Slovensko
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Německo
sk Čtvrtek 05.02.2015, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Slovakia Cup

Po tradičnom rozkorčuľovaní sú už hráči obidvoch tímov naspäť v šatni. Do úvodného buly zostáva už iba pár minút.

Na ľadovú plochu práve vykorčuľovali rozhodcovia spolu s hokejistami obidvoch mužstiev. Slováci nastupujú v bielo-modrej kombinácii dresov, Nemci v čierno-žltej.

Pred úvodným buly si ešte vypočujeme národne hymny obidvoch krajín.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:20
    V úvodnom buly úspešnejší hostia, ktorí začínajú útočnú akciu z vlastného obranného pásma.

00:29
    Slovensko dalo gól! Slováci sa rýchlym gólom dostávajú do vedenia! Po krásnej prihrávke cez útočné pásmo hostí LADISLAV NAGY prestreli prudkou strelou brankára hostí.
    Asistencie: Michal Sersen, Marek Viedenský.
    NAGY - 1:0

00:56
    Po prerušení hry sa bude vhadzovať po pravici nemeckého brankára.

01:47
    Slováci si stále držia útočné pásmo, ale k vážnejšiemu ohrozeniu súpera sa tentokrát zatiaľ nedostali.

02:18
    Vladimír Dravecký z ľavej strany ohrozil gólmana hostí, ktorý hru prerušil.

03:02
    Teraz v šanci aj Nemci, Baxmannovu strelu ale dobre zblokoval slovenský obranca a Lašak zasahovať nemusel.

03:40
    Vylučovať sa bude na strane Nemcov – Ebner dostáva menší trest za hákovanie.

04:20
    Slovenskí reprezentanti si držia útočné pásmo, ale Birken zatiaľ zasahovať nemusel.

04:42
    Až teraz prichádza zákrok od nemeckého brankára, ktorý prikryl strelu Ďalogu od modrej čiary.

05:10
    Nemcom sa až teraz podarilo vyhodiť puk a rýchlo odchádzajú striedať.

05:25
    Teraz puk poslal cez všetky čiary samotný brankár hostí, zdá sa, že Nemecko toto oslabenie už ustojí.

05:40
    Nemecko hrá s piatimi hráčmi.

06:32
    Kozákova strela od modrej sa odrazila iba na ochranné plexisklo.

07:40
    V ďalšej peknej akcii sa predviedol mladý Réway, gólom však jeho pokus nekončí.

08:25
    Puk do útočného pásma doviezol Tybor, ktorý aj zakončoval, ale puk neprešiel pomedzi betóny nemeckého brankára.

09:41
    Zatiaľ môžeme sledovať atraktívny zápas s minimom prerušení. Potešujúci je aj fakt, že väčšie množstvo šancí si dokážu vytvoriť práve slovenskí reprezentanti.

10:20
    Krásny zákrok nášho hokejistu v strednom pásme, ktorým pripravil súperovho hráča o puk. Tešia sa aj diváci.

10:38
    Nemci sa však predsa dostali k šanci a puk po strele Fausera spoza obrancu Lašák schoval v lapačke.

11:09
    Opäť sa prerušuje, hostia sa dopustili postavenia mimo hry.

11:49
    Graňák čaká s pukom za vlastnou bránou na vhodný moment na rozohranie.

12:10
    Graňákovi sa to aj darí a po niekoľkých šanciach slovenského tímu sa Nemci dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

12:55
    Medzi kruhmi sa z ničoho nič ocitol v šanci Surový, jeho strela však tesne minula pravú žŕdku Birkena.

13:43
    Vylúčenie tentokrát na strane Slovenska – za držanie dostáva menší trest Jaroš.

13:59
    Slováci sa takmer okamžite po buly oslobodzujú vyhodením puku.

14:49
    Nemci sú však späť v útočnej tretine, Lašak zatiaľ v tomto oslabení nezasahoval.

14:50
    A zdá sa, že sa to tak skoro ani nezmení, keďže Nemci musia opäť začínať až z vlastného obranného pásma.

15:08
    Tentokrát nemeckú útočnú akciu prerušil ofsajd.

15:20
    Surový posial puk cez všetky čiary, Nemcom sa v presilovke zatiaľ príliš nedarí.

15:43
    Slováci na ľadovej ploche v plnom počte.

16:28
    Pokus hostí zblokovaný na ochrannú sieť, buly po Lašákovej ľavici.

16:45
    Po chybnej rozohrávke sa museli Slováci rýchlo vracať do obranného pásma, našťastie si s touto situáciou výborne poradil Lušňák.

16:56
    Práve po rozohrávke Lušňáka sa k šanci dostal Nagy, ktorý to skúšal z pozície medzi kruhmi, ale Birken bol na jeho strelu pripravený.

17:10
    Ofsajd hostí posúdený ako úmysel, vhadzovať sa preto bude v och obrannom pásme.

18:01
    Strelu Seidenberga spoza ľavého kruhu Lašák predsa podržal v lapačke a preto je hra opäť prerušená.

18:34
    Hra je opäť prerušená kvôli ofsajdu nemeckých hokejistov.

18:55
    Znovu sa bude vylučovať po faule Piettu na Kozáka v útočnej tretine. Ten dostáva štyri minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Slovenský reprezentant odchádza s krvavou tvárou rovno do šatne,

18:55
    Po očistení krvavých stôp z ľadovej plochy sa v hre môže pokračovať.

19:14
    Nagy to znovu skúšal spota ľavého kruhu, Birkena trafia iba do hrude.

19:46
    Sersenovu strelu od modrej nemecký brankár iba vyrazil, hostia tým puk dostali aspoň do stredného pásma.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa úvodná tretina dnešného zápasu, v ktorej sa slovenská hokejová reprezentácia dokázala rýchlym gólom Nagya ujať tesného vedenia 1:0.
    Prostredná časť sa začne o 17:48.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:25
    Sersen si s Réwayom niekoľkokrát vymenil puk, k strele sa však nedostal ani jeden z nich.

21:10
    Po Réwayovom nahodení pre bránu sa s pukom ocitol tesne pred Birkenom Mikuš, ale z bezprostrednej blízkosti ho prekonať nedokázal.

21:43
    Puk teraz udržal v útočnej tretine Sýkora, nie však na dlho, už sa hrá v strednom pásme.

22:45
    Slováci sa ale rýchlo dostali späť pred nemeckú bránu, Tybor spomedzi kruhov uspieť nedokázal.

22:55
    Nemecko oslabenie zvládlo a na ľadovej ploche je už v plnom počte.

23:18
    Po tečovaní Čerešňákovej strely sa puk ocitol mimo ľadovej plochy, vhadzovať sa bude v obrannej tretine Nemecka.

24:10
    Nemci si síce v rozohrávke nerozumeli, ale zakázané uvoľnenie sa napokon pískať nebude.

24:44
    V šanci sa tesne pred nemeckým brankárom ocitol aj Viedenský, no ani ten tesný náskok svojho tímu nepoistil.

25:46
    Za bránou hostí bojuje statočne o puk Haščák, Slováci sa aj vďaka nemu držia stále v útočnom pásme.

26:55
    Miklík nezachytil prudkú prihrávku po osi klziska, po ktorej sa mohol dostať do čistej šance.

27:18
    Slovensko dalo gól! LIBOR HUDÁČEK to napokon zobral na seba, s pukom sa ocitol pred nemeckým brankárom, ktorého prekonal krásnou strelou zblízka pod hornú žŕdku jeho brány.
    Asistencie: Ladislav Nagy
    HUDÁČEK - 2:0

27:41
    V šanci aj Kohl a Lašák si po dlhšom čase pripísal ďalší zákrok.

27:51
    Vylúčenie na obidvoch stranách po potýčke pri bráne slovenského tímu. Z hostí je vylúčený Krueger, z tímu domácich Viedenský. Obidvaja inkasujú menší trest za hrubosť.

28:33
    Väčší priestor na ľadovej ploche zdá sa vyhovuje viac Slovákom, tí sú opäť nasťahovaní pre Birkenom.

29:08
    Nemci ale dostali puk do stredného pásma, následne sa v šanci ocitol aj Weiss, ale Lašák je zatiaľ stopercentný.

29:15
    Miklík si s pukom nakorčuľoval z vlastného obranného pásma až pred Birkena, ktorý musel puk vyraziť pravým betónom.

29:51
    Obidve mužstvá hrajú v plnom počte.

31:19
    Plachtov pokus spoza obrancu Lašák vyrazil do rohu klziska.

31:50
    Nemci sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia, buly po ľavej strane od Birkena.

32:21
    Ďalšie vylúčenie hostí – za podrazenie v obrannom pásme dostáva dve minúty Uvira.

32:48
    Hneď z buly s ak strele dostal Ďaloga, no po vyrazení puku sa Nemci oslobodzujú.

33:50
    Tomáš Surový v obrovskej šanci na pravej strane, napokon však minul bránu hostí.

34:00
    Nemci získali buly v obrannom pásme a okamžite poslali puk cez všetky čiary.

34:21
    Nemci hrajú v pätici.

34:55
    Obidve mužstvá teraz využili, že sa hralo v strednom pásme a striedali počas hry.

35:23
    Po strele Weissa Lašák prikryl puk lapačkou, no nemecký útočník ešte predsa pred bránou dobiedzal.

36:09
    Tentokrát vylúčenie Slovenska – Sersen, menší trest za podrazenie.

36:15
    Slováci vybojovali buly a puk posunuli aspoň do stredného pásma.

36:52
    Nemcom sa až teraz podarilo vrátiť sa späť pred Lašáka. Následne sa bude vylučovať na strane hostí – Seidenberg, dve minúty za seknutie.

37:15
    Spomedzi kruhov strieľal nebezpečne Hospelt, do jeho strely obetavo vložil korčuľu slovenský obranca.

38:09
    Slová hrajú v pätici a začína sa ich vyše pol minútová presilová hra.

38:41
    Slovensko dalo gól! Domáci využívajú svoju presilovú hru! Strelou od modrej čiary dokázal prestreliť nemeckého gólmana MICHAL SERSEN.
    Asistencie: Libor Hudáček.
    SERSEN - 3:0

39:05
    Začala sa posledná minúta prostrednej časti.

39:21
    Hra je prerušená a buly uvidíme v stredovom kruhu.

39:45
    V šanci opäť Nemec Hospelt, tentokrát z pozície medzi kruhmi prestrelil svätyňu Jána Lašáka.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Na konci je aj druhá tretina dnešného duelu, v ktorej Slováci dokázali gólmi Hudáčka a Sersena navýšiť svoj náskok už na 3:0.
    Tretia tretina sa začne o 18:35.

Strely na bránu po druhej tretine: 22 : 11
    Percentuálna úspešnosť brankárov po druhej tretine: 100% : 86,36%

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:32
    S rodiacou sa šancou Ehliza si dokázal poradiť Sersen, ktorý mu nedovolil vystreliť.

40:57
    Nemci sa dopustili ďalšieho postavenia mimo hry, buly v strednom pásme.

41:35
    Slovensko dalo gól! Sýkora si s pukom prešiel až pred brankára, vystrelil, ale Birken ešte dokázal jeho šancu vyraziť. Na dorážku od MARCELA HAŠČÁKA bol však už prikrátky a Slovensko vedie 4:0!
    Asistencie: Ján Sýkora, Juraj Mikuš
    HAŠČÁK - 4:0

42:03
    Ďalší ofsajd hostí a vhadzovanie uvidíme opäť v strednom pásme.

42:57
    Tentokrát za bránou čakal s rozohrávkou Dravecký. Slováci sa však i napokon dopúšťa zakázaného uvoľnenia.

43:43
    Do šance sa ale darí dostať aj Nemcom, Lašák si s nimi ale dokáže dobre poradiť aj za pomoci spoľahlivej obrany.

44:00
    Ďalšie zakázané uvoľnenie Slovenska vracia hru pred Lašáka.

44:42
    Slovenskí reprezentanti sa teraz nedokážu dostať z obranného pásma bez toho, aby sa nedopustili zakázaného uvoľnenia. Opäť sa vhadzuje po Lašákovej pravici.

45:32
    Až teraz hráči v bielych dresoch prešli s pukom aspoň za útočnú modrú čiaru, kde ho však rýchlo stratili.

46:02
    Veľká príležitosť Haščáka, ktorého strela z ľavej strany končí iba na hrudi Birkena.

46:55
    Na opačnej strane skúsil domáceho brankára ohroziť Pietta, ale jeho pokus neprešiel až na Lašáka.

47:09
    Nemecko dalo gól! Tak predsa sa hosťom darí znížiť. Tesne pred Lašákom dokázal puk do brány všetkými silami pretlačiť JUSTIN KRUEGER.
    Asistencie: Yannic Siedenberg.
    KRUEGER - 4:1

48:25
    Zdá sa, že strelený gól Nemcom výrazne zvýšil sebavedomie, Lašák musel opäť zasahovať.

Dnešné stretnutie sleduje 2 720 divákov. Banskobystrický zimný štadión je tak vypredaný!

49:05
    Ďalšiu útočnú akciu hostí zastavil na modrej čiare ofsajdový verdikt.

49:32
    Kruegera sme mohli vidieť v ďalšej streleckej príležitosti, ale Lašák si dokázal postrážiť priestor pri pravej žŕdke.

49:43
    Opäť sa prerušuje pre ofsajd nemeckého tímu.

50:10
    Dlho sa však nehralo a postavenia mimo hry sa dopustili aj hráči Slovenska.

51:13
    Spomedzi kruhov nebezpečne vypálil Pietta, puk však išiel vysoko ponad bránu Slovenska.

52:00
    Nagy sa spolu so Sýkorom dostávali do šance, ale tú dobrou obrannou hrou Nemci zvládli a Birken si ďalší zákrok nepripíše.

52:10
    A ďalší ofsajd slovenského tímu.

52:45
    Plachta napriahol od modrej čiary, skúsený gólman Lašák iba tesne vyrazil puk pravým betónom.

53:36
    Na opačnej strane klziska sa medzi kruhmi ocitol nikým nekrytý Cehlárik, ale puk mu skĺzol z čepele a zakončenie napokon určite nebolo podľa jeho predstáv.

54:05
    Puk sa ocitol mimo ľadovej plochy, vhadzovať sa bude v obrannej tretine Slovenska.

54:39
    Boyle vystrelil rovno z buly, Lašák mal ale odkrytý výhľad a mohol bez problémov zasiahnuť lapačkou.

55:08
    Opäť si ďalší úspešný zákrok pripisuje slovenský gólman, ktorý teraz dokázal kryť strelecký pokus Piettu.

55:32
    Krásna spolupráca druhého domáceho útoku na čele so Sýkorom piaty gól Slovenska neprináša.

55:41
    Po ďalšom streleckom pokuse Slovenska Birken hru radšej prerušil.

55:52
    Puk opäť medzi divákmi a buly po Lašákovej ľavici.

56:31
    Tentokrát sa po teči ocitá puk na domácej striedačke, vhadzovanie v stredovom kruhu.

57:25
    Nemci sa ešte snažia urobiť niečo so skóre zápasu, ale Slovákom sa darí držať hru čo najďalej od vlastnej brány.

57:45
    Jánošík skúsil vystreliť od modrej čiary ale puk neprešiel až na nemeckého gólmana.

57:56
    Vylúčenie Slovenska – Sersen inkasuje menší trest za nedovolené bránenie v hre.

58:30
    Slováci sa hneď z buly oslobodili a úspešne držia hru pred nemeckým gólmanom.

58:50
    Hosťom sa nedarí prejsť cez stredné pásmo, do konca zápasu zostáva len pár sekúnd.

59:30
    Strela hostí končí iba na ochrannej sieti, obidve mužstvá využívajú prerušenie na striedanie.

59:56
    Slováci v plnom počte.

60:00

Skončilo sa úvodné stretnutie Slovakia cupu medzi Slovenskom a Nemeckom, v ktorom dokázali slovenskí hokejisti zvíťaziť jasne 4:1.

Najlepším hráčom Nemecka sa stáva: Danny Aus den Birken
    Najlepším hráčom Slovenska sa stáva: Michal Sersen
    Ja Vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň Vás pozývam sledovať aj zajtrajší duel medzi Švajčiarskom a Nemeckom. (19:08:58)

Radoslava Harvánková

Branky a nahrávky: 1. Nagy (Sersen, Viedenský), 28. Hudáček (Nagy), 39. Sersen (Hudáček), 42. Haščák (Sýkora, Mikuš) – 48. Krueger (Seidenberg)

Slovensko: Lašák (J. Hudáček) – Sersen, Jánošík – Ďaloga, J. Mikuš – Čerešňák, Graňák (C) – Kozák, Jaroš – Nagy (A), Viedenský, Réway – Tybor, Haščák, J. Sýkora – Miklík, Lušňák, Dravecký – L. Hudáček, Surový (A), Vandas – Cehlárik
    Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Sulzer (A), Boyle – Krueger, Baxmann – Kohl, Müller – Ebner, Krupp – Plachta, Hospelt (C), Ehliz – Höfflin, Pietta, Seidenberg (A) – Krämmer, Fauser, Möchel – Ohmann, Weiss, Uvira

Rozhodčí: Baluška, Kubuš – Korba, Výleta

Diváci: 2 720