Young Boys – Everton 1:4 (kon.) | Turín – Ath. Bilbao 2:2 (kon.) | Wolfsburg – Sporting 2:0 (kon.)
Dněpropetrovsk – Olympiakos 2:0 (kon.) | Trabzonspor – Neapol 0:4 (kon.) | AS Řím – Feyenoord 1:1 (kon.)
Eindhoven – Zenit 0:1 (kon.) | Aalborg – Club Bruggy 1:3 (kon.) | Anderlecht – Dynamo 0:0 (kon.)
Liverpool – Besiktas 1:0 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 1:1 (kon.) | Celtic – Inter 3:3 (kon.)
Guingamp – Dynamo Kyjev 2:1 (kon.) | Villarreal – Salzburg 2:1 (kon.) | Ajax – Legia 1:0 (kon.)
Sevilla – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
Celtic Glasgow
3:3 (2:3)
Inter Milán
Čtvrtek 19.02.2015, 21:05 • Celtic Park, Glasgow • Evropská liga

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (23:06:27)

Jedno z nejlepších utkání Evropské ligy v této sezóně skončilo remízou 3:3, která by se dala považovat za spravedlivou. Inter se zkraje utkání dostal do dvoubrankového vedení, které však domácí Celtic smazal během jedné minuty. Před koncem první půle však udělal domácí brankář Gordon chybu a Inter šel znovu do vedení. Druhý poločas byl o něco klidnější, ovšem oba celky si vypracovaly spoustu šancí. Když už se zdálo, že utkání skončí vítězstvím Interu, tak ve třetí minutě nastavení srovnal střídající Guidetti. Inter měl však ještě příležitost utkání rozhodnout, ale Shaqiriho přímý kop zastavil Gordon. Utkání tedy skončilo výsledkem 3:3 a odveta v Miláně bude velmi zajímavá.
    John Guidetti přišel na hřiště čtvrthodiny před koncem zápasu, aby hluboko uvnitř čtyřminutového nastaveného času vystřelil Celticu Glasgow proti Interu Milán remízu 3:3!

90+6

90+5
    Celý Celtic Park si nyní zhluboka oddechl. Shaqiri z přímého kopu parádně přestřelil zeď a míč mířil pod břevno. Výborný zákrok však předvedl Gordon, který míč vyrazil a napravil své zaváhání z prvního poločasu.

90+4
    Obrovská šance pro Inter, který bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice!
    John GUIDETTI - 3:3

90+3
    Celtic právě vstřelil branku!
    Takovýhle závěr si dnešní úchvatné utkání zasloužilo. Henderson parádním pasem za obranu našel JOHNA GUIDETTIHO, který z velmi těžké pozice zamířil přesně a srovnává na 3:3. Tento gól nakonec může být v celkovém součtu velmi důležitý.

90+2
    Inter si závěr utkání hlídá. Celtic si nedokáže vytvořit potřebný tlak.

90+1
    Nad rámec utkání budou nastaveny čtyři minuty.

90
    Útočného faulu se dopustil Izaguirre a dostává žlutou kartu.

89
    Interu se drží držet míč daleko od vlastní branky, Celtic se marně snaží získat míč.

87
    Johansen na středu hřiště fauloval Medela a dostává žlutou kartu. Tohle hraje Interu do karet.

86
    Ranocchia před malou chvílí obdržel na papírku vzkaz od trenéra Manciniho a nyní leží na trávníku a trápí ho křeč. Opravdu má kapitán Interu zdravotní potíže, nebo jen plní taktické pokyny trenéra?

85
    Hra se rychle přenesla před druhou branku, kde si ve vápně počínal faulem Guidetti. Hra je přerušena.
    Celtic dnes chtěl navázat na historický úspěch z roku 1967, kdy ve finále Evropského poháru porazil Inter Milán 2:1, těsně před koncem zápasu se mu to ale zřejmě nepodaří.

84
    Z pětadvaceti metrů se dostal ke střele Shaqiri a Gordon nejistým zákrokem dokázal střelu na poslední chvíli vyrazit.

83
    Na útočné polovině se faulu dopustil Kovačić a Inter se bude znovu bránit. Celtic kombinuje na středu hřiště a tlačí se vpřed.

82
    Velmi šikovně to udělal Mackay-Steven, který se z levé strany dostal do vápna a pokusil se vystřelit. Jeho pokus byl však hostující obranou zablokován.

Jan Šlapáček

Branky: 24. Armstrong (Matthews), 25. Campagnaro (vla.), 90+3. Guidetti (Henderson) – 4. Shaqiri, 13. Palacio, 45. Palacio (Medel)

Karty:   71. van Dijk (CEL), 87. Johansen (CEL), 90. Izaguirre (CEL) – 37. Shaqiri (INM), 67. Santon (INM), 81. Campagnaro (INM)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 8:12. Střely mimo: 5:2.
    Celtic Glasgow: C. Gordon – Matthews (81. Ambrose), Denayer, van Dijk, Izaguirre – Brown (C), Biton – Mackay-Steven, Johansen, Armstrong (75. Henderson) – Griffiths (75. Guidetti).
    Náhradníci: Załuska – Ambrose, Guidetti, Šćepović, Wakaso, C. McGregor, Henderson.

Inter Milán: Carrizo – Campagnaro, Ranocchia (C), Jesus, Santon – Guarín, Kuzmanović (79. Dodô), Medel – Shaqiri – Icardi (75. Kovačić), Palacio.
    Náhradníci: Handanovič – Kovačić, Vidić, Obi, Dodô, Puşcaş, Hernanes.

Rozhodčí: Vad – Albert, Berettyan