NY Islanders – Nashville 5:2 (kon.) | NY Rangers – Vancouver 4:5 (0:2 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 1:2 (kon.)
Washington – Winnipeg 5:1 (kon.) | Montreal – Florida 2:3 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 2:3 (1:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:5 (kon.)
Washington Capitals
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Winnipeg Jets
Pátek 20.02.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Washington Capitals vyhrál v loňské sezóně oba dva zápasy proti Winnipegu Jets, během nichž zazářili na vítězné straně Troy Brouwer a Alex Ovečkin, kteří oba vstřelili tři góly, stejně jako Bryan Little v dresu Jets. Duelem z Verizon Center Vás provede Tomáš Reiner.
    Washington Capitals a Winnipeg Jets se poprvé střetnou v letošní sezóně NHL a Ondřej Pavelec by měl být u toho!

Washington Capitals v současné chvíli nemá sedmého obránce, hlavní trenér Barry Trotz však Washingtonu Post sdělil, že se po něm poohlídne během víkendu. Capitals během posledních týdnů táhne útočník Alex Ovečkin, který bodoval v pěti zápasech v řadě, během nichž nastřílel pět gólů a přidal k nim čtyři asistence. V bráně Caps začne Braden Holtby.
    Tahouni Washingtonu Capitals bok po boku. Alex Ovečkin vede s 37 góly tabulku střelců, zatímco Nicklas Backstrom je se 44 asistencemi nejlépe přihrávajícím hráčem z celé ligy.

Útočník Drew Stafford byl 11. února vyměněn z Buffala Sabres, do kterého opačným směrem putoval útočník Evander Kane. Stafford se zúčastnil ranního rozbruslení a v pátek v noci nastoupí v sestavě Winnipegu Jets, což sám potvrdil hlavní trenér Paul Maurice. "Cítím se dobře," řekl Stafford . "Jsem plně připraven začít tam, kde jsem skončil."
    Carl Klingberg byl povolán z AHL, aby nahradil Perreaulta.

Vzájemné zápasy

07.02.14 Washington Capitals – Winnipeg Jets 4:2
    23.10.13 Winnipeg Jets – Washington Capitals 4:5 PN

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (WPG) 11+18, +/- +1
    Ondřej Pavelec (WPG) 35 zápasů, 945 zákroků, 85 gólů, 91,0%

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Hillen, Green – Alzner, Niskanen – Orpik (A), Carlson – Beagle, Latta, Wilson – Laich, Fehr, Ward – Johansson, Kuznetsov, Brouwer – Ovečkin (C), Backstrom (A), Burakovsky.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Stuart (A), Trouba – Enstrom, Myers – Chiarot, Byfuglien – Klingberg, Slater, Peluso – Thorburn, Lowry, Galiardi – Frolík, Scheifele, Stafford – Ladd (C), Little, Wheeler (A).

Rozhodčí: Eric Furlatt, Greg Kimmerly – Scott Driscoll, Tim Nowak.
    Statistiky brankářů Bradena Holtbyho a Ondřeje Pavelce.

00:01

00:15
    Eric Fehr bojoval v úvodu zápasu za vlastní bránou o puk a v souboji s protihráčem byl úspěšný.

00:44
    Capitals se dostali do útočného pásma, jejich následná střela ale byla nepřesná a Ondřej Pavelec nemusel zasahovat.

01:54
    Ondřej Pavelec zastavil střelu Caps z levého křídla a připsal si první úspěšný zákrok dnešní noci.

02:20
    Winnipeg Jets se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se přestěhovala zpět před českého brankáře.

02:36
    Tom Wilson čekal před bránou na přihrávku, jenže se ji nedočkal a Capitals vzápětí o kotouč přišli.

03:24
    Adam Pardy se snažil na modré čáře na pravém křídle udržet útočné pásmo, jenže se mu to nepodařilo.

03:56
    Tyler Myers odvedl v obraně skvělou práci, když dokázal zablokovat nebezpečnou přihrávku.

04:12
    Drew Stafford si vybruslil před bránu a z pravého kruhu pro vhazování vypálil, jeho střela ale skončila nad.

04:34
    Alex Ovečkin se mezi kruhy pro vhazování zbavil v útočném pásmu obránce a poté se z úhlu snažil puk usměrnit do horní části branky, jeho pokus ale kryl Ondřej Pavelec, který si připsal první důležitý zákrok dnešního zápasu!

05:49
    Miku Greenovi se nepodařilo vyhodit puk a poté se pro něj musel vracet do rohu obranného pásma.

06:16
    Andrew Ladd mohl využít zámku Jets ke střele, jenže puk mu přeskočil hůl a v kleče nedokázal vystřelit.

07:53
    Jets nahodili puk do útočného pásma a poté odjeli střídat.

08:24
    Jack Hillen odvedl v obraně dobrou práci a poté mohl založit rychlý protiútok Capitals.

08:56
    Capitals se sice přímo po protiútoku k ničemu nedostali, vzápětí ale přišla střela po ledě, která minula vzdálenější levou tyč Pavelcovi brány.

09:25
    Bryan Little se dostal na pravém křídle do dobré palebné pozice, jeho následná střela ale našla pouze výstroj připraveného Bradena Holtbyho.

09:25
    Po přerušení hry následovala reklamní přestávka, po jejímž skončení hlavní rozhodčí srovnal nerovnost na ledové ploše v rohu útočného pásma Capitals a poté se mohlo pokračovat ve hře.

10:00
    Andre Burakovsky vypálil tvrdě z pravého křídla, jeho střela ale skončila mimo.

10:13
    Drew Stafford mohl poslat Winnipeg Jets do vedení, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale orazítkovala tyč!

11:32
    TJ Galiardi nahazoval puk do útočného pásma, ten ale po jemné teči skončil v ochranné síti a na řadu přichází další reklamní přestávka.
    Capitals dnes chybí proti Winnipegu Jets duo zraněných hráčů. Mimo hru jsou Aaron Volpatti a Jason Chimera.

11:43
    Braden Holtby zastavil nahození Jets a hra byla po pár sekundách opět přerušena.

12:00
    Andrew Ladd se ocitl sám u pravé tyče, kde se snažil puk dorazit do brány, Braden Holtby si ale prostor u tyče dobře pokryl!

12:26
    Mark Scheifele (WPG) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

12:39
    Jets se podařilo puk vyhodit za bránu Caps a ukrojili několik sekund z jejich úvodní přesilovky v dnešním zápase.

13:26
    Ondřej Pavelec zastavil střelu Caps z pravého kruhu pro vhazování a předvedl pěkný zákrok lapačkou, přestože jejich střela směřovala mimo!

13:57
    Adam Pardy vyhodil puk k bráně Washingtonu a ušetřil další sekundy z vyloučení Marka Scheifeleho.

14:10
    Washington právě vstřelil branku!
    JOHN CARLSON využívá přesilovou hru a posílá Capitals do vedení!! John Carlson napřáhl od modré čáry k tvrdé střele po ledě, která mezi betony Ondřeje Pavelce zamířila do sítě. Nutno dodat, že český brankář vůbec nic neviděl a obránci mu příliš nepomohli. ASISTENCE: Nicklas Backstrom, Marcus Johansson.
    John CARLSON - 1:0

15:06
    Hra byla přerušena a na řadu přichází poslední reklamní přestávka v první třetině.

15:30
    John Carlson mohl přidat další gól, když si skvěle vybruslil před bránu, následný blafák do forehandu ale nedokázal dotáhnout a Ondřej Pavelec jeho pokus levým betonem vyrazil!

16:36
    Toby Enstrom nepříjemně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla zřejmě ještě tečována, každopádně jeho pokus zamířil doprostřed brány, kde byl připravený Ondřej Pavelec.

17:22
    Mark Scheifele tvrdě vypálil od modré čáry a poté okamžitě odjel střídat, protože jeho pokus zamířil vysoko nad.

17:39
    Hra byla přerušena a čárový rozhodčí diskutuje s lavičkou Winnipegu Jets.

17:39
    Nyní moc nerozumím tomu, proč se nehraje. Jako by chtěli rozhodčí protáhnout zápas kvůli televizi.

17:54
    Blake Wheeler svedl v útočném pásmu v rohu kluziště souboj rameno na rameno s Brooksem Orpikem, který byl úspěšnější.

18:35
    ALEX OVEČKIN vymíchal obranu Jets a těsně před koncem první třetiny zvyšuje po skvělé individuální akci na 2:0!! Alex Ovečkin nejprve vyhrál souboj na modré čáře, poté si udělal kužele z dvou obránců Winnipegu a přesnou střelou po ledě zamířil backhandem ke vzdálenější pravé tyči. ASISTENCE: Karl Alzner, Matt Niskanen.
    Alexandr OVEČKIN - 2:0

19:20
    Mašina jménem Alex Ovečkin funguje dokonale a Jets se o tom krátce před přestávkou dokonale přesvědčili.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Washington Capitals se v současné době nachází ve skvělé formě, což ukázal během první třetiny, kdy Capitals nejprve poslal do vedení tvrdou střelou od modré John Carlson, na jehož branku navázal parádní individuální akcí Alex Ovečkin. Skóre po první třetině. Washington Capitals 2 Winnipeg Jets 0.
    Základní statistiky po první třetině, kterou ovládli Capitals.

Washington Capitals vstoupil do utkání s Winnipegem Jets výborně a do druhé třetiny bude vstupovat s dvoubrankovým náskokem, o který se postarali Carl Carlson a Alex Ovečkin hrající ve famózní formě.

20:01

20:15
    Eric Fehr vypálil z levého kruhu pro vhazování backhandem a Ondřej Pavelec ukryl jeho pokus v lapačce. Snadný zákrok.

20:34
    Karl Alzner nahodil puk backhandem do útočného pásma, domácí o něj ale v rohu kluziště následně přišli.

20:59
    Capitals to ale vůbec nemuselo vadit, protože v obraně odvádí dobrou práci Brooks Orpik.

21:09
    Tyler Myers odvedl v obraně dobrou práci, když za bránou vybojoval puk a poté ho podél hrazení vyhodil do středního pásma.

21:52
    Mark Scheifele vypálil od modré čáry, jeho projektil ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Braden Holtby.

22:25
    HITY: Washington 11 Winnipeg 13

22:52
    Winnipeg se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění a Karl Alzner vrátil puk zpět do útočného pásma svého týmu.

23:12
    Vzápětí předvedli zakázané uvolnění Capitals a Braden Holtby se musí společně se svými spoluhráči připravit na vhazování v obranném pásmu.

23:50
    Bryan Little zaznamenal během 30 venkovních zápasů NHL 23 bodů.

24:25
    Dustin Byfuglien přišel při vyhození puku z obranného pásma o hokejku, Winnipegu Jets to ale vadit nemuselo.

24:29
    Karl Alzner (WSH) dostal menší trest, 2 minuty za zdržování hry po vyhození puku přes ochranné sklo.

25:14
    Justin Byfuglien vypomohl v obranném pásmu svému spoluhráči a poté rozehrál na Blakea Wheelera.

25:42
    Winnipeg se během přesilové hry zatím dostal k jedné nepřesné střele.

26:04
    Matt Niskanen vyhodil puk do obranného pásma Jets a do konce přesilové hry Jets zbývá 25 sekund.

26:29
    Jets se v samotném závěru přesilové hry přece jen dostali ke střele mezi tři tyče, ta ale skončila pouze na výstroji připraveného Bradena Holtbyho.

26:52
    Winnipeg se mohl během přesilové hry vrátit zpět do zápasu, jenže ji nevyužil a Capitals vedou stále 2:0.

27:31
    Alex Ovečkin našel na pravém křídle přihrávkou z modré čáry Nicklase Backstroma, který u pravé tyče zamíchal před Ondřejem Pavelcem s pukem, český brankář ale sevřel betony a nenechal se nachytat! Důležitý zákrok.

28:01
    John Carlson se ocitl sám před brankářem, jeho střela ale skončila pouze na levém betonu Ondřeje Pavelce!

28:15
    Michael Frolík posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, po které se dostal ke střele Bryan Little, jeho střela po ledě ale našla pouze betony Bradena Holtbyho, který je včas sevřel k sobě!

29:08
    STŘELY VE 2. TŘETINĚ: Washington 2 Winnipeg 5

29:35
    Jacob Trouba tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla nepřesná.

29:48
    Troy Brouwer vypálil a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

30:35
    Troy Brouwer je velmi tvrdým hráčem, který během 507 zápasů NHL předvedl 1300 hitů.

31:17
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    TOBY ENSTROM střílí gól a vrací Winnipeg Jets zpět do zápasu!! Toby Enstrom dostal na vrchol pravého kruhu pro vhazování diagonální přihrávku od Andrewa Ladda a poté ještě posílal před bránu přihrávku, do které vložil nešťastně hůl Karl Alzner, který změnil trajektorii puku, a ten následně zamířil přesně do levého horního rohu. ASISTENCE: Andrew Ladd, Tyler Myers.
    Tobias ENSTRÖM - 2:1

31:32
    Blake Wheeler (WPG) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

31:56
    Alex Ovečkin zahájil přesilovou hru Capitals střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Ondřej Pavelec si ale pohlídal přední tyč a puk ukryl ve své výstroji.

32:17
    Jets se podařilo vyhodit a mohli vystřídat.

32:33
    Michael Frolík se dostal v oslabení ke tvrdé střele od modré čáry, která letěla těsně nad ledem a skončila vedle pravé tyče.

33:07
    NICKLAS BACKSTROM využívá druhou přesilovou hru Caps v dnešním zápase a vrací svému týmu dvoubrankové vedení!! Mike Green přihrál doprava na volného Nicklase Backstroma, který si srovnal puk na hůl a poté napřáhl ke střele po ledě, která se mezi betony Ondřeje Pavelce odrážela jako míček pro stolní tenis a puk poté doklouzal za brankovou čáru. ASISTENCE: Mike Green, Alex Ovečkin.
    Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:1

33:07
    Tyler Myers (WPG) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

34:33
    Adam Pardy (WPG) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

35:05
    Troy Brouwer vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována a Jets hrají ve čtyřech.

35:47
    NICKLAS BACKSTROM využívá další přesilovou hru a svým druhým gólem v zápase zvyšuje na 4:1!! Capitals rozjeli nádhernou kombinační akci, kterou po přihrávce Alexe Ovečkina napříč ledovou plochou zakončil střelou do prázdné brány z pravého křídla Nicklas Backstrom. ASISTENCE: Alex Ovečkin, Marcus Johansson.
    Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:1

35:47
    Chris Thorburn (WPG) usedl na trestnou lavici k odpykání týmového trestu, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

36:30
    Winnipeg Jets hraje po vstřelení kontaktního gólu na 2:1 jedno oslabení za druhým a svými fauly se sám potápí.

37:50
    Troy Brouwer (WSH) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

38:14
    Justin Byfuglien vypálil od modré čáry, Braden Holtby ale dokázal jeho diagonální střelu směřující ke vzdálenější levé tyči skvělým zákrokem vyrazit!

38:59
    Mark Scheifele mohl vstřelit gól v přesilové hře, když si z pravého křídla sjel před bránu a z bezprostřední blízkosti napřáhl ke střele, kterou Braden Holtby dokázal u své levé tyče vyrazit!

39:22
    Capitals uspěli na vhazování ve středním pásmu a poté puk poslali za bránu Ondřeje Pavelce.

39:49
    Tyler Myers napřáhl od modré čáry ke tvrdé ráně, která byla tečována a orazítkovala horní tyč brány Bradona Holtbyho!

39:50
    Zvuk brankové konstrukce ukončil přesilovou hru Winnipegu Jets a ve druhé třetině už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Winnipegu Jets se podařilo ve druhé třetině snížit zásluhou Tobyho Enstroma, hned na to ale šli Jets do čtyřech a Nicklas Backstrom po využití přesilové hry vrátil Capitals zpět dvoubrankové vedení. To ale nebylo vše. Washington hrál vzápětí další přesilovou hru, kterou opět zužitkoval Nicklas Backstrom a vstřelil svůj druhý gól v dnešním zápase. Skóre po 40 minutách. Washington Capitals 4 Winnipeg Jets 1.
    Nicklas Backstrom oslavoval se svými spoluhráči během druhé třetiny dva góly v přesilové hře a Washington Capitals vede nad Winnipegem Jets po 40 minutách s přehledem 4:1.

Washigton Capitals využil v během dosavadního průběhu zápasu 3 z 5 přesilových her a do závěrečné dvacetiminutovky bude vstupovat s tříbrankovým náskokem. Alex Ovečkin a Nicklas Backstrom zaznamenali během 40 minut dohromady 5 bodů.

40:01

40:46
    Jets vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Ondřeje Pavelce.

40:53
    Blake Wheeler zastavil dělovou střelu Matta Niskanena od modré čáry a poté se skácel k ledu, protože puk nepříjemně zasáhl jeho levou nohu!

41:33
    Blake Wheeler se jen těžko zvedal na brusle a za zablokování střely Matta Niskanena si zaslouží velkou pochvalu.

42:15
    Ondřej Pavelec musel zasahovat proti střele z pravého křídla, svou úlohu však zvládl a pokračujeme tak za stavu 4:1 pro Capitals.

42:50
    Winnipeg Jets nemá v současném rozpoložení na to, aby zápas otočil.

43:07
    To je ale samozřejmě jen můj názor a Bryan Little se mi ho snažil střelou z ostrého úhlu vyvrátit, Braden Holtby ale dokázal jeho pokus u své pravé tyče zastavit!

44:00
    Joel Ward se málem radoval ze vstřelení gólu, jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování ale stavila levá tyč!

44:14
    Vzápětí Ondřej Pavelec musel zasahovat proti ostré střele Capitals z levého křídla, kterou levým betonem vyrazil mimo tři tyče! Skvělý zákrok.

44:57
    Winnipeg Jets má co dělat, aby se dostal do útočného pásma.

45:16
    Nyní se podařilo proniknout do útočného pásma Bryanu Littleovi, jeho následná střela od modré čáry ale byla hodně nepřesná.

45:58
    Jacob Trouba také zkoušel štěstí střelou od modré čáry, Matt Niskanen ji ale srazil do ochranné sítě.

46:30
    Troy Brouwer si najel ze druhé vlny na přihrávku svého spoluhráče z rohu kluziště, jeho následná tvrdá rána ale zamířila mimo a skončila na zadním mantinelu.

47:16
    Nicklas Backstrom přišel ve středním pásmu o puk a Jets mohli přejít do protiútoku.

47:21
    Drew Stafford vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela po ledě minula pravou tyč.

47:42
    Jacob Trouba (WPG) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

47:46
    Jacob Trouba podrazil u mantinelu pronikajícího Alexe Ovečkina a Washington má k dispozici šestou přesilovou hru.

48:27
    Jets se podařilo vyhodit a Braden Holtby se vydal za bránu, aby stavil puk.

49:00
    Alex Ovečkin naznačil na vrcholu levého kruhu pro vhazování střelu a poté se pokusil vybruslit před bránu, což se mu podařilo, jeho následný pokus ale zablokoval Drew Stafford.

49:50
    John Carlson využil tlaku po skončení přesilové hry ke střele, která byla těsně před Ondřejem Pavelcem zablokována.

50:37
    Před námi je závěrečných necelých 10 minut utkání. Dočkáme se ještě nějakého gólu?

51:10
    STŘELY: Washington 28 Winnipeg 14

51:56
    Blake Wheeler se snažil tvrdou střelou z pravého křídla zamířit na bližší tyč, Braden Holtby ale dokázal jeho ránu levým betonem vykopnout.

52:02
    Brooks Orpik (WSH) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

52:02
    Na ledové ploše se po přerušení hry strhla menší potyčka, další tresty ale zřejmě padat nebudou.

52:02
    Brooks Orpik sedí na trestné lavici a Winnipeg Jets má nyní možnost částečně se vrátit zpět do zápasu.

52:06
    Ondřej Pavelec se vydal na střídačku a Jets to zkoušejí v šesti proti čtyřem!

52:45
    Justin Bufyglien nastřelil puk směrem na bránu, kde hledal clonícího Andrewa Ladda na teč, ta ale nepřišla.

53:33
    TROY BROUWER uklízí puk do prázdné brány a o osudu utkání je troufám si říci rozhodnuto! Troy Brouwer se dostal po vhazování po pravici Bradena Holtbyho k puku a poté ho přes celé hřiště poslal do prázdné brány. ASISTENCE: Bez asistence.
    Troy BROUWER - 5:1

54:38
    Jacob Trouba tvrdě vypálil a jeho střela nepříjemně zasáhla do levé nohy Mikea Greena, který odkulhal na střídačku.

55:51
    Alex Ovečkin a Nicklas Backstrom hvězdami dnešního zápasu.

56:26
    Alex Ovečkin zaznamenal gól a asistenci, zatímco Nicklas Backstrom dva góly a asistenci.

56:47
    Před bránou Washingtonu Capitals vznikl z ničeho nic obrovský závar, Braden Holtby ale dokázal puk udržet před brankovou čárou!

57:44
    Jets se nadechují k závěrečnému tlaku, ten ale pro Winnipeg přichází bohužel příliš pozdě.

58:22
    Jacob Trouba tvrdě vypálil z levého křídla, jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila.

58:38
    Jevgeny Kuznetsov to na opačné straně zkoušel také z levého křídla a jeho pokus byl přesný, Ondřej Pavelec ale dokázal jeho pokus zastavit!

59:50
    Jets se nepodařilo dostat ke střele a v dnešním zápase se už nic nestane.

60:00

Útočník Alex Ovečkin opět řádil a dnes se k němu navíc přidal Nicklas Backstrom, který připsal tři body za dva góly a asistenci a společně s Ovečkinem zrežíroval hladkou výhru svého týmu nad Jets, v jehož dresu se dokázal jako jediný prosadit Toby Enstrom. Konečné skóre. Washington Capitals 5 Winnipeg Jets 1.
    Hráči Washingtonu Capitals děkují svým fanouškům za podporu a společně s nimi oslavují hladkou výhru 5:1.

Tři hvězdy utkání

1. Nicklas BACKSTROM (WSH) 2+1
    2. Alex OVEČKIN (WSH) 1+1
    3. John CARLSON (WSH) 1+0

Michael Frolík (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:06
    Ondřej Pavelec (WPG) 58:34 min., 28 zákroků, 4 góly, 87,5% (04:00:33)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Carlson (Backstrom, Johansson), 19. Ovečkin (Alzner, Niskanen), 34. Backstrom (Green, Ovečkin), 36. Backstrom (Ovečkin, Johansson), 54. Brouwer – 32. Enstrom (Ladd, Myers)

Rozhodčí: Eric Furlatt, Greg Kimmerly – Scott Driscoll, Tim Nowak