Vítkovice – Slavia 7:5 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:6 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Liberec – Olomouc 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 2:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:6 (2:4, 2:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Středa 11.02.2015, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

55:52
    Situace se domácím značně komplikuje. Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Jakub Jeřábek (PLZ).

52:10
    Daniel Rákos (TRI) obdržel dvouminutový trest za podražení. Přesilovka pro Plzeň přijde hned po komerční přestávce.

46:39
    Vzrůstající tlak Plzně byl tedy oceněn vybojováním přesilové hry. Dvě minuty dostává útočník Marek Trončinský (TRI).

43:11
    Plzeň má možnost vyrovnat. Na dvě minuty za držení je totiž vyloučen Kamil Kreps (TRI).

38:44
    Domácí hráli v šesti a inkasují tak trest na dvě minuty. Vůbec se jim to sice nelíbí, nic s tím ale nezmohou. Za hráčskou lavici to odsedí Jan Schleiss (PLZ).

37:23
    A nyní budou mít početní výhodu domácí. Za hákování je vyloučen Tomáš Plíhal (TRI).

35:10
    Michal Moravčík (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Po komerční přestávce tak bude mít Třinec početní výhodu.

31:48
    Schleiss byl podražen Vladimírem Draveckým (TRI). Domácí budou hrát 1 minutu a 34 sekund v pěti proti třem!

31:22
    Dvouminutové vyloučení pro Marka Trončinského (TRI) za nedovolené bránění.

27:29
    Kratěna v dobré šanci trefil pouze Hrubce. Následně vyhodil do hlediště puk Milan Doudera (TRI), za což si odsedí dvouminutový trest. Po komerční přestávce tak přijde přesilovka Plzně.

20:50
    Netrestanější hráč Plzně Vojtěch Mozík (PLZ) po skvělé práci Polanského podrazil útočníka Třince. Je tedy vyloučen na dvě minuty.

18:50
    Lukáš Pulpán (PLZ) se moc rozčiloval a dostal destiminutový osobní trest.

17:39
    Debutant David Sklenička (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

13:06
    Po komerční přestávce bude hrát Plzeň další přesilovku. Za napadení je vyloučen Lukáš Žejdl (TRI). Svou první početní výhodu modrobílí využili během deseti sekund, zopakují něco podobného i nyní?

05:42
    První vyloučení v dnešním zápase. Tomáš Linhart (TRI) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 6. Lev (Mozík, Kadlec), 8. Jeřábek (Kadlec, Bližňák), 30. Lev (Mozík, Kratěna), 33. Simon (Kratěna, Lev) – 2. Nosek (Plíhal, Ružička), 9. Rákos, 19. Plíhal (Hrabal, Hrňa), 20. Dravecký (Polanský, Žejdl), 30. Žejdl (Polanský, Dravecký), 52. Orsava (Hrňa)

HC Škoda Plzeň: Machovský (21. Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Sklenička – Johnson, Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, Culek, Kubalík – Hollweg, T. Sýkora, Balej
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Klesla "C", Hrabal, Linhart, Galvas, M. Doudera, Nosek, Trončinský – Orsava, Kreps, Hrňa – Žejdl, Polanský "A", Dravecký – Ružička, Plíhal, Rákos – Matuš, Růžička, Cienciala

Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Jelínek, Špůr