Young Boys – Everton 1:4 (kon.) | Turín – Ath. Bilbao 2:2 (kon.) | Wolfsburg – Sporting 2:0 (kon.)
Dněpropetrovsk – Olympiakos 2:0 (kon.) | Trabzonspor – Neapol 0:4 (kon.) | AS Řím – Feyenoord 1:1 (kon.)
Eindhoven – Zenit 0:1 (kon.) | Aalborg – Club Bruggy 1:3 (kon.) | Anderlecht – Dynamo 0:0 (kon.)
Liverpool – Besiktas 1:0 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 1:1 (kon.) | Celtic – Inter 3:3 (kon.)
Guingamp – Dynamo Kyjev 2:1 (kon.) | Villarreal – Salzburg 2:1 (kon.) | Ajax – Legia 1:0 (kon.)
Sevilla – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
BSC Young Boys
1:4 (1:3)
Everton FC
Čtvrtek 19.02.2015, 19:00 • Stade de Suisse, Bern (Švýcarsko) • Evropská liga

Toffees jsou jednou nohou v osmifinále Evropské ligy. Ze švýcarského Bernu si totiž odvážejí pohodlný náskok. Na půdě Young Boys vstřelili čtyři branky a jen jednou inkasovali. Forteho tým se prosadil jako první už v 10. minutě, jenže klub z Goodison Parku zásluhou hattricku Romelua Lukakua a trefy Séamuse Colemana naprosto zvrátil stav zápasu. Bern navíc po vyloučení Johna Stonese neproměnil penaltu. To je ode mě z utkání Young Boys s Evertonem vše, už za patnáct minut se budu těšit u další bitvy Evropské ligy mezi Tottenhamem a Fiorentinou. (20:53:32)

90+3

90+3
    Everton i v poslední minutě kontroluje hru, Bern si vůbec nevytvořil závěrečný tlak.

90+1
    Hlavní rozhodčí De Sousa přidává ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Sekou Sanogo Junior, přichází Leonardo Bertone.

89
    Hadergjonaj zastavil pronikajícího Atsua v rozporu s pravidly a obdržel žlutou kartu.

87
    Karamelky stále drží Young Boys daleko od své brány, domácí se k Howardovi nedostávají.

85
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Christian Atsu.

85
    Lukaku nevyužil další gólovku! Autor hattricku šel znovu sám na Mvoga, jenže tentokrát jej nedokázal přehodit, švýcarský brankář jeho pokus lapil.

84
    Vilotič to zkusil z velké vzdálenosti, Howard si s jeho střelou poradil.

82
    Naismith je na trávníku v péči lékařů, hra je přerušena.

81
    Sanogo se provinil v souboji s Barkleym, Everton bude rozehrávat na útočné polovině.
    Lukakova radost poté, co v dnešním zápase završil hattrick.

80
    Barkleyho volej z hranice pokutového území skončil mimo.

79
    Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Tauljant Sulejmanov.

79
    Lukaku inkasoval za nesportovní chování žlutou kartu.

77
    Lukaku měl další stoprocentní příležitost, jenže ani tentokrát nedokázal zamířit mezi tři tyče. Portugalský sudí mu navíc odpískal ofsajd.

75
    Everton se v oslabení zatáhl na svou půlku, Bern ovšem udržuje daleko od své svatyně.

Radek Šamša

Branky: 10. Hoarau (Nuzzolo) – 24. R. Lukaku (Oviedo), 28. Coleman (Naismith), 39. R. Lukaku (Barry), 58. R. Lukaku (Barkley)

Karty:   50. Sanogo Junior (YBB), 89. Hadergjonaj (YBB) – 36. Naismith (EVE), 49. Barkley (EVE), 79. R. Lukaku (EVE)   62. Stones (EVE)

Neproměněná penalta: 63. Hoarau (YBB), mimo

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 4:3.
    BSC Young Boys: Mvogo – Hadergjonaj, Vilotić, von Bergen (C), Lecjaks – Sanogo Junior (90. Bertone), Gajić (70. Gerndt) – Steffen (79. Sulejmanov), Kubo, Nuzzolo – Hoarau.
    Náhradníci: Wölfli – Rochat, Sutter, Bürki, Bertone, Sulejmanov, Gerndt.

Everton FC: Howard – Coleman, Stones, Jagielka (C), Oviedo (58. Garbutt) – McCarthy (70. Alcaraz), Barry – Mirallas, Barkley, Naismith – R. Lukaku (85. Atsu).
    Náhradníci: Robles – Garbutt, Alcaraz, Gibson, Bešić, Atsu.

Rozhodčí: De Sousa – Miranda, Mesquita (Portugalsko).
    Čtvrtek 26.02.2015
    Everton - Young Boys 3:1

Branky: 26. R. Lukaku (pen.), 30. R. Lukaku (Garbutt), 42. Mirallas (Gibson) – 13. Sanogo Junior