Novosibirsk – Ufa 4:2 (kon.) | Viťaz – Záhřeb 3:1 (kon.)
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 17.02.2015, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám vás u sledování zápasu KHL, v němž se představí HK Sibir Novosibirsk, který vyzve Salavat Julajev Ufa.

Ufa se nachází na sedmém místě Východní konference, když získala osmdesát bodů. Salavat sice patří k tomu lepšímu, co KHL nabízí, jenže letos ještě nemá zajištěné play-off, o které se stále musí strachovat. První zatím nepostupující tým ztrácí na Ufu pouhých šest bodů, takže hostující tým v dnešním duelu potřebuje nutně bodovat.

Forma Ufy je v posledních týdnech mizerná, jelikož v posledních sedmi duelech dokázala jen jednou zvítězit, což způsobilo propad v tabulce.

Poslední tři utkání

Novokuzněck – Ufa 5:2
    Vladivostok – Ufa 6:2
    Vladivostok – Ufa 1:3

HK Sibir Novosibirsk

To Sibir má úplně jiné starosti nežli jeho dnešní soupeř. Domácí tým se nachází na druhé příčce Východní konference a podařilo se mu získat 108 bodů, což nikdo před letošní sezónou neočekával. Novosibirsk má za sebou takové velikány jakými jsou Magnitogorsk, Omsk nebo třeba Astana.

Od doby, kdy do Sibiru přišel Alexander Salák se týmu začalo dařit a prokousával se tabulkou vzhůru. Ovšem v poslední době jsou výsledky Novosibirsku jako na houpačce. Jenže domácí tým má body nahrané a postup do play-off je již také jistotou.

Poslední tři zápasy

Novosibirsk – Astana 4:0
    Novosibirsk – Omsk 1:2 sn.
    Čerepovec – Novosibirsk 0:3
    Sibir hlásí, že jejich fanoušci mají nejlepší tvůrčí schopnost v KHL.

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) – 38 odehraných zápasů, 28 vítězství, 93,1% úspěšnost zákroků.

Přeji dobré úterní odpoledne! Budeme sledovat utkání KHL, ve kterým potřebuje bodovat zejména hostující tým. Ovšem ten se nachází v roli, která před play-off není dobrá. Naopak domácí si budou chtít připsat další výhru a zajisti si, co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů.

Za pár okamžiků vám představím aktéry dnešního zápasu.

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Čubikin) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov (A), Ignatovič, Gimajev, Menšikov, Verešagin – Monja, Kopejkin (C), Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Ullström – Šumakov, Gubin (A), Sannikov – Fefelov, Butuzov, Šalunov.

Salavat Julajev Ufa: Irving (Sochatskij) – Kolcov, Kutuzov, Zubarev, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Višněvskij – Makarov (A), Slepyšev, Hartikainen – Chlystov, Sjomin, Tolpeko – Golovanov, Pihlstrom, Kajgorodov (C) – Stepanov, Gluchov (A), Pankov.

Rozhodčí: Naumov, Beljajev – Ivanov, Nesterov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky nastupují na ledovou plochu, i když se na Sibir malou chvíli čekalo.

Arénou se nesou tóny Ruské hymny, po které následuje samotný duel.

00:01

00:09
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a hned se ke střele dostal Monja, který z úhlu našel jen připraveného brankáře.

00:25
    Koskiranta našel před brankou Kopejkina, který střelou z první trefuje Kolcova.

00:50
    Ufa vytáhla napadání, s čímž si Sibir dokázal poradit.

01:11
    Střelu od modré čáry chytá Leland, který měl před sebou několik těl.

02:05
    Domácí zatím mají více ze hry a jsou daleko aktivnější.

02:37
    První střelu registrujeme také u hostů, kteří trefili jen brankáře.

03:03
    Irving se musel vydat daleko ze své branky, jelikož by na něj jeli dva domácí hráči.

03:13
    Ke střele z levé strany se dostal Jefimenko, ale také jeho hostující brankář vychytal.

03:59
    Střelou přes obránce se prezentoval Skačov, ale Bespalov vyráží puk k zadnímu mantinelu.

04:31
    Střelu z ostrého úhlu vyslal jeden z hostujících hráčů, ale také nyní byl Bespalov připravený.

04:47
    Sibir byl chvíli pod tlakem a raději zvolil vyhození přes všechny čáry.

05:00
    Domácí hráč byl podražený, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

06:05
    Hostující brankář vyjel za branku, kde jeho přihrávku zachytil útočník, který netrefil prázdnou branku! To byla neskutečná chyba a také nikdo nechápe, jak to útočník nemohl dát!

06:42
    Na trestnou lavici putuje Chlystov, kterého doplní Jefimenko. Oba dostávají trest za hrubost.

07:27
    Od modré čáry vystřelil Heikkinen, jehož pokus se do branky nevešel.

07:53
    Na modré čáře měl nabit Herley, jenže jeho pokus byl hodně nepřesný.

08:13
    Z velkého úhlu vystřelil Pihlström, jehož pokus vyrazil Bespalov do hlediště.

08:27
    Registrujeme další střelu od modré, kterou nyní vyslal Višněvskij, který domácího brankáře nepřekonal.

08:38
    Oba týmy jsou v plném počtu.

09:15
    U kotouče jsou opět domácí hráči, kteří hrají hodně aktivně.

10:02
    Pas na útočnou modrou čáru dostal Šumakov, kterého zastavil obránce.

10:42
    Sibir vyslal další střelu, ale Irving vyráží kotouč do bezpečí.

11:10
    Hra se opět přerušuje a rozhodčí píská zakázané uvolnění domácího celku.

11:22
    Ufa zatím pozorně brání a snaží se se soupeřem hrát vyrovnaná partii.

11:49
    Bespalov musel zasahovat proti střele od modré čáry. ta mu ale moc práce nenadělala.

12:20
    Novosibirsk se nemohl dostal ze své třetiny, tak následně zvolil posunutí hry do středního pásma, kde jsou obránci. Jenže Ufa se snažila rychle obrátit hru a zahrála na icing.

13:08
    První formace nic nepředvedli a oba týmy potřebují vystřídat.

13:44
    Do útočné třetiny vjel Slepyšev, který vystřelil přes obránce, ale jeho střela je sražená do ochranné sítě.

14:15
    Koskiranta zachytil přihrávku brankáře a přihrával před branku, kde ji zastavil obránce.

14:26
    Za krosček míří na trestnou lavici David Ullström. Hosté mají první přesilovou hru.

14:32
    Hned po vhazování vystřelil od modré čáry Kulda, ale domácí brankář opět vyráží.

14:48
    Sibir vybojoval puk v rohu a vyhodil ho přes všechny čáry.

15:19
    Před Bespalovem se ocitl osamocený Chlystov, který trefuje brankáře.

16:09
    Hartikainen našel na modré čáře Kolcova, jehož pokus chytá brankář.

16:20
    Ufa právě vstřelila branku!
    Od modré čáry vystřelil Ivan Višněvskij, jehož střelu vyrazil Bespolov pouze před sebe, kde byl první ANTON SLEPYŠEV, jenž otevírá skóre zápasu. Asistence: Ivan Višněvskij, Kirill Kolcov.
    Anton SLEPYŠEV - 0:1

17:56
    Monja našel rozjetého spoluhráče, který z dobré pozice minul branku.

18:25
    Monja našel Ožiganova, který byl před Invirgem, ale branku přestřelil!

18:37
    Sibir má hodně šancí, ale zatím je neproměňuje. Šumakov obkroužil celou třetiny, ale následná střela šla nad bránu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:31
    Střelu z úhlu vyslal Ullström, jenž trefuje hostujícího gólmana, který se střelou neměl moc práce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je minulostí a vyhrálo jí hostující mužstvo, které vede 1:0. Ovšem Novosibirsk byl daleko lepší a měl i více šancí, ale zatím nedokázal skóroval. Ufa využila jedinou přesilovou hru, která byla k vidění a jde do kabin s lepším pocitem.

20:01

20:24
    Laland Irving po druhé v této třetině vyjíždí za branku a rozehrává. Zatím mu v zápase tato činnost nevychází.

21:14
    STřelu z hranice kruhů vyrazil domácí brankář.

21:30
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde střílel Ullström, jenž nedokázal vyrovnat.

22:05
    Do obrovské šance se dostal Gubin, jehož pokus vyrazil Irving ramenem.

22:37
    Sibir je opět aktivnější, ale nedaří se mu proměňovat velké šance. Irving až na rozehrávku předvádí dobrý výkon.

23:35
    Hra se přelévala ze strany na stranu, jenže nyní hosté zahráli na zakázané uvolnění.

23:44
    Střelu od modré čáry vyrazil Irving před sebe, odkud ho na dvakrát nedokázal dopravit do branky Ullström.

24:40
    Slepyšev si sjel mezi kruhy, ale následná střela mířila do připraveného Bespalova.

25:46
    Sibir právě vstřelil branku!
    Šumakov ve středním pásmu přenechal kotouč IGORU OŽIGANOVI, který s ním vjel do útočné třetiny a střelou přes obránce vsítil vyrovnávací branku. Asistence: Sergej Šumakov.
    Igor OŽIGANOV - 1:1

26:10
    Ufa po inkasované brance opět přidala a snaží o další branku.

26:27
    Na trestnou lavici za držení putuje domácí hráč.

26:44
    Přesilová hra se Ufě nedaří a paradoxně šanci měli domácí hráči.

27:10
    Kotouč je opět ve střední třetině, kde Sibir šetří důležité vteřiny.

27:44
    Střelu od modré tečoval před Bespalovem útočník, ale domácí brankář nemusel zasahovat.

28:26

29:16
    Ožiganov má neuvěřitelné nápady, nyní hledal obloučkem spoluhráče na modré čáře, jenže jeho přihrávka byla asi o metr delší.

29:37
    Z ostrého úhlu vystřelil Stepanov, jehož pokus vyrazil k zadnímu mantinelu Bespalov.

30:13
    MOnja našela Kopejkina, jehož bekhendový pokus nadělal brankáři problémy.

30:46
    Střelou přes obránce se prezentoval Butuzov, jenž našel hruď Irvinga, jenž přerušuje hru.

30:49
    Od modré čáry vystřelil Hersley, jehož pokus mířil do prvního bránícího hráče.

31:35
    Domácí příznivci bouří podruhé! DMITRIJ MONJA objel obránce a následně vystřelil do protějšího horního ruhu, kde nemohl zůstat nejmenší pavučinka. Domácí útočník poslal na střídačku Irvinga! Asistence: Patrik Hersley.
    Dmitrij MONJA - 2:1

31:35
    Irvinga střídá v brankovišti hostů Sochatskij.

32:11
    Domácí jsou po vstřelené brance při chuti, ale nyní je zastavil rozhodčí, jenž se domácímu hráči přimotal do cesty.

33:04
    Odražený puk byl mezi kruhy, kde se první objevil Pankov, jenž orazítkoval domácí branku!

33:32
    Další přesilovou hru si zahraje Ufa. Na trestnou lavici za podražení usedá Šumakov.

33:46
    A také další přesilová hra je využitá! Od modré čáry vystřelil Kirill Kolcov, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Ovšem v brankovišti byl atakovaný Bespalov, který nemohl zasáhnout, ale branku je uznána. Asistence: Dmitrij Makarov.
    Kirill KOLCOV - 2:2

34:44
    Ufa se opět usadila před brankou domácích, kteří tvrdě přistupují k soupeři.

35:49
    Z pravé strany vystřelil Šulanov, jehož pokus mířil těsně nad branku.

36:28
    Za krosček jde na trestnou lavici Višněvskij, který nabízí Sibiru první početní výhodu.

36:40
    Domácí publikum si žádá třetí branku v hostující síti.

37:36
    Dalším vyloučeným je Pihlström, kterého doplní Alexejev. Oba jdou ven za hrubost!

37:43
    Z mezikruží vystřelil Ullström, jehož pokus vyrazil brankář.

38:27
    Hraje se ve čtyřech, jelikož hostující hráč je zpátky na ledě.

39:05
    Kopejkin se dostal před branku, kde ho držel Kutuzov. Domácí útočník dokázal vystřelit, ale brankář ukázal, jak má rychlou lapačku.

39:17
    Monja přes celou šířku třetiny našel Kopejkina, který nedokázal vystřelit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Sibir byl opět aktivnější a dokázal stav zápasu otočit. Jenže Ufa skórovala opět v přesilové hře a vyrovnala. Nicméně máme před sebou zajímavou třetí třetinu a jsem zvědav, zda nám přinese vítěze.

40:01

40:05
    Sibiru zbývá ještě minuta z přesilové hry.

40:41
    Novosibirsk přesilovou hru využívá! DMITRIJ MONJA dostal kotouč na pravou stranu, kde z kruhu pro vhazování vystřelil a trefil mezeru mezi betony. Brankář se ani nepohnul! Asistence: Jarno Koskiranta.
    Dmitrij MONJA - 3:2

41:44
    Ufa je pod velkým tlakem a vyhazuje na zakázané uvolnění. Ice Sports Palace Sibir bouří a žene svůj tým za další brankou.

42:39
    Chlystov bojoval o kotouč za brankou, jenže o kotouč přišel.

43:01
    Sibir poslal černou gumu na zadní mantinel a spěchá střídat.

43:53
    Na trestnou lavici za držení putuje Pankov a Sibir má možnost odskočit o dvě branky.

44:09
    Ufa zachytila rozjezd útoku a posílá puk do bezpečí.

44:35
    Nene, Novosibirsku se tato početní výhoda zatím vůbec nedaří.

45:09
    Z levé strany vystřelil Sannikov, jehož pokus vyrazil hostující gólman.

45:37
    Přes šířku třetiny dostal kotouč Ožiganov, jenž nedokázal zakončit a kotouč končí za brankou.

46:12
    Ufa se po delší době také dostala k zakončení, o které se postaral Pankov, jenže Bespalov vyráží.

46:48
    Od modré čáry vystřelil Hartikainen, ale domácí brankář je opět připravený.

Dnešní utkání sleduje 7400 diváků!

47:05
    Zpoza branky přihrával Kolcov, jenž před brankou nenašel spoluhráče.

47:25
    Z pravé strany vystřelil Makarov, ale Bespalov vyrazil.

47:44
    Jefimenko našel na hranici brankoviště osamoceného Ullströma, jenž nedokázal přehodit brankářův beton.

48:21
    Od modré čáry vystřelil z první Višněvskij, jehož pokus vyrazil Bespalov do ochranné sítě.

49:00
    Ufa kombinuje ve vlastní třetině, ale následný pas končí na hokejkách obránců soupeře.

49:52
    Višněvskij opět vystřelil od modré, ale branku netrefuje.

50:22
    Do útočné třetiny vletěl Makarov, jehož střela přes obránce končí v lapačce domácího gólmana.

50:50
    Gubin dostal puk před branku, jenže za brankovou čáru ho nedokázal dostat.

51:22
    Hra je opět přerušená a bude se vhazovat před Bespalovem.

51:44
    Sledujeme snad první ofsajd v dnešním duelu a dostala se do něj Ufa. Hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.

52:05
    Přijde mi, že Ufa hledá nejvíce obránce, kteří střílí od modré čáry.

53:00
    Hostům se čas krátí a zatím stále prohrávají, ovšem nějaký čas jim stále zbývá.

53:27
    Gluchov kombinoval za brankou Novosibirsku, kde nic nevymyslel.

54:06
    Koskiranta našel Bobrova, jenž vystřelil z první, ale trefil přesně prostor, kde byl Sochatskij!

54:31
    Z mezikruží vystřelil Slepyšev, jenž mi nul bližší horní roh branky.

55:05
    Do útočné třetiny se dostal Hartikainen, který prověřil lehkou střelou brankáře.

56:00
    Je nejspíše rozhodnuto! Z hranice kruhů vystřelil Jarno Koskiranta, jehož pokus se odrazil od zadního mantinelu na hůl ALEXEJE KOPEJKINA, jenž do něj plácl a dostal ho za brankovou čáru. Asistence: Jarno Koskiranta.
    Alexej KOPEJKIN - 4:2

56:00
    Oddechový čas pro hosty.

56:35
    Sibiru to stále nestačí a hraje do plných.

57:05
    Slepyšev obešel obránce a udělal kličku i brankáři, jenže před prázdnou brankou mu kotouč ujel do rohu!

57:55
    Nahození ze střední třetiny končí pod lapačkou hostujícího brankáře, jenž hru přerušil.

58:03
    Šumakov na dvakrát nepřekonal ve vyložené šanci brankáře!

58:25
    Asi nejaktivnějším hostujícím hráčem je Slepyšev, ale jeho další rána mířila do brankáře, jenž nevěděl, kde kotouč zůstal.

58:25
    Za hrubost jsou vyloučení Gimajev a také Kolcov. Oba aktéři dostávají dvě minuty za hrubost. Navíc na trestnou lavici šel ještě jeden z hostujích hráčů

59:00
    Hraje se poslední minuta zápasu.

59:13
    Vypadá to, že se utkání bude pouze dohrávat.

59:51
    A ještě uvidíme jedno vyloučení, které nic už neřeší. Na trestnou lavici za držení odjíždí Bobrov.

59:55
    Střelu od modré čáry vyrazil domácí brankář do ochranné sítě.

59:58
    Domácí centr vyhrál vhazování na svého brankáře, jenž přerušuje hru.

60:00

Dnešní utkání celkem zaslouženě vyhrálo domácí mužstvo, které dokázalo otočit stav duelu na svou stranu. Ufa stačila soupeři jen v první třetině, v níž parádně zachytal Irving, který byl následně vystřídán, i když si myslím, že celkem neprávem. Ovšem hostující trenér se rozhodl pro nový impuls, ale ani ten Ufě nepomohl. Sibir ve třetí části hry svého soupeře doslova decimoval a zařídil, že ty body zůstanou Ice Sports Palace Sibir.

Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů.

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého z dalších duelů KHL. (16:25:29)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 26. Ožiganov (Šumakov), 32. Monja (Hersley), 41. Monja (Koskiranta), 56. Kopejkin (Koskiranta) – 17. Slepyšev (Višněvskij, Kolcov), 34. Kolcov (Makarov)

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Čubikin) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov (A), Ignatovič, Gimajev, Menšikov, Verešagin – Monja, Kopejkin (C), Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Ullström – Šumakov, Gubin (A), Sannikov – Fefelov, Butuzov, Šalunov.
    Salavat Julajev Ufa: Irving (32. Sochatskij) – Kolcov, Kutuzov, Zubarev, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Višněvskij – Makarov (A), Slepyšev, Hartikainen – Chlystov, Sjomin, Tolpeko – Golovanov, Pihlstrom, Kajgorodov (C) – Stepanov, Gluchov (A), Pankov.

Rozhodčí: Naumov, Beljajev – Ivanov, Nesterov