Martin – Nitra 4:5 (po pr.) | Košice – Zvolen 3:0 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 3:1 (kon.)
Piešťany – Trenčín 4:3 (kon.) | Skalica – Poprad 1:3 (kon.)
HC Košice
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HKM Zvolen
sk Úterý 27.01.2015, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

(20:16:02)

Zápas sa skončil, tri body ostávajú v Košiciach.

60:00

59:09
    Hostia v plnom počte.

58:44
    Košičania sa nevedia udržať v útočnej tretine, pretože ich súper puk za pukom odhadzuje od svojho gólmana.

58:20
    Čas sa kráti a hostia sa dobre bránia. Zvolen už inkasovať nechce.

57:31
    Košičania začali presilovku veľmi aktívne a takmer sa im podarilo zvýšiť svoj náskok! Spred bránky prudko pálil Rachůnek, ale Baroš dnes čaruje.

57:09
    Zvolen sa bude brániť! na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za seknutie Puliš.

54:44
    Domáci hokejisti sa dostali do ďalšej skvelej šance! Bol v nej Bicek, ktorý sa všemožne snažil oklamať Baroša, ale ten napokon už niekoľkýkrát v zápase vyrazil na ochrannú sieť.

53:21
    Domáci hokejisti sa mohli dostať do prečíslenia, ale napokon stihla bleskovo zakročiť hosťujúca defenzíva. Puk posielal Jenčík na Štrbáka, ale ten už bol dobre zblokovaný a páliť nemohol.

51:54
    Domáci hokejisti sa presunuli do útoku a takmer bola z toho aj gólová situácia! Chovan spoza bránky puk poslal priamo do nebezpečného priestoru, tam sa však v zmätku domáci nedokázali pretlačiť do dorážky.

50:01
    Medzičasom sa nám začala už posledná desaťminútovka tejto tretiny y zrejme aj tohto zápasu. Hostia sa síce snažia, ale Melicherčík je bez práce.

48:55
    Aj naďalej sledujeme veľmi bojovný hokej na oboch stranách, ale bez vyložených šancí na góly.

47:55
    Košičania sa pokúsili založiť útočnú akciu od vlastnej bránky, ale dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia.

46:02
    Domáci hokejisti s napokon dostali do útoku a aj ku streleckému pokusu. Od útočnej modrej čiary pálil Šeda, ale jeho strela bola zblokovaná a napokon skončila iba mimo bránky.

45:36
    Hostia s pukom na hokejke operujú v strede klziska. Napokon ho Hraško iba nahodil do útoku, ale tam ho jeho spoluhráči nedokorčuľovali a odišli striedať.

44:54
    Hostia sa napokon s prehľadom ubránili a odchádzajú striedať. Zvolen sa pokúsi aj dostať do útoku, zápas z jeho uhla pohľadu ešte stále nie je stratený.

44:30
    Hosťujúci hokejisti sa museli stiahnuť do vlastnej obrannej tretiny a venovať sa defenzívnej činnosti. Napokon sa oslobodili iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

43:52
    Napokon z toho bola takmer gólová strela. Na modrej čiare si na prihrávku počkal Jánošík, ale jeho prudký puk obetavo zblokoval jeden z hostí.

43:08
    V úvode tretej tretiny sa Zvolen v útoku príliš nezdržala a domáca defenzíva ho už zatlačila do jeho obranného pásma. Košičania opäť pália z každej pozície, ale Baroš odoláva.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 4. Bicek (Lapšanský), 18. Philipp (Černák, Rachůnek), 39. Rachůnek (Bicek, Lapšanský)

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Štrbák (C), Černák, Philipp, Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar (A) – Lapšanský, Rachůnek, Bicek (A) – Hrnka, Chovan, Bartánus – Sojčík, Češík, Bondra, Hinďoš
    HKM Zvolen: Baroš (Petrík) – Juraško (A), Bagin, Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Popela, Fekiač – Puliš, Brabenec, Podkonický – Sloboda, L. Jurík (C), Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, Ďaloga – I. Jaroš, Kentoš, Fekiač

Rozhodčí: Baluška, Novák – Smrek, M. Korba