Ipswich Town – Southampton 0:1 (kon.) | Tottenham – Burnley 4:2 (kon.)
4:2 (2:2)
Burnley FC
Středa 14.01.2015, 21:00 • White Hart Lane, London • FA Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Burnley na začátku minulého týdne dokázalo v FA Cupu odpovědět na vedoucí gól Tottenhamu a k velké radosti jeho fanoušků poslalo zápas do oprav, ve středu večer však čeká jeho hráče na White Hart Lane těžká práce. Zajímavým duelem dvou celků z Barclays Premier League Vás provede Tomáš Reiner.
    Sestřih prvního střetnutí 3. kola FA Cupu mezi Burnley a Tottenhamem, které na Turf Moor skončilo remízou 1:1.

Tottenham

Tottenham po pondělní ztrátě vedení proti Burnley v zápase FA Cupu o víkendu zaváhal také v Barclays Premier League, když v sobotu večer podlehl v londýnském derby Crystal Palace. Spurs sice udeřili krátce po přestávce jako první zásluhou Harryho Kanea, na jeho gól ale vzápětí dokázali odpovědět Dwight Gayle a Jason Puncheon, který deset minut před koncem rozhodl o výhře Eagles.
    "Letošní sezóna byla doposud pro mě a tým dobrá, do konce sezóny ale stále ještě zbývá půlka," varoval Harry Kane.

Burnley

Zatímco Tottenham o víkendu v lize zavázal, Burnley se v domácím zápase Premier League proti Queens Park Rangers dařilo. Domácí se ujali již ve dvanácté minutě vedení, když se prosadil Scott Arfield, na jeho gól ale po půlhodině hry dokázal odpovědět z penalty Charlie Austin. S psychikou Burnley to ale nic neudělalo a po pouhých pěti minutách od inkasovaného gólu mu vystřelil výhru Danny Ings.
    Vítězný gól Dannyho Ingse proti Queens Park Rangers.

Tottenham Hotspur: Vorm – Chiriches, Kaboul, Vertonghen, Davies – Stambouli, Townsend – Capoue, Paulinho – Rose, Soldado.
    Náhradníci: Lloris, Naughton, Dier, Dembélé, Chadli, Onomah, Kane.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Keane, Mee – Arfield, Jones – Kightly, Wallace – Sordell, Vokes.
    Náhradníci: Reid, Marney, Gilks, Barnes, Boyd, Lafferty, Ings.

Rozhodčí: Craig Pawson. Asistenti: J. Brooks, M. Scholes. Čtvrtý rozhodčí: S. Attwell.
    Nahlédněte do nádherné kabiny Tottenhamu Hotspur, jehož hráči za pár okamžiků vyzvou na White Hart Lane hostující Burnley. Potvrdí domácí roli favorita?

V bráně Spurs se dnes představí místo Hugo Llorise náhradní brankář Michel Vorm. V sestavě chybí možná trochu překvapivě Harry Kane a Nacer Chadli, kteří jsou připraveni zasáhnout do zápasu v případě potřeby z lavičky. V útoku se představí duo Danny Rose, miláček domácího publika, a Roberto Soldado. Hosté také nechali na lavičce jedno velké jméno, Danny Ings rozhodl poslední ligový zápas s Queens Park Rangers, dnes se ho ale manažer Burnley Sean Dyche rozhodl šetřit. Naopak druhý střelec z utkání proti QPR Scott Arfield v základní sestavě nechybí.
    Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Tottenhamem a Burnley bude moci za několik málo okamžiků začít. Komu držíte palce?

1

2
    Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu a Burnley může přejít do prvního útoku.

3
    Burnley právě vstřelilo branku!
    MARVIN SORDELL posílá Burnley do vedení a hned v úvodu zápasu šokuje nádhernou střelou White Hart Lane!! Marvin Sordell napřáhl na hranici šestnáctky k pohotovému halfvoleji a jeho fantastická střela vymetla levý horní roh Vormovy brány.
    Marvin SORDELL - 0:1

4
    Tak takovýto vstup do utkání čekal opravdu málokdo.

5
    Michael Duff předvedl dobrý obranný zákrok, Tottenham však bude zahrávat první rohový kop dnešního zápasu.

6
    Tottenham rohový kop nevyužil a Burnley se v pohodě ubránilo.

7
    Benjamin Stambouli zastavil další útok Burnley faulem. Faulovaným hráčem byl Kieran Trippier.

8
    ROSS WALLACE zvyšuje v osmé minutě z volného přímého kopu na 2:0!! Ross Wallace se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následnou střelu ve zdi tečoval ve výskoku Roberto Soldado, od jehož zad se míč odrazil mimo dosah brankáře Michela Vorma k levé tyči.
    Ross WALLACE - 0:2

9
    Spurs zůstali myšlenkami zřejmě v kabině a v úvodu zápasu za to tvrdě pykají, i když při druhém gólu si vybrali i trochu smůly. Na to se však nehraje.

10
    Tottenham právě vstřelil branku!
    PAULINHO dokázal bleskově odpovědět na druhý gól Burnley a vrací Tottenham zpět do zápasu!! Andros Townsend poslal do šestnáctky z pravé strany krásný centr, který uprostřed pokutového území prodloužil Roberto Soldado hlavou za sebe na Paulinha, jenž si míč zpracoval na prsa a střelou z první ho uklidil z bezprostřední blízkosti k pravé tyči.
    PAULINHO - 1:2

11
    Vypadá to vypadá, že dnes bude na White Hart Lane k vidění gólů jako máku.

12
    Kieran Trippier se snažil prosadit únikem po levém křídle, tam ho ale zastavil faulem Danny Rose. Standardní situace pro Burnley.

13
    Ze standardní situace pro bránu Michela Vorma žádné nebezpečí nevzniklo a Spurs mohli otočit hru.

14
    Spurs spěchali směrem vpřed, z jejich akce ale vzápětí nic nebylo, protože se dopustili útočného faulu.

15
    Danny Rose si počínal v souboji s Kieranem Trippierem příliš důrazně a byl mu odpískán faul.

16
    Ze zápasu uplynula čtvrthodina hry, během níž jsme viděli již 3 góly.

17
    Danny Rose je v úvodu zápasu hodně aktivní, jenže jeho střela před pár okamžiky byla zablokována a nikdo jiné se od té doby zatím do zakončení z domácího týmu nedostal.

18
    Spurs opět v držení míče a snaží se co nejdříve o vyrovnat.

19
    Andros Townsend se zbavil na pravém křídle svého protihráče a poté posílal do ohně přízemní centr, ten však dokázal před Robertem Soldadem odvrátit pozorný a dobře postavený Mike Duff.

20
    Benjamin Stambouli se stal druhým hráčem Spurs, který se dnes dostal ke střele, jeho pokus zpoza šestnáctky ale zamířil nad.

21
    Tottenham po hororovém vstupu do zápasu převzal iniciativu a nyní jsou to jeho hráči, kteří mají na vrh.
    Tottenham se poprvé střetl s Burnley v FA Cupu v roce 1906, kdy Spurs zvítězili zásluhou Woodwarda a Kylea 2:0.

23
    Dnes Spurs čisté konto neudrží a výsledek z roku 1906 se opakovat nebude.

24
    Andros Townsend se dostal na pravém křídle k dalšímu centru, který tentokrát srazil na rohový kop Scott Arfield.

25
    Spurs rozehráli druhý rohový kop v zápase, následný centr ale v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Tom Heaton.

26
    Benjamin Stambouli vypálil po přihrávce Dannyho Rose nebezpečně zpoza šestnáctky a jeho následná střela pravačkou zamířila jen o kousek vedle levé tyče! Nyní byli Spurs blízko vyrovnání.
    Benjamin Stambouli, který se během dnešního zápasu dostal ke dvěma střelám, v souboji se Scottem Arfieldem.

28
    Marvin Sordell si dobře pokryl míč tělem a na vlastní polovině si vykoledoval faul.

29
    Faulujícím hráčem byl Jan Vertonghen.

30
    Rose Wallace mohl vstřelit svůj druhý gól v dnešním zápase a opět poslat Burnley do dvoubrankového vedení, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila vedle levé tyče.

31
    Wallace pálil před pár okamžiky dobře, leč nepřesně.

32
    Myslím si, že pokud Spurs do konce prvního poločasu nevyrovnají, o přestávce přijde na hřiště jeden ze dvojice Harry Kane a Nacer Chadli.

33
    Tottenham je u míče a přechází do útoku.

34
    Andros Townsend se dostal na pravém křídle k centru, ten se ale následně stočil nad břevno brankáře Toma Heatona.
    Střelec druhého a zatím vedoucího gólu Burnley Ross Wallace, kterého jeho spoluhráči vynesli radostí do nebes.

35
    Benjamin Stambouli odcentroval z levé strany a následný centr do šestnáctky byl odvrácen pouze na kopačku Androse Townsenda, jehož pohotová střela skončila nad.

36
    Paulinho dobře zastavil útok Burnley a navíc byl faulován.

37
    Vzápětí byl na vlastní šestnáctce faulován Ben Davies a z útoku hostů opět nic nebylo.

38
    Danny Rose si naskakoval v šestnáctce na centr, před ním ho ale dokázal odvrátit na rohový kop dobrým defenzivním zákrokem Kieran Trippier.

39
    Následný rohový kop Burnley opět dokázalo odvrátit, tentokrát však pouze na kopačku obránce Spurs Younese Kaboula, který uprostřed šestnáctky pohotově vypálil, jeho pokus ale o pořádný kus minul pravý horní roh brány Toma Heatona.

40
    Hold Younes Kaboul není žádný kanonýr, za to v obraně byste s ním nechtěli přijít do souboje.

41
    Burnley přechází do útoku a do šestnáctky zřejmě bude směřovat centr.

42
    Centr vzápětí skutečně přišel, a to z kopačky Bena Meeho, Spurs ho ale bez větších potíží odvrátili do bezpečí.

43
    Míč odvracel pozorný obránce Vlad Chiriches.

44
    Roberto Soldado měl na kopačce vyrovnávací gól!! Andros Townsend rozjel bleskový protiútok Spurs a krásnou přihrávkou z pravého křídla našel na vzdálenější tyči nabíhajícího Roberta Soldada, který mohl míč uklidit do prázdné brány, jenže míč z obrovské blízkosti napálil do břevna.
    Roberto Soldado nevyužil obrovskou šanci a poté skončil na kolenou.

45
    Co by Roberto Soldado více chtěl?

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45+1
    Žlutou kartu dostává Scott Arfield (Burnley FC).

45+2
    Před pár okamžiky to smrdělo gólem, nyní už to ale brankou voní, protože se prosadil ETIENNE CAPOUE!! Burnley dokázalo na přední tyči odvrátit centr Bena Daviese z levé strany, jenže pouze před vlastní pokutové území, kde si na míč naběhl Etienne Capoue a přízemní střelou ho napálil přesně k levé tyči.
    Ettiene CAPOUE - 2:2

45+2

Tottenham prožil doslova katastrofální vstup do utkání, když během pouhých osmi minut inkasoval dva góly z kopačky Marvina Sordella a Rosse Wallace. Spurs ale vzápětí rychle vrátil do hry Paulinho a od té doby domácí dominovali. Roberto Soldado napálil krátce před přestávkou do břevna, poté už se ale White Hart Lane mohlo radovat z vyrovnávacího gólu, o který se postaral Ettienne Capoue. Skóre po prvním poločase. Tottenham 2 Burnley 2.
    Radost hráčů Burnley po vstřelení dvou gólů z úvodu zápasu, manažerovi Seanu Dychemu ale zmizel smích ze tváře, když v závěru poločasu vyrovnal na 2:2 Etienne Capoue.

Vracíme se zpět na White Hart Lane, kde v prvním poločase nouze o góly nebyla. Zatímco první vzájemné střetnutí v FA Cupu nabídlo dva góly, a to až během druhého poločasu, dnes jsme byli během úvodních 45 minut svědky hned čtyř gólů. Čeho se dočkáme po přestávce? Dokáží Spurs dotáhnout obrat do úspěšného konce nebo Burnley favorita opět zaskočí?

46

46
    Ostrý vstup Spurs do druhého poločasu, Paulinhovu střelu zpoza šestnáctky ale zablokoval dobře postavený Ben Mee.

47
    Vlad Chiriches vzápětí posílal před bránu hostů dobrý centr, ten však dokázal odvrátit Michael Keane.

48
    Burnley sice obstaralo výkop druhého poločasu, po něm se ale jeho hráči nejsou schopni na míči udržet.

49
    Andros Townsend se prosadil na pravém křídle a poté našel Vlada Chirichese, jehož následný pokus byl sražen mimo.

49
    Před pár okamžiky mu to nevyšlo, po pár sekundách se ale VLAD CHIRICHES gólu dočkal a dokonává obrat Tottenhamu!! Vlad Chiriches se dostal v šestnáctce po Paulinhově centru z rohového kopu k míči a po skvělém náběhu ho hrudí ve výskoku dorazil z bezprostřední blízkosti přesně k pravé tyči.
    Vlad CHIRICHES - 3:2

50
    Burnley se snaží rychle odpovědět.

51
    Michael Knightly nebezpečně vypálil pravačkou zpoza šestnáctky a jeho následná střela směřovala přesně k pravé tyči, Michel Vorm ale vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu za svá záda nepustil!

52
    Na White Hart Lane se potvrdilo staré známe přísloví nedáš dostaneš a Tottenham se ujímá po trefě Dannyho Rose dvoubrankového vedení 4:2!! Roberto Soldado našel na vzdálenější tyči přesným přízemním centrem z pravé strany nabíhajícího Dannyho Rose, který ve skluzu dopravil míč z velké blízkosti do brány.
    Danny ROSE - 4:2

53
    Zatímco vstup do utkání Tottenhamu nevyšel, tak úvod druhého poločasu je ze strany Spurs perfektní.

54
    Převahu a dominanci Spurs dokonale potvrzují následující statistiky...

55
    STŘELY CELKEM: Tottenham 11 Burnley 4

56
    STŘELY NA BRÁNU: Tottenham 6 Burnley 3

57
    Michael Kightly to vzal na sebe a zpoza hranice pokutového území vypálil, jeho střela ale byla zablokována.
    Vlevo Ettiene Capoue, který vyrovnal před přestávkou na 2:2, a napravo Vlad Chiriches, jenž obrat krátce po ní dovršil.

59
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Rose, přichází Chadli.

60
    Danny Rose za obrovského potlesku White Hart Lane odešel ze hřiště a přepustil místo Naceru Chadlimu.

61
    Paulinho rozehrál rohový kop, který hlavou odvracel dobře postavený Kieran Trippier.

62
    Younes Kaboul posílal do ohně dobrý centr, po kterém se natahoval střídající Nacer Chadli, zasáhnout ho však nedokázal.

63
    DRŽENÍ MÍČE: Tottenham 59% Burnley 41%

65
    Etienne Capoue a Vlad Chiriches si chtěli míč na pravém křídle vyměnit, do jejich kombinace ale dobře vložil nohu Ben Mee.

66
    Tottenham má skutečně velkou převahu a po dokonání obratu je na koni.

67
    Roberto Soldado dokázal velkou pohodu a sebevědomí Spurs, když se zbavil obránce a poté přízemní střelou zpoza šestnáctky těsně minul levou tyč!

68
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Trippier, přichází Reid.

69
    Střelec druhého gólu Burnley v dnešním zápase Ross Wallace se pokusil dostat hosty na dostřel, jeho pokus ze střední vzdálenosti ale skončil mimo.

70
    Scott Arfield hledal Marvina Sordella, jejich kombinaci ale překazil Jan Vertonghen.

70
    Žlutou kartu dostává Chiriches (Tottenham Hotspur).

71
    Vlad Chiriches zajel do Michaela Kightlyho a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

71
    Ross Wallace se postavil k rozehrání volného přímého kopu, ten ale skončil pouze na Nacerovi Chadlimu, který ho zablokoval.

72
    ŽLUTÉ KARTY: Tottenham 1 Burnley 1

73
    Tottenham připravuje druhé střídání.

74
    V dresu Tottenhamu si dnes podle všeho odbude svůj debut Joshua Onomah.

75
    Andros Townsend vybojoval volný přímý kop a následně ho rozehrál, jeho pokus ale zablokoval Marvin Sordell.

76
    Younes Kaboul se přece jen mohl dočkat gólu, ke kterému byl nyní hodně blízko, Tom Heaton ale dokázal jeho přízemní střelu fantastickým zákrokem zneškodnit!

76
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jones, přichází Marney.

76
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Townsend, přichází Onomah.
    Dres s číslem 47 nebyl nažehlen zbytečně. Joshua Onomah vyběhl na trávník, aby si odbyl v dresu Spurs svůj debut.

77
    Na hřiště přišel za velkého potlesku záložník Joshua Onomah, který velkou nadějí akademie Tottenhamu.

78
    Joshua Onomah byl třikrát na lavičce, včetně předchozího zápasu na Turf Moor, šanci však dostal až dnes.

79
    Mauricio Pochettino pošle do hry další čerstvou sílu na lavičce Spurs se připravuje poslední střídání.

80
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Chiriches, přichází Dier.

81
    Harry Kane dnes příležitost nedostane a za současného stavu to ale není ani potřeba.

82
    Ettiene Capouene dostal prostor ke střele, jeho pokus zpoza šestnáctky ale zamířil hodně mimo.

83
    FAULY: Tottenham 5 Burnley 5

84
    Fauly jsou jedinou statistikou, která je v dnešním zápase vyrovnaná, ve všech ostatních má převahu Tottenham.

85
    Benjamin Stambouli posílal před bránu Burnley centr, který byl sražen do náruče Toma Heatona.

86
    Roberto Soldado nastřelil v závěru prvního poločasu břevno a nyní si to mohl po Paulinhově skvělém centru vynahradit, Tom Heaton ale vytáhl úžasný zákrok a jeho střelu směřující k levé tyči dokázal zastavit!

87
    Burnley sáhne ke střídání, na lavičce už se vysvléká George Boyd.

88
    Žlutou kartu dostává Knightly (Burnley FC).

89
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Wallace, přichází Boyd.

90
    Nacer Chadli si vykoledoval faul a odměnou mu bylo rozehrání volného přímého kopu, z něhož hvězda Spurs pálila jen těsně mimo!

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Clarets vstřelili během úvodních osmi minut 2 góly, nyní už na ně mají ale jen celých 120 sekund.

90+3

Tottenham prožil katastrofální vstup do utkání, ten ho ale nakopl k fantastickému výkonu. Sordell a Wallace poslali Burnley během pěti minut v úvodu střetnutí do dvoubrankového vedení, ještě do přestávky ale dokázali vyrovnat Paulinho a Capoue a obrat po přestávce dovršil Chiriches s Rosem, kteří se pro změnu prosadili v rozpětí čtyř minut a Burnley to i s úroky vrátili. Tottenham zvládl odvetný zápas 3. kola FA Cupu a v nejstarší klubové soutěži pokračuje dál. Konečný výsledek. Tottenham 4 Burnley 2. (22:56:12)
    Tottenham a Chelsea jsou jedinými britskými týmy, které od začátku sezóny stále figurují ve všech soutěžích.

Tomáš Reiner

Branky: 10. Paulinho, 45+2. Capoue, 49. Chiriches, 52. Rose – 3. Sordell, 8. Wallace

Karty:   70. Chiriches (TOT) – 45+1. Arfield (BLY), 88. Knightly (BLY)

Tottenham Hotspur: Vorm – Chiriches (80. Dier), Kaboul, Vertonghen, Davies – Stambouli, Townsend (76. Onomah) – Capoue, Paulinho – Rose (59. Chadli), Soldado.

Burnley FC: Heaton – Trippier (68. Reid), Duff, Keane, Mee – Arfield, Jones (76. Marney) – Kightly, Wallace (89. Boyd) – Sordell, Vokes.