Rusko – Švédsko 5:1 (kon.) | Česko – USA 2:6 (kon.)
Rusko
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Švédsko
Neděle 08.02.2015, 14:30 • Buly Aréna Kravaře • Turnaj pěti (U18)

Nejlepší hráči zápasu: Kirill Kaprizov na ruské straně a ze Švédska Lucas Carlsson. (16:34:04)

Rusové zvítězili zaslouženě 5:1, když byli celý zápas u většiny puků dříve, dokázali se snadno dostávat do šancí. Sborná tak ovládla celý turnaj, když zvítězila dvakrát v základní hrací době a dvakrát v prodloužení. Naši borci se utkají v 18:00 s USA o druhé místo.

60:00

59:10
    Barabanov úplně sám před Marmenlindem, nedokázal jej ale překonat.

58:43
    Dahlén trefil přesně lapačku Samsonova.

58:00
    Chebykin nedokázal v obrovské šanci zasunout puk do odkryté branky.

57:10
    Zápas už se jen dohrává, Rusové vyhodili na icing.

56:50
    Menší potyčka před ruskou brankou.

56:10
    Švédové se z tlaku vymanili, nyní sledujeme hokej především ve středním pásmu s řadou nepřesností.

54:57
    Švédsko pod obrovským tlakem.

54:18
    Sokolovovu ránu vyráží švédský brankář betonem.

53:47
    Davidssonovu střelu vykryl dnes výborný Samsonov.

53:09
    Dvě zakázaná uvolnění Ruska během krátké doby.

52:36
    Löökeho zblokovaná střela skončila vysoko nad ruskou brankou.

51:54
    Rusové brání velmi zodpovědně.

51:08
    Marmenlind nevěděl kde má kotouč, nakonec jej zalehl a bude se vhazovat před jeho brankou.

50:56
    Sokolov mohl přidat šestou trefu Rusů, minul ale těsně tyčku.

48:53
    Kozyrev dneska už podruhé hasil šanci soupeře tím, že se položil do rány.

47:44
    Kylington v dobré pozici trefil rameno ruského gólmana.

47:32
    Icing švédského týmu.

47:22
    Rusové rychle vyvezli puk do útočné třetiny, vhazovat se tak bude na druhé straně.

47:13
    Vhazování před Samsonovem.

46:41
    Hlušší pasáž hry.

45:19
    A opět Kaprizov, tentokráte sám před brankou zakončoval bekhendem, Marmenlind opět vyrazil betonem.

45:07
    Kaprizov dorážel z pravého kruhu, trefil jen brankáře.

43:37
    Ivanyuzhenkov dostává za nesportovní chování osobní desetiminutový trest.

43:21
    Ivanyuzhenkova střela vyražena na poslední chvíli Marmenlindem.

42:31
    Léman vyloučen za sekání, domnívám se, že už nebude v silách Švédů, se zápasem něco udělat.

41:59
    Rusko právě vstřelilo branku!
    DMITRI SOKOLOV stál na konci pohledné kombinace, z pravé strany nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě a střílí pátý gól sborné. Asistence: Mikhail Sergachyov.

41:12
    Léman jde po zásluze sedět za krosček.

40:18
    Larsson zkraje třetiny ve výborné šanci, Sokolov vyrazil ramenem.

40:01

Ve druhé periodě Rusové přece jen ukázali o něco větší kvalitu a po zásluze vedou již o tři branky. Švédům se stává osudným špatná důslednost v obraně, některé branky sborné darovali téměř zadarmo. Na druhou stranu, Rusové v zápase s USA vedli také 4:1 a dokázali ještě svůj náskok ztratit, tak pokud Švédové zlepší svůj přístup v obraně a přidají nějaké ty střelecké pokusy, klidně se zdramatizování dočkat můžeme.

40:00

40:00
    A teď už rozhodčím došla trpělivost a posílají dva kohouty zchladit si hlavy na trestnou lavici. Chebykin na jedné straně a švédský snajpr Eriksson na straně druhé.

39:17
    Vzájemných konfliktů nám přibývá, Švédové se zdají být frustrovaní.

38:57
    Potyčka u ruské branky, sudí vše uklidnil.

38:24
    Voronkov mohl přidat pátý gól, zasáhl švédský strážce svatyně.

38:01
    Střele Dmitriho Sokolova v lapačce Marmenlinda.

37:05
    Lucas Carlsson v blízkosti branky, puk mu byl vypíchnut.

36:16
    Icing Ruska, Švédové se snaží se zápasem něco udělat, dokud není pozdě.

35:33
    A teď už byl Davidsson ve stoprocentní šanci, ruská obrana zaspala a nechala mu plno prostoru, opět se ale předvedl brankář sborné.

35:03
    Po delší době akce Švédů, Davidssonův pokus ukryl Samsonov pod svým tělem.

34:19
    Sokolov nahrál Kaprizovovi před poloprázdnou branku, ten se ale v rychlosti netrefil.

33:43
    Dmitri Sokolov z dobré pozice pálil nad branku.

33:06
    Sborná je na koni a kombinuje v útočné třetině.

32:10
    Obrovská nedůslednost švédské obrany, MIKHAIL VOROBYOV měl na dorážku plno čas, když zůstal před gólmanem úplně sám, a nemýlil se. Asistence: Mikhail Sidorov.

31:29
    Grunströmova střela minula branku.

31:01
    Davidssonova střela skončila v Samsonově lapačce.

29:52
    A Rusko z tlaku skóruje. Po vyražené střele se trefil ANDREI BANNIKOV, když v leže nádherně vymetl pravý růžek Marmenlindovi branky. Asistence: Dmitri Zhukenov.

29:06
    Rusové se snaží zamknout soupeře v jejich třetině.

27:44
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    V momentě, kdy Rusové již hráli v pěti, se po závaru před brankou trefuje JONATHAN DAHLÉN. Asistence: Jens Lööke, Lucas Carlsson.

27:24
    Tvrdá, ale nepřesná střela Löökeho.

26:23
    Ač v oslabení, Rusové kombinovali v útočném pásmu a málem se i dostali ke střele.

25:59
    Švédové si na začátku přesilovky připsali zakázané uvolnění.

25:40
    Guryanov záhy oslabuje svůj tým, když je vyloučen za podražení.

24:56
    Guryanov ve stoprocentní šanci, Marmenlind vyráží.

24:41
    Vhazování před ruskou brankou.

24:17
    Kozyrev obětavým pádem zmařil střelu Švédů z nadějné pozice.

23:32
    Na druhé straně střela Grundströma, Samsonov na svém místě.

22:57
    A další střela Kvartalnova, který prožívá velmi plodné střídání.

22:25
    Kvartalnov to šikovně zkoušel bekhendem, Marmenlind vyrazil betonem.

21:48
    Další ofsajd, tentokrát Švédů. Ani jednomu týmu se zatím nedaří kombinovat.

20:52
    Icing Rusů.

20:41
    Guryanov pálil z pravého kruhu, trefil jen Marmenlinda.

20:01

První třetina nám nabídla rychlý útočný hokej. Rusové vedou nejspíše zaslouženě, i když i Švédové dokázali být v několika momentech velmi nebezpeční. První gól Zhukenova padl v ruském oslabení, když Švédové nechali ruskou čtveřici trestuhodně útočit, druhou trefu přidal Sokolov v dobře sehrané přesilovce. Rusy podržel několika vynikajícími zákroky i gólman Samsonov.

20:00

19:57
    Mohlo být na ruské střídačce ještě veseleji, Vorobyov dostal přesnou nahrávku před brankáře, prostřelit jej však nedokázal.

19:37
    Rusové mají kotouč na svých holích.

18:47
    Ruské útočné choutky hatí v tuto chvíli dobrá obrana soupeře.

18:16
    Icing švédského výběru.

16:55
    Kaprizov jel sám proti dvěma obráncům, přesto se dostal k velmi nebezpečné střele, kterou Marmenlind vyrazil ramenem.

16:00
    Nebezpečný ruský kontr hasil dobrým zákrokem Marmenlind.

15:50
    Davidsson v obrovské šanci trefil z pravého kruhu jen Samsonova.

15:22
    Chebykin potrestán za vražení za hrazení, po kterém se švédský hráč jen těžce zvedal.

15:00
    Löökova nenápadná střela nadělala Samsonovi velké starosti.

13:49
    Rusové svou přesilovku využívají, DMITRI SOKOLOV dorazil střelu vyraženou betonem. Asistence: Mikhail Sergachyov.

12:44
    Tlak Ruska je odměněn přesilovkou, Kylington potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:00
    Rusové kombinují v útočném pásmu.

11:29
    Nyní sledujeme hokej s řadou nepřesností na obou stranách.

09:58
    Ve vlastním oslabení se Rusové urvali do protiútoku, první šanci ještě neproměnili, napodruhé byl ale DMITRI ZHUKENOV přesný a střelou zápěstím poslal sbornou do vedení. Asistence: Kirill Kaprizov.

09:40
    Olhaver ve velké šanci, nenašel skulinku mezi betony.

09:04
    Grundström nádherně zkrotil puk ve vzduchu, bohužel pro Švédy však vysokou holí.

08:29
    Za sekání potrestán Yakovenko, předtím jsme byli svědky slušné střely Filipa Ahla.

08:20
    Rusové bojují o kotouč za švédskou brankou.

07:04
    Larsson vypálil na Samsonova, ten střelu chytl do lapačky.

06:37
    Švédsko v plném počtu, extrémně špatně sehraná přesilovka Rusů.

05:49
    Grunström se v oslabení dostal do velké šance, v blízkosti banky se mu ale nepodařilo zakončit.

05:31
    Rusům se nedaří dostat do útočného pásma.

05:05
    Švédům se podařilo vyhodit a střídají.

04:37
    Máme tu první přesilovku zápasu, za podražení potrestán Filip Ahl ze Švédska.

03:20
    Grundström to zkoušel z velmi ostrého úhlu, Samsonov vyrazil betonem.

02:46
    Švédský ofsajd.

01:52
    Ivanyuzhenkov trefil tyčku!

01:44
    Zblokovaná střela Rusů skončila vysoko nad brankou.

01:27
    Ofsajd sborné.

01:07
    Švédové se ubránili dalšímu ruskému pokusu o steč.

00:36
    Guryanov vyslal první střelu na branku.

00:01

Vyslechli jsme si státní hymny, vše je připraveno na úvodní buly.

Rusko: Samsonov (Krasotkin) – Rykov, Kozyrev – Sergachyov, Bannikov – Yakovenko Voronkov – Volkov, Sidorov – Guryanov, Vorobyov, Barabanov – Sokolov, Zhukenov, Kaprizov – Ivanyuzhenkov, Kvartalnov, Yemets – Chebykin, Balyaev, Yurtaykin.

Švédsko: Marmenlind (Werner) – Larsson, Carlsson L. – Carlsson G., Lindgren – Léman, Kylington – Younan – Dahlström, Ohlsson, Olhaver – Davidsson, Sirén, Grundström – Zetterberg, Eriksson, Ahl – Lööke, Ölund, Dahlén.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Hlavatý, Svoboda.

Dnes se spolu utkají dva tradiční rivalové, které jak v seniorském, tak mládežnickém hokeji řadíme k tomu nejlepšímu, co může evropský hokej nabídnout.
    Rusko zatím se sedmi body vede celý turnaj, jako jediné mužstvo zde ještě nenašlo přemožitele. V prvním zápase si Sborná poradila s Finy 5:3, následoval zápas se Spojenými státy, ve kterém Rusové vedli už 4:1, nakonec však zvítězili až v prodloužení 5:4. A konečně včerejší napínavý duel s českým výběrem, který byl hnán vyprodaným kravařským stadionem nakonec Rusové také ovládli v prodloužení konečným výsledkem 3:2.
    Švédové si nejprve připsali dvě porážky po samostatných nájezdech s USA a Českem 4:5, resp. 2:3. Následovalo Skandinávské derby, ve kterém už tým Tre Kronor zvítězil 5:3, nutno ale poznamenat, že Finové se celý turnaj neskutečně trápili a zakončili jej na beznadějně posledním místě s nula body a hrozivým skóre 11:21.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Jan Mareček

Branky a nahrávky: 10. Zhukenov (Kaprizov), 14. Sokolov (Sergachyov), 30. Bannikov (Zhukenov), 33. Vorobyov (Mikhail), 42. Sokolov (Sergachyov) – 28. Dahlén (Lööke, Carlsson)

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Hlavatý, Svoboda