Gary Anderson - Phil Taylor 7:6 (kon.)
Gary Anderson - Phil Taylor

7:6

Neděle 04.01.2015, 21:15 • Alexandra Palace, Londýn • Šipky - PDC Mistrovství světa

3:0
    Hotovo, máme nového mistra světa!!! Tím nejlepším se v dramatickém utkání, hraném na plný počet setu stal GARY "THE FLYING SCOTSMAN" ANDERSON.

2:3
    A zavřel. Jdeme do rozhodujícího setu!

0:3
    Zavřel hned na první pokus. Stave je 6:5 na sety.

Málem jsme viděli 9 darter ve finále! Osm perfektních šipek v podání Phila Taylora, jen hod na double 12 skončil mimo.

3:1
    Triple 20, double 19 a desátý set je u konce. Vyhrál jej Gary Anderson a vede 6:4!

A vzápětí přidal druhou! Zbývá mu 141.

3:2
    Neuvěřitelné, Gary Anderson se vyhrabal ze dna, otočil z 0:2 na 3:2 a jde do vedení 5:4 na sety.

3:2
    A je to! Anderson k velké radosti svých fans trefil double 8 a srovnal na 4:4 na sety! Wow...

1:3
    Anderson neproměnil, kdežto Phil Taylor zamířil na triple 18 a double 8 a bylo vymalováno. Sedmý set je za námi, Taylor vede 4:3.

0:3
    První šipkou trefil přesně střed doublu 20 a je tak srovnáno na 3:3 na sety.

0:3
    Tenhle set byl rychlý a Phil Taylor v něm nedal soupeři žádnou šanci. Garyho může nahlodat, že v něm prohrál dvakrát svůj servis. Stav je 3:2.

3:1
    Anderson si skvěle sehrál na milovaný double 20 a poslední šipkou zavřel. Taylor jen nevěřícně kroutí hlavou. Stav je 3:1 na sety.

3:1
    Třetí set je minulostí, Anderson zachoval chladnou hlavu a zavřel svým oblíbeným double 20. Vede 2:1 na sety.

Tahle 180 byla 604. v turnaji a to je nový rekord!

2:3
    Ani on nedává, zůstalo mu 20! Byly to nervy, ale Phil Taylor nakonec double 10 zavřel na třetí šipku. Je srovnáno na 1:1 na sety, nás opět čeká malá pauza.

3:2
    Hvězdný závěr prvního setu. Anderson zavřel čistým bullem a vede 1:0 na sety. Nyní je na řadě krátká pauza.