Vítkovice – Hr. Králové 1:6 (kon.) | Zlín – Chomutov 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 19.02.2015, 18:30 • Hala Rondo • Extraliga staršího dorostu

To je ode mě z brněnské haly Rondo všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:35:28)

Hostující hokejisté tedy nakonec uhájili ve třetí třetině vedení a vítězí 3:2. Domácí byli ve třetí třetině jasně lepším mužstvem, podařilo se jim vstřelit kontaktní branku, více už se ovšem nepovedlo.

60:00

59:35
    Ani Martin Davídek netrefil prázdnou bránu.

59:10
    Domácí se stále nemohou usadit v útočném pásmu.

58:55
    Další pokus kapitána Varů zblokoval Furch.

58:34
    Kotouče se zmocnil Michael Čejka a zpoza červené čáry jen těsně netrefil prázdnou bránu.

58:12
    Domácí ponechali Slavíčka na střídačce a při hře čtyři na čtyři tak po odvolání gólmana hrají v pěti mužích.

58:12
    Kotouč se bude vhazovat před Kuchařem. Domácí trenér si bere oddechový čas.

58:12
    Následně se strhla potyčka za Kuchařovou bránou, za níž rozhodčí neváhal vyloučit dva hlavní hřišníky. Dvě minuty za hrubost dostali Filip Hauzr a Lukáš Gotthard.

58:12
    Gotthard vypálil z levého kruhu, Kuchař zastavil kotouč v náruči.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Vary brání hodně vysoko a zatím s tím slaví úspěch, kotouč drží daleko od Kuchaře.

56:58
    Brňané jsou sice aktivnější, nemohou se však usadit v útočném pásmu k závěrečnému tlaku.

56:01
    Hauzr vypálil z otočky, Slavíček vyrazil betonem.

55:27
    Vary se vůbec neštítí útočení ani teď, když by byl pochopitelný strach o výsledek a zvýšený pozor v defenzívě. Nguyen se nyní dostal do dobré střelecké pozice z mezikruží, Slavíček ovšem opět kryje.

54:52
    Zdeněk Slavíček nyní podržel své mužstvo, když vytáhl parádní zákrok proti Pastyříkově střele zblízka.

53:40
    Kometa právě vstřelila branku! Brňané vstřelují kontaktní branku a tohle utkání ještě bude hodně zajímavé. Kotouč k brankovišti zavezl zpoza brány Havránek, Kratochvíl ještě Kuchaře nepřekonal, jeho dílo dokonal ROBERT HAVLÁT. Asistence: Petr Kratochvíl.

52:40
    Martil Trapl mohl celý zápas rozhodnout, když se dostal do samostatného nájezdu, Slavíčka ovšem nepřekonal.

52:02
    Střelu zápěstím od modré čáry v podání Zukala vychytal Kuchař.

51:48
    Hosté cítí, že tlak Komety sílí, navíc nyní nemůže střídačka Varů střídat, a tak si vzal trenér Václav Eismann oddechový čas.

51:48
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

51:00
    Po Ferdově střele se ocitl ve stoprocentní šanci jeden z hráčů Komety, který ovšem tváří v tvář Kuchaře nepřekonal.

50:40
    Havlát se obtočil kolem brány a vypálil, trefil plastron připraveného Kuchaře, který dnes chytá opravdu výstavně.

49:38
    Hauzr nahrál v rychlém brejku kotouč na Nguyena, který měl na zádech soupeře, a tak nestačil puk ideálně zakončit. Ten zasvištěl těsně mimo Slavíčka.

48:52
    Furch vyslal z pravého kruhu střílenou přihrávku, kterou před Kuchařem nikdo netečoval, a tak puk zamířil těsně mimo pravou tyč.

48:20
    Energetici díky nabídnuté přesilové hře nejen, že zastavili tlak soupeře, ale nyní jsou dokonce mírně aktivnější.

47:40
    Rozhodčí odpískal úmyslný ofsajd a to znamená, že se hra přesune před Kuchaře.

47:13
    Domácí měli namále, nakonec ovšem oslabení zvládli a nyní hrají v plném počtu.

47:08
    Po střele Vodičky se kotouč šoural za Slavíčkova záda. Brněnského gólmana na brankové čáře zaskočil Trnka, který se vrhl na led a hokejkou vyškrábl kotouč těsně předtím, než přejel brankovou čáru.

45:56
    Nyní se povedlo hostům vytvořit si tlak v útočném pásmu, který vyústil ve tvrdou střelu Havlíka od modré čáry, Slavíček zakročil.

45:19
    Domácí vyhráli buly a jeden z nich vzápětí poslal kotouč po mantinelu na druhou stranu kluziště.

45:13
    Tlak Brna připomínal přesilovou hru, tu si ale nyní paradoxně zahrají hosté. Dvě minuty za sekání totiž obdržel domácí David Sedláček.

44:44
    Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

44:39
    Dvě nebezpečné střely v krátkém časovém úseku musel řešit, Kuchař, jenž nyní podržel své mužstvo.

43:59
    Jeden z hráčů nabil na pravý kruh Ferdovi, který poslal kotouč jen těsně mimo bránu.

43:30
    Brňané nyní hrají hodně aktivně, dohrávají souboje a jde vidět, že jim jde v této třetině o hodně.

42:47
    Havlát se efektivní kličkou uvolnil, najel na pravý kruh a vypálil ke vzdálenější tyči, Kuchař vyrazil jeho pokus ramenem.

42:12
    Havránek nedobrzdil po své akci, posunul bránu a rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než přerušit hru.

41:53
    Nečas trefil svou střelou od modré jen brusli bránícího hráče.

41:22
    Ospalý úvod třetí části zastavil až hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.

40:01

Druhou třetinu vyhráli opět hostující hokejisté, kteří si do třetí třetiny odnášejí slušný dvoubrankový náskok. Brňané nedokázali využít další své přesilové hře. Ve 30. minutě navíc neproměnil trestné střílení Martin Nečas. To hosté byli ve využívání svých šancí efektivnější. Ve 35. minutě dorazil Filip Hauzr za Slavíčkova záda Horkého střelu od modré čáry a stanovil stav utkání na 3:1. Ten platí i po samostatném úniku Hasoně z konce třetiny, který ale vychytal spolehlivý Kuchař.
    Třetí dějství tohoto důležitého utkání začne zhruba ve 20:02.

40:00

39:50
    Domácí hrají v plném počtu. Při oslabení byli paradoxně nebezpečnějším mužstvem.

39:10
    Domácí mohli jít do brejku, jenomže Mlynářovi přeskočil kotouč hůl a bylo po výhodě.

38:54
    Hosté se navíc dopustili ofsajdu.

38:49
    Modrobílí mají to nejhorší za sebou, nyní už hrají ve čtyřech.

38:13
    Jan Hasoň se dostal při dvojnásobném oslabení svého týmu do samostatného nájezdu, forhendový blafák však brankou neskončil, když brněnský forvard trefil jen beton Kuchaře.

37:50
    Po vyhraném buly odpravil puk pryč z vlastní třetiny po dobré práci holí Slavíček.

37:45
    A nyní si navíc hosté zahrají přesilovku pět na tři, Lukáš Gotthard dostal dvě minuty za krosček.

36:49
    Hosté si zahrají na sklonku druhé periody svou úvodní přesilovou hru zápasu. Brňané hráli v šesti, což neuniklo pozornosti rozhodčích, kteří domácí střídačku potrestali.

35:15
    Ofsajd hokejistů z lázeňského města.

34:10
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Třetí branka Karlových Varů a opět všemu předcházelo vyhrané buly hostujícího celku. Od modré čáry po vítězném vhazování vypálil Horký, jeho pokus Slavíček ještě stačil vyrazit, na následnou dorážku FILIPA HAUZRA už byl ovšem brněnský gólman krátký. Asistence: Michal Horký, Milan Davídek.

34:01
    A následuje další icing modrobílého mužstva.

33:47
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se přestěhuje před Zdeňka Slavíčka.

32:53
    V pořadí pátá přesilová hra Brna končí a opět zůstala nevyužita.

32:17
    A znovu se povedlo západočeskému celku vyhodit kotouč a vystřídat bránící čtveřici.

31:43
    Nečasův projektil od modré čáry byl sražen mimo bránu a jeden z hráčů Varů jej vzápětí odpravil na druhou stranu kluziště.

30:53
    Domácí si dnes mohou solidně procvičit v praxi své přesilové hře. V pořadí pátým vyloučeným hráčem Karlových Varů je Petr Vodička.

30:46
    Na druhé straně se prodral před Slavíčka Nguyen, brněnský gólman vyrazil puk betonem.

30:25
    Furchovu tvrdou ránu od modré čáry Kuchař dobře viděl a tak stačil vytasit svůj beton.

29:49
    Nečas mířil Kuchařovi po zemi mezi nohy, brankář Karlových Varů ale jeho záměr vystihl, včas secvakl betony a vysloužil si uznání svých spoluhráčů.

29:49
    Nečas mohl jít do samostatného brejku jenže byl u modré čáry podražen, nyní má šanci na reparát a nebude nikým rušený, rozhodčí nařídil trestné střílení.

28:45
    Domácí si vytvořili tlak alespoň po přesilové hře Petrlovy dvě střely ke Kuchařovi neprošli.

27:51
    Hosté se bez sebemenších potíží ubránili i další přesilové hře Komety.

27:30
    Přesilová hra dnes zkrátka domácímu týmu nevychází, ani před malou chvílí si nevytvořili větší tlak.

26:30
    Domácí začali přesilovou hru tlakem, které nevyústil v přímé ohrožení Kuchařovy brány, nyní už se hraje na opačné straně kluziště.

25:51
    Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za krosček totiž obdržel hostující Petr Vodička.

25:30
    Po střele Gottharda bylo pořádně horko před Kuchařovou bránu, žádný z dorážejících hráčů ovšem kotouč za ležícího gólmana Varů nepropasíroval.

24:48
    Situaci tři na tři vzal Salnikov na sebe a od modré čáry vyslal zdravici na Slavíčka, který kotouč nejen pokryl, ale vzápětí i rozehrál.

24:09
    Po následném kontru Brna musel vytasit svou lapačku Slavíček.

23:59
    Rychlý brejk Varů zakončoval z mezikruží Horký, Slavíček vyrazil jeho projektil betonem mimo svou svatyni.

23:38
    Zakázané uvolnění Karlových Varů. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.

23:09
    Nguyen tečoval kotouč mířící po hrazení jen na střídačku – další přerušení.

23:01
    Protiútok Brna vyústil ve střelecký pokus a druhý úspěšný zákrok Kuchaře v této periodě.

22:48
    Svobodovu prudkou ránu od modré Slavíček vyrazil do rohu kluziště.

22:34
    Zakázané uvolnění Komety je jen krátkodobým řešením problému.

22:18
    A znovu Energetici nastěhovaní v útočném pásmu, střelecký pokus jednoho z nich nyní musel Slavíček hasit levým betonem.

21:27
    Hosté nyní na malou chvíli zamkli svého soupeře ve své útočné třetině.

20:52
    Na druhé straně se snažil Salnikov procpat kotouč u tyče za Slavíčkova záda, to se mu ovšem nepovedlo.

20:06
    Ihned po buly se domácí vrhli do útočného pásma, přes obránce pálil Havránek, Kuchař je pokus vytěsnil mimo bránu.

20:01

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, když se ve druhé minutě prosadil Kratochvíl. Vzápětí ovšem Brňané nepotrestali dvojnásobné vyloučení hostujícího týmu, a tak přišel trest. V 11. minutě zařídil vyrovnání Pastyřík. V předposlední minutě první části poté dokonal obrat přesnou střelou Kurfürst. Brňané více drží kotouč, ale v útočném pásmu jsou o něco nebezpečnější hosté.
    Druhá třetina začne zhruba 19:14.

20:00

19:53
    Nečas měl na holi vyrovnání, to by ovšem nesměl promáchnout skákavý kotouč. Pokud by jej trefil, pravděpodobně by skóroval do odkryté branky.

19:35
    Svoboda tvrdě nahodil od červené čáry, Slavíček raději přerušil hru.

19:08
    Zakázané uvolnění domácího celku.

18:47
    Hosté podobně jako v případě první branky vyhráli důležité buly. Z toho tentokrát těžil MATĚJ KURFÜRST, který si najel z levého až na pravý kruh a vzápětí přesnou střelou ke vzdálenější tyči prostřelil Slavíčka. Asistence: Marek Pastyřík.

18:41
    Vůbec první zakázané uvolnění brněnského týmu v utkání.

18:29
    Davídek nevěděl co s pukem a tak zpoza modré čáry provětral vyrážečku Slavíčka.

17:28
    Hosté hrají v plném počtu, Kuchař se při oslabení svého mužstva v brankovišti příliš ohánět nemusel.

16:57
    Až nyní se domácí zformovali v útočném pásmu:

15:57
    Nene, Brnu se dnes přesilovky zatím vůbec nedaří.

15:28
    Přesilová hra pro Kometu, dvě minuty za podražení dostal Dominik Beer.

15:20
    Mlynář to zkusil z levého kruhu k bližší tyči, Kuchař nastavil beton.

14:41
    Až před malou chvílí porušil klid zbraní svou střelou zpoza pravého kruhu Furch, Kuchař zakročil.

14:15
    Opět pozorujeme delší pasáž bez střeleckých pokusů, oba týmy nyní důsledně brání své modré čáry.

13:00
    Mlýnici za bránou Ondřeje Kuchaře přerušil až hvizd rozhodčího.

12:40
    Varané dobře blokují prostor před svým gólmanem, málokterá střela doletí až ke Kuchařovi.

10:28
    Hosté následné buly vyhráli a zanedlouho se dočkali vyrovnání. Od modré čáry vystřelil Havlík, jeho pokus před brankářem zpomalil Salnikov a v následné skrumáži jej za Slavíčka poslal MAREK PASTYŘÍK. Asistence: Denis Salnikov, Dominik Havlík.

10:21
    Až nyní přerušil hru po nahození ze středního pásma gólman Komety Zdeněk Slavíček.

09:50
    Dlouho se hraje bez přerušení ale také bez střeleckých pokusů.

08:20
    Brňané se dlouho po skončení přesilovky drželi v útoku, Kuchaře ovšem neohrozili.

07:06
    Hosté nyní hrají v plném počtu. Kritickou chvíli tedy ustáli na výbornou.

06:40
    Vary hrají ve čtyřech, domácí se téměř k ničemu nedostali.

05:43
    Modrobílým trvalo hodnou chvíli, než se při přesile pět na tři dostali ke střele, Zukalův projektil byl navíc sražen mimo bránu.

05:06
    Komplikace pro Energetiky. Na trestnou lavici totiž zamířil i Pavel Vápeník, který inkasoval trest za podražení. Téměř minutu a půl budou hrát Brňané dvojnásobnou přesilovku.

04:45
    Gotthardovu střelu zápěstím od modré čáry si Kuchař pohlídal.

04:40
    První přesilovou hru zápasu si zkusí domácí. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě obdržela hostující střídačka.

04:06
    Jakub Čejka z levého kruhu ke vzdálenější tyči, Kuchař vytěsnil jeho projektil mimo svou bránu.

03:27
    Na druhé straně musel vytasit svou lapačku pozorný Slavíček.

02:59
    Kombinaci prvního brněnského útoku zakončoval od modré Sedláček, trefil jen před sebou stojícího hráče soupeře.

01:57
    Domácí jsou notně povzbuzeni úvodní trefou, Vary vyhodily kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění.

01:11
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí udeřili hned ze své první útočné akce. O první branku se postaral PETR KRATOCHVÍL. Asistence: Michal Furch.

00:28
    První prudká střela zápasu z hole Svobody mezi tři tyče nezapadla.

00:01

HC Kometa Brno: Slavíček (Huzlík) – Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Škvrně, Čejka, Knap, Ferda, Havránek, Nečas

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Grančarov) – Vodička, Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Havlík, Prachař – Nguyen, Trapl, Svoboda, Čejka, Pastyřík, Salnikov, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfürst.

Oba týmy se mohou pochlubit slušnou aktuální formou, hokejisté z Karlových Varů vyhráli své poslední dva duely, Brňané dokonce tři.

Extraliga staršího dorostu se blíží ke konci druhé části, týmům chybí už jen čtyři duely do konce. Do další fáze boje o play off postupuje ze skupiny A, kam patří oba dnešní aktéři, osm týmů. Varům patří několik kol před koncem sedmá příčka se čtyřbodovým náskokem na devátou Kometu, která by byla prvním nepostupujícím týmem.
    To se dnes budou hokejisté z moravské metropole změnit, po případné výhře by se Brňané bodově dotáhli na osmý Zlín a byli by na dostřel Varům. V opačném případě by si postup do další fáze značně zkomplikovali, naopak hokejisty z lázeňského města by dnešní výhra hodně přiblížila postupu.

Hezký čtvrteční večer při sledování online přenosu z důležitého utkání extraligy staršího dorostu, v němž bude Kometa Brno hostit Energii Karlovy Vary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 2. Kratochvíl (Furch), 54. Havlát (Kratochvíl) – 11. Pastyřík (Salnikov, Havlík), 19. Kurfürst (Pastyřík), 35. Hauzr (Horký, Davídek)

Rozhodčí: Czubaj – Skopal, Otáhal