Atlant – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.) | Riga – N.Novgorod 2:1 (kon.)
CSKA Moskva – Jokerit 4:3 (po pr.)
Dinamo Riga
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 11.01.2015, 16:00 • Arena Riga • KHL

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dne. (18:22:16)

Československá stopa v zápase

Jakub Sedláček (RIG) – 1 obdržená branka

Milan Jurčina (RIG) – čas na ledě 19:26

Domácí celek nakonec ubojoval vítězství o kterém rozhodl již v první třetině. Nejprve se prosadil Miks Indrašis a pár minut před sirénou i Saulietis, jehož branka se nakonec ukázala jako branka rozdílová, neboť na začátku druhé třetiny se prosadil od modré čáry Juuso Hietanen.

60:00

59:59
    V poslední vteřině byl na brankovišti neúspěšný Stoljarov.

59:27
    Hráči domácích sdržují za vlastní brankou.

58:49
    Ihned byli domácí v obrovské šanci, ale prázdnou branku trestuhodně netrefují.

58:40
    Birjukov míří z branky!

58:15
    Do útoku se prodírali domácí, ale akce byla již v zárodku zastavena.

57:37
    Vyloučeni jsou ale jen Kaspars Saulietis (RIG) a Vladimir Malevič (NNO).

57:37
    Na levé straně projížděl Skvorcovs a vypálil na branku Birjukova, který s jeho pokusem neměl problém. Poté se strhla hodně veliká šarvátka, do které se zapojili snad všichni hráči na ledě.

57:00
    Začala poslední tříminutovka třetí třetiny.

56:16
    Torpedo avšak nehraje o moc lépe. Nevidíme příliš krásné utkání.

55:48
    Zakázané uvolnění domácích, ti nyní hrají hodně odevzdaně.

55:22
    Domácí v ofsajdu.

54:35
    Hra je aktuálně hodně nezáživná. Hodně nepřesností a pokažených akcí je vidění spousty.

53:47

53:40
    Střela Salminena ukrytá v lapačce Sedláčka.

53:28

53:10
    Střelba ale nepřichází, hosté nevědějí jak zaútočit.

52:28
    Torpedo je v útoku aktivnější.

51:47
    Hraje se čtyři na čtyři.

51:47
    Souběžně je ale potrestán Charles Genoway (RIG)

51:47
    Hosté hrají ve čtyřech.

51:28
    Denis Kazionov vyloučen za klukovinu. Dinamo bude hrát pět na tři.

51:14
    Puk do vyložené šance dostával útočník na pravé straně, ale jeho střelu skvěle vyráží Birjukov.

50:48
    Střela Krišjanise Redlihse zablokována ležícím obráncem.

50:30
    Nyní tam už Dinamo kombinuje.

50:10
    Domácím se zatím nepovedlo udržet se v útočné třetině.

49:47
    Arťom Blažijevskij (NNO) vyloučen na dvě minuty za podražení.

49:01
    Výtečný zákrok Birjukova! Riga se dostala do úniku a přenesla hru z jedné strany na druhou. Na levé straně střílel jeden z útočníku na vzdálenější tyč, ale Birjukov jeho pokus vystihl a špičkem betonu puk vyráží!

48:28
    Sedláček kryje další pokus, nyní to zkoušel Salminen.

48:21
    Před Sedláčkem byl volný Gennady Stoljarov, který nadvakrát nepřekonal českého brankáře! Veliká šance!

48:00
    Riga se po delším pobytu ve vlastní třetině dostala do útoku, kde se provinila ofsajdem.

46:55
    Wilsonovi se zjevil puk před brankou a tak ho zkoušel doklepnout a navýšit vedení, proti byl skvěle připravený beton Birjukova.

46:48
    Rychlý kontr předvedli domácí. Na konci této akce byl Roberts Bukarts, jenž neprostřelil Birjukova.

46:40
    Sedláček kryje nahození z levé strany.

46:24
    Za stavu 2:1 ve 47. minutě je před námi komerční přestávka.

45:49

45:45
    Dmitrij Kazionov se dostal ke střele v pravém kruhu, jeho nadějná a rychlá střela ale také šla mimo brankovou konstukci.

45:21
    Nebezpečně se prezentovali hosté z pravé strany a od modré čáry. Obě rány ale šli vedle branky.

44:34
    Torpedo opět hraje v přesilovce hodně špatně. Nyní jsou za svou svatyní.

44:15
    Dinamo vyhazuje a má čas na oddych.

43:49
    Lauris Darzinš (RIG) inkasuje dvouminutový trest za hákování.

43:38
    Fanoušci Rigy hodně pískají, Torpedo má výhodu.

42:37
    Hraje se opatrný hokej. Riga hodně brání a Torpedo se snaží zakládat útočné akce.

42:10
    Veli-Matti Savinainen dvakrát vypálil na Sedláček, ten oba pokusy skvěle vyráží.

41:42

41:30
    Opět je puk v obranném pásmu Torpeda, hodně špatná přesilovka.

40:55
    Dinamo si nyní dělá s Torpedem co chcea diváci to ocenili velkým potleskem.

40:38
    Opět je puk za Birjukovo klecí.

40:01
    Buly vyhrávají domácí a Torpedo musí až ke své brance.

40:01

Torpedo vstupuje do druhé třetiny s výhodou skoro celé přesilovky.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 21-15
    Vyhrané vhazování: 19-16

Za bouřlivého potlesku se do arény vrací domácí celek, kterého následují i hosté.

Další třetina začne přibližně v 17:41.

Ve druhé třetině tahali hosté za kratší konec, ale i přesto třetinu vyhrávají. Na začátku druhé periody, tedy ve dvaadvacáté minutě se v přesilové hře prosadil finský zadák Juuso Hietanen, jenž technickou střelou tahem překonal Sedláčka. Dinamo bylo v této části lepším týmem, ale kýžené branky se nedočkali.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:42
    Zajímavou akci předvedli hosté, ale opět jejich pokus byl sražen. I přesto si zahrají přesilovku. Kristaps Sotnikes (RIG) krosčekoval protihráče.

39:28
    O pokus před brankou se pokoušel hostujicí útočník, ale jeho střela byla sražena mimo Sedláčkův dosah.

39:00
    Právě začala poslední minuta třetí třetiny.

38:28
    Indrašis dostal puk před branku, odkud trefuje jen boční síť.

37:40
    Slibně vjeli do pásma domácí, ale celou akci nejen zbrzdili, ale také pokazili.

37:02
    Dinamo avšak skvěle brání a Torpedo k ničemu nepouští.

36:35
    Buly ve středním pásmu vyhráli hosté a mohou zaútočit.

36:15
    Vhazuje se v útočném pásmu hostů, kteří v této třetině tahají za kratší konec.

35:30
    Rychlostní souboj o puk za brankou Torpeda zvládl hostujicí obránce, který puk přihrál svému spoluhráči.

34:50
    Domácí toho moc nepředvedli a tak je stav nadále těsný.

34:45

33:55
    Novgorod vyhazuje přes všechny čáry a může vystřídat.

33:15
    Od modré čáry vyslal tvrdou ránu jeden z domácích, Birjukov kryje i následnou druhou střelu.

32:45
    Při útočné snaze byl faulován jeden z hráčů a Maxim Osipov (NNO) míří na trestnou lavici.

32:27
    Komerční přestávka.

31:42
    Dinamo ještě kombinovalo, ale hráči příliš dlouho čekali s finální přihrávkou, která nakonec ani nepřišla.

31:39

30:58
    Milan Jurčina vyslal tvrdou ránu, ale Birjukov vyráží jeho pokus lapačkou.

30:18
    Do pásma projel Bukarts. Jeho ukrytá střela za obráncem ale nenadělala Birjukovi problém.

30:05
    Nižnij Novgorod vyhazuje a má chvíli na oddych.

29:39
    Juuso Hietanen (NNO) hodně nešťastně trefil protihráče hokejkou do obličeje a tak dostává dvouminutový trest.

28:59
    Avšak zahrozilo Torpedo. Největší hvězda Novgorodu, Wojtek Wolski vypálil na branku, poté co si puk přehodil z levé strany na střed. Bohužel pro hosty trefil jen Sedláčkovo připravené betony.

28:38
    Dinamo kombinuje za brankou a nikam nepospíchá. Času mají dost.

27:55
    Domácí celek je v této třetině mnohem aktivnější. Torpedu se nic nedaří. Kontaktní branka je vůbec nenabudila.

27:44
    Ti avšak pásmo neudrželi a ve velké šanci byl Darzinš. Lotyšský útočník dostal přihrávku mezi kruhy před branku, kde byl sám. Jeho pokus byl ale v tak dobré situaci hodně špatný a Birjukov chytá!

27:10
    Po pravé straně se prodírali domácí, ale nic z toho nebylo a v útoku jsou hosté.

26:44
    Přihrávka před brankoviště vypadala zajímavě, ale nakonec se jí někdo neujmul a tak může Torpedo založit útočnou akci.

26:10
    Hra je nyní více opatrnější a oba celky čekají na pravou chvíli.

25:28
    Sakari Salminen svojí objížďku kolem branil nedotáhl a tak může zaútočit Dinamo.

23:58
    Do úniku se vrhla trojice domácích hráčů, což skončilo střelou do betonů Birjukova.

23:30
    I Torpedo zkoušelo delší kombinaci, ale ani oni s ní nepochopili.

23:00
    Riga se hodlala usadit v útočném pásmu, ale po invidivuálních chybách pásmo ztrácí.

22:27
    Torpedo ovšem není v nějakém vetším tlaku a domácí hrají v klidu.
    Juuso HIETANEN - 2:1

21:44
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    A hosté se nakonec dočkávají kontaktní branky! Na modré čáře si popojel s pukem JUUSO HIETANEN a technickou střelou tahem překonává Sedláčka!
    Asistence: Vladimir Galuzin

20:55
    Riga ve vlastním oslabení ujela a ušetřila drahocenný čas.

20:32
    Jeden z hostl se chtěl prosmýknout přes Cibulskise, který fauloval a Torpedo si zahraje přesilovku.

20:01
    Na úvodní buly nyní úspěšnější domácí.

20:01

Střely na branku: 13-10
    Vyhraná vhazování- 12-10

Oba celky se vracejí na ledovou plochu.

První dvacetiminutovka je a námi a my byli svědky dvou branek, ačkoliv to v úvodu utkání na nějakou kanonádu moc nevypadalo. V druhé přesilové hře se trefil Indrašis, kdy dostal skvělou přihrávku před branku od Wilsona. Vedení o dvě branky navýšil dvaatřicet sekund před první sirénou Kaspars Saulietis a tak je stav po první třetině 2:0!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Kaspr SAULIETIS - 2:0

19:28
    Riga právě vstřelila branku!
    Ihned po buly se dostal puk k aktivnímu KASPARU SAULIETISOVI, který přesnou ránou k levé tyčce navyšuje vedení Dinama v první třetině!
    Asistence: Maris Bičevskis

19:25
    Meija přenechal puk Krišjanisu Redlihsovi, který tvrdou ránou nepřekonává Birjukova!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:30
    Riga v útoku, hrají za brankou soupeře.

17:59
    Nyní nahození hostů kryje v lapačce Jakub Sedláček.

17:40
    Ovšem do protiútoku se hnali domácí, naštěstí pro hosty se jim nepovedlo úspěšně zakončit.

17:10
    Torpedo najelo hodně rychle do třetiny a chystá se na vyrovnání.

16:30
    V brankovišti byl hodně důrazný Dzerinš a jeho lajna. Birjukov nyní chytá.
    Miks INDAŠIS - 1:0

15:56
    Nyní se ale Torpedo neubránilo! MIKS INDRAŠIS dostal skvělou přihrávku před branku od Wilsona a svou střelu umístil za záda Birjukova – 1:0!
    Asistence: Kyle Wilson, Lauris Darzinš

15:37
    Torpedo se na malou chvíli osvobodilo.

15:08
    Vladimir Malevič (NNO) vyloučen za podražení.

15:05
    Darzinš ukradl puk a řítil se sám na branku, z úhlu ale neuspěl.

14:30
    Nepřesná přihrávka znamená protiútok Rigy, který byl obšem sbržděn.

13:45
    Torpedo to opět zkouší od své branky. Ale v útoku se jim nedaří.

13:22
    Individuální akci na levé straně zakončil střelou do hrudi Sedláčka Stoljarov.

12:38
    Sedláček zneškodnil další lehčí střelu od modré čáry, následuje komerční přestávka.

11:52
    Pokus Darzinše byl zblokován ještě předtím, než doletěl na branku.

11:27
    Domácí kombinují ve své třetině a nikdo je nenapadá.

11:02
    Rize se nepovedl přechod do útočného pásma a tak se musí bránit.

10:57
    Lehké nahození na Sedláčkovo branku z pravé strany s klidem chyceno.

10:20
    Dinamo musí ke své svatyni.

09:44
    Do pásma se řítil na pravé straně domácí útočník. Zajel za branku a tam jeho akce skončila.

09:15
    Torpedo pomalu vjíždí do útočného pásma.

08:30
    Domácí celek sehrál skvělou přesilovku. K úspěchu chyběl jen kousek.

08:15

08:00
    Poprvé v oslabení se Torpedo osvobozuje.

07:30
    Tvrdě vypáli mezi kruhy Darzinš. Birjukov pohotově chytá.

06:54
    Obrovskou šanci měl Kaspars Saulietis, který mířil do odkryté klece. Bohužel pro domácí jí tvrdou ránou netrefuje!

06:15
    Na levé straně se prodíral Saulietis a byl u toho faulován. Juuso Hietanen (NNO) inkasuje dvouminutový trest.

05:59

05:59
    Sedláček kryje střelu z pozice mezi kruhy. Na to v jaké byl hráč pozici, situaci nevyřešil dobře.

05:50
    Domácím se nedaří přechod do útoku. Puky nahazují, ale ty následně nedojedou.

05:28
    Nyní Sedláček chytil nahození z pravé strany.

05:09
    Nyní se jim střela vydařila. Projektil avšak letěl mimo brankovou konstrukci.

04:30
    Torpedo krouží v útočné třetině. Ruskému celku se avšak nedaří vysílat střely směrem na Sedláčka.

03:40
    Domácí uklidňují hru a přenechávají si puk za brankou.

03:05
    Od modré vyslali hosté nebezpečnou ránu, ta ale Sedláčkovo branku neohrozila.

02:50
    Na pravé straně zahrozili domácí. Birjukova prověřil střelou do tahem Saulietis.

02:27
    Hosté po buly ztrácejí pásmo.

02:15
    Denis Kazionov hledal před brankou spoluhráče, výsledkem byla zablokována přihrávka.

01:28
    Velká šance hostů! Nahozený kotouč se odrazil k Salminenovi, jenž nejdříve trefil břevno a poté netrefuje odkrytou branku!

01:02
    Domácí kombinují za svou brankou a chystají se do útoku.

00:35
    Wolski bojuje za brankou Sedláčka, ale nemá komu přihrát.

00:06
    Po pár vteřinách ale vyhazují na zakázané uvolnění.

00:01
    Buly vyhrálo Torpedo.

00:01

Obě hymny jsou úspěšně za námi a my se můžeme těšit na úvodní buly.

Na řadě je samozřejmě i hymna domácího celku, tedy hymna Lotyšska.

Arénou zní hymna Ruska.

Na led vjíždějí za bouřlivého potlesku hráči domácího celku!

Nyní je následují hráči Torpeda.

Jako první na led přijíždějí rozhodčí dnešního utkání.

Krásné odpoledne přeji všem fanouškům KHL. Za pár minut utkání začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga: Sedláček – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Augstkalns – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Darzinš, Wilson, Indrašis – Cipuliš, Džerinš, Meija – Skvorcov, Bičevskis, Abols

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov – Hietanen, Bernackij, Osipov, Blažijevskij, Malevič, Grigorjev, Aljajěv – Filatov, Dmitrij Kazionov, Wolski – Stoljarov, Immonen, Salminen – Denis Kazionov, Galuzin, Konkov – Žarkov, Savinainen, Knjazev

Rozhodčí: Beljajěv, Ravodin – Morozov, Novikov.