Technika Brno – Nový Jičín 2:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 4:2 (kon.) | Břeclav – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Nymburk – Tábor 1:7 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Bílina – Pelhřimov 5:1 (kon.)
Sokolov – Mor. Budějovice 10:2 (kon.) | Kobra – Řisuty 6:2 (kon.) | Trutnov – Děčín 1:2 (kon.)
Jablonec n/N – Klatovy 6:5 (po pr.) | Jindř. Hradec – Kolín 1:7 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 24.01.2015, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ

Vsetínští dramatický závěr zvládli a díky vítězství nad Porubou se vracejí na druhé místo tabulky. Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášení Ondřej Slováček za Vsetín a za hosty brankář Radek Tihlář. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek sobotního večera i víkendu. (19:44:46)

60:00

59:40
    Hulva napálil kotouč do Tichého od nějž se odrazil mimo ledovou plochu.

59:32
    Po obrovském závaru před vsetínskou brankou zůstal na ledě otřesen Kilnar, rozhodčí zpětně vylučuje za vysokou hůl Grebenjuka. Tak nyní má Poruba možnost hrát v šesti proti čtyrem.

59:16
    Hosté to zkusí v šesti! Vsetín už je v pěti.

59:01
    Vsetín nevpouští Ostravany do útočného pásma.

58:31
    Vsetín se znovu osvobozuje.

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Porubský Vrána posunul branku a rozhodčí vykazuje hosty do středního pásma.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Vsetín se osvobozuje.

57:15
    Pro změnu dostane možnost ke srovnání Poruba, Ondráček to v útočné snaze přehnal a fasuje dvě minuty za vysokou hůl.

56:47
    Přesilová hra nebyla ani jedinkrát přerušena, hosté kompletní.

55:38
    Vsetín ostřeluje Tihlářovu branku, porubský brankář zatím drží naděje svého týmu nad vodou.

54:47
    Valaši mohou dnešní utkání rozhodnout, na dvě minuty je vyloučen porubský Kryzel, nejprve za hákování a posléze vyfasoval osobní trest do konce utkání. Stejně jako v podzimním utkání na Lapači, i tentokrát porubský matador nedohraje.

53:33
    Hrubá chyba obránce Tichého, trestat mohl Zachar, Hromada vyrazil kotouč vysoko nad sebe a posléze si jej našel a stihl ještě rozehrát.

51:51
    Dnešní utkání sleduje 1388 diváků.

50:44
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do kontaktu! David Zachar se rozjel v vlastního obranného pásma a dostal se až před Hromadu, vsetínský brankář jeho šanci vyrazil, ale odražený kotouč od brusle JAKUBA SCHWARZE dostala do branky. Asistence: David Zachar, Jakub Peslar.

50:04
    Nyní se postaral o trochu vzruchu Daniel Vaněk, z mezikruží však trefil pouze připraveného Tihláře.

49:29
    Závěrečná třetina příliš hokejové krásy nepobírá, hra je plná nepřesností na obou stranách.

48:48
    Podešva nalezl před brankou volného Zúbka, ten vyzkoušel kličku do bekhendu, ale na Tihláře nevyzrál!

47:50
    Porubě se nedaří založit útočnou akci, což domácím vyhovuje.

46:40
    Příznivci Poruby předčasně poděkovali svým hráčům za výkon a opustili prostory zimního stadionu, Ostravané se tak o výsledek budou muset porvat bez nich.

46:17
    Kotouč končí na vsetínské střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

45:25
    Nyní už se Poruba do útočného pásma dostala, a Kilnar zkoušel prostřelit Hromadu, ten kotouč vyráží do rohu.

44:15
    Vsetínští svého hosta z Poruby nepouštějí do vážnějších šancí a z brejkových situací se snaží zahrozit na druhé straně.

43:26
    Hromada nyní raději přerušil hru, Poruba tak získává vhazování v útočném pásmu.

42:16
    Vítek mohl upalovat osamocen na branku, ale čárový rozhodčí jej přerušil pro postavení mimo hru.

41:10
    Rozjetý Grebenjuk se dostal ke střele z levého křídla, vypálil a Tihlář jeho střelu ukryl ve své moci.

40:16
    Poruba se hned dere do útočného pásma.

40:01

Druhou třetinu ovládlo domácí mužstvo v poměru 2:0. Vedení Vsetínu zajistila elitní formace domácích, na které měli zásluhu všichni její útočníci, když do prázdné branky korunoval pěknou akci Vítek. Poruba byla následně chvíli aktivní, ale Vsetínští nakonec odskočili na dvoubrankové vedení a znovu to bylo po skvěle sehraném protiútoku, který tentokrát zakončil ruský zadák Alexander Grebenjuk. Vsetín má před třetí třetinou slibně nakročeno k bodovému zisku, ale Poruba určitě není mužstvo, které hodí flintu do žita. Nenechte si ujít třetí třetinu, která započne přibližně v 19:10.

40:00

39:51
    Vránovu ránu přes obránce Hromada likviduje, vhazování v útočném pásmu Poruby.

39:07
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Znovu oku lahodící akce v podání domácích borců. Tentokrát se rozjel Slováček, za modrou čárou předložil kotouč Amruzovi, ten sjíždějícímu Slováčkovi vrátil a vsetínský mladík pak na zlatém podnose připravil branku ALEXANDRU GREBENJUKOVI. Asistence: Ondřej Slováček, Martin Ambruz.

38:17
    Utkání se znovu kouskuje, tentokrát jej přerušuje icing Poruby.

37:42
    Hra nyní nepřináší příliš atraktivní podívanou, kotouč má adresu převážně ve středním pásmu.

36:21
    Úmyslný ofsajd na straně Vsetína, vhazuje se před Hromadou.

35:25
    Červenka se rozjel po křídle a kolem obránce se dostal před Hromadu, kotouč však pokračoval dál a porubský útočník zakončit nestačil.

34:42
    Souhra Ondráčka s Podešvou končí po střele druhého jmenovaného v lapačce Tihláře.

34:03
    Poruba je v této fázi hry aktivnějším týmem a snaží se nalézt cestu k vyrovnávací brance.

33:42
    Baca od modré otestoval Hromadovu pozornost, vsetínský brankář vyráží.

33:04
    Kolařík nyní schoval střelu a vyslal ji přes chumel těl před Tihlářem, porubský brankář si však černou placku našel a střelu vyrazil.

32:38
    Poruba pokračuje v náporu Hulva zpoza branky našel Seidlera, jeho okamžitá střela mířila do branky, ale Hromada na poslední chvíli vyrazil svou lapačkou!

32:04
    Krušné chvíle Valachů ještě nepominuli, bránici čtveřice plus jeden navracející Haloda si prodlouží střídání z důvodu zakázaného uvolnění.

31:50

31:21
    Kotouč je opět mimo ohrožení vsetínské brány.

31:00
    Vsetín se po dlouhé době osvobozuje a domácí střídají.

30:45
    Poruba svírá vsetínské v jejich obraném pásmu, ale zatím se nikdo z červených neodhodlal ke střele.

29:50
    Přesilová hra pro hosty, Haloda dvě minuty podražení.

29:27
    Dvě obrovské příležitosti Vsetína, nejprve se řítil osamocen na branku Ambruz, mezi nohy však nezamířil přesně, posléze se po nahození Tichého dostal k šanci ještě Slováček, ale Poruba tento závar ustála.

28:40
    Podešva se dostal s kotoučem do souboje jeden na jednoho, místo střely volil přihrávku, na kterou však Ondráček nedosáhl.

27:50
    Skvěle zakončený protiútok Vsetína! Domácí šli ve třech proti jednomu obránci, Daniel Vaněk předložil kotouč Kolaříkovi, zdálo se, že vsetínský útočník bude už zakončovat, ale ještě vylepšil pozici pro DAVIDA VÍTKA a ten už neměl problém uklidit kotouč do brány. Asistence: Jan Kolařík, Daniel Vaněk.

27:15
    Javínova střela od modré čáry končí až v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.

25:59

25:40
    Poruba znovu vyhazuje.

25:15
    Haloda dostal nabito od Slováčka, střela mu však vůbec nesedla.

24:41
    Vrba zkoušel vyslat do samostatného úniku Vaňka, vsetínský kapitán však kotouč nezpracoval a ten doklouzal až do rukavice brankáře Tihláře.

24:28
    A znovu je kotouč až u Hromady.

24:07
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.

23:59
    Vsetín si podruhé v utkání zahraje přesilovou hru, dvě minuty za podražení fasuje Červenka.

23:19
    Icing Vsetína.

22:51
    Buček tentokrát trefil pouze brankáře Hromadu, Vsetín vyráží do protiútoku.

21:40
    Hromada nyní před dotírajícím Krayzelem přikryl kotouč a bude se vhazovat po jeho pravici.

21:09
    Vsetínskou nadvládu nad útočným pásmem nyní přerušuje ofsajd.

20:30
    David Vítek si vyjel zpoza branky do střelecké pozice, rozvlnil však pouze boční síť branky.

Druhou třetinu zahajuje zakázané uvolnění Poruby.

20:01

Úvodní třetina přinesla hokej plný přerušení. Oba celky si zahrály jednou v početních výhodách. Jako první využili tu svou hosté z Poruby. Vsetín se ve čtyřminutové početní výhodě trápil, ale vyrovnání přeci jen přišlo z hole Jana Kolaříka. Zelenožlutí byli poté aktivnějším týmem a zásluhou Lukáše Vrby skóre otočili. Hosté se však stihli vzpamatovat ještě před přestávkou a Martin Bůček uzavřel vyrovnávací trefou úvodní třetinu. Prostřední pasáž utkání započne přibližně v 18:22.

20:00

19:20
    Báchor vypálil od modré, jeho ránu Tihlář vyrazil.

18:54
    Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu a dokázali rozhodit vsetínskou obranu. Přihrávku mezi kruhy obdržel MARTIN BUČEK a na Lapači je znovu srovnáno. Asistence: Petr Seidler, Miroslav Javín.

17:58

17:45
    Poruba se snaží nalézt odpověď na vedoucí branku Vsetína, ale již poněkolikáté v dnešním utkání se dostali do postavení mimo hru.

16:34
    Ihned po vhazování se kotouč dostal na hůl LUKÁŠE VRBY a vsetínský obránce se dokázal střelou od modré čáry prosadit. Asistence: Daniel Vaněk.

16:29
    Nahození Lukáše Vrby se snažil tečovat Vítek, Tihlář byl připraven zasáhnout.

15:34
    Kubo nyní připravil příležitost Kývalovi, ten byl už zcela osamocen před Tihlářem, ale trefil pouze beton hostujícího branaře.

14:48
    Po delší době se hosté dostali k ohrožení branky, Zachar však na Hromadu nevyzrál.

14:11
    Ostravané nyní přitvrdili, ale do útočného pásma se už dlouho nepodívali.

13:39
    Daniel Vaněk nyní chtěl chytře rozehrát a využít pravidla hybridního icingu, Vítek však dobruslit kotouč nestihl a vhazovat se bude před Hromadou.

13:06
    Vsetín v náporu, kotouč nyní dostal na hůl Podešva a z bezprostřední blízkosti těsně minul!

12:52
    Tichý se u mantinelu zbavil bránícího Schwarze a vyslal přízemní střelu k tyči, Tihlář ovšem včas zasáhl a hru přerušuje.

12:08
    Vsetínu vyrovnávací branka pomohla a nyní se v útočném pásmu prezentuje velice aktivně, rána Kývaly pořádně protáhla porubského brankáře.

11:36
    Útočnou akci Poruby přerušuje postavení mimo hru.

11:06
    Ambruz nyní nalezl před brankou Hrazdiru, ten z první vypálil, ale puk si našel cestu pouze do zadního plexiskla.

10:55
    Poruba jakoby stále hrála v oslabení, tentokrát se už však píská icing.

10:38
    Ovšem nyní se situace mění! JAN KOLAŘÍK se rozjel po křídle, v útočném pásmu napřáhl a prostřelil Tihláře mezi nohy. Asistence: Daniel Vaněk.

09:57
    Ne, Vsetínu to vůbec nejde.

09:30
    Hrazdira v mezikruží nevypálil, obránci hostů pohotově vyhazují.

08:41
    Vsetínu se zatím v početní výhodě příliš nevede, ke střele se dostal pouze Slováček a branku přestřelil.

08:15
    Poruba se znovu osvobozuje.

07:56
    Hostům se ihned po vhazování povedlo dostat kotouč mimo obranné pásmo.

07:49
    Domácí dostanou možnost ke srovnání, Zachar obdržel dvě + dvě minuty za vysokou hůl.

07:48
    Vsetínská útočná aktivita ožívá, Poruba nyní bránila za cenu zakázaného uvolnění.

07:44
    Hrazdira zkoušel zamířit do levého rohu Tihlářovy branky, ale přestřelil.

06:20
    Obrovská šance hostů! Do předbrankového prostoru se dostal Červenka, jeho pokus Hromada vyrazil a k dorážce se ještě probil Schwarz, tentokrát však odkrytou branku minul!

05:53
    Vaněk se snažil zpoza branky přihrát Kolaříkovi, ale jeho slibná přihrávka byla zachycena porubským obráncem.

05:05
    Ostravané velmi dobře brání vlastní třetinu, Vsetín se bude muset více snažit, pokud se bude chtít dostat k přímému ohrožení Tihlářovy svatyně.

04:15
    Vsetínští se marně snaží dostat do útočného pásma.

03:17
    Tentokrát se už protiútok hostům povedl! JAKUB HULVA ujížděl společně s Červenkou do přečíslení dva na jednoho, nakonec zvolil střelu a udělal dobře, neboť zamířil přesně k tyči. Asistence: Rostislav Vaněk.

03:06
    Hostům se nedaří založení útoku, znovu je pískáno zakázané uvolnění.

02:55
    Zakázané uvolnění Poruby.

02:43
    Vsetín kompletní.

02:24
    Valaši momentálně drží kotouč mimo obranné pásmo.

02:07
    Poruba se v útočném pásmu nedostala k ohrožení Hromadovy brány a Tesařík vyhazuje.

01:39
    Vsetínské na okamžik osvobozuje Slováček.

01:26
    Poruba se drží v útočném pásmu.

01:00
    Schwarz vypálil od modré, ale Hromada měl na jeho ránu přímý výhled a kotouč bez problému pokryl.

00:43
    Na modré čáře zachytil kotouč Kilnar, snažil se najít cestu do útočného pásma, ale Hromada vyrazil daleko od své branky a kotouč pokryl. Se svou snahou to však přehnal, dostává dvě minuty za zdržování hry.

00:03
    Úvodní bully pro vsetínského kapitána Vaňka, domácí se okamžitě stěhují do útočného pásma.

00:01

Jak je na Lapači zvykem, domácí nastupují za doprovodu vsetínské hymny.

Porubský tým je již nastoupen na modré čáře, čeká se nástup domácích.

Za malou chvíli započne další z mnoha šlágrů, které Lapač v letošní sezoně uvidí. Porubu přijela podpořit i tři desítky příznivců, což je na ostravský klub nezvyklé.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Vrba, Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hryciow – Vítek, D. Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Kubo, Kuchařík, Kývala – Alexejev.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Vrba) – Buček, Baca, Peslar, Slavík, Javín – Schwarz, Krayzel, Kilnar, Červenka, Seidler, Vrána, Hulva, Zachar, R. Vaněk, Brnčál.

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Goňa.

VHK Vsetín: Valaši mají za sebou střídavé oblačné, nejprve v důležité bitvě o první místo nestačili Zubrům z Přerova. Ztracené body pak Jenáčkova družina vybojovala nazpět, když uhájila druhou příčku před dotírající Technikou Brno. Vsetín však čelo tabulky neudržel, důvodem jeho menšího propadu na příčku čtvrtou je bezesporu nečekaná ztráta na ledě nováčka z Karviné. Částečné odškodné zelenožlutí vybojovali v Novém Jičíně, kde utkání dospělo až do samostatných nájezdů, bonusový bod pro Vsetín obstaral Josef Daněk. Vsetín disponuje mladým kádrem, ale nechybí mu ani zkušenosti, které reprezentuje zejména Radim Tesařík, v útoku se jedná o Martina Ambruze. Ostrostřelcem vsetínského týmu je Jan Kolařík a snahu ofenzivního soupeře bude krotit Petr Hromada. Budou se dnes ve Vsetíně radovat, nebo se jim vzdálí i druhá příčka?

HC RT Torax Poruba: Hokejisté z Ostravy prožívají skvělé období, z posledních devíti duelu totiž pokaždé vyšli vítězně a ve Vsetíně touží získat desátou výhru v řadě. Naposledy si Porubští doslova smlsli na Bobrech z Valašského Meziříčí, které rozdrtili v poměru 8:1. Právě Bobři jsou posledním celkem, který našel na svěřence trenéra Sršně recept. Je známo, že Poruba patří mezi největší aspiranty na celkové prvenství. Tým táhne velezkušený Luděk Krayuzel, v obraně se pyšní vysokou produktivitou nadějný Jakub Peslar. Ostravané platí za nejofenzivnější mužstvo soutěže, dnes tedy můžeme očekávat útočnou hru z obou stran.

Dobrý den ze Vsetína. Třetí nejvyšší soutěž letos nabízí napínavou podívanou v boji o čelo tabulky. Rozdíl mezi prvním celkem z Přerova a čtvrtým Vsetínem činí pouhé tři body. Dnešní utkání na Lapači by mohlo alespoň částečně rozseknout situaci v elitní čtveřici. Do valašské metropole totiž zavítá ostravská Poruba, která je momentálně druhá pouze díky lepšímu skóre. Je tedy jasné, že jeden z týmu si dnes svou pozici upevní, zůstanou body na Valašsku nebo poputují do Ostravy?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 11. Kolařík (Vaněk D.), 17. Vrba L. (Vaněk D.), 28. Vítek (Kolařík, Vaněk D.), 40. Grebenjuk (Slováček, Ambruz) – 4. Hulva (Vaněk R.), 19. Bůček (Seidler, Javín), 51. Schwarz (Zachar, Peslar)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Vrba, Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hryciow – Vítek, D. Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Kubo, Kuchařík, Kývala – Alexejev.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Vrba) – Buček, Baca, Peslar, Slavík, Javín – Schwarz, Krayzel, Kilnar, Červenka, Seidler, Vrána, Hulva, Zachar, R. Vaněk, Brnčál.

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Goňa