Sobota 07.02.2015, 13:00 • O2 arena, Praha • Euro Hockey Tour

58:38
    Rusové jsou v šesti, Šaryčenkov odjíždí na střídačku.

57:37
    Svačina fauluje ve vlastní třetině, kde sráží k zemi Andronova a dostává dvouminutový trest za držení, přesilová hra pro Rusko!

Dnešní utkání sleduje 16 452 diváků.
    Vladimír SVAČINA - 4:3

55:33
    Česko právě vstřelilo branku!
    Česko jde opět do vedení zásluhou proměněného trestného nájezdu VLADIMÍRA SVAČINY, který se s pukem dostal až moc na pravou stranu, i tak ale dokázal parádně umístit puk nad lapačku klesajícího Šaryčenkova.

55:33
    A dokonce je to trestné střílení ve prospěch českého týmu!

55:16
    Vladimír Svačina se dostal do úniku, byl faulován, bude se vylučovat.

45:58
    Diváci již zvedali ruce nad hlavu, puk se po střele od modré odráží od horní tyče mimo branku.
    Andrej POPOV - 3:3

45:41
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Po přihrávce Alexandera Popova od zadního mantinelu se z levého kruhu pro vhazování trefuje ANDREJ POPOV, tam zaváhali obránci českého týmu a je vyrovnáno. Asistence: Alexander Popov a Anton Glinkin.

39:43
    Rusové si berou oddechový čas.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Michal Vondrka útočil na hattrick, jeho střela z mezikruží zamířila těsně vedle!

33:34
    Tomáš Zohorna vyloučen za sekání na dvě minuty, ovšem také na ruské straně se vylučuje, Grigorjev dostává také za sekání dvě minuty, hraje se 4 na 4.

29:49
    Rozdaly se tresty, pokračovat se bude v pěti na obou stranách. Na české straně sedí na trestné lavici Smoleňák a Klesla, na té ruské pak Grigorjev a Andrej Popov.

29:49
    A hned další šance českého týmu, Ručinského bekhendová střela končí v lapačce Šaryčenkova.
    Michal VONDRKA - 3:2

29:32
    Druhý gól MICHALA VONDRKY v dnešním utkání, Rusové trochu pozapomněli na Michala, který číhal na modré, kde dostal pas od Ševce a samostatný nájezd zakončil přesnou střelou nad lapačku. Asistence: Martin Ševc a Michal Kempný.

26:59
    Skvělý pas Andreje Popova na Glinkina, který se z levé strany dostává sám do zakončení, trefuje však pouze dobře postaveného Saláka!

24:50
    Velké štěstí pro český tým, Rusové využili špatného střídání a ve třech se dostali do zakončení, Gavrikov to zkoušel z levé strany, ale Salák nyní skvělý!

17:30
    Michal Gulaš fauluje Šaryčenkova a dostává dvouminutový trest, Rusové si zahrají další přesilovou hru.

14:53
    A právě Klesla nyní fauloval ve středním pásmu Timkina a dostává dvě minuty, poměr sil na ledě se tak vyrovná.

14:08
    Rychlá akce českého týmu, Vladimír Sobotka v dobré pozici na levé straně, branku Šaryčenkova jen těsně míjí!

13:46
    Nyní se již vylučuje, na trestnou lavici putuje Andronov za podražení, druhá přesilová hra českého týmu.
    Anton LAZAREV - 2:2

11:16
    Rusové bleskově vyrovnávají, po gólu Slepyševa přichází vyrovnávací gól, jehož autorem je ANTON LAZAREV. Ten využil parádní přihrávky Loktjonova a z bezprostřední blízkosti, z pravé strany, zasunul puk pod levým betonem Saláka do branky českého týmu. Asistence: Andrej Loktjonov.
    Anton SLEPYŠEV - 2:1

10:22
    A gól platí, ukazuje hlavní rozhodčí po konzultaci s viderozhodčím. Salák dokázal vyrazit střelu Grigorjeva, ovšem tak nešťastně, že puk ho přeskočil a dokutálel se do branky, autorem gólu ANTON SLEPYŠEV. Asistence: Michajl Grigorjev.

Pozor, Rusko dalo gól, který nejprve byl uznán, aby poté rozhodčí nechal hráče v nejistotě a jde celou situaci konzultovat s videorozhočím.
    Tomáš ZOHORNA - 2:0

09:52
    Ondřej Roman pronikl po levém křídle do útočného pásma, nenechal se odstavit od puku obráncem a parádně přihrál před branku, kde si najel TOMÁŠ ZOHORNA. Ten se prosadil i přes snahu obránce Ruska a dává druhý gól. Asistence: Ondřej Roman a Martin Zaťovič.
    Michal VONDRKA - 1:0

07:38
    Češi šli do přečíslení dva na jednoho, které zakončil MICHAL VONDRKA sám, střelou z levé strany nad vyrážečku Šaryčenkova, puk končí v síti, Češi vedou 1:0. Asistence: Tomáš Zohorna a Petr Koukal.
    Svačinovu střelu kryje Šaryčenkov.

04:16
    Vladimír Svačina odvážně pronikl po levém křídle před Šaryčenkova, který jeho střelu lapil.

03:21
    A nakonec tam Andronov fauluje za brankou Saláka bránícího Čáslavu, za podražení dostává dvouminutový trest, přesilová hra pro Česko.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 8. Vondrka (Zohorna, Koukal), 10. Zohorna (Roman, Zaťovič), 30. Vondrka (Ševc, Kempný), 56. Svačina (TS) – 11. Slepyšev (Grigorjev), 12. Lazarev (Loktjonov), 46. Andrej Popov (Alexander Popov, Glinkin)

Česko: Salák (Hrubec) – Nakládal, Klesla, Krejčík, Čáslava, Polášek, Kolář, Ševc, Kempný – Gulaš, Sobotka, Ručinský – Simon, Novotný, Smoleňák – Svačina, Roman, Zaťovič – Zohorna, Koukal, Vondrka – Radil
    Rusko: Šaryčenkov (Sorokin) – Višněvskij, Kiselevič, Ožiganov, Jakovlev, Grigorjev, Gavrikov, Barancev, Koledov – Andrej Popov, Alexander Popov, Glinkin – Slepyšev, Andronov, Kugryšev – Sošnikov, Loktjonov, Lazarev – Timkin, Tkačev, Kraskovskij – Fiščenko

Rozhodčí: Bjork, Sjöqvist (oba SWE) – Lederer, Gebauer (oba CZE)

Diváci: 16 452