NY Islanders – NY Rangers 5:6 (kon.) | Ottawa – Carolina 3:6 (kon.) | Detroit – Montreal 0:2 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 5:4 (1:0 po s.n.) | Colorado – Arizona 5:2 (kon.) | Calgary – Boston 4:3 (po pr.)
Vancouver – Minnesota 3:2 (kon.) | Los Angeles – Tampa 3:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Winnipeg Jets
5:4 (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Edmonton Oilers
Úterý 17.02.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny fanoušky nejlepší hokejové soutěže světa, tedy NHL. Dnes v noci dojde také na kanadský souboj mezi Winnipegem Jets a Edmontonem Oilers. V pozici jasného favorita jdou do zápasu Jets, kteří v této sezóně hrají velice dobře a mají velkou šanci, že se poprvé po obnovení klubu v roce 2011 podívají do play-off. To Olejářům se již několik let vůbec nedaří a výjimkou není ani tento ročník, celek z Alberty je tak suverénně nejhorším mužstvem Západní konference.

Edmonton Oilers:
    Edmonton za posledních několik let nadraftoval řadu velmi talentovaných hokejistů jako Ryan Nugent-Hopkins, Jordan Eberle, Taylor Hall nebo Nail Jakupov. Na výsledcích klubu se to však nijak neprojevuje a Oilers už několik sezón patří k nejhorším celkům NHL. Ani letos tomu není jinak, Oilers nasbírali pouhých 41 bodů a v rámci celé soutěže je na tom ještě hůře jen Buffalo. Kanadskému celku nefunguje zejména defenziva, která propustila už 191 gólových akcí soupeřů. Olejáři dne završí svůj šestizápasový venkovní trip, během kterého zatím nasbírali dvě vítězství a tří porážky. Naposledy padli 2:7 v Ottawě. Trenér Todd Nelson ještě nemůže počítat se zraněným brankářem Benem Scrivensem, který by se měl k mužstvu opět připojit po návratu z venkovní série.

Winnipeg Jets:
    Tryskáčům se letos daří a vypadá to, že vytoužené play-off by jim konečně nemuselo uniknout. Na svém kontě tak mají už 68 bodů, což je řadí na páté místo tabulky Západní konference. Na devátou Minnesotu aktuálně mají pětibodový náskok. Z posledních čtyř zápasů Jets třikrát zvítězili, takže se dá hovořit i o velmi slušné aktuální formě. Naposledy celek z Winnipegu vyhrál 5:4 po nájezdech v Detroitu. Kouč Paul Maurice praktikuje pravidelnou rotaci brankářů, dnes v noci by se tak mezi tyčemi měl objevit Ondřej Pavelec, který se střídá s kolegou Hutchinsonem.

Vzájemné zápasy:
    Oba celky se v této sezóně utkají podruhé. V prvním zápase se z výhry 3:2 v prodloužení radovaly domácí Tryskáči. Doplňme ještě výsledky z loňského ročníku. Edmonton nejprve doma podlehl 4:5, aby také ve své aréně soupeři oplácel vítězstvím 6:2. Jediný duel ve Winnipegu pak skončil výhrou Jets 3:2 po prodloužení.

Československá stopa:
    Ondřej Pavelec (WPG) – 35 zápasů, průměr 2,55, úspěšnost 91,0%
    Michael Frolík (WPG) – 58 zápasů, 29 bodů (11+18)
    Martin Marinčin (EDM) – 17 zápasů, 1 bod (0+1)

V dresu Jets se dnes poprvé před domácími diváky představí posily z Buffala – obránce Tyler Myers a útočník Drew Stafford.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V MTS Centre začalo předzápasové rozbruslení.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien, Chiarot, Myers, Enström, Trouba, Stuart (A) – Stafford, Little, Ladd (C) – Wheeler (A), Scheifele, Perreault – Frolík, Lowry, Thorburn – Peluso, Slater, Galiardi. Trenér: Paul Maurice

Edmonton Oilers: Fasth (Bachman) – Schultz, Klefbom, Petry, Ference (C), Fayne (A), Aulie – Eberle (A), Nugent-Hopkins, Purcell – Jakupov, Roy, Hamilton – Pakarinen, Lander, Pouliot – Fraser, Gordon, Gazdic. Trenér: Todd Nelson

Rozhodčí: Leggo, Sutherland – Brisebois, Devorski.

Dozněla národní hymna Kanady, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

00:01

00:09
    A hned první zákrok Hutchinsona. Domácí gólman čelil pokusu Eberleho.

01:15
    Nyní se do útočného pásma dostali také domácí, obrana Oilers ale odvádí dobrou práci.

02:25
    Zákrok Hutchinsona po střele od modré čáry, brankář Jets přerušuje hru.

02:56
    Domácí zahráli na icing.
    Za nepřátelskou linií v MTS Centre - aneb i Oilers budou mít v hledišti podporu.

03:52
    Tryskáči kombinují v útočné třetině, ale schází jim střelba.

04:49
    Perreault vyzkoušel Fastha ranou ze středního pásma. Po odehrání kotouče pak domácího hráče zasáhl Petry a Perreault se z ledu zvědal hodně těžce.

04:56
    Před Fasthem nepříjemně tečoval kotouč Thorburn, hostující gólman si poradil.

06:27
    Keith Aulie podrazil Jacoba Troubu a domácí si zahrají první přesilovou hru.

06:27
    Jets rozehrají svou přesilovku až po reklamní pauze.

06:35
    Střelu Byfugliena vyrazil Fasth do rohu.

06:39
    Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude před Fasthem.

07:10
    Enström nabil Littlovi, který z první těsně minul hostující klec.

07:46
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí rychlými přihrávkami úplně rozebrali čtveřici Olejářů! Wheeler nahrál Enströmovi před poloodkrytou branku, proti zakončení švédského obránce se Fasth ještě stačil přemístit, ale vyrazil puk pouze k BRYANOVI LITTLOVI, který dorážel do prázdné klece. Asistence: Tobias Enström a Blake Wheeler.
    Bryan LITTLE - 1:0

08:53
    Jets jsou při chuti. Fasth vyrazil střelu jednoho z domácích hráčů tak, že puk proskákal jen těsně kolem tyče jeho klece.

10:20
    Nahození Chiarota od modré minulo branku Edmontonu.

10:45
    Keith Aulie opět putuje na trestnou lavici, potrestán je za nedovolené bránění. Při prvním vyloučení tohoto hráče Tryskáči udeřily...

10:50
    Hned po buly pálil od modré Byfuglien, Fasth vyráží.

11:24
    Hostům se konečně podařilo vyhodit.

11:48
    Tentokrát kotouč vyhodil Petry.

12:20
    Tahle přesilovka se Jets tolik nedaří, hosté se opět osvobodili.

12:46
    Oilers v plném počtu.

13:02
    Lowry si najel do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:49
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté udeřili z rychlého protiútoku! Derek Roy zavezl kotouč do útočného pásma a posunul ho na pravou stranu, kde mu najížděl NAIL JAKUPOV. Ruský šikula se pak svou rychlostí dostal až před Hutchinsona a prostrčil kotouč za jeho záda. Asistence: Derek Roy a Andrew Ference.
    Nail JAKUPOV - 1:1

14:21
    Přesilová hra pro hosty. Vyloučen je Andrew Ladd za hákování.

15:18
    Hosté přesilovku využívají a otáčejí skóre ve svůj prospěch! Schultz nahrál na levý kruh Jordanovi Eberlemu, který poslal puk před branku, kde byl volný ANTON LANDER a ten dostal kotouč přes beton Hutchinsona do sítě. Asistence. Jordan Eberle a Justin Schultz.
    Anton LANDER - 1:2

16:09
    Bitka mezi domácím Anthonym Pelusem a Lukem Gazdicem! Oba hráči se prali více než minutu, než se je rozhodčí rozhodli oddělit.

16:09
    Pětiminutové tresty pro oba hokejisty.

16:32
    Jordan Eberle zasáhl holí do obličeje Byfugliena a posílá Oilers do čtyř.

16:43
    Domácí přesilovka však dlouho netrvala. Toby Enström dostává dvouminutový trest za podražení.

17:17
    Do dobré pozice se dostal Ladd, trefil však jen vyjetého Fastha.

18:15
    Hutchinson musel zasahovat proti dvěma ranám v krátkém sledu. Těžké to měl hlavně proti Jakupovovi, kdy se musel rychle přesouvat, ale zvládl to a vyrazil puk do rohu.

18:33
    Hosté v plném počtu, začíná jejich krátká přesilovka.

18:44
    Kompletní už jsou i Tryskáči.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina se lépe vydařila hostujícímu Edmontonu. Domácí se přitom v 8. minutě ujali vedení poté, co Bryan Little v přesilovce dorazil kotouč do odkryté branky. Ve 14. minutě však přišlo vyrovnání, rychlý brejk zakončil gólem Nail Jakupov, a o 91. sekund později se navíc v početní výhodě prosadil Anton Lander. Oilers tak ve Winnipegu vedou 1:2, přestože střelecky výrazně aktivnější byly Tryskáči.

Střely na branku v 1. třetině – 16:6

Další třetina začne přibližně ve 3:04.
    Hráči Edmontonu jsou zatím bojovně naladěni.

20:01

20:20
    Eberle našel pěknou přihrávkou na zadní tyči najíždějícího obránce Schultze, ten branku minul.

20:59
    Obrovská šance Jets! Wheeler si v přečíslení 2 na 1 položil obránce a předložil kotouč před branku Frolíkovi. Český útočník však z bezprostřední blízkosti nepřekonal Fastha!

20:59
    Po Frolíkově šanci následovala velice nepříjemná situace pro Viktora Fastha. Na švédského brankáře spadli Scheifele s Hamiltonem a zatlačili ho do branky. Fast zůstává ležet na ledě a potřebuje ošetření. Zdá se, že to odnesl krk.

21:01
    Fasth se po ošetření opět postavil do své klece. Už se opět hraje.

22:27
    Little číhal na útočné modré za zády hostujících obránců. Na přihrávku svého spoluhráče však nedosáhl.

23:16
    Nugent-Hopkins nahrál za sebe Klefbomovi, který nepropálil Hutchinsona.

23:33
    Na druhé straně měl dobrou příležitost Wheeler. Fasth předvedl rychlý přesnun a vyrazil kotouč.

24:04
    Od modré vypálil Myers, Fasth má kotouč v lapačce.

24:23
    Domácí v postavení mimo hru.

24:51
    Hutchinson si poradil se střelami Pakarinena a Pouliota, které ale byly spíše propagační.

25:13
    Rána Ferenceho už byla tvrdá, ale Hutchinson ji viděl a vyrazil puk.

26:12
    Scheifele nahrál mezi kruhy Littlovi, který těsně přestřelil!

26:47
    Na druhé straně měl dobrou možnost Jakupov. Před brankovištěm se dostal k dorážce, ale domácí klec netrefil.

27:17
    Po střele Jakupova Hutchinson přidržel kotouč a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

27:21
    Po vyhraném buly střílel Ference, Hutchinson má puk v klíně.

28:16
    Fantastickou práci odvedl Ben Chiarot, který kotouč vyvezl z vlastního obranného pásma až do rohu za brankou Edmontonu, a ještě přesně nahrál BRYANOVI LITTLOVI, který z levého kruhu zamířil nad Fasthovu lapačku. Je vyrovnáno – 2:2. Asistence: Ben Chiarot.
    Bryan LITTLE - 2:2

29:42
    Nyní se hraje před brankou Oilers, domácí by rádi strhli vedení na svous tranu.

30:13
    Hosté se teď osvobodili pouze za cenu icingu.

30:34
    Scheifele si na útočné modré krásně obhodil protihráče a dostal se až mezi kruhy. Jeho střelu ovšem vyrazil Fasth.

31:05
    Trouba od modré minul hostující svatyni.

32:10
    Lowry se snažil dostat za záda hostující defenzivy, ale dvojice obránců ho zacvakla mezi sebe.

32:46
    Dustin Byfuglien u mantinelu doslova zrušil Gazdice a máme tu hromadnou šarvátku!

32:46
    Na led musí lékař, Lukovi Gazdicovi se nechce na nohy.

32:46
    Vše snad dobře dopadlo, hostující útočník odjel na střídačku po svých. Máme tu reklamní přestávku.

32:46
    Rozhodčí přešli bez vyloučení jak zákrok Byfugliena, tak i následnou strkanici. Pokračuje se tedy v 5 proti 5.

33:21
    Myers se vydal na útočný výlet. Wheeler mu však přejel přes modrou předčasně a je z toho postavení mimo hru.

33:44
    Po levé straně ujel Galiardi, Fastha ovšem nepřekonal.

34:14
    Fasth lapil také Stuartovu střelu od modré i Frolíkův bekhend. Stále 2:2.

35:06
    Ladd si šikovně položil bránícího hráče a servíroval kotouč na vzdálenější tyč, kde byl Scheifele. Ten už byl však příliš blízko Fasthovi a neměl kudy dostat puk za čáru.

35:34
    Dalekonosnou střelu Ladda našel Fasth v lapačce. Následuje reklamní pauza.

35:47
    Zakázané uvolnění domácích.

36:24
    Nugent-Hopkins dlouho kroužil s kotoučem v útočném pásmu. Nakonec nahrál na modrou Klefbomovi, který vystřelil. Hutchinson předvedl jistý zákrok a schoval puk ve výstroji.

37:37
    Hamilton se už řítil proti Hutchinsonovi, ale čárový rozhodčí jeho postup zastavil. Šlo o hodně těsný ofsajd.

38:08
    Pískán icing proti Winnipegu.

38:13
    Po buly se dostal před Hutchinsona Purcell, domácí brankář byl na místě.

38:39
    V postavení mimo hru tentokrát hráči Oilers.

39:01
    Začala poslední minuta druhé části.

39:19
    Little se natlačil až před Fastha, který si svou tyčku pohlídal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině byli domácí aktivnější a krátce před vypršením její první poloviny mohli slavit i vyrovnání, když se po odvážné akci obránce Chiarota podruhé v utkání prosadil Bryan Little. Na stavu 2:2 se už až do druhé přestávky nic nezměnilo. Uvidíme, zda se ve třetím dějství prosadí favorizovaní Tryskáči, nebo zda Edmonton získá nějaký ten bodík.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:6, celkem – 28:12

Třetí třetina začne přibližně ve 4:01.
    Po dvou třetinách kanadské bitvy je skóre nerozhodné 2:2.

40:01

40:21
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

41:08
    Jeff Petry vyslal krásnou přihrávkou do úniku RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který si stáhl kotouč na forhend a zakončil nad pravý beton Hutchinsona. Oilers opět vedou! Asistence: Jeff Petry a Jordan Eberle.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:3

41:47
    Domácí dnes měli uhrát povinné dva body, ale nyní opět prohrávají. V takových zápasech by přitom neměli ztrácet, jinak si cestu do play-off ještě můžou zkomplikovat.

42:39
    Little dostal nabito od Wheelera, jeho volej však Fasth vyrazil.

43:27
    Myers nahodil kotouč před branku, kde číhali Scheifele a Galiardi. Puk končí pod Fasthem.

43:30
    TYLER MYERS si připisuje svou první branku v dresu Tryskáčů! Thorburn vyhrál buly na Enströma, jenž kotouč na modré posunul právě k Myersovi a ten vyslal bombu, která zapadla k tyči hostující svatyně. Fasth neměl šanci. Asistence: Tobias Enström a Chris Thorburn.
    Tyler MYERS - 3:3

43:54
    Další rána Myerse, tentokrát pálí domácí zadák mimo.

45:16
    T.J. Galiardi se protáhl až před hostující branku. Bekhendovou kličkou si na Fastha nepřišel!

46:19
    Od levého mantinelu to zkusil Michael Frolík, Fasth vyráží do rohu.

46:44
    Eberle vyrazil do protiútoku s Purcellem. Bekhendové zakončení druhého jmenovaného zblokoval Myers.

47:52
    Byfuglien dostal puk na modrou a ještě si popojel směrem k brance Edmontonu. Jeho ránu však srazil do ochranné sítě Ference.

48:44
    Od modré střílel Trouba, puk jen prolétl kolem tyčky hostující klece.

49:14

49:33
    Za brankou vybojoval kotouč Scheifele a nahrnul ho do ohně, kde se dostal k zakončení Lowry. Puk se na hostující branku snášel obloučkem a tak ho Fasth vyhlavičkoval maskou.

50:09
    Necelých deset sekund před koncem třetí třetiny tu máme komerční přestávku.

50:33
    Puk skončil někde za mantinelem. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

51:27
    Hamilton nahodil puk na domácí branku, před kterou si ještě sjížděl Petry. Hutchinson však udělal to nejlepší, co mohl, když letící kotouč chytil do lapačky.

52:03
    Scheifele našel před brankou hůl Lowryho, který bekhendem nepřekonal Fastha.

52:52
    Od modré vypálil nepřesně Chiarot.

53:06
    Hostující protiútok zastavil odpískaný ofsajd.

53:20
    Bryan Little pokukuje po hattricku. Fasth vyrazil jeho nahození z rohu, ale Little se dostal ke kotouči znovu a snažil se ho protlačit za záda švédského brankáře. Fasth svou brankovou čáru uhájil.

54:03
    Michael Frolík za brankou podrazil rozehrávajícího Fastha a zbytečně tak oslabuje svůj tým. Přesilovka Olejářů začne po reklamní pauze.

54:21
    Trouba v oslabení vyvezl puk a nahodil ho za hostující branku.

54:44
    Tentokrát odvedl dobrou práci Wheeler, který si v útočném pásmu dokonce dělal prostor ke střele. V té mu zabránil Lander.

55:14
    Hosté využívají i svou druhou přesilovku! Pouliot našel z rohu kluziště krásným pasem NAILA JAKUPOVA, který zblízka zakončoval do téměř odkryté branky – 3:4. Asistence: Benoit Pouliot a IIro Pakarinen.
    Nail JAKUPOV - 3:4

55:55
    Tryskáčům stačilo na vyrovnání 41 sekund! Blake Wheeler poslal puk před branku, kde se černý kus pryže odrazil na hůl ANDREWA LADDA a domácí kapitán bekhendem vyrovnává. Asistence: Blake Wheeler a Bryan Little.
    Andrew LADD - 4:4

57:25
    Komplikace pro Jets! Andrew Ladd je vyloučen za podražení obránce Klefboma. Využíjí Oilers i třetí přesilovku?

57:54
    Frolík bekhendem vyhodil.

58:28
    Eberle si vyměnil kotouč s obráncem Schultzem a z mezikruží vystřelil. Trouba puk na svého brankáře nepustil.

59:07
    Tentokrát pálil z pravé strany Pouliot a Trouba opět blokuje!

59:26
    Teď už to Edmontonu nevyšlo, domácí jsou kompletní.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Máme za sebou skvělou třetí třetinu! Edmonton se v ní dvakrát ujal vedení, ale Jets vždy vyrovnali – naposledy čtyři minuty před koncem. Bude se tedy prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:7, celkem – 42:19

60:01

60:19
    Po objetí branky střílel Little, Fasth na místě.

60:43
    Po střele Schultze ještě dorážel Nugent-Hopkins. Hutchinson to zvládl i s pomocí Myerse.

61:27
    Před domácí brankou zlobil Jakupov, ani on však nerozhodl.

62:00
    Dělovku Byfugliena vytěsnil betonem Fasth!

62:20
    Velký závar před hostující klecí, ale vše řeší Fasth, který nakonec zalehl kotouč!

63:27
    Střelu Nugenta-Hopkinse Hutchinson zastavil a před dojíždějícím Eberlem stačil puk i přikrýt.

63:56
    Scheifele zatáhl kotouč až mezi kruhy, ale ani on nepřekonal Fastha.

64:38
    Rozhodnutí měl na holi Justin Schultz, z levého kruhu ovšem neprostřelil Hutchinsona.

64:56
    Teč Littla nadělala Fasthovi problémy. Hostující gólman už držel kotouč v lapačce, ale z ničeho nic mu z ní hrací předmět vypadl. Naštěstí pro hosty však odlétl do rohu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Střely na branku v prodloužení – 4:3, celkem – 46:22

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Blake Wheeler předvedl krásný blafák a zakončoval do prázdné branky.

Fasth se navíc při pokusu o zákrok zranil a je odváděn rovnou do šaten! Zřejmě nevydržela třísla.

1. série
    1:0
    Jakupov ani netrefil branku.

2. série
    1:0
    Bryan Little jel na nerozchytaného Bachmana, trefil pouze tyčku.