers a lví podíl na tom měl Chris Kreider.

New York Rangers vítězí na ledě Floridy Panthers a vrací se zpět na vítěznou dráhu. Rangers vyhráli 9 z posledních 10 zápasů a dnes si zvítězit zasloužili, měli více střel a také jich více zablokovali. Tomáš Fleischmann vstřelil gól, který nakopl Panthers ke snížení na rozdíl jediné branky, hned na to ale Florida počtvrté inkasovala a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Konečný výsledek. Florida Panthers 2 New York Rangers 5.

60:00

59:41
    Rangers už o vítězství nic nepřipraví a fanoušci jim aplaudují.

59:04
    Dave Bolland nahazoval puk na bránu, jeho nahození ale bylo sraženo do rohu kluziště.

58:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát 2 minuty.

56:59
    Henrik Lundqvist vyjel z brány a rychle rozehrál.
    Dominic MOORE - 2:5

55:35
    Rangers právě vstřelili branku!
    DOMINIC MOORE se několikrát v zápase dostal do skvělé šanci a nyní se konečně prosazuje!! Martin St. Louis se ve středním pásmu dostal k puku a poté si ho narazil o mantinel, čímž se zbavil hráče Panthers a dostal se do samostatného úniku, Al Montoya ho však dokázal vychytat, proti následné dorážce Dominica Moora už byl ale bezmocný. ASISTENCE: Martin St. Louis.

55:16
    ZABLOKOVANÉ STŘELY: Florida 7 NY Rangers 13

54:15
    Po využití přesilové hry to vypadalo na skvělý comeback Floridy, která se dostala i přes tříbrankové manko zpět do zápasu, hned na to ale opět udeřili Rangers.

53:18
    Dominic Moore si skvěle u pravého mantinelu prohodil hráče Floridy a poté se dostal do samostatného úniku, jeho následná střela ale skončila vedle levé tyče!

52:45
    Mats Zuccarello zablokoval střelu Panthers a puk se dostal do obranného pásma domácího týmu.

52:14
    Martin St. Louis vracel puk před bránu a od levého mantinelu následně tvrdě vypálil Marc Staal, jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.

51:15
    Mats Zuccarello mohl přidat pátý gól, když se ocitl v pravém kruhu pro vhazování v dobré palebné pozici, jeho následný pokus ale minul pravou tyč.
    Martin St. LOUIS - 2:4

49:51
    MARTIN ST. LOUIS se prosadil z dorážky a puk dopravil do sítě bruslí, přesto byl gól uznán!! Chris Kreider tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Martin St. Louis po zákroku Ala Montoyi dopravil puk bruslí pod padajícím brankářem Floridy Panthers do sítě. Podle mě, tento gól neměl být uznán, ale je to jen můj osobní názor. ASISTENCE: Derek Stepan, Chris Kreider.

49:39
    Derek Stepan předvedl tvrdý hit.
    Jimmy HAYES - 2:3

47:39
    Florida právě vstřelila branku!
    JIMMY HAYES využívá přesilovou hru a nyní Panthers prohrávají o jediný gól!! Jimmy Hayes se dostal před brankovištěm k dorážce poté, co Henrik Lundqvist vyrazil střelu Aleksandera Barkova z levého křídla, a uklidil puk do prázdné brány. ASISTENCE: Aleksander Barkov, Dave Bolland.

47:14
    Marc Staal (NYR) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

46:59
    Kevin Klein vypálil z pravého křídla z poměrně velkého úhlu a Al Montoya jeho střelu vyrazil betonem.

46:26
    Henrik Lundqvist zastavil nahození Panthers a hra byla přerušena.

45:09
    Kevin Klein se dostal ke střele, ta ovšem skončila pouze na hrudi připraveného Montoyi, který puk podržel.

44:59
    Rick Nash odvedl v obranném pásmu dobrou práci a vyhodil puk do středního pásma.

43:20
    Na opačné straně se snažil J.T. Miller zasunout puk mezi betony Ala Montoyi, ten je ale včas sklepl k sobě!

42:42
    Eric Gudbranson mohl snížit na rozdíl jednoho gólu, jenže při backhandovém flafáku byl faulován a puk mu sjel z hokejky! Nevylučovalo se však.

41:12
    Jonathan Huberdeau (FLA) dostal menší trest, 2 minuty držení hole.

41:11
    Dominic Moore mohl vstřelit gól v oslabení, Al Montoya ale dokázal jeho střelu z pravého křídla nadvakrát zneškodnit!

40:35
    Rick Nash (NYR) dostal menší trest, 2 minuty sekání. Faulovaným hráčem byl Tomáš Fleischmann.

40:01

Tomáš Fleischmann strávil zatím na ledě přes 10 minut a ke vstřelení gólu mu stačila jedna střela, což je skvělá a stoprocentní bilance. Dokáže Florida Panthers ještě utkání zdramatizovat? Odpověď se dozvíme během následujících 20 minut.
    Jimmy Hayes v souboji s Ryanem McDonaghem, který vstřelil třetí a zatím poslední gól NY Rangers v dnešním zápase.

Rangers navázali na těsné jednobrankové vedení v prostředním dějství dvěma góly z hokejky Dericka Brassarda a Ryana McDonagha, který využil první přesilovou hru svého týmu v dnešním zápase, zatímco ta Floridy vyšuměla do prázdna. Přesto se Panthers dočkali v závěru druhé třetiny gólu, když skóre zkorigoval Tomáš Fleischmann. Skóre po 40 minutách. Florida Panthers 1 New York Rangers 3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    Rangers se usadili v útočném pásmu, kde se první třetina dohraje.

38:57
    Tomáš Fleischmann vstřelil svůj 4. gól v letošním ročníku NHL.

37:40
    Ryan McDonagh se pokusil střelou z levého křídla zamířit přesně do levého horního rohu, Al Montoya ale jeho pokus dokázal ramenem vyrazit!
    Tomáš FLEISCHMANN - 1:3

36:38
    TOMÁŠ FLEISCHMANN odvedl skvělou práci tělem a přesnou střelou vrací Floridu Panthers v závěru druhé třetiny zpět do hry!! Martin St. Louis ztratil rovnováhu a Al Montoya hokejkou puk vyrazil. Poté následoval rychlý protiútok, po kterém se Tomáš Fleischmann dostal do samostatného úniku, dobře si puk přikryl tělem a následně ho uklidil k levé tyči. ASISTENCE: Jonathan Huberdeau.

35:16
    Henrik Lundqvist byl včas u své pravé tyče a přerušil hru, ke kterému se už sjížděli dva hráči Floridy.

34:48
    Puk byl sražen do ochranné sítě a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
    Ryan MCDONAGH - 0:3

34:28
    RYAN MCDONAGH střílí gól v přesilové hře a zvyšuje už na 3:0!! Ryan McDonagh si kousek za modrou čárou zpracoval ve středu hrací plochy puk a poté ho uklidil tvrdou střelou s příklepem přesně do pravého horního rohu. ASISTENCE: Bez asistence.

33:48
    Florida mohla udeřit v oslabení, Henrik Lundqvist byl ale připraven.

33:22
    Dmitry Kulikov (FLA) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

32:54
    Postavení mimo hru a v něm hráči New Yorku Rangers.

31:52
    Rangers vyrazili po pravém křídle do rychlého protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo, protože v obranném pásmu odvedl dobrou práci Brad Boyes.

30:43
    Ryan McDonagh se ocitl ve skvělé šanci, jenže se ještě snažil vylepšit pozici pro Ricka Nashe, který si najížděl z druhé vlny, McDonaghova přihrávka ho ale nenašla.

30:28
    Marc Staal předvedl mezi kruhy v obranném pásmu skvělý bodycheck a Brad Boyes v pádu doklouzal až k bráně, kterou vzápětí posunul a hra byla přerušena.

29:58
    Hráči Floridy vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Ala Montoyu.

29:50
    STŘELY NA BRÁNU: Florida 10 NY Rangers 20

29:14
    Derick Brassard se vrátil zpět na ledovou plochu a Rangers hrají opět v plném počtu.

28:44
    Naházení v podání Floridy bylo příliš prudké a puk se podél mantinelu vrátil zpět k bráně Al Montoyi.

28:19
    Do konce přesilové hry Panthers zbývá 49 sekund a vhazuje se ve středním pásmu.

27:55
    Brad Boyes navíc nyní neuspěl na vhazování v útočném pásmu a Rangers opět vyhodili.

27:46
    Rangers se dvakrát podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a zatím domácí k ničemu nepouštějí.

27:15
    Rangers se dopustili faulu, po kterém si Florida Panthers zahraje první přesilovou hru dnešního zápasu.

27:08
    Derick Brassard (NYR) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

26:44
    Derek Stepan se dostal blízko brány ke střele z úhlu, Al Montoya se ale včas přesunul ke své pravé tyči a připsal si úspěšný zákrok.

26:17
    Pochvalu si při předchozí šanci Rangers zaslouží také Derick Brassard, který zavezl puk do útočného pásma.

25:23
    Mats Zuccarello měl obrovskou šanci po skvělé práci Ryana McDonagha, který ho našel přesnou přihrávkou zpoza brány, následná střela Zuccarella z prostoru mezi kruhy však zamířila mimo.

24:52
    Puk skončil v ochranné síti a hra byla přerušena.

24:38
    STŘELY NA BRÁNU VE 2. TŘETINĚ: Florida 1 NY Rangers 4

24:13
    Dylan Olsen tvrdě vypálil, jeho střela ale našla pouze výstroj připraveného Henrika Lundqvista.

22:59
    Nyní se mohu vrátit k plynulosti hry. V první třetině se minimálně přerušovalo a ani jeden z týmů nehrál přesilovou hru a nezbývá nic jiného věřit, že v podobném duchu se ponese i zbytek zápasu.
    Derick BRASSARD - 0:2

21:29
    DERICK BRASSARD skóruje krátce po začátku druhé třetiny a zvyšuje na 2:0!! Ryan McDonagh vypálil z levého křídla a Al Montoya vyrazil puk pouze před sebe, čehož využil dojíždějící Derick Brassard a uklidil ho do prázdné brány. ASISTENCE: Ryan McDonagh, Carl Hagelin.

21:03
    V první třetině jsme sledovali plynulý hokej s nepříliš častým přerušováním.

20:32
    Útok domácích hráčů ale zastavil ofsajd a hra byla vykázána do středního pásma.

20:01
    Derek Stepan tentokrát úvodní buly třetiny nevyhrál a jako první mohli přejít do útoku Panthers.

20:01

Vracíme se zpět do BB&T Center, kde domácí Florida Panthers prohrává po úvodních 20 minutách s New Yorkem Rangers těsně 1:0. O jediný a dosavadní gól zápasu se postaral Chris Kreider.
    Chris Kreider otevřel skóre dnešního zápasu a připsal si svůj jubilejní 100. bod v NHL.

Chris Kreider poslal v čase 16:42 New York Rangers, který dokázal využít svou velkou převahu, do vedení. Florida po inkasované brance sice začala hrát a vytvořila si dvě dobré šance, vyrovnat se ji však nepodařilo. Skóre po první třetině. Florida Panthers 0 New York Rangers 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27
    Panthers se opět usadili v útočném pásmu, v první třetině už se ale zřejmě nic nestane.

18:51
    Vzápětí se na pravém křídle dostal k nebezpečné střele Jussi Jokinen, Henrik Lundqvist ale měl dobrý výhled a puk ukryl v lapačce!

16:53
    Jonathan Huberdeau se mohl postarat o bleskové vyrovnání, když jeho střela letěla těsně nad ledem a směřovala k pravé tyči, Henrik Lundqvist se ale stačil bleskově přesunout a jeho střelu fantastickým zákrokem vyrazil!
    Chris KREIDER - 0:1

16:42
    CHRIS KREIDER přetavuje převahu New Yorku Rangers v úvodní gól zápasu!! Chris Kreider skvěle clonil Al Montoyovi ve výhledu a následně se snažil puk vysoko ve vzduchu tečovat, naštěstí pro něj mu to ale nevyšlo a následně se mu puk snesl k levé brusli a přesnou dorážkou ho uklidil do sítě. ASISTENCE: Derek Stepan, Kevin Klein.

16:17
    Úvodní gól visí ve vzduchu, zatím je však skóre zásluhou skvěle chytajícího Ala Montoyi nerozhodné 0:0.

15:14
    A další zákrok Al Montoyi, který nyní vykopl puk betonem po rychlé střele Matse Zuccarella!

14:23
    Dominic Moore se dostal na pravém křídle ke střele, kterou Al Montoya vyrazil pouze na hokejku J.T. Millera, ani on ale z dorážky na skvělého brankáře Floridy nedokázal vyzrát!

13:56
    Před bránou Floridy Panthers nyní začíná být horko.

12:23
    Kevin Hayes se dostal po přihrávce před bránu zpoza zadního mantinelu před bránou do obrovské šance, Al Montoya ale vytáhl výtečný zákrok a puk vyrážečkou vyrazil mimo!

10:37
    STŘELY NA BRÁNU: Florida 5 NY Rangers 5

09:24
    Dominic Moore si skvěle vybruslil před bránu a následně se snažil puk backhandovým blafákem zasunout do prázdné brány, jeho střela ale lízla pravou tyč a skončil mimo! Nyní byli Rangers hodně blízko ke vstřelení úvodního gólu zápasu.

08:33
    Mats Zuccarello se dostal na pravém křídle ke střele po ledě, kterou Al Montoya pravým betonem vyrazil mimo.

07:37
    Brad Boyes se v levém kruhu pro vhazování pomazlil s pukem a poté se ho snažil uklidit přesně do pravého horního rohu, Henrik Lundqvist ale vytáhl fantastický zákrok a lapačkou vytěsnil puk nad bránu!

06:53
    Vylučuje se také na druhé straně. Derek MacKenzie (FLA) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

06:53
    Chris Kreider (NYR) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

06:15
    Lee Stempniak vracel puk před bránu, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by puk usměrnil na bránu.

05:58
    Po úvodních třech zakázaných uvolnění v podání Rangers se minimálně přerušuje a hra je velmi plynulá.

05:03
    Rick Nash se ocitl v první velké šanci dnešního zápasu, Al Montoya ale dokázal jeho střelu z prostoru mezi kruhy parádním zákrokem vyrazit a vzápětí se Rangers nedostali k dorážce!

04:31
    Další nahození od modré čáry holí v pohodě ztlumil připravený Al Montoya.

03:58
    Domácí dvakrát nahodili puk za bránu New Yorku Rangers, ani v jednom případě se ale hráči Floridy k ničemu nedostali.

02:50
    Panthers vstoupili do zápasu velmi aktivně a zatím mají více ze hry.

01:55
    Jimmy Hayes se dostal v levém kruhu pro vhazování nadvakrát ke střele a jeho následný pokus po ledě zhruba o 15 centrimetů minul levou tyč Lundqvistovi brány.

01:41
    Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění, během úvodních necelých dvou minut již potřetí.

01:04
    Al Montoya si snadno poradil s nahozeným pukem a vyrazil ho v pohodě do rohu kluziště.

00:36
    New York Rangers vyhrál tři z posledních čtyř vzájemných zápasů a i dnes je pro mě osobně v souboji s Floridou Panthers mírným favoritem.

00:06
    Derek Stepan sice vyhrál úvodní buly zápasu, vzápětí se ale dostal ke střele Sean Bergenheim a Henrik Lundqvist našel puk v lapačce.

00:01

Hráči obou týmů už se sjíždějí ke středovému kruhu pro úvodní buly zápasu, který budou řídit hlavní rozhodčí Marc Joannette a Ian Walsh. Na čarách je potom připraven Andy McElman a Pierre Racicot.
    V BB&T Center zhasla světla a zápas mezi Floridou Panthers a New Yorkem Rangers bude moci za pár okamžiků začít!

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Olsen, Gudbranson – Campbell, Ekblad – Mitchell (C), Kulikov – Upshall (A), MacKenzie, Fleischmann – Bergenheim, Barkov, Hayes – Jokinen, Bolland (A), Boyes – Bjugstad, Trocheck, Huberdeau.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – J. Moore, Klein – Staal (A), Boyle – McDonagh (C), Girardi – Glass, D. Moore, Miller – Hagelin, Hayes, Stempniak – Kreider, Stepan, St. Louis (A) – Nash, Brassard, Zuccarello.

Rozhodčí: Marc Joannette, Ian Walsh – Andy McElman, Pierre Racicot.
    V BB&T Center už je jasno, do brány Floridy Panthers se dnes skutečně postaví Al Montoya.

New York Rangers – Florida Panthers 4:3
    Kromě nejdelší vítězné série za posledních 40 let zaznamenal New York Rangers další historický moment. Brian Leetch si připsal asistenci proti Winnipegu Jets a v rekordním 17. zápase v řadě si připsal bod!

Kevin Hayes, který studoval se svým bratrem Jimmym na bostonské univerzitě, se mezi nováčky nachází se 13 kanadskými body na děleném 11. místě poté, co v úterý skóroval proti Dallasu Stars, kterému New York Rangers podlehl těsně 3:2. Předtím však Rangers vyhráli 8 zápasů v řadě, což je jejich nejdelší série za posledních 40 let. Do brány by se měl proti Panthers postavit zkušený brankář Henrik Lundqvist, proti kterému by měl na protější straně stát Al Montoya poté, co Roberto Luongo odchytal duel se Stars.
    Florida v samotném závěru roku 2014 prodloužila smlouvu s Nickem Bjugstadem, který podepsal s organizací Panthers nový šestiletý kontrakt. "Naštěstí tu budu dalších 6 let a skutečně se na to těším," prohlásil Bjugstad.

Jimmy Hayes se stal druhým hráčem z týmu Floridy Panthers, který má na svém kontě 10 gólů poté, co během posledních tři zápasů zaznamenal dvě branky. Panthers čeká proti New Yorku Rangers poslední domácí zápas předtím, než se vydá na šestizápasový trip, který zahájí na ledě Buffala Sabres. Florida před vlastními fanoušky vyhrála 2 ze 3 duelů, když v posledním zápase nestačila na Montreal Canadiens a na nájezdy mu podlehla 2:1. Panthers jeli nájezdy z posledních osmi zápasů hned pětkrát.

Bratry Jimmyho Hayese a Kevina Hayese čeká v letošním ročníku NHL první vzájemné střetnutí, krátce po odbytí silvestrovské půlnoci Florida Panthers přivítá na svém ledě New York Rangers, který loni došel až do finále Stanley Cupu. Pokud Vaše oslavy nového roku nebudou nikterak bujaré, u sledování zámořského hokeje Vás předem vítá Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 37. Fleischmann (Huberdeau), 48. Hayes (Barkov, Bolland) – 17. Kreider (Stepan, Klein), 22. Brassard (McDonagh, Hagelin), 35. McDonagh, 50. St. Louis (Stepan, Kreider), 56. Moore (Louis)

Rozhodčí: Marc Joannette, Ian Walsh – Andy McElman, Pierre Racicot