Česko – Kazachstán 1:2 (kon.) | Slovensko – Japonsko 8:3 (kon.)
Česko
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Kazachstán
Pátek 13.02.2015, 20:30 • Granada Sport Palace • Zimní univerziáda

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (22:50:25)

Ve finále se Kazachstán utká s Ruskem. Český výběr si zahraje o třetí místo s Kanadou.

Je dobojováno! Češi přestříleli Kazachstán poměrem 41:13, ale z vítězství se přesto raduje soupeř, který těží z výborné produktivity a výhrou 2:1 si zajišťuje postup do finále.

60:00

59:21
    Polívka je na střídačce a Češi zkouší hru bez brankáře!

59:05
    Tak tohle je nepříjemné! Češi jdou v poslední minutě třetí třetiny opět do oslabení. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě jde odsedět Daniel Arnošt.

56:19
    Komplikace pro český tým. Petr Školoud si odsedí dvě minuty za podražení.

51:18
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je PETR ŠKOLOUD. Asistence: Filip Matějka.

46:22
    Filip Švaříček (CZE) – 2 minuty za podražení.

41:33
    Dominik Šteiner (CZE) – 2 minuty za faul kolenem.

40:01

Střely na branku po druhé třetině: 27:7 (!!)

40:00

37:50
    Michal Gutwald (CZE) – 2 minuty za faul kolenem.

37:16
    Alexandr Kuršuk (KAZ) – 2 minuty za vysokou hůl.

35:36
    Nursultan Belgibajev (KAZ) – 2 minuty za zdržování hry.

34:38
    Alexandr Kuršuk (KAZ) – 2 minuty za faul kolenem.

29:53
    Alexandr Kuršuk (KAZ) – 2 minuty za hákování.

28:17
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PAVEL ZJATKOV. Asistence: Michail Kachulin, Ilja Guljakov.

25:10
    Ilja Guljakov (KAZ) – 2 minuty za držení protihráče.

20:01

20:00

16:21
    Nyní se však karta obrací a menší trest za vražení na hrazení dostává Jan Dalecký.

13:07
    Přesilovka pro Česko. Dvě minuty si za vysokou hůl odsedí Vladimír Grebenčšikov.

12:16
    Autorem branky je ALEXEJ ANCIFEROV.

05:46
    Je tu první vyloučení. Dominik Novák (CZE) – 2 minuty za hákování.

00:01

Česko: Polívka (Sláma) – Dalecký, Šteiner, Gutwald, Muller, Zachar, Kolda, Švaříček, Brzobohatý, Vrána, Peslar, Škvor, Matějka, Školoud, Valášek, Zbořil, Štastný, Novák, Hučko, Arnošt

Kazachstán: Smolnikov (Kudrjavcev), Guljakov, Kuršuk, Zjatkov, Kachulin, Kovzalov, Išmametjev, Achmetov, Nesterov, Safin, Jelakov, Grebenčšikov, Kenbajev, Popovič, Anciferov, Belgibajev, Gorožaninov, Ivašin, Vologodskij, Fedosšenko.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Zimní světová univerziáda nám dnes mimo jiné nabídne semifinálový duel hokejového turnaje, v němž změří síly Česká republika a Kazachstán. Češi jsou zatím na turnaji suverénní, když nejprve ovládli svou základní skupinu a následně rozdrtili ve čtvrtfinále Koreu výsledkem 12:0. Náš dnešní soupeř už sice na turnaji jednou prohrál, když nestačil v prodloužení na USA, ale svou skupinu i přesto vyhrál a ve čtvrtfinále si následně poradil s Japonskem. Semifinálový duel začne od 20:30 a vítěz se ve finále utká s vítězem zápasu Rusko – Kanada.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 52. Školoud (Matějka) – 13. Anciferov, 29. Zjatkov (Kachulin, Guljakov)

Kazachstán: Smolnikov (Kudrjavcev) – Guljakov, Kuršuk, Zjatkov, Kachulin, Kovzalov, Išmametjev, Achmetov, Nesterov, Safin, Jelakov, Grebenčšikov, Kenbajev, Popovič, Anciferov, Belgibajev, Gorožaninov, Ivašin, Vologodskij, Fedosšenko