Burnley – West Brom 2:2 (kon.) | Newcastle – Stoke 1:1 (kon.) | West Ham – Manchester Utd. 1:1 (kon.)
Burnley FC
2:2 (2:1)
West Bromwich Albion
Neděle 08.02.2015, 13:00 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League

Clarets dnes prohospodařili dvoubrankový náskok, který v 11. a 32. minutě vytvořili Ashley Barns s Dannym Ingsem. Ještě do poločasu však snížil Chris Brunt a v 67. minutě vyrovnal střídající Ideye Brown. Burnley jeden bod pomohl ze sestupového pásma, tým Seana Dyche se po nerozhodném výsledku 2:2 vyhoupl na sedmnáctou příčku. (14:54:36)
    Obrovská radost Ideyeho Browna, který vystřelil svému týmu na Turf Moor bod za remízu 2:2.

90+3

90+3
    Kightly neprošel po levém křídle přes Dawsona, skóre už se nezmění.

90+3
    Burnley se ještě snaží vyvinout závěrečný tlak, ale Baggies se zatím úspěšně brání.

90+1
    Na Turf Moor se budou přidávat tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Berahino na útočné polovině fauloval Boyda, domácí jsou u balonu.

88
    Shackell tentokrát zachyboval, když předložil míč Berahinovi na malé vápno, jeho ránu však skvělým zásahem zastavil Heaton!
    Střetnutí Burnley s West Bromem je prvním zápasem Barclays Premier League, ve kterém od listopadu 2012 padly čtyři góly hlavou. Před více než dvěma roky nabídlo 4 branky hlavou londýnské derby mezi Arsenalem a Fulhamem.

88
    Berahino mohl otočit stav utkání, jenže k balonu se jako první po přihrávce z levé strany dostal Shackell.

87
    Foster si s centrem od praporku bez potíží poradil, West Brom se ubránil.

86
    Kightlyho přihrávku do ohně nepustil McAuley, jenž poslal míč na roh.

85
    Dawsonův zákrok u postranní čáry ocenil sudí Dean žlutou kartou.

83
    Barnes se v šestnáctce Baggies provinil útočným faulem. Hosté budou rozehrávat.

81
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Callum McManaman, přichází James Morrison.

79
    Lescott se znovu převtělil do role zachránce, když zablokoval Jonesovu dělovku z voleje.

78
    Barnese hosté na polovině hrací plochy opět drželi, ani tentokrát Dean nepíská.

76
    Na Turf Moor málem padl pátý gól hlavou! Shackell v hlavičkovém duelu po rohovém kopu přetlačil Dawsona a usměrnil míč mezi tři tyče, kde jej z brankové čáry odhlavičkoval Lescott.

Radek Šamša

Branky: 11. Barnes (Ings), 32. Ings (Boyd) – 45+1. Brunt (McManaman), 67. Brown (Brunt)

Karty:   40. Baird (WBA), 48. Yacob (WBA), 65. Brown (WBA), 85. Dawson (WBA)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:3.
    Burnley FC: Heaton – Trippier, Shackell (C), Keane, Mee – Boyd, Jones, Marney (46. Kightly), Arfield – Barnes, Ings.
    Náhradníci: Gilks – Duff, Reid, Wallace, Kightly, Jutkiewicz, Vokes.

West Bromwich Albion: Foster – Baird (46. Brown), Dawson, McAuley, Lescott – McManaman (81. Morrison), D. Fletcher (C), Yacob, Brunt – Sessègnon – Anichebe (18. Berahino).
    Náhradníci: Rose – Wisdom, Pocognoli, Morrison, Gardner, Brown, Berahino.

Rozhodčí: Dean – Burt, Betts.