Kanada – USA 1:2 (0:2 po s.n.) | Švédsko – Švýcarsko 4:0 (kon.) | Kanada – Rusko 3:2 (kon.)
Japonsko – Finsko 2:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
Kanada
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
USA
Úterý 06.01.2015, 01:00Mistrovství světa žen do 18 let

Bylo to maso, ale to zkrátka nikdy jiné nebude! Kanada a Spojené státy nám v prvním zápase předvedly tradičně vynikající podívanou, která si i díky výkonu brankářek zcela jednoznačně zasloužila remízu. No a stejně tak bych řekl, že druhý bod získávají Američanky právem.

Je víc než pravděpodobné, že tyto dva soupeře uvidíme v Buffalu zkřížit hokejky ještě jednou – na samotný závěr mistrovství. Nebo se bude konat zázrak? Sledujte naše Onlajny i dál, teď se těšíme především na druhý zápas českých juniorek, které v noci z úterka na středu vyzvou právě domácí výběr. Dámy a pánové, co víc si přát?

Krásný zbytek dnešní noci! (03:25:44)

Do posledního místečka narvaná hala Harborcenter si teď vyslechne americkou hymnu.

Střely na branku v prodloužení a sam. nájezdech (celkem):

Kanada – 0 (16)
    USA – 2 (20)

Nejlepšími hráčkami zápasy jsou vyhlášeny za Kanadu Micah Hartová a za Spojené státy Jincy Dunneová. Ano, obě kapitánky.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým USA.
    Rozhodující pokus proměnila kapitánka JINCY DUNNEOVÁ a v souboji zámořských titánů berou sladkou výhru hostitelky světového šampionátu ze Spojených států!

2. série
    0:2
    A rozhodují, Abby Roqueová vykoupala gólmanku nádherným bekhendovým blafákem a snadno zakončila do prázdné brány!

2. série
    0:1
    Elizabeth Giguerová se před gólmankou téměř zastavila, ale pak už nemohla nic vymyslet. Spojené státy můžou rozhodnout.

1. série
    0:1
    Zato americká kapitánka Jincy Dunneová místečko mezi betony přesně trefila!

1. série
    0:0
    Ryleigh Houstonová si chtěla brankářku rozhýbat a zakončit mezi její betony, Burtová ale skvěle zasáhla.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojedou Kanaďanky.

Tak holky ještě nemají dost! 65 minut nestačilo k rozhodnutí téhle hokejové lahůdky, což znamená, že jdeme do nájezdů. Vzhledem k solidní formě gólmanek nás čeká určitě zajímavá podívaná.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Potomaková ještě zpoza branky hledala spoluhráčku, pak to zkusila dorážkou z úhlu, ale kotouč na gólmanku nedostala.

64:09
    Stále se v prodloužení nemuselo ani jednou přerušovat, už běží poslední minuta.

63:46
    Vyhození Spojených států icingem nekončí, obránkyně měla k puku celkem blízko.

62:58
    Nizozemská sudí už nechce do zápasu zasahovat, teď nechala bez povšimnutí pro změnu americké podražení.

62:19
    Dalekonosná střela Američanek to tedy nebyla, byť měla Burtová zakrytý výhled.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 50. Potomaková (Houstonová, O'Neillová) – 6. Bizalová (Lonerganová), rozh. náj. Dunneová