New Jersey – Toronto 4:1 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – St. Louis 7:1 (kon.)
Winnipeg – Chicago 1:2 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Nashville – NY Rangers 3:2 (kon.)
Tampa – Los Angeles 2:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Los Angeles Kings
Sobota 07.02.2015, 23:00 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Hezký večer všem fanouškům ledního hokeje. Obzvláště pak nejprestižnější hokejové ligy na světě, tedy NHL. Dnes je na programu další várka utkání a my budeme sledovat to mezi týmy Tampa Bay Lightning a Los Angeles Kings.

Tampa letos předvádí skvělý hokej a momentálně jí patří první místo ve Východní konferenci se ziskem jednasedmdesáti bodů. Jejím největším tahounem je rozhodně kanadský útočník Steven Stamkos, jenž konto soupeře zatížil v letošní sezóně osmadvaceti góly, ke kterým ještě přidal rovných dvacet asistencí. Kapitán Tampy by tak jistě rád dovedl svůj celek až na vrchol nejvyšší, a sice k zisku Stanley Cupu. K tomu je ale cesta zatím opravdu velmi dlouhá. Nicméně v dnešním utkání budou Lightning ve své hale Tampa Bay Times Forum favoritem.

Králové z Los Angeles a zároveň úřadující vítězové Stanley Cupu se zatím v letošní sezóně trápí a rozhodně nemohou být s dosavadním umístěním spokojeni. Vždyť jsou v tabulce Západní konference na dvanáctém místě se ziskem čtyřiapadesáti bodů. Jako by na ně dolehl stín událostí okolo obránce Vojnova, jenž je od loňského října stíhán za domácí násilí a byl tedy z týmu prozatím vyloučen. Nejlepším střelcem Kings je slovenský šikovný útočník Marián Gáborík. Ten zatím nastřílel šestnáct branek a připsal si třináct asistencí. Neodehrál však všechna utkání, kdy na začátku sezóny laboroval se zraněním.

Vzájemná utkání

V průběhu letošní sezóny na sebe oba celky zatím ještě nenarazily. Dnes to bude jejich první společný duel v sezóně 2014-2015.

Československá stopa v utkání

Radko Gudas (TBL) 2 + 3 (v současné době po operaci kolene)
    Andrej Šustr (TBL) 0 + 7
    Ondřej Palát (TBL) 11 + 27

Marián Gáborík (LAK) 16 + 13

Jak dnešní utkání tedy dopadne a kdo bude po jeho konci tím týmem, který se bude radovat z vítězství, se dozvíme v brzkých ranních nedělních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
    Steven Stamkos, kapitán Tampy, slaví narozeniny. Oslaví je výhrou?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Witkowski, Nestěrov, Stralman, Šustr, Barberio – Filppula, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Paquette, Drouin – Morrow, Boyle, Connolly

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Green, Martinez, Regehr, McBain – Gáborík, Kopitar, Brown – King, Carter, Toffoli – Lewis, Stoll, Williams – Clifford, Shore, Nolan

Rozhodčí: Dave Jackson, Greg Kimmerly – Ryan Galloway, Tony Sericolo.

00:01

00:28
    Hosté mají puk na svých hokejkách a zakládají tak svou první útočnou akci.

00:50
    Tampa se však brzy dostala k puku také a už míří do útočného pásma, kde to zkoušel Stamkos, ale proti brankáři Kings úspěšný nebyl.

01:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou velmi brzy do vedení. Jejich útočnou akci vyšperkoval TYLER TOFFOLI, který se dostal do blízkosti Bishopovy svatyně a svou střelou z bekhendu nedal v samostatné akci domácímu brankáři vůbec žádnou šanci. Bez asistence.
    Tyler TOFFOLI - 0:1

02:37
    Domácí hokejisté se snažili okamžitě na inkasovanou branku zareagovat, ale Palát svou akci do konce nedotáhl.

03:54
    Králové z Los Angeles si ale zatím počínají lépe na ledě než domácí tým. Znovu se dostali do šance, ale Bishop byl připraven.

04:43
    Nyní střílel z prostoru pravého kruhu Nikita Nestěrov, ale Quick si s jeho prudkou střelou dokázal poradit. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

04:55
    Znovu střílel Nestěrov a po něm také Stamkos. Ale ani jeden z hráčů domácího celku zakončit nedokázal.

05:33
    Tampa začala zvyšovat své tempo a nyní se dostala do další šance, v níž se ocitl Stamkos. Znovu ale akce brankou nekončí.

06:58
    Nyní se hrálo převážně ve středním pásmu, kdy se ani jedno mužstvo nedostalo do pásma soupeře.

07:34
    Na hráčích Tampy je však vidět zaskočení z rychlé úvodní branky hostí a zatím se na ledě jakoby hledají.

08:10
    Stralman prověřil lapačku Quicka. Hostující brankář skvěle zareagoval na jeho střelu a znovu neinkasuje.

08:10
    Probíhá komerční přestávka.

08:20
    Filppula se tlačil před branku Kings, ale k zakončení se nedostal.

08:31
    Na trestnou lavici putuje Carter za podražení.

09:01
    Hráči Tampy zakládají svou útočnou přesilovkovou akci z hloubi svého obranného pásma.

09:25
    Hosté se však osvobodili, a tak musí domácí začínat znovu ze stejného místa.

10:04
    Kings hrají své oslabení zatím velmi dobře a Tampu takřka k ničemu nepouštějí.

10:31
    Carter je na ledě a Kings tak v plném počtu hráčů.

11:05
    King pálil z levé strany a po jeho střele zazvonila boční konstrukce domácí branky!

12:02
    Následuje další komerční pauza.

12:30
    JUSTIN WILLIAMS dostal přesnou přihrávku od svého spoluhráče do blízkosti branky Tampy, kde okamžitě z pravé strany bez přípravy vystřelil a poslal puk k bližší tyči Bishopovy branky. Hosté tak jdou do dvoubrankového vedení. Asistence: Jake Muzzin, Trevor Lewis.
    Justin WILLIAMS - 0:2

14:02
    I nadále se drží hosté v pásmu domácího týmu. Bishop má tak zatím plné ruce práce s dotěrnými útočníky Los Angeles Kings.

14:34
    Nyní se vyznamenal Quick po pohotové střele hráčů Tampy. Domácí se zatím kýžené první branky nedočkali.

14:34
    Komerční přestávka.

14:39
    Stamkosovu snahu před brankou Kings zmařil svým zákrokem Quick, který dnes opravdu ve svém brankovišti čaruje.

15:25
    Trevor Lewis nenápadnou střelou z dálky zaměstnal Bishopa, který puk chytá a poté ho okamžitě rozehrává mezi své spoluhráče.

15:54
    Quick si připisuje další zákrok proti domácímu útoku. Hokejisté Tampy se opět neprosazují.

17:00
    Před brankou hostí se zjevil Andrej Šustr, který ale Quicka nepřekonal.

17:36
    Domácí hráči se snaží před hostující brankou něco vymyslet, ale marně. Pevná obranná hráz v podobě obránců Kings je neoblomná.

18:23
    Další průnik hokejistů Tampy kazí obranná činnost Králů.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:58
    Tak to je neuvěřitelné. V samotném závěru první třetiny jdou hosté do tříbrankového trháku. DREW DOUGHTY pálil z prostoru levého kruhu ke vzdálenější tyči Bishopovy branky a Králové tak vedou brankou do šatny o tři branky. Asistence: Robyn Regehr, Anže Kopitar.
    Drew DOUGHTY - 0:3

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí. Padly v ní tři branky a všechny do sítě Tampy Bay. Ta je zatím v utkání bez vstřelené branky. Naopak musí čelit tříbrankovému náskoku Králů z Los Angeles a v dalším průběhu hry tak mají co dělat, aby s utkáním ještě něco udělali. Druhá třetina začne přibližně v 00:10.
    Radost z druhé branky Králů, kterou vsítil Williams.

20:01

20:25
    Carter pálil na Vasilevského, který vystřídal o přestávce Bishopa, ale ten včas jeho úmysl vystihl a ukryl puk ve své lapačce.

20:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jenom dočkali kontaktní branky, která by je mohla nastartovat k úspěchu v dnešním utkání. Přesně mezi tři tyče zamířil hned v úvodu druhého dějství NIKITA KUČEROV, pro kterého nebyl problém poslat puk do odkryté klece a rozradostnil tak své spoluhráče. Bez asistence.
    Nikita KUČEROV - 1:3

21:59
    Za brankou Králů se strhla potyčka mezi hráči obou celků. Sudí budou vylučovat.

21:59
    Šustr dostává dvě minuty za sekání a Brown za hrubost.

23:33
    Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách zatím nesvědčí ani jednomu týmu. Nikdo nijak zvlášť branku soupeře neohrozil.

23:59
    Oba celky hrají v plném počtu.

24:45
    Domácí mírně ožili a nyní se snaží za každou cenu dostat se Králům na dostřel jediné branky. Quick je však proti.

25:24
    Slibně se rozvíjející akci Los Angeles zmařilo postavení mimo hru. Hra se tak stěhuje do středního pásma.

26:11
    Nyní musel vytáhnout povedený zákrok Vasilevskij, který lapil střelu Kopitara.

26:11

26:11
    Další vyloučení na obou stranách. Boyle inkasuje dvě minuty za hrubost a Nolan taktéž dvě minuty za stejný přestupek. Hraje se opět 4 na 4.

28:11
    Oba týmy jsou už v plném počtu. Do vážnější akce se ani jedno mužstvo nedostalo.

29:30
    Boyle se napřáhl k mohutné střele z prostoru mezi kruhy a Quick tak měl plné ruce práce, aby po střele domácího útočníka neinkasoval.

30:47
    Hráči Tampy zle zatápějí před hostující brankou, ale zatím se kontaktní branky nedočkávají.

31:30
    Gól Tampy je na spadnutí. Domácí borci neustále tlačí před brankou Kings, ale branka, která by znamenala dostat se na dostřel hostům zatím nepřichází.

32:04
    Drew Doughty dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Callahan dvě minuty za zdržování hry.

32:42
    Hraje se čtyři na čtyři a zatím je více vidět útok Tampy. Domácí však stále marně obléhají hostující bránu.

33:43
    Hosté mají nyní puk na svých hokejkách, ale byla k vidění pouze hra ve středním pásmu.

34:04
    Oba týmy už hrají v plném počtu hráčů.

34:51
    Králové se vrhli do útoku, ale jejich další akci opět pokazilo postavení mimo hru. Znovu se tak bude vhazovat ve středním pásmu.

34:51
    Komerční pauza.

35:21
    Nyní se do pásma domácího celku protlačila první formace Los Angeles Kings, ale před Vasiljevskim nic nevymyslela.

36:23
    Brown uvolnil Mariána Gáboríka, který se dostal do blízkosti Vasilevského klece, ale jeho zakončení chyběla větší přesnost.

37:09
    Puk mají ve své moci hráči domácích, kteří míří do postupného útoku směr branka hostí.

37:52
    Na druhé straně pak pálil nebezpečně King, ale ani jeho střela se do branky nedostala.

38:34
    Witkowski střílel z pravé strany na Quicka, ale ten jeho projektil vyráží do bezpečí.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:04
    Vasilevskij, jenž nyní okupuje brankoviště domácích, si připisuje další skvělý zákrok a v závěru druhého dějství tak svůj tým hodně podržel.

39:04
    Následně se ale strhla potyčka a je tu další vyloučení. Hedman dostává dvě minuty za hrubost.

39:49
    A další skvělý zákrok Vasilevského.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I druhá třetina je už minulostí. V ní padla jediná branka, a to do sítě Los Angeles Kings. Nicméně Tampa byla v této třetině lepším týmem, ale další gólový příspěvek už nepřidala. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Třetí třetina začne přibližně v 1:10.
    Fanynka LA Kings píše, že je sice její domov Tampa, ale jejím týmem, kterému fandí, je právě LA Kings.

40:01

40:15
    Gáborík s Kopitarem hned v úvodu třetí periody zaměstnali domácího brankáře.

41:34
    A kontaktní branka Tampy je na světě. VICTOR HEDMAN nahodil puk na Quicka a tomu puk propadl za jeho záda. Domácí hráči jsou tak zpátky ve hře a nyní se dá očekávat velký tlak z jejich strany. Asistence: Ryan Callahan.
    Victor HEDMAN - 2:3

43:40
    Jenže nyní zahrozila znovu dvojice Gáborík Kopitar, ale Vasilevskij byl na místě.

44:27
    Vhazuje se po levici Quicka.

44:55
    Johnson nyní zahrozil před Quickem, ten ale jeho vysokou střelu pokryl a raději schoval puk ve své lapačce.

45:34
    Na Quicka mířila další sprška střel, ten znovu odolal a drží svůj tým a jeho jednobrankový náskok.

46:11
    Quick je teď v plné permanenci a znovu musel ve svém brankovišti zasahovat.

47:13
    Kopitar dostal přesný pas od Gáboríka a poté okamžitě zblízka vystřelil. Vasilevskij však byl připraven a branku za svá záda neinkasoval.

47:46
    Nyní už ale musel Vasilevskij lovit puk ze své sítě. JUSTIN WILLIAMS se v prostoru pravého kruhu napřáhl k mohutné střele, která prosvištěla za záda domácího brankáře. Byl to jeho druhý gólový příspěvek v dnešním utkání. Hosté si tak berou zpět svůj dvoubrankový náskok. Asistence: Marián Gáborík, Robyn Regehr.
    Justin WILLIAMS - 2:4

48:56
    Filppula s Callahanem zkoušeli atakovat branku hostí, ale Quick jejich úmysl včas vystihl a znovu svůj tým podržel.

49:47
    Gáborík vyzkoušel pozornost Vasilevského dalekonosnou střelou ze středního pásma. Domácí brankář se ale nachytat nenechal a puk dokázal pokrýt.

50:13
    Nyní následuje další pauza.

50:29
    Hosté ostřelují domácí branku a snaží se vsítit další gól, který by jim dal klid na své hokejky. Vasilevskij je však pozorný.

51:43
    Znovu se mohli domácí hráči dostat hostům na dostřel jediné branky, ale střela Kučerova zamířila jen přímo do náruče Quicka.

52:40
    Čas domácím začíná velmi rychle utíkat. Zatím se jim vůbec nedaří dostát kontaktní brance.

53:10
    Vhazuje se po levé ruce Vasilevského.

53:52
    Killorn dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Hosté tak mají k dispozici početní výhodu.

54:49
    Domácí zahrozili ve vlastním oslabení, ale Quick nakonec zasahovat vůbec nemusel.

55:26
    Vyloučení na straně hostí. Ti hráli se šesti bruslaři v poli a dostávají tak dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:52
    Tampa Bay je kompletní.

56:16
    Kings se osvobozují vyhozením kotouče až před Vasilevského.

56:37
    A znovu se hosté osvobozují.

57:26
    I Los Angeles je v plném počtu.

57:32
    Domácí hráči musí založit svou akci z hloubi svého obranného pásma.

57:42

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:12
    Domácí hráči hrají powerplay.

58:34
    Filppula ohrozil branku hostí, ale Quick jeho úmysl zhatil povedeným zákrokem.

58:58
    Dustin Brown mohl pečeti výhru Králů, ale jeho střela jen těsně minula opuštěnou domácí klec.

59:37
    Ještě nás čeká poslední komerční přestávka.

59:37
    Zakázané uvolnění hostí a hra se tak stěhuje znovu před jejich brankáře.

60:00

Je dobojováno. Kings zaslouženě vítězí na ledě Tampy a do tabulky si připisují důležité dva body.

1. Drew Doughty (LAK) 1+0
    2. Justin Williams (LAK) 2+0
    3. Nikita Kučerov (TBL) 1+0

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:40
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:31

Marián Gáborík (LAK) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:43

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek nedělní noci a u dalších online přenosů z hokeje se těším zase někdy na počtenou. (01:52:36)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 21. Kučerov, 42. Hedman (Callahan) – 2. Toffoli, 13. Williams (Lewis, Muzzin), 20. Doughty (Regehr, Kopitar), 48. Williams (Gáborík, Regehr)

Tampa Bay Lightning: Bishop (20. Vasilevskij) – Hedman, Witkowski, Nestěrov, Stralman, Šustr, Barberio – Filppula, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Paquette, Drouin – Morrow, Boyle, Connolly

Rozhodčí: Dave Jackson, Greg Kimmerly – Ryan Galloway, Tony Sericolo