Vítkovice – Hr. Králové 1:6 (kon.) | Zlín – Chomutov 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:6 (0:0, 1:3, 0:3)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 19.02.2015, 13:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Extraliga staršího dorostu

57:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Na 6:1 po cik-cak kombinaci upravuje FRANTIŠEK HNIK, pro nějž je to druhá trefa v utkání. Asistence: Daniel Lier.

55:54
    Tým Královských lvů navyšuje skóre již na 5:1 a poprvé v zápase využívá přesilovou hru. Od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě MARTIN HEJNA. Asistence: Štěpán Matějček a Tomáš Kynčl.

55:15
    Marek Čechman odjíždí na trestnou lavici, bude pykat za krosček. Krátkou chvíli se bude hrát ve čtyřech, pak začne přesilová hra hostů.

53:28
    Martin Hejna (HKR) vyloučen za faul vysokou holí.

53:01
    Ruka rozhodčího Fialy opět vylétla nahoru. Za vražení na hrazení vylučuje na dvě minuty Lukáše Slánského (VIT).

46:08
    Na trestné lavici bude Spratkovi dělat společnost Marek Čechman, který vyfasoval dvě minuty za faul vysokou holí. Vítkovice se budou chtě nechtě opět bránit ve třech hráčích.

45:42
    Za nedovolené bránění vyloučen Daniel Spratek (VIT).

44:14
    Tváří v tvář Šimečkovi TOMÁŠ ZAHRADNÍK nezaváhal a nekompromisně vítkovického brankáře prostřelil – 1:4. Asistence: David Chalupa.

37:34
    Vítkovice jdou do tří. Za faul kolenem je na pět minut a do konce utkání vyloučen hráč Vítkovic Ondřej Gabrhelík. Pětiminutový trest za něj odpyká Jonáš Franz. Za sekání je pak vyloučen Daniel Spratek.

35:36
    Vítkovický tlak vyústil ve velkou šanci Spratka a také ve vyloučení, za krosček vyfasoval dvě trestné minuty Jakub Moník (HKR).

34:11
    Možná nepozornost Šimečka teď stála za dalším inkasovaným gólem, jehož autorem je FRANTIŠEK HNIK – 1:3. Asistence: David Malík.

32:53
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Po zaváhání obránců Hradce se ve středním pásmu dostal k puku Gřesík, jenž ihned nahrál na najetého MATĚJE ŠALU, jenž si puk stáhl do bekhendu a poprvé překonal Dominika Groha – 1:2. Asistence: David Gřesík.

27:52
    Na 2:0 upravil ŠTĚPÁN MATĚJČEK, jenž se k puku dostal ihned po vhazování a z prostoru mezi kruhy překonává Šimečka podruhé. Asistence: Patrik Hidveghý.

24:27
    Za podražení vyfasoval dvě trestné minuty Štěpán Matějček (HKR), druhá početní výhoda pro Ostravany.

24:03
    Další útočnou akci už hosté proměnili. Gólový účet utkání otevřel JAKUB EXNER přesnou a prudkou střelou, která proklouzla Šimečkovi za záda mezi betony. Asistence: Filip Moník.

11:41
    I Ostravané mají možnost početní výhody. Tomáš Kynčl vyloučen za hákování.

09:31
    Velké štěstí teď stálo při pětici Vítkovických. Proti Hejnově střele z bezprostřední blízkosti předvedl Šimeček výborný zákrok, avšak zůstal ležet na ledě již překonaný. K volnému puku před brankou se následně dostal Filip Moník, který zakončoval do středu branky, kde puk v leže ostravský gólman zkrotil a přerušil hru.

08:42
    Hradec Králové si zahraje další přesilovou hru, dvouminutový trest za podražení si jede odpykat Matouš Stupka.

01:17
    Vlastimil Malina (VIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 33. Šala (Gřesík) – 25. Exner (F. Moník), 28. Matějček (Hidveghý), 35. Hnik (Malík), 45. Zahradník (Chalupa), 56. Hejna (Matějček, Kynčl), 58. Hnik (Lier)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč, Čechman, Slíž, Bartek – Franz, Malina, Maxner, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann, Šala
    Královští lvi Hradec Králové: Groh – Lier, Šimůnek, Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník, Malík, J. Moník, Hnik, Matějček, Hidveghý, Chalupa, F, Moník, Hejna

Rozhodčí: V. Fiala – M. Gančarčík, M. Vengřín