Montreal – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Detroit – Winnipeg 4:5 (0:1 po s.n.) | NY Islanders – Columbus 6:3 (kon.)
Nashville – New Jersey 3:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 6:3 (kon.) | Arizona – NY Rangers 1:5 (kon.)
Colorado – Dallas 4:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:2 (kon.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.)
Chicago – Pittsburgh 2:1 (3:2 po s.n.) | Florida – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Florida Panthers
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
St. Louis Blues
Neděle 15.02.2015, 23:00 • BB&T Center, Sunrise (kapacita 19250 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (02:09:01)

Československá stopa v dnešním zápase:

Tomáš FLEISCHMANN (FLA) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:01
    Tomáš KOPECKÝ (FLA) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:58

Dmitrij JAŠKIN (STL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:41

Hvězdy utkání:
    1. Nick BJUGSTAD (FLA) – 1+0, 7 střel, čas na ledě 17:59
    2. Brian ELLIOTT (STL) – 40 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 97,6%
    3. Roberto LUONGO (FLA) – 32 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 97,0%

Největší čas na ledě: Campbell 27:38 – Pietrangelo 27:24

Branky a nahrávky: 59. Bjugstad (Barkov, Ekblad) – 32. Schwartz (Lehterä, Tarasenko), rozh. náj. Lehterä. Diváci: 11859. Rozhodčí: Hebert, Pollock – McElman, Gibbs.

Jak je v zámořské NHL pravidlem, s blížícím se závěrem základní části upadá počet branek v zápasech, o čemž jsme se měli možnost přesvědčit právě dnes. Na první branku jsme čekali až do druhé poloviny základní hrací doby, nakonec jsme se dočkali pouze dvou a závěrečných nájezdů.

Bluesmanům patřili první dvě třetiny, ve kterých si hosté vytvořili hned několik slibných příležitostí ke vstřelení branky, využít ovšem dokázali pouze jedinou, když se ve 32. minutě parádní střelou prosadil Jaden Schwartz.

Panthers ale ve třetí třetině zapnuli na zcela jiné otáčky, z drtivého počtu střel nakonec vzešlo zasloužené vyrovnání, o které se v 59. minutě postaral nejproduktivnější hráč a zároveň i nejlepší střelec Floridy v letošním ročníku Nick Bjugstad.

Šlo se tak do prodloužení, které o vítězi dnešního zápasu nerozhodlo. Bonusový bod pak v samostatných nájezdech pro St. Louis přisoudil v páté sérii Jori Lehterä. Blues tak připisují další důležité dva body do tabulky Západní konference, Panthers se musí spokojit s jedním.

Jori LEHTERÄ - 1:2sn

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
    Autorem vítězné branky je JORI LEHTERÄ.

5. série
    1:2
    Jussi Jokinen musel dát, neprovedl svůj nájezd vůbec špatně, nastřelil ale pouze tyčku!

5. série
    1:2
    Jori Lehterä překvapil Luonga přesnou střelou mezi betony!

4. série
    1:1
    Elliott si poradil i s pokusem Jimmyho Hayese, drama pokračuje dál.

4. série
    1:1
    Dmitrij Jaškin při svém prvním nájezdu v kariéře v NHL proti Luongovi rovněž neuspěl.

3. série
    1:1
    Jonathan Huberdeau se svou střelou neměl šanci proti Elliotovi uspět.

3. série
    1:1
    Luongo zákrokem á la Hašek vychytal Alexandera Steena.
    Brad Boyes (nájezdy 1:1)

2. série
    1:1
    Brad Boyes ovšem odpovídat podobným způsobem, kotouč ale poslal přímo do šibenice!
    Vladimir Tarasenko (nájezdy 0:1)

2. série
    0:1
    Vladimir Tarasenko zvolil rychlou střelu po ledě, Luongo nestihl zareagovat!

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 59. Bjugstad (Barkov, Ekblad) – 32. Schwartz (Lehterä, Tarasenko), rozh. náj. Lehterä