Admiral Vladivostok
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Metallurg Novokuzněck
Sobota 24.01.2015, 08:00 • Fetisov hall • KHL

Ve Vladivostoku propukla nespoutaná euforie, Fetisov hall je na nohou! Admiral totiž ještě ve 39. minutě prohrával 0:2, ale góly Bergforse, Makarova a Vjačeslava Ušenina dokonale otočil skóre. Gól posledního jmenovaného byl opravdu lahůdkový, téměř jistě si ho budeme moci připomenout v pravidelném sestřihu nejlepších gólů měsíce. Toť z mé strany vše, přeji hezký sobotní den! (10:25:57)

60:00

59:55
    Hosté už to nestihnou...

59:37
    Stoa vybojoval buly v útočném pásmu, k oddechovému času mezitím sáhl i domácí kouč.

59:32
    German Titov si vybírá oddechový čas.

59:31
    Projektil z hole Malinovského nepředstavoval výraznější komplikaci pro Nalimova.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny a Chakimov se hlásí o střídání!

58:38
    Domácí drží kotouč ve vlastním pásmu, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měli o hubený náskok v závěru přijít.

57:22
    Ve stejném čase se strhla mela mezi Vladislavem Ušeninem (VLD) a Michailem Plotnikovem (NOV), oba kohouti jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
    VJAČESLAV UŠENIN - 3:2

57:22
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Panečku, to byla hokejová paráda. Domácí vstali z mrtvých a chvilku před koncem vedou! Rozjetý VJAČESLAV UŠENIN dostal přihrávku na modrou čáru, krásnou stahovačkou udělal z bránícího hráče soupeře panáka, položil si Chakimova a zavěsil do odkryté klece! Asistence: Děnis Kuzmin, Arťom Zemčjonok.

56:55
    Chakimov si poradil i se střelou Kuzmina, vyrazil touš do ochranné sítě.

56:27
    Admiralu se tato početní výhoda vůbec nedaří a nároční diváci to "oceňují" pískotem.

55:50
    Osipovovi utíká touš do středního pásma, domácí musí vyklidit pozice.

55:26
    Ryan Stoa (NOV) – dvě minuty, hákování.

54:22
    Do konce třetí třetiny zbývá něco přes pět minut, rozhodne se o vítězi ještě v základní hrací době? Další okamžiky napoví. Nyní se bude vhazovat v útočném pásmu Vladivostoku.

53:37
    Enver Lisin pálil těsně vedle, Malinovskij sbírá volný touš u hrazení a zakládá protiakci.

52:36
    Ryan Stoa dostal přihrávku do jízdy a jeho jediným protivníkem byl brankář Nalimov, jenže bývalý hráč farmy Colorada pálil mimo!

52:05
    Heshka už je na ledě a obtěžuje rozehrávající beky Novokuzněcku.

51:37
    Přesilovka Novokuzněcku se rychle chýlí ke konci, Chakimov musí svým spoluhráčům vypomoct s rozehrávkou.

50:43
    Popov od modré mířil pouze do ochranné sítě, hra je přerušena.

50:15
    Zubov s Osipovem si vyměňují pasy ve vlastním pásmu a střádají cenné vteřinky.

49:50
    Shaun Heshka (VLD) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

49:28
    Pokračuje přesilová hra hostí, Galifullin svou střelou rozvlnil jen boční síť.
    KONSTANTIN MAKAROV - 2:2

48:14
    Domácí vyrovnávají ve vlastním oslabení a trenér Metallurgu German Titov řádí na střídačce jako smyslů zbavený! Jeden z jeho svěřenců totiž propadl v obranném pásmu, namazal Zubovovi a ten našel před brankou trestuhodně neobsazeného KONSTANTINA MAKAROVA, jenž si smlsl na Chakimovovi. Asistence: Ilja Zubov.

47:46
    Tlak Metallurgu rezultuje ve vyloučení Alexandra Gorškova (VLD) – dvě minuty, sekání.

47:35
    Nikita Chlystov od modré nemířil přesně, ale domácí se ne a ne vymanit z tlaku.

47:26
    Michail Plotnikov prověřil Nalimovovu pozornost, domácí brankář byl plně koncentrován a jeho střelu bez problémů lapil.

46:58
    Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.

46:19
    Skvělý Chakimov právě ukradl jasný gól Gyngemu a poradil si i s Bergforsovou dorážkou!

45:33
    Dalekonosný projektil Zemčjonoka nemířil mezi tři tyče, Gynge se musí vrátit do středního pásma.

44:51
    Z ní hosté nevytěžili vůbec nic, Admiral se v pohodě ubránil a Chakimov byl brankářem, který se musel mít více na pozoru.

43:45
    Metallurg hraje v plném počtu, hosté přečkali i dvojnásobnou početní nevýhodu a aktuálně mají k dispozici přesilovku.

43:15
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Nalimov se zapojil do vladivostocké rozehrávky.

42:47
    S tresty se roztrhl pytel, za katr jde domácí kapitán Ilja Zubov (VLD) za hákování.

42:13
    Zubov se dostal do dvou stoprocentních šancí, ale Chakimov proti oběma ranám bravurně zasáhl!

41:45
    Nikita Chlystov (NOV) je vyloučen na dvě minuty za sekání, je tu další dvojnásobná přesilovka pro Admiral!

41:22
    Z dobré pozice pálil Lisin, ale Chakimov se přitlačil k bližší tyčce včas.

40:34
    Kirill Kaprizov (NOV) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

40:01

I po dvou třetinách nadále vedou hosté z Novokuzněcku o jeden gól, ale v prostřední dvacetiminutovce se skóre dvakrát měnilo. Nejprve zvýšil na 0:2 Dorofejev, v závěru využil přesilovku Niclas Bergfors. Třetí třetina začne přibližně v 9:46.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:28
    Hosté hrají v plném počtu, Plotnikov se vrací na hrací plochu.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.
    RICHARD GYNGE - 1:2

38:20
    Domácí se dočkali v přesilovce pět na tři! RICHARD GYNGE se zaparkoval před Chakimovem, dostal ideální přihrávku a přízemní střelou překonal gólmana Metallurgu. Asistence: Niclas Bergfors, Jan Kolář.

38:16
    Chakimov je dnes ve výtečné formě, nyní bleskurychlým přesunem vychytal Ilju Zubova.

37:55
    Shaun Heshka pálil mimo, začíná ale dvojnásobná početní výhoda Vladivostockých!

37:28
    Je to tu. Za hákování si půjde posedět Michail Plotnikov (NOV).

37:23
    Znovu se bude vylučovat! Admiral má signalizovanou výhodu.

36:54
    Přesilovka Metallurgu končí. Nikita Chlystov (NOV) – dvě minuty, podražení.

35:53
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen Enver Lisin (VLD) – zbytečný faul v útočném pásmu.

35:03
    Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje zpět do útočného pásma Vladivostoku.

34:22
    Kolář napřáhl na modré a vypálil projektil jako z děla, Chakimov předvedl parádní semafor!

34:04
    Sentjurin protečoval vyhozený puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění. Hráči Admiralu musí zabrat, zařadit na vyšší rychlostní stupeň chcete-li, pokud dnes chtějí pomýšlet na bodový zisk.

33:12

32:51
    Několikrát tečovaný pokus Děnise Kuzmina skončil v Chakimovově výstroji.

32:13
    Nyní se dokonce Galimov dostal k přímému ohrožení domácí svatyně, ale Nalimov odvrátil pohromu.

31:50
    Hosté se v pohodě brání, už podruhé vyhodili touš až k Nalimovovi.

31:12
    Dnes velmi aktivní Gynge donutil Nikitu Kamalova (NOV) k vyhození kotouče na tribunu – dvě minuty, zdržování hry.

30:27
    Nebude to zakázané uvolnění, Děnis Osipov musí hrát.

29:36
    Komaristij pálil z bezprostřední blízkosti, ale pokladnice Vladivostoku byla vychýlena a rozhodčí byl nucen fouknout do píšťalky.

29:05
    Metallurg je na koni a znovu kombinuje v útočném pásmu, z hlediště se ozývá pískot.

28:11
    Po nahození Skutara, které Nalimov schoval ve výstroji, se bude vhazovat v útočném pásmu Novokuzněcku.

27:07
    Ou! Zákrok roku? Gynge jel sám na branku a mířil pod horní tyč, ale Chakimov zázračně máchl lapačkou a kotouč chytil!
    SERGEJ DOROFEJEV - 0:2

26:56
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    A nezůstalo jen u vystrčení růžků, hosté se dokonce prosazují! Obránce SERGEJ DOROFEJEV se dostal k puku po chybě obrany Admiralu a nekompromisně překonal dezorientovaného Nalimova. Bez asistence.

26:38
    Metallurg vystrkuje růžky, nyní pálil Galimov.

25:25
    Stoa obětavě zblokoval střílený pas z hole Wandella.

24:33
    Romanovův projektil nemířil mezi tři tyče, ale hostující forvard dál zůstává u puku.

23:29
    Makarov se protáhl po pravém hrazení, avšak Gavrilyčev jej do zakončení nepustil.

22:32
    Sentjurinovo nahození Nalimova nevystrašilo, domácí brankář okamžitě po zkrocení kotouče rozehrál.

21:42
    Metallurg se dál v pohodě brání a hrozí z rychlých protiútoků.

21:06
    A hostující brankář radši přikryl touš do lapačky před dotírajícím Ugarovem.

20:32
    Kolář už pálil z ofsajdové pozice, Chakimov zasahoval zbytečně.

20:01

Richard Gynge už to nestihl, úvodní dvacetiminutovka je za námi. Byl k vidění vyrovnaný hokej, o něco aktivnější byli domácí, ale paradoxně vede Metallurg. Hosty poslal do vedení v deváté minutě Ilja Musin, který o pár minut později schytal ránu pukem do nohy a ze zápasu odstoupil. Druhá třetina začne přibližně v 8:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36
    Aktivní Komaristij se k zamýšlené střele z otočky nakonec nedostal, na opačný pól kluziště míří Gynge.

18:45
    Obrovský závar před Chakimovem, ale arbitr si všiml postavení útočícího hráče v brankovišti.

17:56
    První pořádná šance Vladivostoku, Gorškov z kruhu zřejmě napálil tyč!

17:03
    Admiral hraje v útočném pásmu, ale pouze honí puk po mantinelech. Z jednoho rohu kluziště do druhého a zpět.

15:44
    Pokus Heshky od modré byl zblokován, puk se kutálí do středního pásma.

14:42
    Střelec úvodní branky Musin schytal nepříjemnou ránu pukem do nohy a dlouho se svíjel v bolestech na ledě, než sudí přerušil hru. Ilja Musin je nyní ošetřován na střídačce.

14:16
    Niclas Bergfors do třetice všeho dobrého už mířil mezi tři tyče, Chakimov bez větších problémů chytá.

13:17
    Aktivní obrana hostů dělala Vladivostoku opět obrovské problémy, tři čtyři domácí hráči v pásmu popadali jako hrušky ze stromu.

12:41
    Hlasatel oznámil první komerční přestávku.

12:17
    Když už se Admiral dostane do pásma, pálí slepými. Naposledy Alexandr Gorškov, jenž z dobré pozice trefil pouze zadní plexisklo.

11:04
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale defenzivní val Metallurgu zatím funguje jako švýcarské hodinky.

10:18
    Bergfors znovu pálil vedle a Malcev okamžitě míří do protiakce.
    ILJA MUSIN - 0:1

08:50
    Asi jsem to zařekl, protože hosté jdou do vedení! Nahození ILJY MUSINA se zatřepetalo až v síti domácí pokladnice, Nalimov nebude mít čisté svědomí. Tohle se dalo chytat. Asistence: Arťom Galifullin, Anton Kapotov.

08:12
    Opticky to vypadá, že Vladivostok hraje přesilovku – ačkoliv se hraje ve čtyřech na obou stranách. Hráči Metallurgu pouze nekonstruktivně vyhazují kotouče.

07:35
    Niclas Bergfors dostal puk do jízdy a z vrcholu kruhů nebezpečně pálil, ale Chakimov nakonec nemusel zasahovat.

06:43
    Uplynulo pár sekund a je tu další trest. Gynge (VLD) si půjde na dvě minuty odpočinout za hákování.

06:38
    Alexandr Komaristij (NOV) je vyloučen na dvě minuty za držení.

06:20
    Puk se stěhuje od mantinelu k mantinelu, je k vidění jedna šermovačka za druhou.

05:33
    Kaprizov se natlačil bezprostředně před Nalimova, ale v obrovském závaru ležícího strážce pokladnice Admiralu nepřekonal!

04:57
    Hráči Admiralu okamžitě vyrazili do protiútoku, ale hra je přerušena, protože hostující svatyně byla vychýlena ze své regulérní pozice.

04:41
    Alexandr Komaristij pláchl po levém křídle a Nalimov proti jeho následné ráně zasáhl konečky prstů!

03:58
    Arťom Galifullin z dobré pozice napálil jen stojícího Nalimova, poté se do protiútoku dostal Gorošanskij, jehož nahození Chakimov skryl ve výstroji.

03:03
    Domácí jsou v úvodu aktivnější, nedokážou si však vytvořit souvislý tlak v útočném pásmu.

02:17
    Zemčjonok napřáhl na modré, ale včerejší hrdina Chakimov trajektorii puku dobře viděl a pohotově zasáhl.

01:38
    Bylo z toho však jen zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Nalimovem.

01:32
    Stále se hraje bez přerušení, Jan Kolář zakládá útok zpoza vlastní svatyně.

00:42
    Zápas se nám rozjel ve slušném tempu, Enver Lisin se však u hrazení neprotáhl přes svého strážce a kotouč mají hosté.

00:01

Admiral Vladivostok: Nalimov (Proskurjakov) – Heshka, Kolář, Osipov, Glazkov, Kuzmin, Zemčjonok – Bergfors, Gynge, Zubov – Lisin, Uganov, Wandell – Gorškov, Vl. Ušenin, Vy. Ušenin – Gorošanskij, Makarov, SIgarjov – Ivanov.

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Karejev) – Popov, Chlystov, Kamalov, Gavrilyčev, Kapotov, Drokov, Skutar, Dorofejev – Romanov, Malcev, Malinovskij – Galimov, Stoa, Kaprizov – Sentjurin, Galifullin, Musin – Turukin, Plotnikov, Komaristij.

Rozhodčí: Gusev, Rogačjov – Koršak, Černyšev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dobrý den, srdečně vás vítám u sledování podrobného textového přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V sobotu má tato soutěž na programu jediný zápas, a to už od osmi hodin, kdy Admiral Vladivostok přivítá Metallurg Novokuzněck. Oba týmy se už střetly včera, Metallurg zvítězil 2:1 po samostatných nájezdech.

Tým ze světoznámého přístavu okupuje střed tabulky Východní konference, Admiral je devátý s tříbodovou ztrátou na osmé, poslední postupové místo. Jednoznačným lídrem produktivity je švédský legionář Niclas Bergfors (16+20), o osm bodů méně má jeho krajan Richard Gynge (15+12). Daří se i českému bekovi Janu Kolářovi (6+9).

"Ten druhý Metallurg" byl od začátku sezóny předurčen do role outsidera, což do puntíku splňuje. Novokuzněck je po tragickém Chabarovsku druhým nejhorším týmem Východu, před již zmíněnou výhrou ve Vladivostoku Metallurg prohrál šestkrát v řadě. Hosté mají velké problémy s ofenzívou, o čemž svědčí i fakt, že nejproduktivnější hráč týmu Ryan Stoa získal "pouze" 24 kanadských bodů (10+14). Po odchodu mladíka Iljy Sorokina se o porci minut mezi třemi tyčemi dělí Rafael Chachimov, Andrej Karejev a Nikita Ložkin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 39. Gynge (Bergfors, Kolář), 49. Makarov (Zubov), 58. Ušenin (Kuzmin, Zemčjonok) – 9. Musin (Garifullin, Kapotov), 27. Dorofejev

Admiral Vladivostok: Nalimov (Proskurjakov) – Heshka, Kolář, Osipov, Glazkov, Kuzmin, Zemčjonok – Bergfors, Gynge, Zubov – Lisin, Ugarov, Wandell – Gorškov, Vl. Ušenin, Vy. Ušenin – Gorošanskij, Makarov, Sigarjov – Ivanov.

Rozhodčí: Gusev, Rogačjov – Koršak, Černyšev