Ne
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
1. SC Vítkovice
Úterý 20.01.2015, 17:30 • Hala Opava • Pohár České pojišťovny - ženy

To znamená další trofej pro Vítkovice! Na hrací ploše vypukla obrovská radost. Nejlepšími hráčkami jsou vyhlášeny pražská Lucia Košturiaková a vítkovická Michaela Šponiarová. Hráčky Herbadentu si nyní převezmou stříbrné medaile a následovat budou samozřejmě ty zlaté pro Vítkovice. To je z tohoto utkání vše, nezapomeňte ale ani na to mužské, to startuje ve 20:30. Prozatím na počtenou. (19:40:57)

67:26
    Veronika ENENKELOVÁ - 2:3

67:26
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A tato kombinace znamená vítězství! Z rohového prostoru se nakonec balónek dostal k VERONICE ENENKELOVÉ, která ani na vteřinu nezaváhala a poslala míček milimetrovou střelou k levé tyčce. Asistence: Ivana Šupáková.

67:11
    Od poloviny hřiště kombinují hráčky Vítkovic.

66:19
    Nervozita s každou minutou stoupá, diváci s napětím sledují bitvu ve finálovém duelu. Ženy obou celků předvádějí parádní florbal plný akcí, které zatím v rámci prodloužení zůstávají neproměněny.

65:06
    Zaplněná část haly podporuje obě mužstva, Vítkovice mají ke vstřelení branky o něco blíže, ale to nemusí být rozhodujícím faktorem.

64:32
    Šance střídá šanci, infarktové utkání bude napínavé až do samotného konce.

63:54
    Kombinuje Herbadent, ale po zaváhání je v šanci tým v modrém.

63:21
    Střela přichází z hole Ratajové, branku přeletěla jen o kousek.

62:58
    Z útočného rohu musí Vítkovice pelášit zpátky, jenže ani Herbadent se v útočné fázi neudržel.

62:26
    Ani jednomu týmu se nedaří dostat ke střele.

61:57
    Oba týmy se perou o vítězství dost tvrdě, rozhodčí se snaží hru nechat hrát a zbytečně nepřerušovat.

61:22
    Vítkovice rozehrávají z vlastního pravého rohu, ale jsou napadány. To je posouzeno jako faul, ovšem zaváhání přichází znovu, ale potrestáno nebude, střela míří nad.

60:46
    Hra se odehrává převážně na polovině Herbadentu, ovšem i on se snaží dostat do střelecké šance.

60:02
    Míček přímo z buly putuje ke Kubíčkové, která se snaží co nejrychleji rozehrát na hole svých hráček.

60:01

Třetí třetina je také minulostí, v jejím samotném závěru se podařilo hráčkám z Prahy srovnat a tudíž budeme pokračovat desetiminutovým prodloužením.

60:00

59:59
    V poslední vteřině pálí Halfarová, ale těsně branku minula.

59:29
    Vítkovice se držely v útoku, ale o míček přišly. Řada je na soupeřkách, kterým ale brání brankářka Kubíčková.

59:08
    Oddechový čas pro Vítkovice.

58:43
    Závěr utkání se blíží a oba týmy chtějí zvítězit. Ani jednomu se zatím nedaří skórovat.

57:57
    Vítkovice se snaží rychle zareagovat a vedení vrátit na svou stranu, jenže na koni jsou Pražanky.
    Denisa ŠTEGLOVÁ - 2:2

56:07
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Je překvapivě vyrovnáno, vzhledem k tomu, jak Vítkovice měly herně navrch. Z protiútoku nejdříve vypálila Pilíková, což Kubíčková vyrazila, jenže odkryla branku. Z rohu si s míčkem vyjela DENISA ŠTEGLOVÁ do střeleckého úhlu a svou přizvednutou střelou srovnává stav utkání.

55:25
    Hráčky z hlavního města už pelášily do akce, ale obrana zasahuje a útočí znovu Vítkovice.

54:34
    Ke střele se odhodlávala Mandátová, chvíli zaváhala, ale následně pálí na vzdálenější tyč. Míček minul branku o malý kousek.

53:51
    Hraje se na polovině Herbadentu, ten sice získal míček, ale špatně se dostává do útoku.

53:06
    Po rozehrávce v pravém rohu musí úřadovat Kuchyňková, který ukrývá míček mezi nohama.

52:16
    Ferenčíková se snaží dostat do střely, ale soupeřky si její počínání pohlídaly.

51:37
    Útočný faul zastavil šanci Vítkovic. Na druhé straně chtěl hrozit Herbadent, ale Kubíčková mu akci překazila.

50:46
    Vítkovice jsou aktivnější, hru mají pod kontrolou a to i tu obrannou.

50:14
    Kvůli televiznímu utkání přichází na řadu komerční přestávka, za mají okamžik se bude opět pokračovat ve hře.

49:21
    Herbadent se po delší době dostává k balónku, ale soupeřky dobře napadají přihrávky a příliš prostoru na útok není.

48:35
    Velkou podporu dnes mají hráčky prozatím vedoucího týmu. A o to víc se snaží na hřišti, počínají si velmi bojovně a z každé šance se snaží vytěžit maximum.

47:28
    Kubíčková se v brance trochu nudí, u míčku se zdržují totiž její spoluhráčky, které napadají branku Kuchyňkové.

46:02
    Herbadent se snaží prosadit do šance, jenže v obranné fázi si vítkovické hráčky počínají zkušeně.

45:11
    Halfarová s Ratajovou unikly po lajně, nakonec ale finální přihrávku sebraly protihráčky a ke střele už nedošlo.

44:26
    Po střele Kubíčková vyrazila maskou a Slavíková se snažila dorazit, skákavý míček však do branky nezamířil.

43:37
    Herbadent se snažil uklidnit hru a založit útočnou akci, nakonec je faulován a v útoku zůstane.

42:46
    Vítkovice se usazují na útočné polovině, ovšem kombinace nebyla ideální a tak se ke střele dostala Slavíková, ovšem neuspěla.

41:38
    Míček cestuje mezi hokejkami Herbadentu a Vítkovic.

40:16
    Buly v poslední třetině vyhrály Vítkovice. Herbadent se snažil zahrozit, ale k míčku se však dostaly Vítkovice.

40:01

Skončila druhá třetina, ve které přišly na řadu hned tři branky. Nejdříve skóre utkání otevřela Ratajová, kterou po dvou minutách napodobila Šponiarová a Vítkovice vedly již o dvě branky. Soupeřky z Prahy to ale nevzdaly a srdnatě bojovaly, což vyústilo v krásnou branku z pravé strany Košturiakové. Třetí třetina začne zhruba v 18:52.

40:00

39:57
    V posledních vteřinách ještě vyráží do šance Paloncyová, ale v zakončení přestřelila.

39:38
    Nakonec ještě útočí soupeřky, jejich pokusu ale míří mimo branku.

39:15
    Hra je často přerušována a menší nátlak si vytvářejí Vítkovice.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    Oba celky bojují o šanci ještě v závěru druhé třetiny skórovat.

38:05
    Útočný faul znamená pro ženy z hlavního města ztrátu míčku a návrat na vlastní polovinu.

37:52
    Dnešní utkání sleduje 784 diváků.

37:12
    Sládečkovou obraly soupeřky o balónek, ale nakonec jej Vítkovice vybojovaly zpět.

36:25
    Zřejmě nacvičený signál chtěly zahrát hráčky Herbadentu, ale příliš se jim nezadařilo.

35:47
    Do protiútoku se vydala Šponiarová, jejíž pokus nakonec míří nad branku.

34:50
    Na druhé straně měla plné ruce práce Kubíčková, útočnice Herbadentu ale nakonec neuspěla.

34:03
    Tým z nedaleké Ostravy zbytečně chybuje, nakonec se ale ke střele dostává Paloncyová k pravé tyčce, ovšem Kuchyňková v poslední chvíli vyráží.

33:16
    Mužstva střídají a u balónku se drží Herbadent. Přihrávku ale vystihla Ferenčíková, která okamžitě pelášila na branku, nakonec však akce končí útočným faulem.

32:37
    U míčku jsou Vítkovice a snaží se opět kombinovat, ale ne příliš úspěšně.
    Lucia KOŠTURIAKOVÁ - 1:2

31:33
    Hráčkám z hlavního města se daří snížit na rozdíl jedné branky. Z pravého křídla totiž přichází gólový atak, jež proměňuje LUCIA KOŠTURIAKOVÁ a zvyšuje tak naději svého týmu na obrat. Asistence: Zuzana Hubáčková.

31:11
    Na polovině u mantinelu rozehrává Enenkelová, které se společně se spoluhráčkami snaží vytvořit další gólovou akci.

30:57
    Kubíčková čelí velkému množství střel, ale zatím statečně odolává a drží čisté konto.

29:33
    Hraje se velmi aktivní florbal, na obou stranách je vidět bojovnost a Kubíčková má plné ruce práce, jelikož Pražanky tvrdě bojují o kontaktní branku.

28:19
    Herbadent utkání nevzdává a snaží se snížit na rozdíl jediné branky. Míček se dostal za Kubíčkovou, ale do branky se díky obraně nedostává.
    Michaela ŠPONIAROVÁ - 0:2

27:22
    Vítkovický nátlak se vyplatil, po okupování branky soupeřek se do zakončení prodrala MICHAELA ŠPONIAROVÁ, která zvyšuje náskok svého týmu zakončením z pravé strany. Asistence: Veronika Enenkelová.

26:43
    Vítkovice jsou opět v útoku a hra se odehrává v jejich režii.
    Denisa RATAJOVÁ - 0:1

25:10
    Naopak tlak Vítkovických se vyplatil a po rychlé kombinaci otevírají stav dnešního finálového utkání. Přesný míček poslala Sládečková před branku, kde úřaduje DENISA RATAJOVÁ, jejíž rána zapadla přesně za záda Kuchyňkové. Asistence: Hana Sládečková.

24:55
    Herbadent určitou část našeho výpadku zatlačil Vítkovice, ale nedokázal skórovat.

Omlouváme se za technické problémy.

20:13
    Druhá třetina začíná z obou stran kombinačně, Herbadent se dostává ke střele první a Kubíčková skvěle zasahuje.

20:01

První třetina je již minulostí, v ní jsme se branky prozatím nedočkali. Na obou stranách bylo k vidění několik nadějných šancí, ovšem brankářky obou týmu jsou zatím naprosto stoprocentní. V hale panuje skvělá atmosféra, za tím stojí především fanoušci nedaleko sídlících Vítkovic, ale i Herbadent zde má svou podporu. Druhá třetina začne přibližně v 18:09.

20:00

19:57
    To mu už ale nevyjde, míček je mimo útočnou polovinu a Vítkovice tak nápor přečkaly bez inkasované branky.

19:30
    Herbadent v přesilové hře zamyká vítkovický tým a snaží se skórovat.

19:18
    Máme tu první vyloučení, za blokování hokejky míří na dvě minuty mimo hru Hana Sládečková.

19:01
    Právě začala poslední minuta první třetiny.

18:49
    Mandátová rozjíždí akci ze středu hřiště, Vítkovice vytahují hru, ovšem po faulu o míček přišly.

18:25
    Sládečková je faulována na vlastní polovině a získává tak rozehrávku pro svůj tým.

17:27
    Halfarová rozehrává se Šupákovou, ale nechaly se o míček obrat. Pokus Herbadentu zaváhání využít ale úspěšný není.

16:39
    Hra se trochu zklidnila, míček mají hráčky v oranžovém, ale dlouhý míček končí až u Kubíčkové a bez jakéhokoli ohrožení.

15:54
    K zakončení se dostává Barbora Stará a její ráno chytá Kubíčková dokonce ve stoje.

15:06
    Nyní to opět zkouší Vítkovice, jenže Herbadent je připraven a nenechal je ani zakončit.

14:15
    Ženy rytíře Vítka se musí bránit útočným nájezdům v podání svých soupeřek. Obrana i brankářka Kubíčková však situaci zvládají s přehledem.

13:39
    Nakonec Kuchyňková musí čelit nadějnému ataku hráček Vítkovic, ale zvládla to skvěle.

13:12
    Kuchyňková při zásahu utržila ránu do ruky, ale hra pokračuje a její spoluhráčky rozehrávaji.

12:20
    U míčku se zdržují hráčky Vítkovic a usazují se v útočné fázi. Kombinaci ale přerušuje po nepřesné přihrávce Košturiaková.

11:37
    Kubíčková zasahuje hned dvakrát po sobě a využívá všech části těla, jen aby zabránila inkasované brance. Podařilo se jí to na výbornou, za což sklízí zasloužený potlesk.

10:23
    Rozehrávka vyšla ostravským hráčkám dobře a ke střele se dostává Sládečková, ovšem Kuchyňková je i tentokrát připravena a ránu likviduje.

10:07
    Volný úder pro Vítkovické hráčky, které mají čas na promyšlenou, kvůli televiznímu vysílání.

09:35
    V utkání je k vidění hodně faulů, tentokrát z rohu rozehrával Herbadent, míček nakonec pouze proletěl kolem brankoviště a k zakončení nedochází.

09:06
    Kubíčková se dostává k míčku častěji než její kolegyně v protější brance a obě zatím drží své týmy.

08:08
    Mandátová okradla soupeřky o balónek, který po lajně míří kupředu, jenže se ho zmocňují znovu hráčky Herbadentu a na vlastní polovině vyčkávají, až jejich mužstvo dostřídá.

07:37
    Hraje se nahoru a dolů, oba týmy se perou o titul velmi aktivní hrou. Šance zatím úspěch nemají, jelikož obrany na obou stranách odvádějí dobrou práci.

06:53
    Naopak Herbadent se prodral blízko brance, kde však i tentokrát zasahuje Kubíčková, která se snaží i rychle rozehrát a vyslat své spoluhráčky do další šance.

06:07
    Na hrací ploše je další pětka a do šancí se snaží drát vítkovické ženy, jenže ke střele se nedostávají.

05:37
    Další faul pro tým vedený jako domácí, nepřesné přihrávky jej ale připravují o pokus atakovat branku soupeřek.

04:58
    Po rozehrávce v podání Herbadentu se svádí boj o šanci ve středu hřiště, úspěšnější jsou hráčky z hlavního města, ale ke střele se přes precizní obranu Vítkovic nedostávají.

04:23
    Míček si ale brzy sbírá Kuchyňková, která rychle rozehrává na hole svých spoluhráček.

04:11
    Oba týmy střídají po faulu, kdy bude rozehrávat ostravské mužstvo z levého růžku.

03:27
    Balónek střídá často majitele, nakonec se usadil u hráček v oranžových dresech a další pokus kryje Kubíčková.

02:49
    I Vítkovice se dostávají do nadějné šance, ale brankářka Kuchyňková také střeží svou branku prozatím bezchybně.

02:13
    Další střela na straně pražského celku, tentokrát pálila Čapková, ale Kubíčková opět bez zaváhání pokus zneškodnila.

01:26
    Vítkovické hráčky se usadily na útočné polovině, ovšem do zakončení se nedostávají.

00:47
    První střela ale přichází po protiútoku ze strany Herbadentu, ovšem Kubíčková je připravená a s klidem chytá.

00:06
    Úvodní buly vyhrály Vítkovice, nechaly se ale zatlačit na vlastní polovinu, odkud se budou chtít poprvé kombinačně prosadit do střelecké šance.

00:01

Základní pětka obou týmů:

Herbadent Praha 11 SJM:
    Kuchyňková – Stará, Ferencová, Košturiaková, Šteglová, Steinbachová

1. SC Vítkovice:
    Kubíčková – Laitinenová, Mandátová, Kociánová, Léblová, Šupáková

V opavské hale zazněla česká hymna, nyní budou následovat pokřiky u obou branek a pohárové finále bude moci začít.

Herbadent Praha 11 SJM: Kuchyňková (Heralová) – Stará, Ferencová, Košturiaková, Šteglová, Steinbachová – Pilíková, Billá, Slavíková, Sádková, Kubišová – Nordinová, Kleinová, Hubáčková, Čapková, Ziminaová – B. Polívková, A. Polívková, Krupnová

1. SC Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Laitinenová, Mandátová, Kociánová, Léblová, Šupáková – Halfarová, Vobořilová, Sládečková, Ferenčíková, Ratajová – Pastušková, Klapitová, Paloncyová, Šponiarová, Enenkelová – Hložánková, Miksová, Šrotová

Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný.

Hezký podvečer z Opavy, kde se dnes uskuteční v první řadě finále Poháru České pojišťovny v podání ženských týmů Herbadent Praha 11 SJM a 1. SC Vítkovice.

Proti sobě se tak postaví obhájkyně loňského pohárového titulu a úřadující extraligové šampionky. Herbadent si tak vybojoval zaslouženou šestou účast ve finále pohár v řadě. Vítkovice se loňského ročníku neúčasnily a tak začínaly již prvním kolem. V tabulkovém systému ani jednou nezaváhaly a postoupily rovnou do osmifinále.

1. SC Vítkovice – TJ MJ Chodov 3:2p

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Nikol Kuncová

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 32. Košturiaková (Hubáčková), 57. Šteglová (Pilíková) – 26. Ratajová (Sládečková), 28. Šponiarová (Enenkelová), 68. Enenkelová (Šupáková)

Ne: Kuchyňková (Heralová) – Stará, Ferencová, Košturiaková, Šteglová, Steinbachová – Pilíková, Billá, Slavíková, Sádková, Kubišová – Nordinová, Kleinová, Hubáčková, Čapková, Ziminaová – B. Polívková, A. Polívková, Krupnová

Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný