New Jersey – Toronto 4:1 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – St. Louis 7:1 (kon.)
Winnipeg – Chicago 1:2 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Nashville – NY Rangers 3:2 (kon.)
Tampa – Los Angeles 2:4 (kon.)
New Jersey Devils
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Sobota 07.02.2015, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Pro dnešek je to ode mě vše, přeji dobrou noc, respektivě dobré ráno. Napočtenou. (03:42:46)

Marek Židlický (NJD) – čas na ledě 21:10, 2 trestné minuty
    Patrik Eliáš (NJD) – 1 gól, první hvězda utkání, čtyřstý gól v NHL, čas na ledě 17:57
    Martin Havlát (NJD) – čas na ledě 14:19
    Jaromír Jágr (NJD) – 1 gól, čas na ledě 16:45

Roman Polák (TOR) – čas na ledě 18:53
    Richard Pánik (TOR) – čas na ledě 13:43

Je za námi zápas mezi Devils a Maple Leafs. Devils si i v dnešním utkání udrželi skvělou formu v posledních zápasech. Devils po brankách Ruutua, Eliáše a Berniera vedla již o tři branky. Jiskřičku naděje pro kanadský tým vykřesal Tyler Bozak. Ve hře bez brankáře ovšem udělali bránicích hráči Toronta chybu, kterou potrestal Jaromír Jágr. Devils tedy poráží Toronto v poměru 4:1.

60:00

59:54
    Do šance se ještě prodíral Henrique, ale tomu byl puk čistě odebrán.

59:44
    Ještě jedna střela na Schneidera, se kterou si domácí brankář poradil.

59:00
    Hraje se poslední minuta tohoto utkání.

58:20
    A nyní se domácí hráči dostávají do útoku. Uvidíme, co vymyslí.

57:40
    Zápas se již dohrává, u puku jsou domácí hráči.
    Jaromír JÁGR - 4:1

57:15
    Devils právě vstřelili branku!
    JAROMÍR JÁGR převzal puk ve středním pásmu, sám si s ním dojel až k modré čáře, kde jej poslal do prázdné brány a zpečetil vítězství Devils! Reimer se ještě snažil skokem ze střídačky zabránit brance, ale to se mu nepovedlo.
    Asistence: Adam Larsson

57:00
    Reimer míří na střídačku!

56:50
    Toronto je nyní v obrovském tlaku, ale bránící hráči Devils vše zvládají.

56:20
    James van Riemsdyk si najel před branku, ale svou střelu trestuhodně neumístil za záda Schneidera!

55:50
    Travis Zajac vjel do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

55:05
    Střela po vhazování z hokejky Lupula byla zablokávana dříve, než ohrozila Schneidera.

55:00
    I nyní si Schneider našel střelu Gardinera.

54:38
    Jake Gardiner vyslal od levého mantinelu lehkou střelu na Schneidera, který si s ní pochopitelně poradil.

53:27
    Střely hostů v útočné třetině jsou hodně zblokovány. Toronto se nemůže dostat do většího tlaku.

53:03
    Scott Gomez prostrčil puk na hokejku volného Adama Henriquea. Ten byl ale dobruslen Clarksonem. Dnešní oslavenec byl tísněn, ale nakonec zakončil. Reimer chytá.

52:35
    Zakázané uvolnění Toronta.

52:20
    Další nahození na domácí branku kryje s ledovým klidem Cory Schneider.
    Tyler BOZAK - 3:1

51:51
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Teď jsem to přivolal! Phil Kessel projel do pásma a z blízkosti trefil obě tyče. Puk poté spadl do brankoviště, kam si najel TYLER BOZAK. Tomu už stačilo jen doklepnout puk do prázdné branky a my tu máme ještě drama!
    Asistence: Phil Kessel, Jake Gardiner

51:08
    Z výborné pozice hráči Toronta netrefili odkrytou branku. Špatná forma a nemohoucnost Toronta jde vidět.

50:46
    Jake Gardiner vyzkoušel pozornost Schneidera, před kterým ještě stínil hráč. Ani nyní to neprošlo.

50:21
    Nazem Kadri byl při útočné snaze faulován Židlickým, jenž inkasuje dvouminutový trest.

50:19
    Nazem Kadri se krásně proháčkoval před branku Schneidera, ale střelou do horního růžku neuspěl!

49:44

49:34
    Ruutu i Clarkson jsou na ledě.

49:05
    I nyní proti dalšímu pokusu. Devils se osvobozují.

48:26
    Nebezpečnou střelu vyslal od modré čáry Franson, ale Schneider připraven.

47:44
    Travis Zajac byl povalen na brankáře a poté provokován. Na trestnou lavici ale usedá právě Zajac.

47:34
    Za nesportovní chování je potrestán David Clarkson a Tuomu Ruutu.

47:07
    Třetí třetina je hodně vyrovnaná. Bývalý ďábel David Clarkson hodně provokuje a na ledě je čtvrtá formace domácích.

46:36
    Scott Gomez si vybruslil a posla svižnou střelu, která byla vyražena Reimerem mimo konstrukci.

45:57
    Snaha Toronta nelze upřít, ale hra, kterou se prezentují na Devils prostě neplatí.

45:24
    Cammalleri neuspěl v brankovišti proti Reimerovi. Následná dorážka Jágra se nekonala, neboť se český útočník k puku nedostal.

44:35
    První lajna Devils kombinuje v útoku a zaměstnává bránicí hráče Toronta.

43:35
    Scott Gomez pálil na branku, ale netrefil jak bránu, tak nastavenou hokejku svého spoluhráče.

43:10
    Devils skvěle brání, dopředu příliš nepospíchá a hlídá si stav zápasu.

42:40
    V bruslařském souboji o puk byl úspěšnější domácí hráč. Toronto je v útočném pásmu aktivní, ale šance si nevytváří.

42:02
    Další střela od modré čáry, se kterou domácí brankář nemá sebevětší problémy.

41:24
    Devils vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Schneiderem.

41:06
    Před Schneiderem byl Santorelli, ale ten nijak nepřekvapil a Schneider proti němu zasáhl.

40:38

40:19
    New Jersey se ve vlastní přesilovce dostává do ofsajdu, z trestu už moc nezbývá.

40:01

Hráči jsou zpět na ledové ploše, následuje třetí třetina.

Střely po druhé třetině: 12:21

Čtyřicet minut za námi. Devils se hned v úvodu třetiny dostali do dvoubrankového vedení, kdy se po skvělé přihrávce prosadil Patrik Eliáš. Tento zásah znamenal jeho čtyřstou branku v ďábelském dresu. Ze hry mělo více New Jersey, které se ve čtyřiatřicáté minutě dočkalo i třetí branky, kterou dal s nutnou dávkou štěstí Steve Bernier. Jestliže nepředvede Toronto nějaký skvělý obrat, tak je zápas rozhodnutý. Těšme se na třetí periodu!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Cammallerimu dobře najížděli spoluhráči, ale ten věděl, že už toho moc nestihnout nedokáže, a tak puk jen lehce poslal směrem k rozhodčímu.

39:25
    Toronto je nyní vysunuté a domácí se nemohou dostat do přesilovkové kombinace.

38:52
    Travis Zajac špatně zpracoval puk, který nakonec skončil mimo pásmo. Devils se musí vrátit do středního pásma.

38:38
    Zároveň je před námi i komeční přestávka. Devils jsou zatím spokojeni, neboť nad Torontem vedou 3:0.

38:38
    Máme tu první přesilovou hru utkání. Na lavici hanby míří hostujicí Peter Holland, jenž se provinil nedovoleným zákrokem.

37:40
    Domácí kombinují v pásmu a čekají na ideální příležitost pro střelu.

37:04
    Opět se za sváděl souboj za brankou, ale ten nyní vyhráli domácí, kteří si nahrávají v obranném pásmu.

36:05
    Po levé straně ujel Scott Gomez a střelou zápěstím netrefuje Reimerovu branku.

35:14
    Toronto je v útočném pásmu, ale chybí jim přesné přihrávky, střelba a další faktory důležité pro vstřelení branky.

34:30
    K puku se nakonec dostali hosté, jenž se ihned vydali dopředu, kde ale puk ztratili rychlostí blesku.

34:10
    Urputný souboj lze vidět za brankou Reimera. Hráči bojují o puk a na zemi dokonce leží již dvě hokejky.
    Steve BERNIER - 3:0

33:31
    Máme tu další branku v síti Reimera! Adam Larsson vyslal tvrdou střelu od modré čáry, kterou ještě hodně zajímavě tečoval STEVE BERNIER. Kotouč lehce doklouzal za brankovou čáru. Rozhodčí vše kontroloval na videu a gól byl posouzen jako regulérní.
    Asistence: Adam Larsson, Andy Greene

32:20
    Devils kontrolují hru a Toronto k ničemu nepouštějí. Hra Devils je v dnešním utkání dobrá.

31:40
    Devils mají územní převahu a svého soka přehrávají, ale i přesto má Toronto ve střelách navrch.

31:05
    Andy Greene objel napadající hráče, ale uklouzl. Puk nakonec skončil v lapačce Reimera.

30:39
    Cory Schneider přerušuje hru poté, co jej prověřil další střelou Cody Franson.

30:15
    Adam Henrique se dostal ke střele z pravého kruhu. Reimer jeho střelu viděl a vytlačil jí mimo ohrožení jeho branky.

29:22
    David Clarkson zbytečně fauloval bez puku a strhla se menší mela, která byla ihned ukončena.

29:08
    Ke střele se dostali i hosté, ale takovéhle střely nenadělají Schneiderovi problémy.

28:40
    Krásná akce domácích zakončena střelou v blízkosti Reimera, ten se zaskvěl skvělým zákrokem proti střele Martina Havláta!

28:05
    Mark Fraser se pustil do lehčí strkanice se svými bývalými spoluhráči za brankou Devils. Nic vážného se ale nestalo.

27:36
    Jaromír Jágr se natahoval pro puk i branky, ale ani jeho dlouhé ruce nestačili na zkrocení kotouče.

27:16
    Toronto ve dvou ofsajdech v krátkém časovém sledu.

26:40
    Toronto se ve druhé třetině hodně těžce dostává za obranu Devils . Když už se jim to povede, tak nevymyslí nic velkého.
    Gratulace přicházejí na adresu Patrika Eliáše, jenž dosáhl dalšího historického milníku

26:23
    Cory Schneider měl hodně dobrý výhled, a tak si se střelou Robidase věděl rady. Následuje komerční přestávka.

25:34
    Další snaha hostů přerušena ve středním pásmu. Devils dnes hrají opravdu dobře.

25:05
    Souhra domácích hráčů přerušena nepřesnou přihrávku, jenž znamená vyjetí v útočné třetiny.

24:20
    K puku se před brankou Schneidera mohl dostat jeden z hostů, ale obrana Devils je kompaktní.

23:20
    Toronto krouží v pásmu Devils a snaží se vymyslet něco, co by jim mohlo přinést první dnešní branku.

22:43
    Krásná kombinace přes Jágra až na Zubruse, jenž v těsné blízkosti Reimera nezakončil.

22:26
    Ke střele se na druhé straněn dostal Nazem Kadri. V nejlepší moment mu puk ujel a tak nezakončil ideálně.

22:07
    Devils jsou nadále aktivní v útočném pásmu.
    Patrik ELIÁŠ - 2:0

21:23
    Travis Zajac vjel do pásma, kde následně skvěle zasekl a našel najíždějícího PATRIKA ELIÁŠE, jenž svižnou ranou prostřeluje Reimera podruhé! Český útočník právě dal svou čtyřstou branku v NHL!
    Asistence: Travis Zajac

20:54
    Devils se dostali ke střele, která skončila na jedné z tyček Reimerovi branky!

20:25
    Které avšak rychle ztratili a hraje se nyní za jejich brankou.

20:05
    Úvodní bule úspěšná pro hráče Toronta, kteří puk ihned nahodili do útočného pásma.

20:01
    Během zápasu vyšel na povrch jeden trejd. David Broll a Carter Ashton opouští Toronto a míří do Tampy Bay, opačný směrem putuje sedmý draft v roce 2016.

První třetinu vyhrávají domácí hráči. Toronto je zatím lepší, lépe bruslí a dostává se za obranu New Jersey, ale ti mají v bráně bezchybného Schneidera, který ovšem nemá s pokusy Toronta příliš velkou práci. Hodně je vidět čtvrtá lajna Devils, která připravila jedinou branku utkání a u dalších akcí byla. Uvidíme, co nám nabídně třetina druhá.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Mike Cammalleri již nic nevymýšlel. Puk nahodil za branku a ujel střídat.

19:20
    Puk je za brankou Maple Leafs poté, co jej tam domácí obrana nahodila.

19:00
    Začala poslední minuta hry v první třetině.

18:20
    Současně je opět lepším celkem v Prudential Center Toronto. Schneider je ale v dobré formě a jejich pokusy kryje.

17:44
    Lupul byl v ještě větší příležitosti, ale volný puk před Schneiderem nedotlačil za jeho záda.

16:54
    David Clarkson právě nastřelil levou tyč Schneiderovi branky.

16:26
    Nyní se domácí moc nedomluvili a je z toho nepřesná přihrávka. Puk je za brankou Toronta v moci bránicích hráčů.

16:14
    Tuomo Ruutu přihrál na teč Josefsonovi. Tato akce byla hodně okatá a Reimer jí snadně vystihl.

15:52
    Na druhé straně byla opět aktivní formace zaměřená na černou práci. Nebezpečně pálil Jacob Josefson. Po zákroku Reimera se strhla opět menší strkanice.

15:22
    Tyler Bozak hledal před branku najíždějícího van Riemsdyka, jenž jeho nahrávku netrefil.

14:20
    Nyní sledujeme nudnější část hry, věřme ve zvrat.

13:47
    Hra se přesunula do středního pásma, kde je k vidění hra obou celků.

12:49
    New Jersey kombinuje v útočném pásmu, ale střelba není na pořadu dne.

12:34
    Opět aktivní čtvrtá formace zachytila puk a mířila do protiútoku. Ruutu přenechal puk na volného Josefsona, stojícího v mezikruží. Nyní jeho střela skončila mimo branku.

11:25
    Hra se přelila na stranu Devils, ti se ale v pohodě brání.

10:44
    Před branku javorových listů se dostávali domácí, ale nic z této nabízené akce nevytěžili.

09:58
    Po inkasované brance se hosté dostali do ofsajdu a před námi je další komerční přestávka.
    Tuomo RUUTU - 1:0

09:32
    Výborná práce čtvrté formace! Nahozený puk z hokejky Marka Frasera mířil mimo branku, ale nakonec se před ní odrazil, kde jej bekhendem do sítě s přispěním nešťastné teče Reimera poslal TUOMU RUUTU!
    Asistence: Mark Fraser, Jordin Tootoo

09:02
    Po akci na druhé straně, kdy před brankou důrazně dorážel jeden z hostů je hra přerušena díky Schneiderovi. Následně se strhla menší mela.

08:45
    Devils rozehrávají nepřesně a jdou střídat. Hra nemá vůbec špatný spád.

08:02
    Nečekaná akce od Havláta, ten se zpoza branky rychle dostával do brankoviště, kde byl připravený Reimer.

07:02
    Po ní se k puku dostal Santorelli, jenž projel kolem pravého mantinelu. Nahozeným kotoučem ale Schneidera nepřekvapil.

06:50
    Následuje první komerční přestávka.

06:50
    Další veliká šance domácích. Před brankou Reimera byl volný Adam Larsson. Švédský obránce obdržel puk a svižnou ránou trefil torontského brankáře jen do výstroje!

06:12
    Ve středním pásmu obdržel puk Jaromír Jágr, který s ním popojel do útoku. Tam ovšem nikoho neměl, a tak o puk přišel.

05:44
    Stejný hráč to zkusil i podruhé, ale nyní povalil jak Schneidera, tak i branku za ním.

05:02
    David Booth si najel před branku, kde domácího brankáře přitisklého k tyči nepřekvapil.

04:30
    Nadvakrá střílel z blízkosti na Reimera Steve Bernier, ale ani jednou jej nepřekonal!

03:08
    Na druhé straně dostával puk před branku Jaromír Jágr od Mike Cammalleriho, ale puk netrefil ideálně a Reimer zasáhl.

02:35
    Před brankou Schneidera byli nebezpeční hosté, ale Leo Komarov puk netrefil ideálně.

01:50
    Tlak kanadského celku ustal a vidíme hru ve středním pásmu.

01:37
    Až nyní se domácí celek vymanil z nepříjemného svírání. Toronto vstoupilo do utkání mnohem aktivněji.

00:29
    Pozornost Schneidera vyzkoušel svižnou ránou Daniel Winnik, ale domácí brankář byl připraven a jeho pokus byl chycen.

00:10
    Buly vyhráli domácí, ale puk se ihned objevil za brankou Reimera, kde s ním kombinují domácí.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše a vše je připraveno na úvodní buly.

Věděli jste, že ...

Dnes slaví své pětadvacáté narozeniny nejproduktivnější hráč Devils, Adam Henrique.

Krásný večer, respektivě ráno. Za pár minutek nám začne další zápas NHL, dnes můžeme sledovat měření sil celků z New Jersey a Toronta. Devils jsou letos proti Maple Leafs stoprocentní, a proto bude zajímavé dnešní utkání sledovat.
    Brankáři dnešního utkání budou Reimer a Schneider

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Židlický, Merill, Harrold, Fraser – Jágr, Cammalleri, Zubrus – Havlát, Zajac, Eliáš – Bernier, Gomez, Henrique – Tootoo, Josefson, Ruutu

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Franson, Rielly, Robidas, Holzer, Polák, Gardiner – Kessel, Bozak, Riemsdyk – Winnik, Santorelli, Lupul – Pánik, Kadri, Booth – Clarskon, Holland, Komarov

Rozhodčí: Rehman, Kowal – Amell, Murphy.

Hosté nemohou stále počítat s oporou obranných řad, Dionem Phaneufem. Kanadský obránce nadále chybí kvůli zranění ruky. Devils se dlouhodobě musejí obejít bez Stephena Gionty, Damona Seversona, Bryce Salvadora a Ryana Clowea.
    Ranní rozbruslení a trénink Toronta

Pravděpodobné sestavy

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Franson, Rielly, Robidas, Holzer, Polák, Gardiner – Kessel, Bozak, Riemsdyk – Winnik, Santorelli, Lupul – Pánik, Kadri, Booth – Clarskon, Holland, Komarov

Československá stopa

Marek Židlický (NJD) – 51 zápasů, 21 bodů (4+17)
    Patrik Eliáš (NJD) – 41 zápasů, 21 bodů (6+15)
    Martin Havlát (NJD) – 33 zápasů, 13 bodů (5+8)
    Jaromír Jágr (NJD) – 47 zápasů, 27 bodů (10+17)

Roman Polák (TOR) – 42 zápasů, 8 bodů (5+3)
    Richard Pánik (TOR) – 46 zápasů, 8 bodů (7+1)

Šance na play-off stále drží hráči New Jersey Devils, kteří jsou nyní v zajímavé formě. Tým Scotta Stevense ztrácí na vyřazovací souboje dvanáct bodů, což není nedosažitelná hranice. Devils příliš branek nedávají, což jde vidět i na statistikách. Nejproduktivnější je Adam Henrique s osmadvaceti body, v závěsu je o jeden bod Jaromír Jágr.

Toronto Maple Leafs je na hranici další nepovedené sezóny. Celek z hokejového města se aktuálně nachází na třinácté pozice, bod za svým dnešním hostitelem. Kanadský celek nasbíral osmačtyřicet bodů. Nejvíce bodů nasbíral již tradičně Phil Kessel, který na svém kontě má pětačtyřicet bodů za dvacet zásahů a pětadvacet nahrávek. Na záda mu dýchá rodák z New Jersey, James Van Riemsdyk, jenž má o dva body méně.

Dnes se v ranních hodinách odehraje další kolo nejlepší hokejové soutěže na světě. Proti sobě si to rozdají sousedi v ligové tabulce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 10. Ruutu (Fraser, Tootoo), 22. Eliáš (Zajac), 34. Bernier (Larsson, Greene), 58. Jágr (Larsson) – 52. Bozak (Kessel, Gardiner)

Rozhodčí: Rehman, Kowal – Amell, Murphy